Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hós kislányom nagyon sovány fórum

11 hós kislányom nagyon sovány (beszélgetős fórum)


1 2
19. mimi mami (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2012. júl. 7. 17:02

Engem az biztat, hogy ő fürge mint a villám:) Egész nap meg sem áll egy pillanatra sem. Szóval lehet, hogy azt a keveset is amit eszik azt is lemozogja.


Hát most fantomaltot iszik majd hívom a dokinőt, hogy mizu ezzel....

18. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:57

jókedvű, egészséges, rohangál.


Kell ennél több?


Nem baj az, ha nem nagyétvágyú, szokás a babákat sonkásra tömni túrórudival, csokival, chipsszel, meg pudingokkal...aztán majd nem tudnak mértéket tartani az étkezésben.


Elég az, hogy egészséges. :))

17. trapiti (válaszként erre: 15. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:56

Nem foglalkozom vele túl sokat :) Kérdezted, hogy vannak-e hasonló súlyú, alkatú babák. Vannak.


Egy barátnőmnek ilyesmi alkatú a lánya, ők odáig jutottak, hogy 5.5 évesen és 116 cm-vel volt 13kg a gyerek. Kivizsgálták semmi, enni nem akart, gyenge volt mint a harmat. Végül úgy döntöttek, nem nézik tovább, Nutridrink-et kezdek adni neki napi 200ml-t. Pár hónap alatt kivirult a gyerek, az étvágya is visszatért, fél év után elhagyták a tápszert. Most sem eszik sokat, ránézésre most is vékony, de nem extrémen. Nála már az immunrendszerét is érintette a dolog, sokat betegeskedett, amióta normálisabb a súlya, nem beteg annyit. Most 7 éves és 20kg.

16. mimi mami (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2012. júl. 7. 16:52
Köszi a segítséget:)
15. mimi mami (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. júl. 7. 16:51
Na látod..az sem jobb semmivel....Hagyd azt a táblázatot..látom sokat foglalkozol vele..nem kell:)))
14. trapiti (válaszként erre: 12. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:51
Én sem... kérdezted gond-e... általában véve gond, de ha nálatok minden rendben, akkor nem kell aggódnod.
13. trapiti (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:50

Akkor szerintem ennyi :) ha minden rendben vele, akkor kár aggódni, aki meg beszól az menjen a sóhivatalba ;)


Nálunk fordított a helyzet, azért szólnak be, mert szerintük kövér a gyerek. 4.5 éves, 116cm, 32kg és tömör izom... percentilisre a másik véglet...

12. mimi mami (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. júl. 7. 16:49

Ne haragudj de ettől falnak megyek!!

Én nem percentilis táblázattal élek és nevelek gyereket! Nem akarok idegbeteg lenni, hogy basszus ilyen a lányom mert abba tönkre is lehet menni.

11. 6350755685 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:48

Örülj neki, ilyen alkat. Az én fiam is nagyon keveset eszik, de mivel az én genetikámat örökölte, így is kicsit dundi. Pedig éppen emiatt figyelek oda már születése óta arra, hogy mit eszik, mert nem szeretném, ha úgy járna mint én... Mondjuk az én fiam 72cm-vel 1kg-val volt több, mint a lányod, szóval azért ő sem volt egy nagy hústorony.


Egyébként az ételt sosem szabad erőltetni egy babánál, mert berögződhet, és később is majd mindig túl fogja enni magát. Sokan minden nyekkenésre kaját dugnak a gyerek szájába, aki meg megtanulja, hogy mindenre az evés a megoldás.

10. trapiti (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. júl. 7. 16:48
Ezek azért jobb adatok, 12 hónaposan 80cm/9.5kg az már a 10-25 percentilis közötti érték, most pedig már 25-50 percentilis között van, ami átlagos :)
9. mimi mami (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. júl. 7. 16:47

Már volt kivizsgálva nem találtak semmit. Nem vagyok a lekakilós fajta. Aranyos vagy, hogy leírtad a percentilis értékeket de tisztában vagyok vele.


Kap sinlacot, fantomalt Én mindent megtettem, vittem kivizsgálásokra szerencsére nem találtak semmit.

Gyógypedagógus vagyok, tudok mindent a gyerekek fejlődéséről. De jókedvű, rohangál egész nap.....

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. júl. 7. 16:44
Javítok: a hossza átlagos természetesen, nem a súlya :(
7. trapiti (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:43

Ezekkel az adatokkal a súlya a korának megfelelő 25-50 percentilis közé esik, ami normális, vagyis nem külösebben hosszú, valószínűleg csak a soványsága miatt látszik annak.

A súlya ill. a magaságra vonatkoztatott súlya viszont extrém kevés, 3 percentilis alatti. Mindenképpen kivizsgálás szükséges.

Alultápláltság esetén a gyerekorvos tud felírni kalóriadús tápszert, érdemes lenne megpróbálni, mert az alultápláltság rossz hatással van a gyerek fejlődésére minden téren.

6. homern (válaszként erre: 4. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:43
ja,és minden nap kap egy adag sinlacot pépnek megcsinálva,ennek olyan a tartalma,hogy megkapja belőle a baba ami kell neki.próbáljátok ki esetleg,hátha elfogadja.jó íze van,a fiam natúran eszi,ítesíteni sem kell,de persze lehet,sok recept van fenn neten.
2012. júl. 7. 16:41

az enyém sem egy duci baba,1 évesen több mint 80cm-hez 9,5 kg volt, most 96 cm és talán kezdjük elérni a 13 kg-ot. háj semmi,bordák is látszanak,egyszerűen a magasságát nem tudja a súlya követni,amit megeszik azt le is rohangálja.

nem kell tömni szerintem,igazad van.próbáld meg kitapasztalni mik a kedvencei...ha a fiam nem akar enni abból amit csináltam akkor odadobok neki kuszkuszt,az biztos eltűnik :) úgyis eszik ha éhes...

4. mimi mami (válaszként erre: 3. - Netti1980)
2012. júl. 7. 16:38

Ahogy írtam is eszem ágában sincs tömni!!!!



Csak a közhiedelemben az van, hogy akkor szép a baba ha kövér és van rajta jó nagy háj. No mi épp az ellentétei vagyunk. És fáj mikor valaki annyira paraj, hogy azt feltételezze, hogy nem adok neki enni!! Ez felháborít:((((((

2012. júl. 7. 16:35
Szerintem ne törődj azzal, hogy mit gondolnak mások. Ilyen alkat és kész. Felesleges lenne erőszakkal tömni.
2. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 16:33

Megpróbálhatnál neki egy kicsit magasabb kcal tartalmú ételeket adni, hátha akkor megy rá egy kis husi és tömni se kell.

Amúgy meg valószínűleg ő ilyen kis tipus, majd ha nagy lány lesz mindenki irigyelni fogja, mert kis gazella alkat.

A külsősökkel meg nem kell foglalkozni!

2012. júl. 7. 16:31

Kislányom jelenleg 72 cm és 7200 gramm körül van. Már sokan néztek rám fura szemekkel és csak nem kérdezték meg, hogy adok-e neki enni??


Merthogy vékony hosszú baba ez látszik is rajta. Egy deka háj sincs rajta no meg kivannak a kis bordái is..vagyis látszik neki.


Rossz evő is e mellé. Nem tudok ez ellen mit tenni, tömni nem fogom!!! Addig eszik míg jóllakott, utána nem tömöm tovább. Nem vagyok ennek híve!


Szerintetek??? Van akinek hasonló méretei vannak a babájának?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook