Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyári receptek fórum

Nyári receptek (beszélgetős fórum)


2012. júl. 15. 15:20
Igen, párom is eléggé húspárti, de amiben már habarás van, nem eszi, ami előző napi kaja, nem eszi, zöldséges és gyümölcsös kaják megint nem nyerőek, szívesen csak a krumplit eszi meg, ami zöldség... A menő: sült oldalas, rántott hús, pörkölt, bolognai. Ha rá van bízva a főzés, csak bolognait főz, mást nem... Nehéz ügy továbbra is :S.
10. 6350755685 (válaszként erre: 5. - Agnes89)
2012. júl. 8. 15:09
A párom sem rajong a gyümölcslevesért, de mikor először ilyet csináltam, majdnem az egészet ő ette meg... :) Ilyen melegben meg pláne nem tiltakozik ellene.
2012. júl. 8. 11:47

Amúgy a férfiak általában húspártiak, tegnap nálunk gulyás volt. Neki készitettem kizárólag, mert én diétázom, két napra főztem, de persze semmi nem maradt belőle tegnap estére :P


A recept: egy vöröshagymát felkockáztam, üvegesre pirítottam, majd kockára vágott marha/disznó húst dobtam bele (úgy szoktam számolni, hogy egy személynek kb egy kisebb marék kockázott húst). Kicsit megsütöttem a húst a hagymában, éppen csak hogy megkapja az oldalait (így bezáródik az íz és finomabb lesz), majd tettem bele kevés köménymagot, csípős pirospaprikát és sót. Kuktában kb 20 percig főztem.

Amíg főtt, 3 répát felkarikáztam, és serpenyőben kicsit megsütöttem, majd kinyitottam a kuktát, beletettem a répát és ezzel is főztem még 10 percet. Utána kb 1-2 szem krumplit dobtam bele, majd ízesítettem (a párom anyukája készít házilag "delikátot", vagyis zöldséget összedarál és üvegben elteszi, valamint gulyáspasztát).

Ha szeretitek a csípőset, akkor beledobhatsz egy csípőspaprikát is.

Ha összefőtt, 2 tojásból készült galuskát szaggatok bele.

2012. júl. 8. 11:40
kismama gyümölcsleves alternatívája nálunk is nagyon menő, csak kicsit másképp készítjük: kimagvalom, megfőzöm a meggyet, egy kevés fahéjat teszek bele, ízlés szerinti cukorral (kb fél kilóhoz teszek 3 evőkanál cukrot). Egy csuporban feloldok a leves levével egy tasak vaniliás pudingport, majd ha forr a leves, beleöntöm, és összefőzöm az egészet. Leveszem a tűzről és hagyom teljesen kihűlni, esetleg ha van hely a hűtőbe, kihűlés után oda is beteszem és hidegen tálalom. Kívánni sem lehet jobbat ebben a melegben!
2012. júl. 8. 11:20
ird le lécci miket szeret a pasid mert igy olyannak tűnik aki semmit:D
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Agnes89)
2012. júl. 8. 11:19

fözzön ő:DDDDDD



tésztafélék?

5. agnes89 (válaszként erre: 4. - 6350755685)
2012. júl. 8. 10:49
Huh, ez szuperül hangzik, ki is próbálom, de párom ezt sem szereti :S.
2012. júl. 8. 09:50
Nálunk a gyümölcsleves a nyerő és nagyon gyorsan kész. 1 doboz meggy vagy barackkonzerv kell hozzá (vagy bármi más, ami jólesik), 1 Gála (vagy más főzés nélküli) pudingpor és kb. 1 liter tej. A pudingport a leírtaknak megfelelően a fél l tejjel kikeverjük, bele az egy üveg meggybefőtt (levével) és végül a maradék tejet belekeverjük, hűtőbe tesszük és kész. 5 perc alatt megvan.
2012. júl. 8. 09:38

Hah, mondjuk így is felkelek akkor, mert a kisfiam nem túl jól alszik ebben a melegben :S...


A főzeléket sem szereti a férjem, elég válogatós... :S

2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2012. júl. 8. 09:32

főzelék tojással



régen ugy csinálták a nők ilyenkor hogy felkeltek hajnali 3-4kor főzni :D

2012. júl. 8. 09:29

Gyűjtsünk össze olyan recepteket, amelyeket gyorsan és könnyen el lehet készíteni, és ráadásul nem túl megterhelő a gyomornak, olcsó, sőt, még energiából (gáz, villany) is a legkevesebb kell hozzá, hogy ne fűtsük még ezzel is a meleg lakást.


Most pl olyan receptet keresek, amit a férjem is megeszik (nem saláta vagy hasonló), de nem kell 6 edényben, 5 tepsiben készíteni, hogy 600°C legyen a lakásban :).


Várom az ötleteket!


Első körben kolbászos paprikás krumpli jutott az eszembe, hozzávalók is megvannak, bő félóra és kész is, lehet még annyi idő sem kell, de azt most férjuram nem kívánja... :S.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook