Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi havi nettó-ból éltek, Hányan? Könnyen beosztjátok vagy sakkoztok Ti is? fórum

Mennyi havi nettó-ból éltek, Hányan? Könnyen beosztjátok vagy sakkoztok Ti is? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2014. aug. 2. 20:58
Olvastam meglepő összegeket pro és kontra. A mi háztartásunk a sakkozós csoportba tartozik, rakom a csekkeket jobra-balra. Amit én keresek az pont annyi amit a járulékok és az adó elvisz(egyéni vállalkozás). Jó esetben marad 5000belőle. A párom ilyenkor nyáron tud csak dolgozni télen nincs munka (építőipar).Egy gyerek és egy beteg szülő így vagyunk négyen.
2014. aug. 2. 19:21
beosztom, de néha sakk-mattot ad az élet:D
2014. aug. 2. 16:16
Gőzöm sincs. :DDDDDD
2014. aug. 2. 07:41
Nehezen,de beosztom, igyekszem a tíz százalékát a számlán hagyni,sohasem sakkozom,amit ki kell fizetni azt kifizetem,ami marad azt beosztom.
2014. aug. 2. 07:35
Éltünk már jóval többől ,kb.10 éve :) Ez van.
60. 105.75
2014. aug. 2. 07:06

Mi azon sokak közé tartozunk, akik 2 évtized óta panelben lakunk, hitelre vettük és nagyon örvendttünk neki. Panel tehermentesitve, mert 10 év alatt az összjövedelmünk felét a bankba hordtuk igy 2007re vissza fizettük (semmit el nem engedttek, de két-három néha csak 5 havonta emelték a kamatokat*ez akkor is méndkét banknál OTP és a Raiffeisen bank HASONLOAN ZAJLOTT).

Van autonk*most már teher nélkűl, szintén 2007 decemberi 5 éves hitelre/Euro, az akkori legolcsobb de uj személygépkocsi*full műszaki/biztonsági felszereléssel de pl. rádió, légkondi nélkűl.Édesanyám saját magánházban lakik falun és a lakása fenntartására*pl.javitások, korszerűsittések stb., a jövedelme 50%t költheti, ami nállunk 5%*de abbszolut értékben is több a lakásköltségre a kiadása igy ahol lehetséges segithetünk...Anyukám nyaralás helyett sok fizikai munkát végez*házmelletti kertjében megtermelve gyermekei részére is zöldséget, gyümölcsöt, bort+ néha pálinkát:)...

Számítógép, laptop, net létezik, de okos telefon már*még nem fért bele a mérnöki és tanitótanárnői jövedelembe.

*a 2 mobil+1 fix telefon viszont igen :)

59. szilisári (válaszként erre: 58. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 12. 00:49
Okos telefon :-)
58. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 57. - Szilisári)
2012. júl. 12. 00:32
Szia,ezt nem értem,ha nincs számítógéped, akkor neted sincs.Ha nincs neted akkor nincs olyan netterem ahonnan este 9 körül még be tudsz jelentkezni:))
2012. júl. 11. 20:44
Akkor mi vagyunk nagyjából az ellenkező véglet, mert olyan 3-400ezerre vagyunk ketten (én + gyerek). Hozzátenném, hogy azért változó az összeg, mert teljesítménybérben dolgozom, általában olyan heti 60 órát és sosem lehetek 1-2 napnál többet net nélkül (elég speciális dologgal foglalkozom). Nincs hitelünk, nincs kocsink, nincs tévénk, nincs számítógépünk, ruhánk is csak épp akkor lesz új, ha már szakad le rólunk. De ez otthonról jött, a szüleim is rendesen kerestek, de nagyon szerényen éltünk, csak utazásra költöttünk. Végtelen sok pénz sajnos nem marad belőle, magas a rezsi meg sajnos egy részét muszáj visszaforgatnom a vállalkozásomba, hogy az alkalmazottaknak tudjak időben fizetni, de azért remélem, hogy 10 éven belül tudok majd venni egy lakást a gyereknek.
2012. júl. 11. 12:30
162000- ből 5-en.Hitelünk van.Nagyon nagyon nehéz:(((
55. 072a149c9d (válaszként erre: 54. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 10. 20:41
Nagyon aranyos vagy! Köszönjük a biztatást, lelket öntöttél belénk. :-)
54. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 52. - 072a149c9d)
2012. júl. 10. 20:39

Nem kilátástalan azért, ne keseredjetek el. Ha csökken a hiteletek, jöhet majd a gyermekvállalás. Kitartás, ti egy jó átlagos jövedelemmel rendelkeztek, soknak nem sok, de a fiatalok többségének nincs ennyi, kevésnek van több, csak ilyenekről nem beszélnek az emberek.

Sokszor akadok ki, hogy nem látom vásárolni a közvetlen kollégáimat... én azon agyalok mindíg, hogy mit főzzek, mert úgy még mindíg jobban jobban jövünk ki és marad másnapra is. Mi hárman vagyunk, nincs hitelünk, nem keresünk rosszul, mégis észen kell lennem nagyon, mert minden hónapra akad néhány nagyobb kiadás. Kitartás, és nemsokára boldog babavárást!

53. 298b15dfdd (válaszként erre: 51. - Csgybzs)
2012. júl. 10. 19:35
A rádióban mondják egy nap nem tudom hányszor már az agyamra megy!:)
52. 072a149c9d (válaszként erre: 44. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 10. 19:13
Hitelek 70e. Mondjuk az egyik kifut 1 éven belül. Látom, másnak még rosszabb, de ettől nekem nem jobb...
51. csgybzs (válaszként erre: 49. - 298b15dfdd)
2012. júl. 10. 11:53
Én is ezt olvastam.
2012. júl. 10. 11:47
Havi kb 150, 1 gyerek, albérlet. Az élet szép...
49. 298b15dfdd (válaszként erre: 45. - 34c48a3825)
2012. júl. 10. 11:42
A statisztika szerint Európában mi fizetjük a legtöbbet. Jövedelmünk 30 %-át....???
2012. júl. 10. 10:46
Csak párom dolgozik aki mérnöki fizetést kap.Én még nem dolgozom van egy félévem az egyetemből,de én is mérnök leszek.Nincs gyerek, nem is lesz, se hitel.Szóval nem panaszkodunk.De összeget nem írok, senkinek semmi köze hozzá.
47. globus
2012. júl. 10. 08:40

Mi azon kevesek közé tartozunk, akik még víz fölött tartják fejüket. Miért is? Évtizedek óta panelben nyomorgunk, nem vettünk házat hitelre. Panel azért tehermentes, mert kihasználtunk egy banki lehetőséget, amikor a kocsi árából vissza lehetett fizetni (felét elengedték annak, aki akkor lépett).

Konyhára valót kertben megtermeljük, vagy olcsóbban vesszük falun. Befőzünk, tartósítunk, fagyasztunk, amit lehet.

Hogy mi a különbség: nincs autónk, panellyukban lakunk, nyaralások helyett sok fizikai munkát IS végzünk szabadidő terhére. Cserébe a nyugodt alvásért...

2012. júl. 10. 08:34
Na, összeszámoltam ezt a hónapot. Mindig más az összeg, attól függ hány órája van a férjemnek. Most elég sok. Tehát az összes bevétel mindennel együtt 186 ezer, ezzel szemben a kiadás 128 ezer. Rezsire, bérletre, buszjegyekre, törlesztésre, plussz adóra. Tehát marad olyan 60 körül. Na, ebből kell 4 embernek megélni, ruházkodni pluszt a háztartást feltölteni a szükséges dolgokkal. Naná, hogy sakkozok meg számlát tologatok. A mosógépet évek óta nem tudom megjavíttatni. :(
2012. júl. 10. 08:19

Érdemesebb lenne olyan topicot nyitni, ami arra kérdez rá, hogy a havi nettó hány százaléka megy el lakhatása-rezsire-élelmiszerre-öltözködésre-sportra-szórakozásra.


Arra többen válaszolnának neked, mint a konkrét összegeket firtató kérdésekre.

44. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 31. - 072a149c9d)
2012. júl. 9. 21:22
Azt nem írtad, hogy ebből mennyi megy a hitelekre. A jövedelmetek jónak számít , de függ attól, hogy mennyi a törlesztés. A személyi hitel és az autóhitel kimegy gondolom rövid időn belül, igyekezzetek minél előbb letudni, hogy aztán minél előbb jöhessen a baba:) Még nem vagytok elkésve. A te fizetésed helyett jön majd a gyed és a családi pótlék, gyakorlatilag így alig lesz kevesebb, de a terhesség és a baba azért elég jelentős kiadás havonta. Rajta nem lehet spórolni.
2012. júl. 9. 20:43
Albérlet,két gyerek 130E :(
2012. júl. 9. 20:37
Mi négyen vagyunk két fizetésre, Az én 130 ezrem kevés a csekkere, marad a férjemé ami 80, na ebből aztán nehéz megélni, nem dohányzunk, turiban vásárolunk és olcsó éelemiszert veszünk, de a csekkeket mindig kifizetetm
41. szürike (válaszként erre: 40. - Ágio8405)
2012. júl. 9. 20:31
Hát igen, nekik meg pláne nem könnyű..:-(
40. Ágio8405 (válaszként erre: 39. - Szürike)
2012. júl. 9. 20:30
Én is így gondolom. Nagyon igazságtalan az élet, hányan vannak itt is ezen az oldalon akik viszont mindent meg tudnának adni a gyereknek de nekik meg nem sikerül:(((
39. szürike (válaszként erre: 36. - Mese habbal)
2012. júl. 9. 20:02
Igen, de ha én elmegyek szülni, az én fizumnak csak a töredékét kapjuk, ellenben 1 fővel többen leszünk. Én szeretnék a gyerekemnek kényelmes életet biztosítani, nem pedig filléreskedni. Bár lehet én gondolom rosszul.
38. Cilumiluci (válaszként erre: 37. - Boldogliz)
2012. júl. 9. 15:22

Hát igen.Több ismerősöm küzd ezzel a problémával:(

Szomorú:(

2012. júl. 9. 15:03
Jelen pillanatban 0 Ft-ból élek, vagyis abból,amit összesporóltam,amig dolgoztam. Most munkanélküli vagyok, álláskeresésit nem kapok,mert nicns bedolgozva a 360 napom. (tavaly végeztem a sulival és nem találtam egyből munkát, 9 hónapot dolgoztam csak). Most munkát keresek,de nem vesznek fel sehova mert nicns gyakorlatom. De könyörgöm,h legyen gyakorlatom,ha nem vesznek fel sehova?
36. mese habbal (válaszként erre: 31. - 072a149c9d)
2012. júl. 9. 10:07
én ennyire már vállalnék gyereket.. ez azért nem olyan, hogy éhenhaltok (tény, mondom, hogy én sem jövök ki, úgy ahogyan szeretnék, de azért tisztában vagyok azzal, hogy lehetne még min spórolnom...) szerintem 30 körül, ha az ember már szeretne gyereket, és megvan hozzá a párja is, akkor ennyi pénzre már be kell vállalni, mert sokkal többet kapsz tőle az életben, mint amennyit vesztesz az anyagiakon "miatta"...:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook