Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A legyek ellen mit lehet tenni? fórum

A legyek ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


27. 6f257fd90e (válaszként erre: 26. - Ceb31d2718)
2012. júl. 16. 06:52
Áucs, akkor befogom a számat a sok legyemmel együtt... megint sok van... tegnap bespray-ztem, de szinte semmit nem használt, délutánra megint begyűltek. Azaz használt, nekem taknyom-nyálam egybefolyt, valószínűleg tartalmaz valami olyan vegyszert, amire allergiás vagyok, mert még két órán át krákogtam és tüsszögtem. A legyek meg boldogan nézték fuldoklásom. (pedig keveset lélegezhettem be, csak az a 10-15 másodperc amíg befújtam mindent, akkor is egy ruha volt az orrom előtt)
2012. júl. 10. 12:43
Hidegebb időkben a mezei poloskák startolnak be a kéróba, pedig ők is méretes példányok.
2012. júl. 10. 12:42

Nekünk is húzogatós szúnyoghálóink vannak.

Ritka egy találmány!!!

Csak az nem jön be rajta, aki nem akar. Legyek mondjuk nem akarnak, mert erre nincsenek, de vannak viszont méretes darazsak és gigászi méretű éjszakai pillék, akik valahogy beverekszik magukat.

2012. júl. 10. 10:25

Van olcsóbb is, mint pl. a mienk. Ablakra gyártják és pici kallantyúkkal rögzíteni kell az ablakkeretre. Hátránya, hogy ha levesszük, nagy helyet foglal el.

Anyósomnak a húzogatós fajta van. A bejárati ajtóra én is szeretnék feltenni egy ilyet.

23. 6f257fd90e (válaszként erre: 18. - *Gold*)
2012. júl. 10. 10:10

Köszönöm a tippeket!


Valami ilyen spray-es megoldásra gondoltam, csak azzal az a gondom, hogy 1-2 napon belül visszajönnek a kis nyomik. De végülis addig nincs belőlük. A szüleim ezt a módszert használják már sok-sok éve, + szúnyogháló... Hááát, mikor hogy és mikor meddig tart.

22. globus (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2012. júl. 10. 08:57

Összesen, ez kb. 4-5 éve volt.

Jól megdrágult, látom.

21. loch ness (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. júl. 10. 08:53
Mármint összesen? Mert a honlapon négyzetméterére írnak ennyit...
20. loch ness (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. júl. 10. 08:49
Kösz szépen!
19. globus (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2012. júl. 10. 08:48

Mi egy helyi vállalkozóval készíttettük, 12 E Ft volt a konyhai és teraszajtóra való.

Ez a honlap nem az övé, de tanulmányozható.

[link]

18. *Gold*
2012. júl. 10. 08:46
Szia ez eleg brutalis megoldas, de mukodik. Vegyel egy egesz raid-et vagy hasonlo rovarirtot, az allatokat vidd ki a lakasbol,kajakat zard el a hutobe. Szisztematikusan bentrol kifele haladva fujd a sprwyt a levegobe majd fel ora mulva menj vissza gyorsan nyisd ki az osszes ablakot es hagyd kiszellozni majd menj be es az olyan dolgokat mint pl asztal stb torold le. Erdemes vagy kora hajnalba vagy esos napon csinalni. Sok sikert.
17. loch ness (válaszként erre: 13. - Globus)
2012. júl. 10. 08:45
Ez érdekelne! Mi ennek a neve? Hol lehet kapni?
2012. júl. 10. 08:45
Az erkélyajtóra is szereljetek szúnyoghálót! Ha ügyesek vagytok, magatok is készíthettek megfelelő méretűt. Nekünk ilyen volt, ugyanúgy kellett nyitni-csukni, mint egy rendes ajtót, és mágnessal záródott.
2012. júl. 10. 08:27
állítólag a levendulát nem szeretik
14. bnedora (válaszként erre: 3. - 6f257fd90e)
2012. júl. 10. 08:26

Ezek a dolgok nem arra vannak, hogy elpusztítsa őket, hanem arra, hogy elriassza.

A légy télen is (ha enyhébb az idő) bejön a lakásba, nem kell ahhoz nyárnak lenni:-)

13. globus
2012. júl. 10. 08:25

Létezik olyan szúnyogháló, amit csak egyszer kell felszereltetni, évekig a nyílászárón maradhat. A lehúzható roló elvén működik. Télen felgörgetjük, tavasztól őszig lehúzva tartjuk.

Közepébe varrtam egy masnit, mert sógornőmék egyszer elfeledkeztek róla, és keresztülgyalogoltak rajta :)

2012. júl. 10. 08:16

Szúnyogháló ajtó van a teraszajtón is.

Hülyét kapnék a legyektől. Undorító :(

2012. júl. 10. 07:44
Mindenhová szúnyoghálót kell tenni, ajtóra esetleg olyan lelógós szálakból függönyt, ami a mozgásával is távol tartja a betolakodókat. Ami mégis bemerészkedik, azt egyszerűen le kell csapni. :)
10. kisj (válaszként erre: 5. - 6f257fd90e)
2012. júl. 10. 07:41

Szerintem inkább az a fertőző, ha rámásznak mindenre.

Nem túl gusztusos egy légypapír az tény, de hatásos. Ha tárva-nyitva hagyod az ajtód, akkor ne csodálkozz, ha bejönnek:)

2012. júl. 10. 06:12
Légycsapó...
2012. júl. 10. 05:54
A dolog nehezítése, hogy van egy kutyám és két nagy tengerimalacom, valamint három másfél hetes tengerimalackölyök. Nem igazán mernék vegyszerezni, nehogy valami bajuk legyen, úgyhogy talán ez a ragacsos légypapír lesz... Utálom még a legyek látványát is :(
2012. júl. 10. 05:52

Akkor akár kívülre is teheted, és akkor nem kell nézned, hogy ott vannak a döglött legyek. Szerintem egyébként nem fertőző, senki nem tapogatja őket:)

Lehet kapni még valami olyat, amit körben az ajtóra lehet kenni, de én azt nem tartottam sosem elég hatásosnak. Esetleg tehetnél az ajtóra olyan gyors szúnyoghálót... Nem drága... Vagy a függönyt (nem a sötétítőt) behúzod...

2012. júl. 10. 05:50

Ugyan ez nálunk is :(

Csak lexsapkodni .

2012. júl. 10. 05:48
Igen, tudom milyen, csak attól tartok, hogy az nagyon fertőző, ahogy ott döglődik rajta a sok légy. Van szúnyogháló is az ablakon, de ebben a nagy melegben a balkonajtó sokat van nyitva, ott pedig nincs semmi háló...
2012. júl. 10. 05:45
Elég hatásos az un. légypapír. Nem tudom, tudod-e, milyen az? Olyan kihúzható ragacsos. Esetleg szunyogháló ajtóra, ablakra.
2012. júl. 10. 05:43

Sziasztok,


Most, hogy tombol a nyár, a legyek imádnak bejönni a lakásba és itt tanyázni, viszont én nagyon-nagyon undorodom tőlük... Vettem R*id konnektorba dugható, folyadékos riasztót/irtót, de ez nem igazán nyuvasztja ki őket, csak a szúnyogokat tünteti el... Engem pedig nagyon bosszantanak. Tegnap egész napra bedugva hagytam, azzal, hogy mire este hazaérek, megpusztulnak a legyek, vagy legalábbis kevesebben lesznek. A frászt. Semmi eredmény.


Ezek valami génmanipulált szuperhős legyek lehetnek, amik túlélik az apokalipszist? Mi hatásos ellenük?

2012. júl. 10. 05:43
Kint, vagy bent?
2012. júl. 10. 05:41
A legyek ellen mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook