Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diéta a terhesség alatt? fórum

Diéta a terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


13. mankusz (válaszként erre: 12. - G.)
2010. febr. 2. 17:25

szia:)

én babát szeretnék,de sok a súlyom:(

milyen diétád volt???

12. G.
2008. aug. 9. 06:41

Én az egész terhességemet ugy csináltam végig,hogy grammra számoltam.Mindent.Cukorbeteg vagyok,terhesség alatt inzulinos voltam.

Nem éheztem soha,jókat ettem,max nem ehettem meg mindent amit megkivántam,illetve nem akkor amikor és nem ugy...De ez némi "agyprogramozással" simán ment.

Szivesen segitek bárkinek a diétában-aki kéri.:-)

2008. márc. 19. 16:37
NEM KELL KÜLÖNÖSEBB DIÉTA A TERHESSÉG ALATT, DE KETTŐ HELYETT SEM KELL ENNI
2008. febr. 11. 11:28
Szia!Nekem is terhességi cukorbetegségem volt, napi 180g szénhidrátot lehetett enni.Az elején nem volt könnyü,de 2-3 hét alatt hozzá szoktam.2 hetente jártam vérvételre(reggeli után),hogy ellenörizzék a vércukor szintemet.Nem mondom,hogy néha nem voltam éhes,de kilehetett birni.Ja, én egyedül attól tartottam,hogy pici lesz a baba,na de ez sem jött be, nagy meglepetésünkre 3950g-al született.(pedig minden vérvételkor jóvolt az eredményem és tényleg betartottam a diétát.)KITARTÁST!
9. Duncan (válaszként erre: 8. - Duncan)
2008. febr. 11. 10:58
jah és én sem eszem húst, nem szeretem, max. csirkemell amit meg tudok enni:) szóval szerintem inkább úgy kell hozzáállni, hogy számolni és betartani, okosan pedig még mint írtam bűnözni is lehet egyszer-kétszer:)
8. Duncan (válaszként erre: 7. - Trueida)
2008. febr. 11. 10:50
változatos a reggeli, valamikor egy szalámis előre szeletelt barna kenyérből ,valamikor pedig tojásrántotta... van szénhidráttáblázatom abból számolok. Azóta mióta diétázom voltam egy egész napos vérprofilon a kórházban, ott minden étkezés után vesznek vért és így nézték meg, hogy jól csinálom-e a diétát és elegendő-e maga a diéta, magamnak kellett aznapra összeállítanom az étkezéseket. Biztos, hogy jól csinálom mert szuperek lettek a leletek minden vérvételnél. Én eddig 6 kg-t híztam még a diéta előtt, most a diéta miatt fogytam két kilót, úgyhogy most járok 4 kg-nál:)
2008. febr. 11. 10:46

Kösz.

Valami jó kis gyakorlatias tanácsod is van?

Pl.: mit eszel reggelire meg tízóraira?

6. Duncan (válaszként erre: 1. - C8a6111a55)
2008. febr. 11. 10:43
Szia:) nekem terhességi cukrom van, nekem is 180 gr diétám van, ha okosan osztod el az étkezéseket és rendesen számolod a bevitt értékeket akkor akár még néha bűnözhetsz is, én is fogytam az elmúlt egy hónapban két kilót a diéta miatt, viszont soha nem éhezem, ha jól osztod be és jól számolsz akkor nem maradsz éhes:)
2008. febr. 11. 10:22

Szia!

Érdekel a diétád, mit lehet róla többet tudni?

Nekem fogynom kellene, hogy elbírjam, majd magam magunkat. Nos éhezni nem akarok és sokszor émelygek esik le a cukrom.

2008. febr. 8. 08:16

Legutóbbi írásom óta rákérdeztem a dokinál, hogy miért is kell nekem pontosan ilyen szigorú diétát tartanom. Elmondta, hogy azért, mert 12 kg-nál többet nem szedhetek fel, mert az nem jó. Jeleztem, hogy fogytam, mióta diétázok. Erre, hogy megemelhetem 200-ra a szénhidrátot. Csak azt felejti el mindenki, hogy én betartom a diétát, de kinek jó az, hogy éhezek???

Ennyit erről.

3. c8a6111a55 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. jan. 17. 13:26

Természetesen betartom a diétát, és ezerszer fontosabb a bébi egészsége mint az hogy egy tányér krumplipaprikást megegyek.

Az lenne a kérdés lényege, hogy normális dolog-e, ill. fordult-e elő már valakivel, hogy ilyen szigorú cukorbetegeknek való diétát kelljen csinálnia a babavárás időszaka alatt?

2008. jan. 17. 12:10
Tanulta egy pár évig a szakmáját a doki.Talán tudja mit beszél,elvégre azért nem csak hozzá vágják az emberhez az orvosi diplomát.És talán a gyerek egészsége fontosabb mint néhány "finom" falat...de ha nem étessz vele egyet,menj el egy másik dokihoz is szakvéleményt kérni.
2008. jan. 17. 11:47

Nőgyógyászom a babavárás időszakára szigorú diétát rendelt el nekem. Rendben van PCO-s vagyok, amit nem kellett kezelni, mert gond nélkül első próbálkozásra összejött a baba.

Az is rendben van, hogy magasabb a kockázata a terhesség alatti cukorbetegségnek nálam. Na de összesen 180g szénhidrátot vihetek be egy nap alatt a szervezetembe (ami azt jelenti, hogy zöldségen és húson kívül --> vegetáriánus vagyok még plusz, szinte semmit nem ehetek, amit szeretek). Emellett drága apósom, aki cukorbeteg, napi 300 g szénhidráton van.


Normális dolog az, hogy pont a terhesség alatt, ahol lehetne "jóízűeket" (nem sokat) enni, nem lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook