Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya-hőguta fórum

Kutya-hőguta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya-hőguta

25. Barát1 (válaszként erre: 24. - Valcsi63)
2012. júl. 11. 15:29

Mosolyogva olvastam a soraidat:)

Mondogatom én, hogy vannak még jó emberek és most ezt igazoltad is.:)

Sokan állítják, hogy egyre több rossz, gonosz....ember van, én bízom benne, hogy egyre több jó, segítőkész.........mint te is.:)

Köszi, hogy adtál egy kis megerősítést.

2012. júl. 11. 14:02
Tegnap jöttünk haza Erdélyből! Egyik pihenőnél, ahol egy kis árnyék volt megálltunk megenni a szendvicsünket és mozogni egy kicsit, mert nagyon meleg volt, hiába légkondis az autó nagyon megviselt minket a meleg. Jött egy kutya, szoptatós lehetett szegény, tettünk elé ennivalót, nem is mozdult érte, pedig látszott rajta, h. nem sok élelemhez jut szegény. A kukában kerestünk egy alkalmas műanyag tálat, amit 2x is meg kellett töltenünk vízzel, annyira fogyott! Csak miután ivott, akkor látott neki a kajának, utána megint ivás következett, és olyan hálás szemmel nézett, hogy még a könnyem is kicsordult szegény pára miatt!
2012. júl. 9. 12:37
Köszi,örülök, hogy elolvashattam, még jobban figyelünk, vigyázunk rá ezentúl:)
22. Popppy
2012. júl. 9. 12:01
Nagyon jó cikk! Fokozottan kell figyelni minden élőlényre ebben a hőségben.
21. bdioda
2012. júl. 9. 09:28
Köszönöm a hozzászólásokat, azt meg külön, hogy felhívtátok a madarakra, cicákra a figyelmet!
2012. júl. 9. 09:07
Nagyon kell rájuk figyelni, hamar megvan a baj :( Mi a múlt héten sajnos csak naponta 2x tudtunk lemenni sétálni, reggel és este, mert a legnagyobb hőségben nem vittem le őket, nehogy baj legyen. Mindig vittem 2l vizet, és lelocsoltam őket, így indultunk el, a táskában a zacsik mellett még fél liter víz, inni...
2012. júl. 9. 07:46
Figyelni kell rájuk nagyon. Az én Golden kutyusom két éves és nagyon nehezen viseli a meleget. Számomra is ijesztő volt, amikor hosszú percekig láttam hangosan zihálni, a mellkasa pedig le-föl járt, eltartott egy ideig, míg a hűvös lakásban normalizálódott a légzése. Szinte az egész napot bent tölti a házban, a hűvös kövön fekszik, meg sem mozdul. Időnként kikéretőzik a dolgát végezni, de már rohan is vissza. Éjjel is bent van, hajnalban engedem csak ki. A cicánkat tegnap fürdettük, kimondottan élvezte. És a kis yorki is új frizurát kapott, rövidet, és aztán egy kiadós fürdést.... Vigyázzunk az állatokra!!!
2012. júl. 9. 07:33

:)

Jó lett a cikk is. :)

2012. júl. 9. 00:27

Véletlenül láttam meg ezt a fórumtémát, azt hiszem, tudok Nektek hasznosat mondani. :-)

Tegnap a barátnőmmel az angol bulldogját sétáltattuk (már amennyire volt kedve sétálni szegény Toninak...), fagyiztunk, beszélgettünk.. Egyszer csak szembe jött egy ismerős páros - egy környékbeli lány Bonni-val (aki egy bolognese, helyes kis frizurával :-)). Mielőtt bármit kérdezhettünk volna, válaszolt... Bonni-n ugyanis valami szürke színű kabátka volt. Mint kiderült,hűti őt ebben az őrült hőségben. A lány is arra panaszkodott, hogy szegény kutyus nagyon szenved ettől a melegtől, nem is meri kihozni, csak estefelé. Ráadásul az állatorvos is figyelmeztette legutóbb, hogy nagyon figyeljen hőség idején a kutya hűtésére, mert épp ezek a legkisebb termetűek viselik a legnehezebben ezt az őrült meleget, állítólag gyenge a szívük, nagyon megterhelő számukra a mostani hőség. Valami vízzel hűtött kutyakabát volt, ajándékba kapták, de azt nem tudta, hogy honnan. Mi is megpróbálunk majd rátalálni valami ilyesmire, mert eddig mi is az udvaron slagoltuk Tonit (azt imádja!..), meg van egy régi babakádja az udvaron, amiben pancsolni szokott - de volt már, hogy felborult vele, és annak nem örült annyira... Szóval úgy néz ki, vannak valami újfajta kutyahűtő dolgok - érdemes lenne utánanézni ebben a kutyamelegben...

2012. júl. 8. 23:31

Kutyás vagyok én is,megy a hűtés, igaz lustálkodik, keveset mozog,lomha nagy kutya,de akkor is kell hűteni.


Ravasznak igaza van, nálunk is több helyen van vizes tál a kertben a madaraknak,békáknak süniknek.....egyébként nem találnak vizet,itt 1 hónapja nem esett egy csepp eső sem.:((

15. THM-01
2012. júl. 8. 18:53
Nagyon aktuális a cikk sajnos. Múlt héten a szomszédunkban pusztult el egy kutya - szintén hőgutát kapott. Ami miatt leírom az esetet, az annak az érdekessége. Több kutya is van a családban, a többinek nem lett baja. Ez az egy nagyon játékos volt, örökké futott, labda a szájában.... és ez lett a veszte...
2012. júl. 8. 15:55

Nagyon tetszett a cikk,..meghatódtam.

Mi a garázsba engedjük be napközben,még a postát jöttére se jön elő:)))Élvezik is a postások,h egy kutya sem ugatja őket.Estefelé meg lemennek fiamékkal a Balcsira--a környék egyetlen kutyastrandjára.ott együtt lubickolnak és nagyon élvezi!

13. b7f7648620 (válaszként erre: 11. - Ravasz)
2012. júl. 8. 13:35
Többféle állaton is érszrevettem, hogy nem bírják a meleget. A rigók nálunk olyan baambák lettek, hogy nem repülnek odébb akkor sem, ha tőlem 1 m-re lévő ágon vannak és hangosan beszélek és látnak is. Valamelyik nap este egy béka ugrott a lábfejemre (máskor ilyen nem volt, már messziről menekültek) és olyan meleg volt a teste, hogy azt hittem az egyik szőrös kutyajáték esett a lábamra, de amikor odébb ugrott láttam hogy béka. Tegnap meg láttam egy tátott csőrrel lihegő gólyát.
2012. júl. 8. 13:34

Nagyon jó cikk!Nagyon fontos téma.

Fontos,hogy autóban sem szabad kutyát hagyni ,még lehúzott ablakokkal sem.

Mi vettünk egy baba homokozót,amit megtöltünk vízzel,abban pancsolhatnak a kertben,plusz slagolás,de így is szenvednek.

11. Ravasz
2012. júl. 8. 13:28
Tegnap elpusztult a nevelgetett rigónk. Itt élt a kertünkben, fészke is itt volt... tegnap botladozva, összeesve verdesett. Fröcsköltünk rá hideg vizet, de már nem segített semmi, tátogatta a csőrét, csepegtettem bele vizet, ivott egy keveset, de hamarosan rándult egyet egész testében, 2-3-at verdesett erősen a szárnyával, és mintha a földbe fúrta volna a fejét, amilyen mélyen csak tudta. Ez volt a haláltusája. Tudom, hogy ez elsősorban kutyás fórum, de mégis megosztottam veletek ezt. nagyon sajnáltuk a rigót, a szemünk is könnybe lábadt. Szerintünk a forróság okozta... a környéken kóvályognak a madarak, és az emberek többsége nem tesz ki nekik egy kis tálka vizet, mert róluk megfeledkeznek!
2012. júl. 8. 12:53
Délután egykor slaggal is lelocsolom hogy lehűljön egy kicsit a nagy melegben .
2012. júl. 8. 12:51
Kutyánál ügyelni kell arra ,hogy ilyen melegben legalább 2 helyen legyen vize lehetőleg árnyékos helyen. Ha csak egy helyen van és kiborítja, akkor el is pusztulhat nagy melegben ha órákig szomjazik. Az a legjobb ha a megivott és elpárolgott vizet friss hideg vízzel pótoljuk kb. 3-4 óránként. Amikor új vizet viszünk neki már legyen nálunk az új adag vize, mert ha kiöntjük a táljából és utána bemegyünk vízért ,bármi elvonhatja a figyelmünkt (telefon, főzés stb..) arról hogy vizet akartunk vinni a kutya táljába és az a kutya életébe is kerülhet vagy nagy szenvedést okozhatunk neki a szomjaztatással.
2012. júl. 8. 12:48
Köszi a cikket,nekem van kutyusom 2 éves mult, én letusolom, estefele pedig vizparton fürdik,de igy is nagyon szenved szegénykém /panelban lakunk kettecskén))
7. Kat1
2012. júl. 8. 12:00

Én is állandóan locsolom a kutyusunkat. Különösen, mióta a naplódban olvastam a két szomorú esetről! Nagyon jó, hogy megírtad a cikket, valószínűleg jó néhány állatka életét megmentetted!

Már csak azt nem értem, hogy mi a frászért fekszik ki a kutyánk a napra????? Ha nem vizes, akkor is, ha vizes akkor is..... Úgy kell rászólni, hogy húzzon be az árnyékba :)!

2012. júl. 8. 11:36

En a cicas gazdik figyelmet is felhivnam...fokent, akinel kolyok cicak vannak.

Nekunk, egy 3 honapos koromfekete cicusunk van, olyan kis butus meg, hogy nem bujik el napkozben ( pedig a kertben tobb huvos, arnyekos hely is van ) inkabb a teraszunkon lofral egesz nap, hol a napernyo, hol az asztal alatt nyulik el, gondolom, mert szeret " lab alatt lenni" .

Mult7-en, del korul kimentem vizet cserelni es enni adni neki, es aleltan fekudt a foldon hiba szolitgattam, nem kelt fel, azt hittem elpusztult, mivel miutan felvettem es razogattam akkor sem tert magahoz, viszont meg lelegzett, ezert lerohantam vele a pincebe, lefektettem a hideg kore, es vizes ruhat teritettem ra...2-3 perc utan magahoz tert, de nagyin bagyadt volt, ezert behoztam a kisagyat, meg friss vizet es elelmet neki, es este 6 ig nem engedtem ki.

Szerencsere semmi maradando baja nem lett, azota a pocakjat, es hatat vizezem napkozben, illetve del es 4 kozott bezarom...en meg eletemben nem lattam es nem jartam igy allattal...meg macskat sem lattam lihegni/ pihegni:) de ezt a 40 fokot, foleg koromfeketen, nem csodalom, hogy nem birja...

2012. júl. 8. 10:03
Egyszer a mi kutyánk is fiatalon úgy kifutotta magát a melegben, hogy reszketett és folyt a nyála, zavaros és tompa volt a nézése és a viselkedése. Orvost hívtunk hozzá és mondta hogy túl van hevülve. Csodálkoztunk, mert vize volt, árnyék volt. De mégis a rohangálást választotta (gondolom a kerítés mellett menő autókat üldözte kerítésen belül futkározva).Vannak nagyszőrű kutyák, amik hiába vedlenek, de nem esik le a levedlett szőrük csak gyűrődik a szőr tövében. náluk órákig tart kefével kifésülgetni a levedlett szőrzetet, de akkor is meg kell tenni, már áprilistól folyamatosan. Ha nem tesszük akkor a vedlése ellenére is iszonyú melege van még árnyékban is . Szerencsére túlélte.
4. Suhi
2012. júl. 8. 09:57
Köszi a cikket, még jobban figyelni fogunk a kutyinkra!
2012. júl. 8. 09:54

Szia!

Nagyon tetszett a cikk - kicsit még meg is könnyeztem. Nekem nincs kutyám - a szüleimnek viszont van kettő is, családi házban. Ők is rendszeresen "locsolják" az állatokat - egyébként elviselhetetlen lenne számukra ez a hőség.

2012. júl. 8. 09:20

Szia,


Gratula a cikkhez, nagyon tetszett! Amióta ez a nagy hőség tart, téma a Hoxán nálunk is, hogy kinek hogy van a kutyája, sajnos nem mindenkié vészeli át jól. Lábas kutyám menhelyes, de már nagyon öreg, 10 évesre saccolták, kb 2,5 hónapja van nálam. Szerencsére a lakásunk északra néz, és nappal eléggé elviselhető ido van benn, de a kutya az ideje nagy részét így is a fürdőben tölti, ott van a leghűvösebb...


Minden gazdinak kívánok problémamentes napokat!

2012. júl. 8. 09:08
Két ismerősöm számára is szomorú következménye lett nemrég a nyári hőségnek, szeretett ebeik váratlanul elpusztultak. Ezért úgy látom, a kutyákat veszélyeztető hőgutára nem lehet elégszer felhívni a figyelmet. Négylábú társaink lihegéssel hűtik testüket, nem izzadnak úgy, mint mi, ezért kánikulában könnyen túlmelegedhetnek. Jenko kutyám története remélem, tanulságos lesz az eb-barátoknak.

Ugrás a teljes írásra: Kutya-hőguta

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook