Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? fórum

Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 11. 11:38

na igen :D úgy valóban nem helytálló a megfogalmazás, és igen gyorsan bele lehetne kötni...


a B..it felcserélhetnénk akkor k...re?

esetleg f..szkalapra?

vagy igazi ta.ó p..rasztra?


sajna ezek sem jók... pedig mind illene az ilyenekre.


de ha azt írom, hogy népművészeti cserépedény??

Na?

az már jó?

:D

76. michelle.r (válaszként erre: 75. - Pahet a vadász)
2012. júl. 11. 11:02
Már, ha jogi aspektusból vizsgáljuk a kérdést ;))
75. Pahet a vadász (válaszként erre: 74. - Michelle.r)
2012. júl. 11. 11:00
jajmár :D
74. michelle.r (válaszként erre: 73. - Pahet a vadász)
2012. júl. 11. 10:58
A b.uzi kivételével rendben van a dolog ;)
73. Pahet a vadász (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2012. júl. 11. 10:55

:D ez mekkora lenne :D


pink pólón fekete betűkkel:


Ez a B..i nem akarja kifizetni a számlát, hát követem :D

72. Pahet a vadász (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2012. júl. 11. 10:54

igen, ezt sajnos észrevettem, észrevettük..

és elég elszomorító az is, hogy a vállalkozásokat semmi sem védi igazán, de a huszonharmadik bőrt is nagy élvezettel húzzák le rólunk.

Ha isten igazából mindent legálisan és pontosan betartva szeretnél csinálni, akkor nem hogy nullszaldós nem lennél, de igen rendesen mínuszba mennének a számok...

én így szeretlek M.O.


sajnos

71. michelle.r (válaszként erre: 68. - Pahet a vadász)
2012. júl. 11. 10:33
Magyarországon jogszolgáltatás van, nem igazságszolgáltatás ;)
70. michelle.r (válaszként erre: 65. - Pahet a vadász)
2012. júl. 11. 10:30

Teeeeeeeeeeeeeeee, az a lényeg, hogy nem lóbálsz semmi féle baseball ütőt, még a vállát sem kocogtatod meg. Hozzá sem szólsz, rá sem nézel ;).

Szelíden, mosolyogva követed, valami feltűnő színű ruhában, amin talán még rajta is van a felirat: nem fizeti ki a tartozását, ezért követjük :o)).


hajrá, ha megcsináljátok, én leszek az első megrendelőtők ;)

2012. júl. 11. 09:19

Válasz:


kicsi kék tablettát nem kértem, viszont valami egészen mást igen, de az valamiért elkerülte mindenki figyelmét. Vagy csak ezek a "kollégák" elméleti emberek, és a gyakorlathoz vajmi kevés fogalmuk van.


Tehát, van-e esetleg olyan paragrafus, bevált szerződésbe behelyezhető mondat, /törvényesítve kvázi azt, hogy a mi tulajdonunkat képezi a termék mindaddig, ameddig ki nem fizeti a teljes összeget, vagy- leszerelhetjük a falról, vagy- nem adjuk át sem a számlát, sem a garanciajegyet, vagy orcán csaphatjuk ameddig szarakodik velünk/ amelyet mi is beilleszthetnénk, ami arra utal, hogy nem érdemes bajlódni a nemfizetéssel, mert ő húzza a rövidebbet.


Tisztelettel.

2012. júl. 11. 09:02

tegnap a jogifórumon is megkérdeztem, hogy mit lehet tenni, mivel védhető ki ez az egész, van-e valami ötletük hogy a szerződésbe mit írjunk, hogy ne akarjanak próbálkozni sem az ilyen emberek... tudjátok milyen választ kaptam?


hogy helyezzünk minden munka előtt ügyvédnél letétbe pénzt, ami fedezi az egészet. Hát akkorát nevettünk ezen, mert nagyon nem értik, hogy ez nem hogy nem életszerű egy ilyen kis tételnél, de kivitelezhetetlen is...



a gyakorlatban egy leheletnyit máshogy történnek a dolgok. a megrendelő és a kivitelező max 3 nap alatt megbeszél mindent, és még maga a szerelés is lerendeződik.

minden munkánál ha letétbe kellene helyezni bár mit is, az idő. a vevők meg adj uram de azonnal típusok. sőt, van aki azért nem minket választ, mert előleget mer a cég kérni.

magyarul a vállalkozó ki van szolgáltatva a piacnak. a kormánynak, és az időnek.

egy optimális világban kivitelezhető lenne ez az egész letétes dolog, de a valóságban nem. nehezen hiszem el, hogy még egyikük sem vette igénybe szolgáltató/szerelő/kivitelező szolgáltatását. ez pont olyan, mint amikor elromlik a bojler. azonnal kell javítani, mert nincs melegvíz. ha ezért elmennénk minden alkalommal ügyvédhez, akkor soha nem lenne munkánk.

de mondhatnám ezt télen a mínusz 20 fokban, fűtés nélküli ház esetében, ahol gyerekek vannak.


a letétes dolog abban az esetben működik, ha valami nagy munka van, pl állami megrendelés, vagy valami nagy cég kér munkát... de egy 50ezres munkánál ez nem működik...



és mit kaptam válasznak erre?


Mindenki érti, hogy miről beszélsz, de erre azok a megoldások léteznek, amit a kollégák leírtak. Ha nincs időd szerződéses biztosítékokkal bajlódni, meg a megrendelőid sem hajlandók ilyen kötelezettségeket vállalni, akkor vagy csinálod tovább ezzel a kockázattal, vagy abbahagyod. Erre sajnos még nem találtak fel kicsi kék tablettát.


hát ennyit a joghoz értők hozzáállásáról...

67. 458101abbf (válaszként erre: 65. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 20:31

Ha nem lépsz vele kontaktusba, akkor szerintem abszolút nem lehet mit ráhúzni. Ha baseball ütőt lenget valaki, az már más, mert félelmet kelt, de az, hogy mögötted megy az utcán, nem lehet félelem keltő szerintem.

Gondolj bele, milyen nehéz egy tényleges zaklatótól megszabadulni!

66. e28ddc7c9b (válaszként erre: 19. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 20:26

A követelésnél az alsó határ nincs, de a felső (ha jól tudom) az másfélmilla.

A MOK honlapján meg van a %-os költség, ha nyered a végre hajtást akkor az összes költséget is visszakapod. Ha nem akkor az ügyvédet, és a közjegyzői díjat buktad, ez az összeg ügyvéd függő, mert a közjegyzői tarifa a MOK honlapjáról kiszámítható.

65. Pahet a vadász (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 19:45

pont most olvastam fel páromnak amit írtál, nagy tetszést váltott ki. Mondta, hogy tuti siker lenne, nagy biznisz van benne... de attól félek, valóban előkapnának valami távol tartási végzést, vagy zaklatást rád sóznának, ha megpróbálnánk...

pedig milyen egyszerű lenne, a leghatásosabb módszer, miszerint viszed a barátodat magaddal Joe-t, egy igazán szépen faragott baseball ütőt, amelyet meglengetve, néhányszor megkocogtatva a méregdrága autóján, esetleg az orcája jobb felén, talán hatásos lenne... csak sajnos nem lehet...

64. michelle.r (válaszként erre: 63. - Globus)
2012. júl. 10. 14:54
Nincs az a törvény, ami megtiltaná neked, hogy bárki mögött menj az utcán.
63. globus (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 14:37
Nálunk rögtön előcitálnának egy jogszabályt, ami az ő jogaikat védi, zaklatásnak minősítve a kísérgetést. Törvényeink szinte bátorítják a csalókat.
2012. júl. 10. 14:35
Még az jutott eszembe, hogy ilyenkor meg lehetne bízni egy bahajtó céget. Bár nem tudom, hogyan működik az ilyen, és ebben az esetben lehetséges volna-e.
61. michelle.r (válaszként erre: 57. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 14:20

Angliában van egy cég, ők nagyon szelíd módszerekkel hajtanak be. A munkatársaik feltűnő öltözékben követik az adóst, akárhová is megy napközben. Nem inzultálják, hozzá sem szólnak, csak követik, mindenki tudja, hogy azért, mert valakinek tartoznak. Általában gyorsan kifizetik a számlát.

Esetleg csinálhatnál egy ilyen vállalkozást, dúskálnál a megrendelésekben ;)

60. 458101abbf (válaszként erre: 59. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 13:57

Azzal, hogy neki nincs semmi kezében, amivel igazolni tudná, hogy fizetett (vagyis nincs nála számla), az elég. Én azt valaslom, hogy hívd fel a helyi jegyzőt, és minden bizonnyal segíteni fognak.


Nekünk nem rég volt ilyesmi ügyünk, a rendőrség követelt rajtunk befizetett összeget, amit tobábbadtak behajtásra. Telefonáltam, kapcsoltak egy behajtásokban illetékes személyt, és készségesen segített.

2012. júl. 10. 13:38

nekem még az jutott eszembe, bár szerintem kivitelezhetetlen, hogy aláíratni velük egy átvételi elismervényt a részösszegről, majd pedig a többit valahogy behajtani jogi úton.. csak ki az aki ilyet aláír, kvázi elismeri hogy nem fizette ki az egészet...


erre van valami ötletetek, hogyan lehet ezt jogilag megfogalmazni egy elszámolásnál?

58. 458101abbf (válaszként erre: 55. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 13:33
Ha van valami a nevén, vagy van hivatalos bevétele, (ami azért csak van valamennyi), akkor nem kellene ráhagyni. Az ilyen fazonoknak sincs akkora mellényük, ha a közjegyzőtől jön egy felszólítás, és nem egy szerelővel állnak szemben, szekrénnyel a hátuk mögött.
57. Pahet a vadász (válaszként erre: 56. - Ceb31d2718)
2012. júl. 10. 13:07

ezt a behajtósdit én sem tudom, hogy működik. még a fizetési meghagyásnál ha nem éri el a fele költséget, talán megéri.. de ha meg eléri, akkor valóban hagyni kell, mert haszna már úgysincs...ezek nem tudom hogyan alszanak éjszaka, ha ilyenre képesek.


Volt olyan is, amikor egy nő játszotta el ugyan ezt. ott még azt sem mondhatod, hogy pofán csapod, mert ugye milyen már hogy megütsz egy nőt...

2012. júl. 10. 13:03

nem biztos, hogy csak a nagy tartozásokkal érdemes foglalkozni

sok kicsi sokra megy, ezeket egyszerre kellene eladni

bár az is igaz, hogy csak a szám jártatom, mert semmi fogalmam nincs róla, hogy hogyan működik ez:)

55. Pahet a vadász (válaszként erre: 54. - Ceb31d2718)
2012. júl. 10. 12:57

gondolom el lehetne... de van egy csomó ami 50-100e ft. többe kerülne a procedúra mint amit behajtani kellene... ami már milliós azt valóban be lehetne hajtani így, csak ott a muksónak semmi nincs a nevén, és így nem tehetünk semmit...:(

Jól ki van ez találva...

2012. júl. 10. 12:54

Nem lehetne eladni az ilyen tartozásokat egy behajtó cégnek?

Ők valószínűleg tudnának az adóssal mit kezdeni.

53. 458101abbf (válaszként erre: 52. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 12:47
Ráadásul ebből nem lesz pénz :/
52. Pahet a vadász (válaszként erre: 51. - Tavasz007)
2012. júl. 10. 12:45
ebből több kár származna mint haszon :( megérdemelné az ilyen, de nem szabad.
51. tavasz007 (válaszként erre: 48. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 12:43

ez az illeto, aki nem fizetett, hol lakik?


neztem msot egy sorozatot, abban jol csinaljak.

Tegla be az ablakon, vagy valami kart csinalni, aztan meg azt mondanak, amit akarnak!! :))

50. Pahet a vadász (válaszként erre: 45. - 7230827147)
2012. júl. 10. 12:05

na pont ez az amit valóban magasról sz@rnak le. Azokat a vállalkozókat, akik tisztességesen, tisztességesebben szeretnének működni. Jól megszivatják őket ezekkel a járulékokkal, Áfa fizetéssel, stb..és csodálkoznak hogy fogy a létszám.

ma már egy vállalkozást nagyon nehéz fent tartani. főleg akkor, ha nem akarsz beállni a zsiványok sorába.

49. Pahet a vadász (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 12:02
pont ez az... így is úgy is a párom szívja meg, amit ezek az emberek nagyon is jól tudnak.
48. Pahet a vadász (válaszként erre: 46. - Tavasz007)
2012. júl. 10. 12:02

itt nem a sokat keres keveset keres a lényeg. Hanem az hogy havonta jut neki ebből egy. Jobb esetben. Ami azt eredményezi, hogy rengeteg kintlévősége lesz, amit soha sem tud behajtani.

Az elv ahogy képesek emberek viselkedni, háborít fel! És hangsúlyozom, hogy a gazdagok és szépek köréből! a csóróknak és közép rétegnek eszükbe sem jut ezt megtenni, hanem addig alkudoznak ameddig mindkettőnek megfelel, de azt ki is fizetik!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook