Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Felesleg a csípőn és hason. Milyen gyakorlatokat csináljak ezekre? fórum

Felesleg a csípőn és hason. Milyen gyakorlatokat csináljak ezekre? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 22. 14:05
igeeeen.. hullahoppozás nekem bevált.. csak vigyázz h mind a 2 irányba ugyan annyit csinálj.. és ne a csípőn hanem a derék részen.. karcsúsít.. nagyon hatásos persze nem a most kapható pehelysúlyú karikákal.. ha meg olyan van rakj bele homokot van vizet :D és hajrá :P amúgy az oldalsó karcsúsító izmokat azzal is lehet erősíteni ha felemelt kezekkel oldalra hajlítgatsz.. látszólag egyszerű de másnap megérzed mikor izomlázad lesz az oldaladba :) remélem tudtam segíteni :)
2010. júl. 13. 11:46

Sokaknál olvsom h a hullahopp karikázás jó a csípőre.

Vn akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? valóban kisebb lesz a csípőmön a hurki? mennyit kell edzeni?

2010. márc. 30. 19:09

Tornáztatott testrészen extra fogyás márpedig nincs.... A zsírdepókat a hormonszintek szabályozzák. Pocakról lefutni a zsírréteget baromság, túledzéshez vezethet, magas kortizolszint hatására pedig itt rakódik le a zsír. (stressz). A csípőn lévő zsír a rossz inzulinérzékenység eredménye. Kevesebb CH-t kellene fogyasztani, magasabb zsírbevitel javára. (lenmagolaj, lenmagolaj, lenmagolaj, dió, halolaj, hal.)


[link]


Ebben a cikkben leírtak alapján rájöttem, hogy nekem is jobb a magasabb zsírbevitel alacsonyabb CH mellett, szépen vékonyodott a pocakon a szalonnám tőle.


[link]


Majonézt csak házitojásból, citromléből, mustárból, és LENMAGBÓL kotyvasztok, főképp reggelihez esetleg ebédhez szoktam használni. Működik.


(alfa receprorokat tartalmazó zsírpárnák (stratégiai tartalékok) eltűntetése más téma, gondolom itt nem erről volt szó. Az is megvalósítható, de ezt most hagyjuk...)

13. matemo
2010. márc. 30. 16:34
Karra,milyen gyakorlatok vannak?Nekem főleg a karomra rakódik a felesleg és nem megy le:(
2008. okt. 29. 20:39
Egyéb ötlet??
2008. febr. 17. 16:40

Ez is kimaradt!!!

Az alsó has gyakorlatnál is jó a lábsúlyzó.

2008. febr. 17. 16:37

Kimaradt!!!

Az alsó has gyakorlatnál, lábemelgetés közben a 2 tenyered teheted a csípőd (popsid) alá, így kíméletesebb a gerincnek.

2008. febr. 17. 16:34

CSÍPŐ!!!

4kézlábra állsz és emeled a lábad felfelé 90°°-ig. A térd is 90°-ig van behajtva emelésnél. Felváltva.

Kicsit könnyebb! Oldaladra fekszel felhúzod a combod 90°-ig, térd is 90°-ban bejajtva és emelgeted a lábad 90° fogig. Mindkét oldalalon elvégzed.

Rátehetsz egy lapáttal így: A behejtott, felhúzott lábat nem engeded le, hanem húzigálod a fejed felé. Ezt lehet a 4kézlábas verziónál is (nehezebb).

A tornában a 90°-os, azaz merőleges tartások, fontosak és esztétikusak is.

ALSÓ HAS!!!

Hátadra fekszel, felhúzod a lábad 90°- ig. Egyiket behajtod 90°-ig, az egyeneset leengeded majdnem a földig majd felemeled 90°-ig. Másikkal ismétled.

FELSŐ HAS!!!

A felülés nem szükséges, és ártalmas is a gerincre. Viszont háton fekve, lábad kicsit terpeszben felhúzva, kezeid a tarkón és így emelgetni, a tarkód emelkedjen fel a talajtól de a derekad ne. Érezni fogod hogy húz a hasad.

FELSŐ HAS OLDALA!!!

Továbbra is háton fekve, lábak felhúzva, kezek a tarkó alatt. Egyik lábad felteszed a másik behajlított lábra (térdedre), és az ellenkező oldali könyököd a térded felé húzod, derék ne túlságosan emelkedjen. Közben a felrakott láb felöli kéz nyugodjon a hasadon.

Minden gyakorlatot min. 30-szor végezz el! Lehet felváltva, 15-15-ös arányokra osztani az elején, ha a 30 esetleg sok lenne.

Én a csípő gyakorlathoz lábsúlyzót használok.

Jó izzadást!

8. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Mocori)
2008. febr. 17. 13:11
milyen az a Z ülésben gyakorlat?
2008. jan. 21. 15:55
2008. jan. 18. 09:37
hullahopp, Z ülésben gyakorlat (az jó a narancsbőrre is) és sok felülés a hasra. Ezekkel próbálkozom én is...
2008. jan. 18. 08:16

Célirányos fogyás sajnos nemnagyon létezik. A szervezet dönti el hogy honnan akar fogyni, általában mindenhonnan fogyunk, de alkattól fuggően nem mindenhonnan ugzanolyan mértékkel (pl. a lánzok mellből fogynak leghamarabb, pedig azt nem is tornáztatják :)). De ha már máshol nincs felesleg, előbb utóbb a problémás helyekről is eltűnik a fölösleg.

Amit viszont lehet csinálni, az az alakformálás. Az izmok fejlődése által átrendeződnek kicsit a zsírpárnák is, megváltozik az ember testtartása stb. Saját magamon tapasztaltam/tapasztalom.

Meg aztán pl. a váll erősítésével optikailag kicsinyithető a csípő :).

2008. jan. 17. 22:27

Sajnos a pocak az egyik legmakacsabb képződmény:)

Ezt leghatékonyabban kocogással, futással lehet leizzadni.

2008. jan. 17. 20:21
van a jógagyakorlatok között is olyan ami leépiti a zsirt a csípőről...én az ugrálókötelet használom nappal,estefele meg jógázom.remélem tavaszra lemegy a télen felszedett zsírpárna nekem is. :-)
2. 0b099f6590 (válaszként erre: 1. - Lolinno)
2008. jan. 17. 12:43
hullahopp karika!
2008. jan. 17. 12:42

helló!

sajnos olyan az alkatom, h csak csípő és ha az ahol feleslegem van. milyen bevált, célirányos gyakorlatokat tudnátok ajánlani, melyet otthon könnyen elvégezhetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook