Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? fórum

Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
470. 4c1a787e8f (válaszként erre: 469. - Életkezdés)
2012. júl. 25. 15:37
Tehát akkor mégiscsak kapsz... Mert ez tényleg alanyi jogon jár, és még magyar állampolgárnak se kell hozzá lenni, meg melóhely se kell, meg semmi. Ez egyébként a barátnőmmel is így volt fordított esetben. Ő ausztiából jött gyesre, ottani munkája alapján. Neki is hónapokba telt a dolog, de azátn kapta..
469. Életkezdés (válaszként erre: 468. - Spinneli)
2012. júl. 17. 22:49
mivel Pisti munkanélküli lett áprilistól jár megigényeltem de talán emlékszel Adrika születése után 11 hónap volt az átfutás mrt a két ország egyeztetget adatot cserél most is azt csinálják csak nyáron alig dolgoznak:((((visszamenően megkapom egyzser akkor jó lesz de pont most jött a munkanélküliség dolgozik mindig de nins normális állása hát éhbért kap egyelőre én keresgélek mindenfelé számára ép neten társalgok most gugliforditó ellenére értjük egymást:))
468. spinneli (válaszként erre: 466. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 22:42
nem értem miért nem kapsz gyest, csp-t, ezek alanyi jogon járó támogatások.
2012. júl. 17. 22:25
nem 4 kor hanem7kor elnézést keverem mint Mátém:)
466. Életkezdés (válaszként erre: 465. - Spinneli)
2012. júl. 17. 22:25

spin a bölcsibe kb három negyed 4 kor vihetem csak,nem érek be reggel8 ra dolgozni Debrecenbe délután háromnegyed5ig van ügyelet a bölcsiben én pedig fél6nál maradann nem érek haza apósomról már olvastál:((nem viheti napi szinten....gyereknek nem adják oda és amúgy is másik részen van Bence sulija nagyon nagyon sokat kellene gyalog mennie arra nincs tömegközlekedls egy kis vacak járat van de ahhoz nem jó....nem tudok senkinek fizetni hogy hazavigye és reggel el.Mátét fejleszteni kell és másik városba fog suliba járni gondolom két három hétig kisérnem kell nem egyzserű az út ő pedig irtam hogy figyelemzavaros hiperaktiv is ügyesen közlekedik de egyre kevésbé tud két dolora figyelni az egyiekt nem hallja meg......a tiszteletdijas melóm sem tudnám csinálni a köv választásokig nem mondhatok le bizonyos okok miatt......szoboszlóra vagy debrecenbe pedig nincs pénzünk költözni mert ennek a hitelét alapresziját akkor is kell áruljuk régen de nincs rá vevő.....csak a városban tudok dolgozni de fogok tudom benyalom magam valami vacak melóra aztán hátha jön jobb is.....ha már kanék gyest +cspt +tiszteletdíjat már egy fizetésnyi lenne csak ugye míg nem kapom is élni kell....ha kapnék egy negyvenezres közmunkafélét +3gyerekre a családi+a tiszteletdijam meg már kánanán lenne kitelne a lakás kocsihitel és a villanyzsámla az én fizumból maga lenne a menyország....



nagyon offoltam elnézést kérek....most árulom tovább a nélkülözhető dolgainkat ágyakon szekrényen ruhákon suliscuccon kivül addig is sok a kacat nem kell a boldogsághoz:)

465. spinneli (válaszként erre: 464. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 21:44

Úgy sajnálom.

:(


Debrecenhez közel laksz, ugye?

Ott nem tudsz vmi megpróbálni?

464. Életkezdés (válaszként erre: 462. - Spinneli)
2012. júl. 17. 20:29
tudom én értelek csak annyira kétségbe vagyok esve hogy tompa az agyam... kikészít hogy nem vesznek fel utcát seperni sem kubikolni a sárban.....kifejezetten emlitettem ezt a kettőt még a férfimunka vasútrendezész is megszoktam a férfimelót kőmüves segédnek is elmennék de nem vesznek fel....
463. Banyaci
2012. júl. 17. 20:03

(nem tudtam végigolvasni a topicot)Nekem négy gyerek van. Én nem gondolom, hogy könnyebb hárommal mint kettővel. Sem anyagilag, sem lelkiekben. A családi pótlék két gyermeknél 14 000, háromnál 16 000 Ft. Ez azért nem olyan nagy külömbség. Igaz, hogy az újszülött, ha anyatejes akkor csupán pelenkát igényel (ha van ruha a nagyobbaktól, de ha netalán (gyógyszer)tápszer, kell, az bizony 2000 Ft./doboz szorozva havonta legalább öttel. Na és ez az olcsóbb tápszer, receptre. Ugye akkor ha még hozzá jön a pelenka akkor amit hozott el is viszi. Ez pedig csak az alap. Három gyermeknél alapjáraton (ha nem jár a rendszeres gyermekvédelmi támogatás)nem ingyenes az iskolai, óvodai étkezés, csupán féláron van. Van ingyen tankönyv, többnyire könyvtári állományból, de a nyelvkönyvek vagy plusz könyvek ezen felül vannak. Nálunk most a nyelvkönyvek +6800Ft-ba kerülnek negyedikben. Az egyéb tanszereket ugyanúgy meg kell venni. Az ok, hogy jár az anyasági a gyerek 8 éves koráig, DE(!) egyrészt ugyanannyi mint a gyes másrészt három gyerekkel sokkal kevesebb eséllyel jutsz vissza dolgozni pláne ha már 8, 10, 12 évet otthon voltál. Sajnos ezt tapasztalatból írom. Ha el is mész dolgozni, ma már egy hónapos szerződésseel, akkor tuti, hogy a gyerek megbetegszik és lőttek a melónak. A férjed munkahelye sem lesz a három gyerekkel biztosabb. Ha mégis elveszti a munkahelyét a jövedelmét akkor sem lehet pótolni. Az én férjem is volt munkanélküli majd egy évig és bizony megfizettük az árát. Én a vagy eszünk vagy befizetünkből az evést válsztottam. Na ennek azaz ára, hogy most is oda a fizetése, ha még akarunk fedelet a fejünk fölé. Napról napra vagyunk, még mindig sakkozok a számlákkal. Szóval a gyerekekből biztosan nem lehet megélni. Ám ha te úgy érzed mindenképpen szeretnél gyermeket, mert vágysz rá és tudod, hogy bármi legyen is, neki biztosan előteremted amire szüksége van, mert szeretnéd,akkor ez nem kérdés.

Készülj fel,mert a társadalom egy része a nagycsaládosokat ha az anya otthon marad, mindig ingyenélőnek fogja tekinteni.

462. spinneli (válaszként erre: 461. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 19:33

én azt az indokot sem látom túl rózsásnak, amit én leírtam...

:(

461. Életkezdés (válaszként erre: 458. - Spinneli)
2012. júl. 17. 19:28
én értem,csak a kezdő hozzászólásban az volt hogy a támogatás miatt vállalna gyereket mert nehezen élnek és a férje munkahelye sem biztos...én ebben élek és tudom milyen kínkeserves senkinek nem kivánom akkor sem ha mindenem a három gyerekem...
460. 79fe5625af (válaszként erre: 458. - Spinneli)
2012. júl. 17. 19:10
Igen,szerintem is!
459. c22ca7f12f (válaszként erre: 456. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 16:57
semmit
458. spinneli (válaszként erre: 456. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 16:57
...nekem ebben a topiknak egy olyan áthallása is volt, hogy biztosított az ember, emgvan a szerepe az életben, ha gyereket szül, nem kell munkát keresnie, nem minősül negatív felhanggal eltartottnak...szerintem van egy ilyen olvasata is ennek...
457. c22ca7f12f (válaszként erre: 453. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 16:56
szorítok.
456. Életkezdés (válaszként erre: 455. - Spinneli)
2012. júl. 17. 16:55
az de én ezzel tisztában vagyok pedig te pl tudod hogy nem kaptam eddig pénzt és azt is hogy miért.....de komolyan ezért szül valaki?????azért azüljön mert szeretne de ilyen támogatásból mit vesz nekik????
455. spinneli (válaszként erre: 454. - Életkezdés)
2012. júl. 17. 16:53

ez nagyon elkeserítő.

:(

2012. júl. 17. 16:51

amúgy aki a támogatásért szül....azt mondták augusztusnak nem egészen 6000ft jár gyerekenkétn és valamikor november körül megint.....mivel jövedelmünk a nullát súrolja,kértem rendkivüli gyermekvédelmit azt mondták kb 2000ft gyerekenként de van akinek nem adják meg minden gyerekére hanem mondjuk csak 1 re....erre érdemes szülni nem?


tankönyvre kb 7000valamennyit igértek és a nagy tankönyve nyelvkönyvel kb 30ezer lesz könyvtári könyv nincs és a legtöbb munkafüzet amiben nem csak hogy dolgoznak de a tanár is beleir lehetetlen lenne kiradirozni pl...a különbözetet fizetnem kell ha megkapom akkor is

2012. júl. 17. 16:48

off de jelzem...életemben először megkértem pár nagycsaládos támogatást nehezen veszi be a gyomrom :(((valamint feliratkoztam bármilyen munkára hivatalosan az önkormányzatnál pl utcaseprés.....ha megüresedik egy hely akkor vesznek fel valakit a km listáról de hátha én...ugye a remény hal meg utoljára?

legalább 8irodában jártam ezek miatt....de tényleg hátha szoritsatok picit jó?

452. soma29
2012. júl. 17. 12:54
Nekünk 4 hónapja született meg a harmadik babánk.Már a kérdést is sértőnek tartottam,mikor rákérdeztek,hogy:-Akartátok vagy besikerült? Igenis akartuk és nem a kedvezmények miatt.A kisfiam 18 hónapos volt mikor visszamentem dolgozni és most sem lesz ez másképp.Legkésőbb 2 éves korában megy bölcsibe ,én pedig dolgozni.Nem akarok főállású anya lenni és nem pályázok az egyébként sem automatikusan járó ingyenes étkeztetésre.
451. 7a9d41343f (válaszként erre: 264. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 14. 08:11
Én nem azt mondom, hogy minek a gyerek akkor?. hanem azt, hogy akkor miért marad ott, ahol nincs munkahely???????
450. mh07 (válaszként erre: 444. - B74f6e5cdd)
2012. júl. 13. 17:46

Megható volt a sógorom, amikor sok-sok évvel ezelőtt még nem voltak gyermekei és már noszogattuk őket,hogy szeretnénk már babázni....

Elmondta, hogy mindig csodálattal hallgatja amit mi a gyerekkorunkról mesélünk - nagyon szép időszak volt:-) - neki ez nem adatott meg, de azt szeretné ha az ő gyerekeinek minimum azt meg tudná adni amit mi átélhettünk, sőt ha rajta múlik még többet!

Persze a pénz nem minden, de amit általa el tudunk érni.... Mára két gyönyörű gyermeke van. Ésszerű keretek között meg van mindenük, lehető legtöbb időt töltik/töltjük együtt. Elfogulatlanul mondom, hogy meglátszik egy gyereken ha körülötte minden rendben van. Hiszen egy gyerek - jó esetben - onnan folytatja ahol a szülei abbahagyták!

449. michelle.r (válaszként erre: 373. - 217e81f885)
2012. júl. 13. 13:35
Amit ingyen kapnak, azt úgy is kezelik legtöbben. Túl meleg van, vagy túl hideg, vagy csak éppen kezdődik a kedvenc tévésorozat, szóval nemigen lenne idő elmenni.
448. michelle.r (válaszként erre: 320. - Globus)
2012. júl. 13. 13:23
Adtad volna nekem, egy hónapig csak lecsón éltem volna ;)
447. michelle.r (válaszként erre: 300. - Mh07)
2012. júl. 13. 13:17

És mivel nem adsz 8-at, gondolom, inkább nem kell az 5 sem?

:/

446. Pen80 (válaszként erre: 442. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 13. 09:17
Én is így gondolom.
445. Pen80 (válaszként erre: 441. - Életkezdés)
2012. júl. 13. 09:17

Vannak ilyenek is - tudomásom szerint. Csak 2-3 évente 8 fő egy 70ezres városban elég lassú haladás. De azért több, mint a semmi és nyilván az ő környezetére is hatással van.

Az pedig, hogy az ember adott esetben az ismerősét részesíti előnyben, szerintem addig érthető és nem ördögtől való, amíg ez már csak a plusz. Azaz két hozzáértő, alkalmas jelölt közül azt választja, akit ismer. Én is ezt tenném.

2012. júl. 13. 09:10

Érdekes lenne azért gyereket vállalni 3--4-5 és egyebek hogy kapjon rá pénzt az ember de sok okos nőci sajna..szánalom aki a gyerekeiből próbál élni ugyanis bárhogyan nézzük és számoljuk a saját emberre sosem lehet elég a pénz mert mivoltunkból adódóan telhetetlenek vagyunk, tehát legtöbb pénzt akarnánk a gyerekeinkre is költeni aki értelmes épeszű persze és minek vonjam meg tőlük is a pénzt...

Az legyen sok gyerkes aki milliomos..


Aki szerint meg a pénz nem boldogít..hazudik de felőlem:-) Mindenki maga dönti el:-)

Szóval nem szabad a támogatásokat remélve gyerkeet vállalni és sokat..egy gyerek több kiadással jár mint amennyi támogatást állam bácsi ad rá!

2012. júl. 13. 09:08
háromszor
442. 4c1a787e8f (válaszként erre: 371. - 217e81f885)
2012. júl. 13. 09:08

Mindezek igazak, én magam is ebben vagyok..


De én láttam apámat 55-61 éves koráig gyári munkásként háromszok munkahelyet keresni, és találni. Pedig mindenki azt mondta, hogy lehetetlen. Háromszor is lehetséges volt. Igaz, hogy nem a szakmája csúcsán, és hüle emberek között, és az is igaz, hogy 43 év után úgy jött el nyugdíjba, hogy azt se mondták, hogy fapapucs..


De ő akart, és talált.


Ugyanúgy anyám is 56 évesen. Mert akart. Igaz, hogy a banki gazdasági igazgatóhoz képest most "csak" egy bérszámfejtő, és három várossal odébb jár, de dolgozik, ketyeg a nyugdíj ideje, és be van jelentve..


Kompromisszumokat kell néha kötni, és sokaknak a "mindent megpróbált" annyit jelent, hogy ha ott, meg a szomszéd faluban nem kell takarítónő, akkor annyi..


Költözés, tanulás elég kevesekbe merül fel. Tartós munkanélkülieknél ingyenes tanfolyamok is vannak.. Meg az az igazság, hogy 6-8 fodrászhozmenésből megvan egy egyszerűbb tanfolyam...


Valahogy le vannak ülve az emberek..

2012. júl. 13. 09:06

két éve kb nemrég végeztek....a most induló dolgok is hasonlóan vannak de nem merem itt kifejteni és nem is akarom nem erre hivatott ez a fórum akkor sem ha offolgatunk mert én már nagyon politikába mennék el....

egyébként a városunknak van egy elég jó programja vagyis az ötlet jó de....nem részletezem...szóval önkormányzati földterületen dolgoznak mezőgazdaságban KHT keretein belül emberek....olyanok akiket egyébként közmunkaprogramra küldenének...viszont tény és kérem senki ne rasszistázzon le mert nem érzem magam annak csak ebben a közegben élek hát látok is nem csak nézek....szóval egy kedves személyes ismerősöm fújdenemszeretem:( :)) az aki egyedül melózik ott a többi csak cigány....vezetni is jártam olyan sráccal aki ott dolgozott ő is megerősitette általános tény és utcát seperni és a most átadott fürdőt csinálni is csak ők mennek tehát mi kiszorulunk onnan,valami okból kifolyólag

nem juthatunk be......ha olyan helyet töltenek be közmunkással mint pl egy irodai megüresedett hely odadobnak egy listát a dolgozóknak és itt jön be a z emberi rosszindulat mikor könyvelésre szándékosan behivtak egy varrónőt aztán cikizték mert honnan tudta volna hogy kell iratokat fűzni stb....ezt is elsőkézből tudom nem a sokadik hang által.....ovikban sulikban udvarosokat vesznek fel és dadusnak besegiteni pár főt de ők kizárólag ismerősök mert "jó munkának számit" irodákba ovikba véletlenül sem kerül be nem fehér bőrű ember.....de utóbbi csak pár fő három négy öt városszerte szinte tehát nincs kisegitve az a réteg munkaügyben....érdekek szerint hivják be dolgozni a közmunkásokat is:((ugyanúgy efféle városban indított tanfolyamra is....bár nem hallottam róla hogy mostanában lenne.....egy életviteli főzni mosni takaritani gyereket nevelni megtanitós lenne inkább jó mert ez által munkájuk talán nem lesz az embereknek de esélyt kapnak beilleszkedni...van aki akar csak nem tud,tényleg van olyan is...óvónéni mesélte az egyik anyukáról hogy annyira próbáőlnak segiteni neki mert egy szülők által elhagyott nagyi által úgy ahogy nevelt lányka korán szült ikreket aztán még egyet a férje is olyan kis furcsácska és el kellett mondnai hogy be a sarokba gyüjtse a szennyest hanem nevezzen ki egy helyet akár egy nagy kartondobozt,fedje le ne szállják a legyek ha valami pisis kakis öblitse át azonnal ne pakolja két hétig a koszos ruhát mosson heti kétszer legalább stb.....ennek lenne értelme azok számára kik szeretnék mert sokan vannak akik tényleg nem láttak efféle szülői mintát és fogalmuk sincs hogy kellene csinálni....nem biztos hogy azt kell megtanitani kocsit vezetni aki biciklizni sem tud és még arra sincs pénze....vezessen az aki használná és tanuljon meg főzni és mosogatni aki nem tud...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook