Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tablettán és az óvszeren kívül mi a legbiztonságosabb még? fórum

A tablettán és az óvszeren kívül mi a legbiztonságosabb még? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 18. 14:05
maszturbálás egyedül
2012. júl. 18. 12:24
Egy pohár víz előtte és utána, egy pohár pedig helyette!
70. 867e00eac7 (válaszként erre: 69. - 458101abbf)
2012. júl. 18. 08:44
A peteérés pontos idejét a természet az említett módon jelzi, valóban ősrégi módszer, de teszi a dolgát minden hónapban,még ha nem is figyeljük.
69. 458101abbf (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2012. júl. 15. 10:27
Én komolyan nem értem, hogy lehet a számolgatást jószívvel ajánlgatni.Ők leragadtan a középkorban, hogy a tényekkel szemben ezt jónak tartják?
68. Lencsy (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2012. júl. 14. 19:11
Sőt mi több 7 napig életképes a spermium a nőben ..igaz ekkorra már nem túl fürge , de még elég aktív a megtermékenyítéshez !
67. b7f7648620 (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2012. júl. 14. 19:11
Meg azt is kevesen tudják, hogy az orgazmus okozhat cikluson kívüli ovulációt, így még akár a menstruációkor is teherbe lehet esni vagy bármelyik napon.
66. Csipkerózsika (válaszként erre: 60. - 867e00eac7)
2012. júl. 14. 18:52
Hmmmm. A pete 24 órán át életképes, de - kevesen tudják - a spermium a női szervezetben 3 napig is életben marad... Csak egy kis fejszámolás, hogy hiába tudja valaki, mikor van peteérése, ha az előző 48 órában védekezés nélkül szeretkezett, egyből nevet is választhat...
65. 458101abbf (válaszként erre: 64. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 10. 20:19
Meg aztán mit jelent az, ha általában pontosan menstuál valaki? Kb. semmit. Akinek pontosan szokott megjönni, annak is előfordul, hogy előbb vagy később jön meg.
64. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 60. - 867e00eac7)
2012. júl. 10. 20:13
Szia.Hát ez elég kockázatos, mert nem mindenki pontosan menstruál.Én inkább nem kisérleteznék vele.
2012. júl. 10. 19:02
Az aszkéta életmód.
62. 937a2a883a (válaszként erre: 60. - 867e00eac7)
2012. júl. 10. 18:59
Ja,meg aki össze-vissza menstruál,annál ez nagyon nem bejövős módszer.
61. 937a2a883a (válaszként erre: 60. - 867e00eac7)
2012. júl. 10. 18:58
Szerintem akkor sem biztonságos,elég nagy mellette a teherbeesési arány.Ha neked ez jó,akkor oké,szíved joga. :) De én egy pillanatig sem kockáztatok egy ilyen módszerrel,amit számtalan dolog befolyásolhat.
60. 867e00eac7 (válaszként erre: 40. - 937a2a883a)
2012. júl. 10. 18:41
Havonta egy pete érik, esetleg kettő egyszerre- ritkán, vagy egy sem. Az ember lányának meg kell ismernie a testét. A peteérés pontos idejét lehet meghatározni. A pete 24 órán át életképes, felesleges a többi 29 napon át blokkolni. A három módszer együttesen hatásos, kicsit macerás, de nem avatkozik bele a szervezet működésébe, ami meghálálja a fáradozást.
59. 458101abbf (válaszként erre: 55. - Mobidick)
2012. júl. 10. 14:04

"Mi van akkor, ha anyuci kirugja apucit, mert félrelép"


Akkor majd apuci a következő nőnél talán meggondolja kétszer is, hogy hova lép :P

...vagy nem.

58. 937a2a883a (válaszként erre: 57. - 937a2a883a)
2012. júl. 10. 13:54
Ja,a vége kicsit hülyén lett megfogalmazva,de értitek.A lényeg,hogy a kapcsolaton belül kell eldönteni,hogy milyen módszert alkalmaznak.Vannak kitalálva mindkét nemnek módszerek.Bár a nőknek szerintem is több,de attól még nem kötelező neki alkalmaznia.
2012. júl. 10. 13:20

Hát azért ez szerintem sem így működik.Mond egy huszonévesnek a szemébe,hogy csináld ezt,úgyis lehet gyereked.Más 50-60 évesen és egész más fiatalon ez a végleges módszer.Ennyi erővel mond a huszonéves lányoknak is,hogy köttesd el magad,beültetéssel úgyis lehet gyereked és így nem kell kínlódni semmilyen védekezési módszerrel.Akkor ennyi erővel ugyanaz,nem?

Amúgy meg nem csak a nő feladata a védekezés,a gumit a pasi húzza fel.Az már más tészta,hogy melyik kapcsolatban ez hogy van.

56. csgybzs (válaszként erre: 55. - Mobidick)
2012. júl. 10. 13:11

Nem értem a felháborodás okát... Ez egy biztonságos módszer, olyan beavatkozással ami ambulánsan elvégezhető (nem altatásban, mint a petevezeték elkötés), lehet utána utód belőle.

Mi ez a nagy ellenérzés? Ha a férj koccol, a lefagyasztott cuccból másnak is csinálhat gyereket, bár aki úgy forog a nőkön mint más a táncparketten, az lehetőleg ne csináljon fűnek-fának gyereket. Miért csak a nő feladata lehet a védekezés? Főleg, ha ezzel a módszerrel még közös utód is lehet? Miért mérgezze magát különféle hormonális cuccokkal, testen belüli idegen eszközökkel? Inkább ez az önző hozzáállás....

55. mobidick (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2012. júl. 10. 12:57

Hát ez a hozzáállás gázos! Mi van akkor, ha anyuci kirugja apucit, mert félrelép (bár tudja, hogy vaktöltölténnyel tüzelt)? Ne adj Isten elválnak. Mindketten új családot alapítanak/nának, a pasi esetében.

Te ezt bevállalnád, hogy örök életére tönre tedd egy emberi lény életét?!

Ha nem akarsz bébit saját magadon is elvégeztethetsz hasonló beavatkozást. Nagyon nagy szeretet (nem szerelem, mert az "szalmaláng") kell ahhoz, hogy erre valaki hajlandó legyen.

Kérlek az ilyen hozzáállást, amelyben az egoizmus kilométer magas, gondold át alaposan és beszéld meg az ellenkező nemű barátokkal, hogy mi róla a véleményük.

2012. júl. 10. 12:24
algopyrin két comb közé szorítva. :)
53. Lencsy (válaszként erre: 51. - Annie1130)
2012. júl. 10. 12:15

Bennem is megfogant a gondolat , hogy talán mégsem lehet ez bagatel dolog , ha több orvos is a szoros kontroll javasolja és nem adják vissza a gyógyszert . Azért írtam "" jelbe hogy új háziorvos , mert kb 5 évvel ezelőtt ment el nyugdíjba az előző , de ő maradéktalanul komolyan vette a kontroll UH-okat ..míg az új orvos többször is mondta már hogy felesleges , de ezt ma nyomatékosította is .

A fogamzásgátlást megoldom gyógyszer nélkül is immáron 10 éve , de azért a gyógyszer csak kényelmesebb lenne ! Spirált nem rakatok, mert voltam már mellette terhes aminek csúnya vetélés lett a vége , így rossz élmények kötnek hozzá ...a végleges megoldás meg távol áll tőlem .

52. csgybzs (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2012. júl. 10. 11:50
Vazektómia. Férfi művi meddővé tétel. Lehet kiskatonákat lefagyasztatni, így baba is lehet. Egyszeri beavatkozás, egész életre megmarad....
51. Annie1130 (válaszként erre: 50. - Lencsy)
2012. júl. 10. 11:46
Én a helyedben nem helyezném az életemet egy ilyen ember kezébe. A leírtak alapján nem igazán jár el körültekintően veled sem mint emberrel, sem pedig mint pácienssel. Kéresd át magadat másik háziorvoshoz és továbbra is járj a szűrésekre!Az elővigyázatosságból még nem lehet baj. A fogamzásgátlás kérdésére meg spirált javaslok, vagy esetleg egy visszafordíthatalanul végleges megoldást, ha már tényleg nem szeretnétek gyereket.
50. Lencsy
2012. júl. 10. 11:34
Ha már a fogamzásgátlásról beszélgetünk, had kérjem ki a véleményeteket . Ez előtt 18 évvel egy nagy foltot találtak a májamban . Szövetmintavétel, MR, CT ..rengeteg vizsgálat , majd megszületett az eredmény ... feltehetően a fogamzásgátló okozta a foltot a májamban ami egy kiterjedt méretű jó indulat zsír daganat . A gyógyszeremet azonnal elvették . Évente visszahívnak UH-ra és a 11x7 centis foltom mára 3x 5 cm lett . Három gyermeket szültem és többet nem szeretnék ..ezért a 18 év alatt többször is kértem a nőgyógyászomat sőt másik nőgyógyászt is , hogy ellenőrzés mellett had kapjam vissza a fogamzásgátlót , de a foltra hivatkozva mindig elutasították így belenyugodtam ! Ma voltam a szokásos UH beutalóért az "új" háziorvosomnál , aki közölte , hogy nem érti miért járok én évente UH-ra , mert hogy a foltom csak egy mellékes eredmény , ilyen szinte minden 5. embernek van és koránt sem biztos hogy a fogamzás gátló okozta , mert hogy akármilyen májban lebomló gyógyszer okozhatta , sőt egy hirtelen hízás is és hogy most adott utoljára UH beutalót ez miatt , mert fölösleges ! Hááát meghökkenve néztem rá ..majdhogy nem hipochondernek érezve magam ..majd megkérdeztem, hogy ha nem kell ezt komolyan venni akkor miért voltak ezelőtt 18 évvel ilyen komoly vizsgálataim , miért sírta végig anyukám a vizsgálat időszakát , mert olyat mondott neki az akkori professzor ..és akkor miért nem adják vissza a fogamzásgátlót ???? Erre nem tudott a háziorvosom mit mondani ..hmm ... Most tanácstalan vagyok, mert az UH -on továbbra is évente javasolják a vizsgálatot a házi orvosom meg más véleményen van !
49. timycat (válaszként erre: 48. - Annie1130)
2012. júl. 8. 23:41

Nekem is megérte volna, de úgy nem mertem bevállalni, hogy közel s távol még egy doki sem ültetett be ilyet, rajtam ne kísérletezzenek, aztán ha gebäsz van én szívok és még el is kell távolítani és megint ott vagyok ahol a part szakad.

Szépen visszaálltam a bogyóra össz-vissz 9 év alatt egyszer sem bakiztam vele, remélem ezután sem fogok

48. Annie1130 (válaszként erre: 46. - Timycat)
2012. júl. 8. 23:31
Igen, Angliában is csak speciálisan kiképzett doki "lőhette" be, a kivétel is érzsételenítéssel történt, kb 2 percig tartott. Egy 5 mm-es kis pici heg maradt utána. Nekem megérte ez a kis macera a "szabadságért". Mert ugye 3 év gyógyszerszedés az minimum 1000 alkalom a hibázásra...és már is ott a kis "végeredmény".
47. 458101abbf (válaszként erre: 29. - SaskiaValentina)
2012. júl. 8. 23:08
Kb. 8 évet gumiztam, és néhány szakadt. Pl. volt olyan doboz, amiből mind kiszakadt. Előte, utána, évekig soha. Egy másik dobozból szintén kettő. Nem hiszem, hogy bennünk volt a hiba, de azért köszi a kioktatást.
46. timycat (válaszként erre: 39. - Annie1130)
2012. júl. 8. 21:39
az újabb verziója a Nexplanon
45. timycat (válaszként erre: 34. - 937a2a883a)
2012. júl. 8. 21:38
pedig abban nincs ösztrogén, ezért azoknak is ajánlják, akik egyébként nem szedhetnek foggátlót trombózis kockázat vagy migrén miatt.
44. timycat (válaszként erre: 36. - 867e00eac7)
2012. júl. 8. 21:36

nekem havonta tuti többször van peteérésem, számomra ez a számolgatós, hőmérőzős módszer nem fogamzásgátlás.

Sőt van orgazmus kiváltotta peteérés is állítólag, azzal meg aztán végképp nem lehet számolni, pláne nem előre :D

43. timycat (válaszként erre: 37. - Nori124)
2012. júl. 8. 21:34
30valahány ezer lett volna tavaly évvégén, ami 3 évre levetítve nagyon jó ár
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook