Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A légzésfigyelő zsinórja rátekeredett a fiam nyakára. Rosszul tettük be a kiságyba? fórum

A légzésfigyelő zsinórja rátekeredett a fiam nyakára. Rosszul tettük be a kiságyba? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 30. 09:17
Nem tudom aktuális-e még, de nekünk rácsos ágy van. Azt szoktam csinálni, hogy a felesleges zsinórt addig tekerem az egyik rácsra, amíg feszes nem lesz, így hiába cibálja Márkusz, nem tudja behúzni. A fejvédőt is nagyon feszesre tettem fel, mert állandóan magára borította, belefúrta a fejét, lecibálta (ezt úgy csináltam, hogy a két hosszú oldalon rácsos, két röviden tömör ágynak a két rácsos felén belül fut a rácsvédő, a két tömörön kívül, és a tömörnél van megkötözve jó feszesre. Így el se moccan semerre, hiába cibárolja :) Fejvédőt viszont muszáj raknom mert ha nincs mind a két lába, és mind a két keze ki van dugdosva, viszont visszahúzni nem tudja, szóval nálunk alap hogy van a kiságyban is és a járókában is körbe védő.
23. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2012. júl. 10. 19:54
Mármint a kiságy hosszú oldalán lóg túl a polifoam. :)
2012. júl. 10. 19:53

Huhh! :( Elhiszem, hogy nagyon megijedtél...

Az aljára adtak már alternatívát, arról nem írok.

Ha nem körbe rácsos az ágy, ott húzd a vezetéket tovább, ahol nem rács van. Ha körbe rácsos, akkor az egyik oldalra fűzz be egy polifoam matracot. Ha úgy fűzöd, hogy egyik rácson kívül, másikon belül húzod, nagyon nehéz lesz kiszedni (én is szenvedtem vele rendesen). És akkor emögött húzhatod tovább a vezetéket.

Egy normál polifoam matrac van a mi kiságyunkba is befűzve. A matracméretünk 70*140-es, még így is túllóg, szóval tutira elég lesz.

Mellesleg én a falat szimbolizálom vele. :)

21. marcsika77 (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2012. júl. 10. 18:32

5 éve használom a figyelőt, most lesz 5 éves a nagyobb, januári a kicsi és nagyon jó dolog szerintem, mindenképp használd tovább!

Üdv nektek

2012. júl. 10. 18:13
köszönöm a segítségeteket
19. homern (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2012. júl. 10. 18:07
nyugodtan tedd vissza,a szellőzőlyukon vezesd ki,nem lesz gond(nálunk a nagyszülőnél lévő ágy alja ilyen).a légzésfigyelőnek pont a folymatos monitorozás a feladata..ha csak akkor teszed alá amikor úgy gondolod,az nem sok mindent ér..persze jobb mint a semmi,de én nem venném ki alóla.
18. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2012. júl. 10. 18:07

Nálunk a kiságy rácsos alul, azon vannak az érzékelő lapok is, és ott alul vezettük ki.

Az ágy alól pedig alul hátul, ott baldachin is van, szerintem nem is látja, még sosem érdekelte, el sem érné szerintem (14 hós, születése óta használjuk)

17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Marcsika77)
2012. júl. 10. 18:05

Jó, hogy ennyire előre gondoplkodtál

sajna ez Nekem nem jutott eszembe

2012. júl. 10. 18:04

köszi

most megnéztem tényleg van lyuk az alján, még annó lett rá vágva a szellőzés érdekében

csak nem gondoltam volna, hogy erre is kell ennyire figyelni hisz még ilyenről nem is hallottam

de tényleg mindent cibál le, a rácsvédőt is oda kellett görcsel kötözni a kiságyhoz mert mindig leszedte

meg mögé bújik

áhhhhh

2012. júl. 10. 18:02
Nekünk rácsos ágy van, én rögtön az érzékelők alatt engedtem le és úgy ragasztottam le a parkettára mivel kb 1 m távolságra van tőle a másik fele.
2012. júl. 10. 18:00

jól csináltad, csak ezek szerint a fiad ilyen kis ügyes és behúzta, hogy játsszon vele:)

Az ágy aljár lyukfúrás szuper ötlet, úgy biztos nem éri el.

Nekünk az ágy sarkában a fal mellett lefelé fut ki a zsinór, nem volt eddig egyik gyereknél se. Elhiszem, hogy megijedtél én is szívrohamot kaptam volna.

2012. júl. 10. 18:00

nem, nem rácsos

az érzékelőt kitettük a kiságy mellé csak ugye a vezeték összeköti őket

szóval akkor a legtöbben az ágy aljánál vezetik ki a vezetéket

ha valami oknál fogva vissza kellene tennem akkor majd ott vezetjük ki valahogy

van 1-2 lyuk az ágy alján, hogy a matrac szellőzzön

azt hiszem, de majd megnézem

12. homern (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. júl. 10. 17:57
rácsos a kiságy alja?alul vezessétek el,és olyan helyen legyen az egység ahol nem éri el.2,5 éves a kicsim,azóta alatta van,sosem fért még hozzá.
2012. júl. 10. 17:39
Ti hol vezetitek ki a zsinórt?
2012. júl. 10. 17:37

Nem tudom, nem merem visszarakni, csak azt szerettem volna tudni, hogy jól tettük e be? Én vagyok a hibás, hogy ez megtörtént? rosszul raktam be?

Mindent úgy csináltam ahogy le van írva a használati útmutatóban.

2012. júl. 10. 17:35
és ha fúrna a férjed egy picike lyukat az ágy aljára és ott vezetnéd le a zsinórt? szerintem ez nem normális, h a nykára tekeredik, de ez így angyon veszélyes. nálunk semmi ilyen nem volt az említett márkájú légzésfigyelővel szerencsére.
2012. júl. 10. 17:29

arról a zsinórról van szó egyébként ami összeköti az érzékelőlapokat azzal a háromszögű kütyüvel

angelcare

2012. júl. 10. 17:28

Az ágyrácshoz ragasszuk oda?

ez nem rossz ötlet, bár most egyenlőre kiszedtem az ágyból, nem merem visszatenni

igazság szerint nem is nagyon használtuk csak amikor beteg volt

csak megijedtem

2012. júl. 10. 17:26
Próbáljátok meg,hogy a zsinór lefelé induljon,és rögzítsétek meg szigetelőszalaggal,mondjuk ha fal van oitt akkor az sem egyszerű,de sztem ha a zsinórt ragasztóval rögzítitek,úgy nem tudja behúzni.
2012. júl. 10. 17:24
valahogy addig forgolódott az ágyban amíg az ágy végébe nem került és be nem cibálta a zsinórt
4. Zebra25 (válaszként erre: 2. - Zamila)
2012. júl. 10. 17:23

szia

igen, az egyiket az elejébe a másikat meg a végébe

vagy nem jól csináltuk?

2012. júl. 10. 17:22

sziasztok

Most történt, hogy a kisfiam nyakára tekeredett a légzésfigyelő zsinórja. Most nem tudom, hogy mi tettük be rosszul a kiságyba vagy pedig ennyire veszélyes lenne ez a kütyü.


Szerencsére nem volt szorosan rácsavarodva de nagyon megijedtem:(

Kisfiam rendszeresen kidugja a kezét a rácsokon és hiába a rácsvédő akkor is lecibál mindent amit elér.

A légzéfigyelő 2 padja az ágy aljában van és a vége felől van a zsinór a szivacs alá behúzva.

Rosszul tettük volna be?

a használati útmutatón is így van.

2012. júl. 10. 17:21
Hát sztem igen.A matrac alá tettétek az érzékelő lapokat?
2012. júl. 10. 17:19
Légzésfigyelő zsinrója rátekeredett a fiam nyakára. Rosszul tettük be a kiságyba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook