Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lányként női vagy férfi vázas kerékpárt használtok illetve vennétek-e? fórum

Lányként női vagy férfi vázas kerékpárt használtok illetve vennétek-e? (tudásbázis kérdés)


29. eandi78 (válaszként erre: 28. - Globus)
2012. júl. 10. 20:54
Legtöbb márkás női kerékpárnál 2 "cső" van, ami nem tud elég alacsonyan lenni. Talán KTM-nek van olyan kerékpárja. Single speedben azért akad alacsony 1 csöves. Persze az se mindegy, hogy a felső milyen magasan van, léteznek olyanok, mint egy férfivázas.
28. globus (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. júl. 10. 17:20
Nőiben van olyan, aminél "magas" a váz, ezt nem tudom másképpen leírni :) Szóval nem lehet elegánsan felülni, leszállni, mert beakad a láb. Amíg nem szoktam meg, sokszor úgy döglöttem le róla.
2012. júl. 10. 16:34

Női.

Azzal járok dolgozni, időnként szoknyát is hordok. Bő szoknyát, Ezért aztán szoknyavédő van a hátsó keréken.


Gyerekülést amúgy a férfi vázasra is lehet szerelni.

2012. júl. 10. 14:00
Nálam csak női kerékpár jöhet szóba. Nem is értem,hogy soknak miért tetszik a férfi vázas.
2012. júl. 9. 21:50
A nő vázas kerékpárom is olyan, hogy csak úgy lehet felszállni rá, mint a férfivázasra. Emiatt szoknya nálam is kilőve, meg egyébként is szűk minit hordok. Most egy férfivázast is vettem, mert sportolásra is használom és évek óta furán érzem magam, hogy nőivel megyek. Fontos a vázméret, én 170 cm vagyok és 19-es a női váz, 21-est férfit próbáltam még, ott alig ért le a lábam a pedálra. De van mérettáblázat, érdemes rákeresni. Férfivázas bicóm országúti, ott más a számozás, abból 53-as van nekem.
24. 458101abbf (válaszként erre: 13. - Sid79)
2012. júl. 8. 15:31
Ha túrákra vinnéd, szerintem jobb a férfi (a korábban említett szempont miatt). Csak meg kell találni, a megfelelő méretűt.
23. 458101abbf (válaszként erre: 18. - Sid79)
2012. júl. 8. 15:29
Nem tudom mekkora volt az enyém (amíg el nem lopták), de mindegy is, mert kicsi az esélye, hogy ulyanolyan hosszú a lábunk.
22. 06718ca650 (válaszként erre: 21. - Pethoevi)
2012. júl. 8. 14:40
jáj, az rettenetes. ennek ellenére én maradtam a férfiváznál utána is.
2012. júl. 8. 14:32

csak női.

kiskoromban ráestem a vázra és nekem ez azóta nagyon fontos. :/

2012. júl. 8. 14:29
Y vázas mostanim, az előző amit elloptak a férfi vázas volt, imádtam, pedig elég csotrogány volt már.
2012. júl. 8. 14:18

nekem férfi vázas van, nagyon szerettem.. de ez ejtett kicsit, semmi gond a megállással... :) mondjuk én szoknyában nem bicajozok, mert hétköznap nem azzal közlekedem, csak túrákra használtam...

de csatlakozom több előttem szólóhoz is, hogy gyereküléssel már gond, és emiatt nem is tudok bicajozni most... kicsit sajnálnám a jó bringát lecserélni egy nőire :(

18. sid79
2012. júl. 8. 14:00
ff-ben milyen méretűt használtok?
2012. júl. 8. 13:57
Most női vázas van,előtte fiú volt,nekem gyakorlatilag mindegy,csak jó legyen a váltó,meg a nyereg:)
2012. júl. 8. 13:54
Férfi vázasat.
2012. júl. 8. 13:50
Nőit.
2012. júl. 8. 13:50
csak férfi vázasat...utálom a nőit, ami igy lefelé behajlik...kifejeztettn utálom :D meg aztán ha vki féloldalasan ül a vázra eltudom vinni vmeddig (mert körbetekerem polifommal amugy mint "anyosülés" :D sőt volt,h nagytáskát ugy vittem h arra is rátámasztottam, ugy h még joval szeb és hasznosabb is a férfivázas bicaj
13. sid79
2012. júl. 8. 13:48
Tinédzser koromban és utána is ff vázas bringám volt, igazából megszoktam akkor, de most jópár évig nem bicajoztam. Nekem gyerekem még nincs és a bicajt is inkább hosszabb távú túrákra venném, persze a városba is járnék vele időnként. A kérdés most merült fel új vásárlás során. A régi bicajommal nincs is gond, de amiket most próbáltam a boltokban, azok, ha leszálltam, akkor a váz elérte a kényes pontot.:) Na és ettől lett az elbizonytalanodás. Bár minden üzelben csak 19-es méretűt tudtak mutatni próbaként, szval lehet a 17-sel már nem lenne ilyen gondom.
2012. júl. 8. 13:46
Én csak férfivázasat vennék! Mindig is olyanom volt... míg el nem lopták...
11. 458101abbf (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2012. júl. 8. 13:43
Miért lenne nehezebb a fel-leszálás akár hirtelen pirosnál? Milyen repülő járat? :O
2012. júl. 8. 13:43
fiatal koromban ffi vazas volt...most anyakent noi!! gyerekules, fel es leszallas....
9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2012. júl. 8. 13:42
az "arra hajazó"-t úgy értettem, hogy azért általában a bicajoknak ejtett a váz dőlése az ülés felé.
8. 458101abbf (válaszként erre: 4. - Sid79)
2012. júl. 8. 13:42
Fel-leszállás egyáltalán nem gond (ha nadrágban vagy).
2012. júl. 8. 13:41

női vázasom van... sokáig bántam, mert csak jobban néz ki a ffi váz... de mondjuuk a nőivel egyszerűbb megállni a pirosnál, egyszerűbb fel/leszállni... nem mellesleg most, hogy gyerekülés vásárlásán gondolkodom, egy férfi vázasnál csak lerúgnám induláskor a fejét :o


de komolyan! az utcai bicajok (nem mtb, hanem általában) mind női, vagy arra hajazó vázzal készülnek. adott nem mindegy, hogy el tudsz-e indulni kényelmesen helyből, vagy repülőrajtot kell venni :D

6. 458101abbf (válaszként erre: 1. - Sid79)
2012. júl. 8. 13:40
Ha nem szoktál szoknyát hordani, akkor mindegy. Én Amúgy jobban szerettem a ffi vázasat puszán abból az okból, hogy könnyebben a "hónóm alá" tudom csapni (hozzátartozik, én szoktam lépcsős helyen átvágni, meg szokrányban biciklizni). Most női vázason van, mert ezt kaptam. Az utóbbi évben meg rászoktam a szoknyában tekerésre.
2012. júl. 8. 13:39
Nekem nagyon nem vált be a férfi. Szoknyát nem lehet felvenni. Nekem ez fontos lett volna. Megállás, leszállás, felszállás, nem éppen nőies. Gyerekes biciklinek egyáltalán nem való . Miért választanál férfit?
2012. júl. 8. 13:37
Kerékpár vásárlás előtt állok és nehezen döntök, mivel jobban hajlok a férfi vázas felé. Ezért kíváncsi lennék, hogy ki milyen típust használ, melyik vált be eddig jobban, illetve hogy aki férfi vázast használ, voltak-e számára hátrányai (hirtelen leszállás, váz geometriája stb.). Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :)
2012. júl. 8. 13:34
Csak nőit :)
2012. júl. 8. 13:34
nőit:)
2012. júl. 8. 13:33
Lányként női vagy férfi vázas kerékpárt használtok illetve vennétek-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook