Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szezonális gyümölcsöt-zöldséget? fórum

Szezonális gyümölcsöt-zöldséget? (beszélgetős fórum)

13. Lencsy (válaszként erre: 12. - 458101abbf)
2012. júl. 10. 19:03

Azt nem tudtam, hogy vállalkozói nélkül is lehet ..de elhiszem :)

Azt tudom, hogy a piacon nem feltétlenül azért nem adnak, mert nem kell, de abban biztos vagyok, hogy a nénike aki helyjegy ellenében árulhat nem kell, hogy számlát adjon !

12. 458101abbf (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. júl. 10. 18:48

Magánszemélyként is lehet venni számlatömböt, és ha valaki pl. lakást ad ki, mint magán személy kell is.


Sokszor nem adnak a piacon nyugtát, de ez nem azt jelenti, hogy ennek ez az előírt menete.

11. Lencsy
2012. júl. 10. 18:42
A piaci kofa szerintem nem ad számlát , mivel a piacon legálisan árulhat .Legalábbis nálunk nem ad az egyszerű kofa ... Én úgy tudom, hogy számlatömböt csak vállalkozói igazolványra adnak ki , sőt ez 100 %-hogy így van , mert épp a múlt héten vásárolt előttem számlatömböt egy férfi a papír boltban és kérték tőle a vállalkozói igazolványt , mert hogy azon szerepel egy számsor amire kiadható a számlatömb !
2012. júl. 10. 18:39
Az árusítás bejelentés köteles tevékenység. Helyi polgálmesteri hivatal igazgatási osztályát kell keresni.
2012. júl. 10. 16:01
mármint a gyümölcs,a zöldség meg 2x lett,de arról van kiskönyvünk
2012. júl. 10. 15:59
1x volt permetezve lemosó permetszerrel,semmi más.
2012. júl. 10. 15:47
De nem olyan egyszerű mint gondolnánk,mert permetezési naplót kell vezetni.Nem árt megkérdezned a falugazdászt nehogy nagyobb legyen a károd mint a hasznod!
2012. júl. 10. 15:38
A piacon sem vállalkozóak a kofák csak őstermelők,szerintem sem kell más mint számlatömb,meg ugye bevallásban szerepelnie kell.
2012. júl. 10. 14:37

Tudjátok vannak ezek a számlatömbök,arra gondoltunk, hogy olyat adnánk.

Ha az van más nem kell?

Miért kell ehez vállalkozói?Ez nem cég,bt vagy kft?

2012. júl. 10. 14:20
Ha nagyobb tételben árulod mindenképp számlát kell adjál , mert ugye az apeh felé be kell vallanod . Ha csak úgy fű alatt árulod, mint pl házaknál a tojást vagy stb ..akkor kijátszható . Ha van őstermelő ahogy írod ..akkor szerintem egyszerűbb a dolog ,mert csak a vállalkozóit kell kiváltani szerintem .
2012. júl. 10. 13:38
Számlát/nyugtát kell adni, de ha valaki a családban őstermelő, akkor az Ő nevén szerintem mehet az üzlet.
2012. júl. 10. 13:35

Szerintem be kell jelenteni.


Budapesten is aki csak úgy az utcán árul,a rendőrök gondoskodnak róla..:S

2012. júl. 10. 13:32

Ha szezonális gyümölcsöt-zöldséget árulnék itthon mondjuk sátor alatt,akkor ahhoz kell engedély?Be kell jelenteni?Vagy csak úgy elkezdhetem árulni minen bejelentés nékül?(apukám nevén menne mert ő őstermelő)

Dinnyét,sárgabarackot,burgonyát,őszibarackot,paprikát,hagymát és paradicsomot árulnék.Esetleg később almát vagy szilvát.

Szerintetek jó ötlet?

Valaki csinál hasonlót közülletek?

Tudnátok némi felvilágosításban részesíteni ez ügyben?

Előre is köszi az értelmes szidalmazástól mentes válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook