Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tökéletes fórum

Tökéletes (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tökéletes

23. Müller Kata (válaszként erre: 21. - Miss Juti)
2012. júl. 13. 13:07

Na így :DDD

Ez a jó hozzáállás!

22. Müller Kata (válaszként erre: 19. - 4eb00d38a0)
2012. júl. 13. 13:06
Köszi, sajnos az sem könnyű, hogy meg is csináljam, amit gondolok, de teszek róla. :)
2012. júl. 12. 21:42
Dehogyis nincs tökéletes!Itt vagyok például ÉÉÉÉNNN!!!! :))))
2012. júl. 12. 14:36
Nagyon szuper írás! Nagyon egy rugóra jár az agyunk, akár én is írhattam volna. Csak én nem tudtam volna ilyen remekül és összeszedettem megfogalmazni ezeket a gondolatokat. :) Gratulálok!
2012. júl. 12. 07:46
Remek írás. Sajnos kevesen gondolkodnak így, pedig a világ akkor sokkal jobb lehetne.
18. Müller Kata (válaszként erre: 17. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 11. 09:37
Köszönöm!
17. d5e2b6b4be (válaszként erre: 16. - Müller Kata)
2012. júl. 10. 16:50

Az a jó,ha az ember reálisan látja saját magát,és a környezetét.

Remélem,hogy a boldogság is melletted van,veled van.

A boldogság sosem a tökéletességtől függ,hanem az elfogadástól,megértéstől,szeretettől.

Nekem volt valaki,akit nagyon szerettem,de ő még csak meg sem hallgatott.Senkinek sem kívánom ezt.

Boldogságot kívánok neked.Kellő nyitottságot is,amit a magad javára tudsz fordítani.

16. Müller Kata (válaszként erre: 14. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 10. 10:31

Persze, hogy nem minden, de nekem gyakorolni kell, mert ez néha hiányzott. Nem voltam merev, de néha igen ;)

Az életemet jónak tartom, a nehézségeivel együtt.

Jól érzem magam benne.

Minden nap tanulok valamit, legalábbis én úgy érzem.

15. 9f86e86d50 (válaszként erre: 13. - Müller Kata)
2012. júl. 10. 10:08
Így van, én is gyakorlom. Mert ezt csak gyakorolni lehet. Néha jó is meg nem is. De legalább fejleszt. Remélem lesz még hasonló gondolatmeneted, jó érzés volt olvasni. Müller Péter annyira nem szoktam, de Csernus, Dan Millmant és még pár külföldit igen. :)
14. d5e2b6b4be (válaszként erre: 13. - Müller Kata)
2012. júl. 10. 10:04
Nem minden a rugalmasság.Ettől még nem lesz JÓ életed,csak esetleg jobb az addiginál.
13. Müller Kata (válaszként erre: 8. - 9f86e86d50)
2012. júl. 10. 09:24
Nagyon így van! Nekem néha nehéz rugalmasnak lenni, de gyakorlom.
12. d5e2b6b4be (válaszként erre: 10. - Ericika2)
2012. júl. 10. 09:17

Hát azért számít,hogy ki mit cselekszik.

Lehet akármekkora életereje,energiája,ha nem arra fordítja,amire kellene.

2012. júl. 10. 09:11

A tökéletesség relatív. Mihez képest, kihez képest....?!


Az biztos, hogy az állóvíz, a mindenkori állapot feltételnéküli elfogadása nem követendő, és nem is vonzó.


A belső nyugalom nélküli, "kívülről vezérelt" emberek folyton a változó trendet követik, és sosem nyernek békét.

10. ericika2 (válaszként erre: 9. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 10. 09:07

"Csak azt tudjuk igazán becsülni, és tisztelni, és elfogadni, aki bizonyít is."

Azt hiszem ilyenkor a másikban az életerő, az energia megnyilvánulása a vonzó, nem is annyira a konkrét cselekvés.

2012. júl. 10. 08:45

Jó fogalmazás a tökéletességről és a tökéletlenségről.

Aki folyton a tökéletességre hajt,sosem lesz boldog.

Mert mindig vannak jobb,szebb dolgok,vannak csinosabb,helyesebb emberek,de persze ez is relatív.Kinek mi a jó és szép.

Elsősorban önmagunkat fogadjuk el,aztán mindenkinek meg kéne érteni,hogy milyen gazdagok vagyunk szegényen is,ha megvan mindkét kezünk,lábunk,van szemünk és fülünk amik működnek.

Az állandó beletörődés,elfogadás tényleg nem jó,az embernek ki kell állnia magáért,azért amiben hisz.Kell a változás,de kell az empátia is.Vegyük észre egymást,azt is ha a másikat megbántjuk.

Sokan az előrébb jutásuk érdekében keresztülgázolnak másokon.És azt mondják,hogy ez a változáshoz tartozik,szükséges rossz,nem néznek vissza,és bocsánatot sem kérnek.

Azt írod,az egyedüllét nem magányosság,de hosszú távon senkinek sem jó egyedül lenni.

Csak azt tudjuk igazán becsülni,és tisztelni,és elfogadni,aki bizonyít is.Nem az ölünkbe hullt dolgot ,személyt lehet igazán becsülni,hanem azt akiért,amiért megdolgozunk,aki mellett kitartunk,és aki értünk is megdolgozik.

Senki sem tökéletes,de ha valamit nagyon szeretnénk megkapni,és meg is dolgozunk azért,az már számunkra tökéletes lehet.

A társ is tökéletes,ha elfogadom olyannak,amilyen,minden jó és rossz tulajdonságával,miközben tudom,hogy őneki is ugyanolyan fontos vagyok,mintahogy ő nekem.Bárcsak megértené ezeket minden ember.Vagy legalábbis azok,akik közel állnak a szívemhez.

2012. júl. 10. 07:52

Nocsak. :) Nagyon szép élménybeszámoló az élet megélésen egyik lehetséges módjáról.

Magam is hasonlóan vélekedem. Teljesen jól megvan fogalmazva.

Annyit hozzátennék:


Az elfogadás nem beletörődés, és mivel csak a változás állandó, ezért a rugalmasság, és az alkalmazkodás nyújthat számomra megfelelő válaszreakciókat az életem ingreire.

Bizonyos dolgok megértése elfogadáshoz hasonlít, pedig a felismerések boldogabbá tesznek engem.

Átláthatok olyan dolgokat amikben régen megakadtam. Így lehetek tökéletlenül elégedett magammal és másokkal.

2012. júl. 9. 17:00

Sziasztok!

Mira: igazad van, hajszolni nem szabad, de valami kell, hogy vigyen előre.


Ginevra: örülök, hogy tetszett, Müller Péter írásait kedvelem, nagyon is, és nem rokon.


Poppy:gondoltam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gondolatmenettel. Nekem eddig bevált a rendrakás káosz idején.


Annie: köszönöm. Egyszer csak jött, és megírtam. Bár a tanulós dolgok mennének így ;).


Bekacomb: a humor nagyon nagyon kell, valóban átlendített már engem is sok nehéz időszakon.


Örülök, hogy elolvastátok, és annak is, hogy írásra késztetett Titeket! Szép estét.

2012. júl. 9. 12:55
Érdekes dolgokat írtál. Ami először eszembe jutott, az a szerencse, és a könnyedség. Szerencse kell ugyanis rengeetg dologhoz az életben, például hogy megtaláljuk a másik felünket, akivel kiegészítjük és szeretjük egymást. Könnyedség illetve lazaság pedig azért, mert másképpen lassan már nem is lehet elviselni, ami körülöttünk zajlik. De mondhatnám a humort is. Bevallom, én nem sokat szoktam elemezni, hogy mit tettem a múltban. Egy időben nagyon kritikus voltam magammal szemben, folyton elégedetlen voltam mindennel, amit tettem. Persze amit írtál, az nagyon jó lehet önmagunk megismerése miatt. Én nem akarok változni, a világot sem akarom megváltoztatni, próbálok a mának élni. Valahogy úgy érzem, most minden jó ahogy van, és megvan mindenem az életben, ami boldoggá tesz. Szerető pár, gyönyörű kislány, egészség. Igaz, nagyon szerényen élünk, ez néha elkeserít. De megpróbálok ezen túllépni, törekszünk mindig arra, hogy jobb legyen, de egyelőre csak egy helyben toporgunk. Manapság már ez sem semmi szerintem. Összességében az eddigiek közül mégis a humort emelném ki, ez eddig nagyon sok mindenen átsegített minket. Nem azt mondom, hogy dugjuk homokba a fejünket és vigyorogjunk mindenre, mint borz a répára, de nagyon sok nehéz helyzeten át tud segíteni, ha tudunk egyáltalán nevetni. Szép napot nektek! :-)
2012. júl. 9. 11:44
Kedves Müller Kata! Engedd meg, hogy gratuláljak a cikkedhez!Nagyon elcsípted a lényeget!Álságos, álszent világban könnyen elveszhet az ember, viszont annál nehezebben találhatja meg önmagát. Mindenkinek megvan a maga "harca", meg kell járnia a maga poklát ahhoz, hogy láthassuk a sallangoktól mentes, "meztelen" énünket.
2012. júl. 9. 11:34
Ez a takarítós rész ütött. Káosz vamn körülöttem egy ideje, és érzem, hogy meg kell tennem, el kell engednem dolgokat és rendet rakni. Köszönöm a megerősítét.
2012. júl. 9. 11:25

Atyaég, szívemből szóltál, akár én is írhattam volna. (pláne, hogy még fogszabim is van :DD ) Sajnos úgy látom, hogy a változást ami bennem eddig bármikor történt mindig valami szenvedés előzte meg. És ez így rendben is van. Ki a fene akar változni, ha minden happy? Senki. Ennek ellenére amikor átégtem a dolgokon és látom, hogy milyen változások mentek végbe bennem, mindig azt mondom-megérte-még ha iszonyú nehéz is volt.


Remélem írsz majd még ilyen jó cikkeket.


Mondd, nem vagy véletlenül rokona Müller Péternek? :)


Köszi, hogy megírtad

2012. júl. 9. 11:02

Én is ismerek olyan embert, aki mindíg a tökéletest hajszolja. Nem túl boldog, amennyire én látom.


A tökéletes relatív dolog, kinek i a tökéletes.


Nekem épp tökéletes, ha boldog vagyok, felsleges ezt túlmisztifikálni.

2012. júl. 9. 09:08
Egész életünkben hajszoljuk a tökéletes homokvárat, tökéletes barátot, bankett helyszínt, egyetemet, munkát, férjet, feleséget, lakást, kertet, utazást, gyereket, orvost, kórházat, temetőt.
Fogszabályzót is azért kapunk, hogy fogsorunk igazodjon a tökéletesnek vélthez. Az előbb felsoroltak közül talán a tökéletes fogsor az egyetlen, amit a leginkább meg tudunk közelíteni. A többivel nem ilyen egyszerű a helyzet.

Ugrás a teljes írásra: Tökéletes

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook