Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott császár fórum

Programozott császár (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 9. 16:47
Nekem augusztus 23.-ra jelölte ki az orvosom a műtét időpontját,a hivatalos az 30.-ika lett volna..Jövő szerdán kell menni az anesztes orvoshoz,és vinnem kell a friss EKG papírt..
44. health (válaszként erre: 38. - Bugs02)
2012. júl. 24. 18:28

Milyen magas fokú a rövidlátásod? A szemészed mondta, hogy nem szülhetsz hüvelyi úton? Mert a szülészek sokszor a rövidlátásra fogva programcsászárt javasolnak, közben a szemész meg egyáltalán nem ezt mondja. Szóval első körben a szemészedet kérdezd.


A programozott (elektív) császármetszés annyit jelent, hogy a babát a szülés megindulása előtt, az orvos által meghatározott időben császármetszéssel emelik ki az anyaméhből. Ennek értelme akkor van, ha az anyára vagy a babára veszélyt jelentene a vajúdás. De ha ezek nem állnak fenn, akkor felesleges nagy hasi műtét.

2012. júl. 24. 15:38

Sziasztok!


Mégis császár lett a vége, már itthon vagyunk :)

42. Netti1980 (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2012. júl. 13. 12:36

Attól hogy nagyon rövidlátó vagy a kezdődő fájásoktól még semmi bajod nem lesz. A kitolási szakasz miatt van a császár. Szóval ha beindul magától a szülés akkor sincs semmi.

És ahogy már előttem írták a program császár csak annyit jelent hogy egy meghatározott napon megcsászároznak. Hogy ez mikor van a doki megmondja, mindenkinél más.

41. Millimolli (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2012. júl. 13. 10:49
Konkrétan mire vagy kíváncsi?
2012. júl. 13. 10:48
A programozott császárnál a kiírt időpont előtt, egy, a doki által meghatározott napon "kiveszik" a babát. Előtte általában befektetnek a kórházba. Ez történhet akár 2 héttel korábban is, de előző este is. Mindenkinél más.
39. Bugs02
2012. júl. 12. 14:20
na de most én nem értek valamit, nekem a doki azt mondta, hogy a programozott szülés arról szól, hogy a kiírt előtt egy héttel kiemelek a babát, mivel a fájásokat nem szabad megvárniuk...én erről szeretnék kicsit többet megtudni, ha valaki már volt ilyen szituban, írja meg, hogy ez milyen?
38. Bugs02
2012. júl. 12. 14:16

Én magas fokú rövídlátó vagyok, már azt tudom, hogy ha majd szülni fogok, akkor programozva kell majd tennem, de egyáltalán mi is ez a programozott császár?

ha valaki leírná megköszönném, mert a neten is elég kevés helyen van erről téma.

Nekem a szemem veszélyes volna egy több órás szülés, de a programozott szülésről semmit sem tudok.

Választ előre is köszi.

37. Bébikék... (válaszként erre: 17. - Eperlevél)
2012. júl. 12. 13:01
Én nagyon szeretnék simán szülni.
36. Bébikék... (válaszként erre: 10. - Skóciababy)
2012. júl. 12. 13:00

Skóciababy valahonan olyan ismerős a neved.

Na mindegy ennyi kockázat mellett nem is értem miért nem volt programozott császárod.

Milyen méh endelenességed van?

Engem nem hagytak vajudni.

35. Bébikék... (válaszként erre: 4. - 6350755685)
2012. júl. 12. 12:57
Vagy ikresek mint én voltam.
2012. júl. 12. 12:56
Sziasztok nekem iker fiaim voltak és mivel ikrek voltam nagyobb volt a koplikáció esélye igy a 38. hét elején priogramozott császárral jöttek a világra.Mivel nagyon vágytunk kistesóra igy ma nagy örömünk van pozitvat teszteltem,az előző császár miatt valószinű ez is császár lesz azt nem tudom,hogy programozott e vagy sem,majd a doki eldönti.
33. Millimolli (válaszként erre: 28. - Vikucka)
2012. júl. 11. 10:52
Jelenleg általában 10 dioptria felett császároznak (korábban 6 volt). Idén márciusban szültem császárral, de nem a 7-es szemüvegem miatt (azzal nem is foglalkoztak).
2012. júl. 10. 13:22

Sziasztok!


Az első kisfiam harátnfekvés miatt lett császáros. Tavaly nyáron és decemberben nagy hasiműtétjeim voltak. Februárban becsúszott a tesó. A sebészem azt mondta, hogy inkább hüvelyi úton szüljek, mert a sérvháló miatt jobb lenne.

A szülészdokim meg mondta, hogy oké, akkor programozott császár lesz okt. végén. Azért a következő találkozásnál finoman megpróbálk rákérdezni, hogy nem lehet a próbálkozni ha a baba fekvése is megfelelő hozzá egy sima szüléshez. A műtő úgy is a szülőszobával szemben van. Majd kiderül.

31. Drienke (válaszként erre: 21. - C3f39fd03b)
2012. júl. 10. 10:34

Egyetértek!


És a vágás nem is látszik :-)


Ha császár lesz egy tanácsom van, kezdj el gyakorolni hasizom használata nélkül felkelni az ágyból.

30. Mandula71 (válaszként erre: 24. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 8. 22:34

Én értem a problémádat, de azt mondom, hogy ne másokkal törődj. Mindkét gyermekem császárral született. Az elsőnél kiderült, hogy miómáim vannak, így esélyes voltam a császárra. Végül szerencsére nem nőttek nagyra és nem emiatt lett császár. Nem tágultam, a baba szívhangja rossz volt, így sürgősséggel vittek a műtőbe, altatásban voltam. Összesen több, mint 30 órát vajúdtam, ebből 17-et a szülőszobán.

A másodiknál bár nyilván fennállt az esélye, hogy megint nem tágulok és a két szülés között mindössze 2 év volt, újra esélyem volt a császárra. Ennek ellenére az orvosommal azt beszéltük meg, hogy nem lesz programozott, a kiírt időpontot mindenképpen megvárjuk, aztán majd meglátjuk. Én örültem, hogy a 90%-ra esélyes császár ellenére hagyta, hogy próbálkozzunk. Egyetlen dolgot kértem tőle, amivel ő is egyet értett, hogy ha látja, hogy nincs esély a természetes szülésre, ne húzzuk az időt, vigyen a műtőbe. Az elképzelésem találkozott a dokiéval. A fájások éjjel 11-kor kezdődtek (a kiírt időpont előtt voltam pár nappal), hajnali 3-kor vettek fel a szülőszobára. 1/2 7-kor döntöttünk úgy, hogy nem várunk tovább, 7.04-kor született meg a fiam, érzéstelenítéssel. Én azt mondom, hogy kellett ez az idő mindkettőnknek. Nem mondom, hogy nem kapaszkodtam fájások alatt és nem szorítottam a fogam össze, de ma sem csinálnám másképp. Lehet, hogy hülyén hangzik, de én kifejezetten jól éreztem magam abban a pár órában, amíg vajúdtam.

Két barátnőm is programozott császárral szülte a második gyermekét. Az egyiknél megvárták a kiírt dátumot, a másiknál hamarabb megcsinálták. Én ezzel nem értettem egyet egyiknél se, de ...

29. 6350755685 (válaszként erre: 26. - Judit1109)
2012. júl. 8. 21:48
Ezzel teljesen egyetértek. Én természetesen szültem a fiamat, és lehet, hogy jobban megszenvedtem, mint aki császárral szült, de én már 2 óra múlva jól voltam és a fiammal lehettem (na meg előbb hazamehettünk a kórházból). A császárosok inkább utána szenvednek jobban. Szóval mindennek megvan az előnye és a hátránya. A lényeg, hogy az anya és a baba ne sérüljön.
28. vikucka (válaszként erre: 25. - Judit1109)
2012. júl. 8. 19:47

OFF.


mire eljutok a szüléshez, (most egy darabig várandós sem lehetek egyéb betegség miatt), lehet addigra már -6.00-os lesz a szemem. Sajnos folyamatosan romlik ez is.

27. DorkaMoncsi (válaszként erre: 26. - Judit1109)
2012. júl. 8. 19:08
Ezt vallom én is.
26. Judit1109 (válaszként erre: 24. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 8. 18:58
Szerintem teljesen mindegy, hogy ki milyen "úton" válik anyává! Nem ettől függ, hogy mennyire lesz jó anya. Se lelkiismeret furdalásom, se hiányérzetem nincs azért, mert császárral szültem.
25. Judit1109 (válaszként erre: 9. - Vikucka)
2012. júl. 8. 18:54

Szia.

Én úgy tudom, hogy 6 dioptriától császároznak, de gondolom, hogy ez nincs kőbe vésve. A szemüvegem 13-as, a kontaktlencsém 11-es, egyenként:-). Nálam tuti volt a császár, de nem is bántam. Nagyon féltem a szüléstől, de idővel minden fájdalom elhalványul!

2012. júl. 8. 18:49

Yankees: Péterfyben szülök.


Kismama: a baba mérete egyelőre tankönyvi, 35. hetes UH-n voltam utoljára (kedden megyek következőleg), akkor 2782g-ra becsülték a súlyát, bár az semmit nem jelent ugyebár...de a buksiméret, stb, minden normál...kedden majd többet tudok.


Eperlevél: én is ezt írtam, egyrészt h a nagy pocak nem feltétlenül nagy babát rejt, meg azt is írtam, h a problémáim egyenként nem valószínűleg olyan nagy problémák, de nyilván hiszek az orvosomnak (aki amúgy elég neves orvos), hogy halmozottan, így együtt már probléma. Evidens, h én is inkább a természetes szülést választanám, de ha már megmondták, h úgyis császár lesz a vége... (miért kell ezt újra leírnom?:)) Igazából nekem az a problémám, h egyes nőknek semmilyen problémájuk nincs, mégis a kényelem, vagy akármi miatt megcsászározzák őket, aki meg problémás, az meg szenvedjen egy sort a császár előtt...érthetetlen számomra. (Amúgy sürgősségi császárnál is altatnak, szóval ez nem szempont.)


Borsika: hát igen, remélem sikerülni fog...csak akkor ne mondták volna azt, amit mondtak.


Kattancs: engem aztán a vágás abszolút nem érdekel, az sem, h tovább tartana a felépülés. Engem csak az zavar, h másokat ok nélkül császároznak, akinek meg lenne oka rá, azt szenvedtetik. De legyen szerencsém, és jöjjön be az a 30%...


Trinitas: a doki úgy mondta, h a férjemre és rám nézve, és így a genetika. Nem kimondottan kizárólag az én termetem miatt. Én nem értek hozzá, nem vagyok orvos, genetikus. Lehet apósod is kistermetű :)

Szerintem nem attól válik valaki jó anyává, ha természetes úton szül. Nyilván úgy a legszebb a fájdalmak ellenére, de attól még nyilván te is ugyanúgy jó anyja vagy a gyerekeidnek, mert nem ízlelhetted meg a természetes szülést.

23. Trinitas (válaszként erre: 18. - Eperlevél)
2012. júl. 8. 18:34

Ne is mondd... :((( Ebben a cipőben járok és nagyon jó lenne ha támogatna a dokim..


Bocs az offért..

22. Trinitas (válaszként erre: 6. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 8. 18:32

ez nekem fura, anyósom nincs 160 cm se, és három 4.5 kg-os gyereket megszült simán, gyorsan.. Ergo a kis termet és a nagy baba kis termetű anyánál sem jelenti azt, hogy ne tágulna valaki remekül..


Szerintem jó dolog ha hagynak vajúdni egy picit, a baba is felkészül, a folyamatok is jobban beindulnak. Sőt, akár még lehet olyan simán megy, hogy megszülöd természetesen..


Programozott császárral szültem mindkét gyermekem, most is az lesz a harmadiknál.. én nagyon örültem volna ha hagyják, hogy magától beinduljon a folyamat, legalább egy picit belekóstolhassak mert így kimaradt egy nagyon fontos része az anyává válásnak számomra.. én úgy gondolom, bár pokolian fájhat a szülés, de mikor világra hozza egy nő a gyermekét, akkor abban a katarzisban anya is születik, nem csak egy kisbaba.

21. c3f39fd03b (válaszként erre: 2. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 8. 18:06

Az egyik legkedvesebb barátnőmnek teljesen problémamentes terhessége volt végig.Aztán az utolsó héten a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór,és megfulladt szegény még odabenn,mert egy gyökér volt a nőgyógyász,és csak egy vizsgálat kellett volna akkor,amikor utoljára benn volt,látta volna,hogy baj van.

A második gyereknél ebből kifolyólag programozott császárt terveztek be,és jól is tették,mert ugyanez kezdődött.Nyilván oka van,ha császármetszést javasol az orvos (pl.túl nagy a gyerek -egy másik barátnőm babája 4.5 kilóval és 57 centivel született,képtelen volt természetes úton megszülni,pedig 12 órát vajúdott vele-,vagy szűk a medencéd),és inkább legyen egy vágás a hasadon,amiből hamar felépülsz,mintsem hogy ne legyen babád.

2012. júl. 8. 17:51

En biznek a dokimban, rosszat biztos nem akar, neked az elso szulesed, neki meg kitudja hany100adik, vagy ezredik:) hidd el, nekik kvazi konnyebb betolni a mutobbe, es fel ora alatt vegezni...de neked hosszabb es fajdalmasabb lesz a felepules.

En ikreket varok, alapbol veszelyeztetett terhessegnek szamit, tobb komplikacio lephet fel stb...en is 158 cm vagyok, 50 kgval inditottam, ferj 94 kg es 186 cm magas...a babaim, eddig " oriasiak " :) nyilvan nem fogom a 40 hetig huzni, es 4 kilos babakat szulni, tehat nekem ezert konnyebb dolgom lesz...mindketten fejveguek, eddig abszolut jol, panaszmentesen viselem a terhessegem, a dokim mondta, h. Szeretne ha megprobalnam termeszetes uton megszulni oket, mert NEKEM akar jot ezzel...es bizzak benne, mert ha vmi gixer van, azzonnalmutto es 2 perc alatt kikapja oket :) szerintem hangolodj a termeszetes szulesre, ne felj tole, hidd el ha ott leszel, csak az fog a szemed elott lebegni, hogy minden rendben legyen a babocaval, epen es egeszsegesen jojjon a vilagra, ne hisztizz, ne panikolj higyj magadban, es bizz az orvosban, ha ugy latja bizti megcsaszaroz...Sok sikert, es egy kalappal a szuleshez, majd irj, hogy mi tortent:) igy vagy ugy, de tul leszel rajta, es remelem pozitiv tapasztalatokkal!!!!

19. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 18. - Eperlevél)
2012. júl. 8. 17:47
Értem, de én úgy voltam vele, hogy ha már ezt mondta, biztos volt oka rá. (4,5 kilós gyerek,és én sem mertem volna bevállalni, hogy esetleg beakad, mert túl nagy,így igent mondtam)Végülis az számított, hogy egészséges legyen, és ne legyen komplikáció.
18. eperlevél (válaszként erre: 13. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 8. 17:44

Az első császár nem indokolja a másodikat. Amelyik orvos ezt állítja, az hazudik.


Sőt két császár sem indokolja a harmadikat, de ezt itthon még kevés orvos meri bevállalni, pedig a százalékokat tekintve szinte ugyan annyi az előzetes császárból adódó komplikáció esélye mint egy császár után. És itt 0.5-1.5%-ról beszélünk.


Ha azt nézzük nagyobb a méhrepedés esélye császáros előzmény nélkül hasbakönyökléses szülésnél....


Sőt, három sem és ehhez is lehet orvost találni itthon is.

17. eperlevél (válaszként erre: 6. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 8. 17:39

Az hogy terhességi cukrod van, nem ok a császárra, az hogy nem kaphatsz edát, nem ok a császárra, sőt ezek szerint jobb lenne a természetes szülés, mivel nem "szeretik" az altatásos császárt, mert ott gyorsan kell dolgozni,h. ne kerüljön sok altatóanyag a baabába. Sőt a termeted sem ok a császárra...a nagy pocak pedig nem feltőtlenül rejt nagy babát. Én ismerek apró termetű nőt nagy férjjel aki simán sült 4.5 kg-os babaát. Ez csak az orvos hozzáállásán és szakmai tudásán múlik és azon,h. hajlandó e tenni a szülő nőért vagy csak a pénzt akarja bezsebelni. Sőt a szülésznőnek is tisztában kéne lenni azzal,h. melyik szülő pozíciók azok, amik megkönnyítik a nagy baba születését. De mivel szinte minden intézményben az számít,h. az orvosnak és a szülésznőnek kényelmes legyen, ezért háton fekve születnek meg, ami a leghátrányosabb testhelyzet....Sőt a háton fekve vajúdás sokkal fájdalmasabb, mint bármelyik....


És hidd el, jobban jársz ha megpróbálod a természetes szülést és esetleg sikerül. Egy császár sokkal nagyobb utólagos fájdalommal jár. Sokkal több komplikációval és szövődménnyel. Sokkal lassabb gyógyulással.


Kétszer vajúdtam tolófájásokig, kétszer kerültem műtőbe tolófájásokkal. Nem bántam meg a vajúdás egyetlen percét sem, főleg a másodikat, sőt újból kezdeném újra, ha biztosan tudnám, h. harmadszorra nem lesz császár.

2012. júl. 8. 17:38
nekem már -5-ös, és még folyamatosan romlik :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook