Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kempingezés a Balatonnál fórum

Kempingezés a Balatonnál (beszélgetős fórum)


2014. júl. 17. 14:19

sziasztok!

van olyan kemping a Balatonon, ahol 2 személyes kis ház vagy lakókocsi bérelhető? mindenhol csak 5 meg 6 személyes helyek vannak, az meg nekünk sok... :(

2014. júl. 16. 17:57
Révfülöpi Napfény kempinggel kapcsolatban várom a véleményeket :)
18. _Rencsike_ (válaszként erre: 17. - Jstefan)
2012. aug. 5. 14:48
Köszönöm a segítséged.
2012. aug. 4. 23:27
A csúszda az nem tartozik a kempinghez, külön üzemeltetik ezért fizetős, az hogy milyen időközönként működik azt nem tudom.Ezenkívül a parton ami 5 km hosszú nagyon sok lehetőség van,szörfözés,vizisíelés stb.Érdemes körülnézni, a part ami végig szabadstrand a vízben lépcsőkkel ellátva a Szent László utca felől több ponton megközelíthető. A kemping területére a part felőli kapun lehet bejutni , és bárki megnézheti hogy milyen az üdülőtelep,csak a biztonsági szolgálat járőre ha jön akkor szólhat akinek nincs felrakva a csuklójára a bejelentkezéskor kiadott sárga azonosító szalag,a főkapun is csak így lehet belépni.
16. _Rencsike_ (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2012. aug. 4. 15:01
Megnéztem a kemping térképét,s láttam,hogy van csúszda,nem tudod véletlenül,hogy fizetős e ?
15. _Rencsike_ (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2012. júl. 28. 14:49

Köszönöm szépen az információkat!

Azt hiszem jó helyen kérdeztem,nagyon sokat segitettél :) Aug.8-án megyünk kb.6-7 napra ebbe a kempingbe,szerintem szuper lesz.

Tavaly az alsóörsi Európa kempingben voltunk 10 napot egy 9 éves és egy 1 éves gyerekkel,nagyon jó volt az is,csak azóta bövült a családunk egy most 3 hós babával :) de szuper quechua sátrunk van,igy a férjem rábeszélt ismét a kempingezésre.

Bár még számításba jött a zamárdi Autós kemping is.

Még telefonon megérdeklődöm a wifi lehetőségeket is.

14. jstefan (válaszként erre: 13. - _Rencsike_)
2012. júl. 27. 21:57
Rendszeresen sátraznak pici babákkal is , és gyermekekkel ,németek,dánok,osztrákok,lengyelek,szlovákok, magyarok, természetesen megfelelő felszereléssel vannak ellátva,de vannak hátizsákos diákok is akik vonattal érkeznek.A konyhával szembeni részt általában sűrűbben belakják , valószínű hogy a konyha közelsége , és a partra vezető kapu miatt. A kemping honlapján érdemes átnézni , a helyszínrajzot , és a fényképeket.A külföldről érkező sátrazók is utánfutóval hoznak mindent, üdítőt,sört,fagyasztószekrényben a húst,gyümölcsöt,főzéshez grillezéshez szükséges minden nyersanyagot, nem veszik igénybe a közelben többszörös felárral eladásra kínált ismeretlen eredetű élelmiszernek vagy italnak nevezett szemetet.A kemping alapvetően mindíg hangosabb mint egy szálloda, de sokkal természetközelibb attól függetlenül hogy valaki sátorban vagy lakókocsiban lakik.A sátorozók is nagyon profi felszereléssel érkeznek. Természetesen kell hogy sportos, edzett természetkedvelő legyen aki a kempinget választja kikapcsolódás, vagy nyaralás céljából, mert ez egy életforma, aki túrázik , hegyeket mászik ,vadvízi túrákon vesz részt annak ez természetes.A kempignek vannak csendesebb részei is a helyszínrajzon kiválasztható , de az érkezés után mindenki kiválaszthatja a neki szimpatikus helyet amit akár naponta változtathat, ez egy 2000 fős hatalmas üdülőtelep a Balatonon a legnagyobb, és a legjobban felszerelt.Bármit kérdezhetsz , válaszolok!
13. _Rencsike_ (válaszként erre: 12. - Jstefan)
2012. júl. 26. 22:47

Köszi a gyors és kimerítő választ :)

De ha nem gond akkor még kérdezek ;)Szóval ajánlod e ezt 3 kicsi gyerekkel is? és egy előző írásodban olvastam,hogy a konyhával szembeni területet ajánlod,leírnád hova esik ez pontosabban?vagy egy a gyerekekkel túl hangos rész lenne?

Nagyon szépen köszönöm tényleg a segítséged.

12. jstefan (válaszként erre: 11. - _Rencsike_)
2012. júl. 26. 21:41
A változás 2011 óta hogy a sátrazóknál is kiépítették az elektromos csatlakozókat ezért 400 Ft-al emelték a díjukat , hosszabbító kábel szükséges, és bármilyen elektromos berendezés használható korlátlanul.Azonkívül aktívabban járőrözik a biztonsági szolgálat, 22 óra után nincs dorbézolás,mulatozás, drogozás még a holland hülyegyerekeknek sem akik belőve a kocsik közt fociztak 2011-ben.Mindegyik vizesblokknál állandóan ottvan a takarító,ezáltal sokkal nagyobb a tisztaság.Egésznapos ingyenes programok vannak. A szabadstrand kijáratánál új vendéglőt építettek.A Balaton vízszintje nagyon alacsony, télen nagyon sokat leengedtek belőle a magánhalastavak részére.A közelben lévő Galérius apartmantelepet , és melegvizes fürdőt tovább bővítették.Az Aranyparton a szabadstrand változatlanul ingyenes , a helyi lakosoknak köszönhetően nem zárták le az itt beruházó külföldiek.Az üdülőtelepet ajánlom mindenkinek,lakókocsival , sátorral, vagy faház bérléssel egyaránt!!!
2012. júl. 26. 13:44
Érdeklődnék,közületek volt e alaki esetleg mostanában (2012) Siófokon az Aranypart kempingben?Megköszönném ha leírnátok a tapasztalatokat.
10. a24ba94ad5 (válaszként erre: 9. - Jstefan)
2012. júl. 10. 07:27
Köszi az infót. Gyakorlatilag Siófokon nőttem fel, így minden évben legalább csak egy napra kell, hogy visszamenjek Siófokra. Most csupán egyetlen egy éjszakára megyünk és nem nagyon tervezem, hogy a kempingben töltöm a napot :) Pusztán arra kellene, hogy álomra hajtsuk a fejünket. :)
9. jstefan (válaszként erre: 7. - A24ba94ad5)
2012. júl. 9. 21:56
Mindíg van hely sátornak, és lakóbusznak vagy lakókocsinak, 2000 fős.A faházakat kell csak előre lefoglalni mert azok hamar elkelnek. A Balaton Sound utáni héten a hollandok még felbukkannak ha máshol nem találnak helyet, velük csak akkor van gond ha bedrogoznak.Ide bármikor lehet menni ha a kocsiban van bekészítve sátor,összecsukható szék és asztal esetleg napernyő,sátorral a konyhával szemben lévő terület a legjobb mert mellette van a kijárat a partra,a honlapjukon a kemping térképen minden megtalálható.Ha nincs hely máshol a kánikula miatti csúcs esetén ide bármikor le lehet ugrani Bp.-ről, nagyon jól felszerelt kemping, és saját szabadstrandja van az egész Aranyparthoz kapcsolódik.Közben lehet találni ha szükséges a közeli szállodasoron helyet akinek ez nem jó.A belváros 5 km-re van de kocsival pár perc ha van parkolóhely,ezért célszerűbb a helyi buszjárattal bemenni a Petőfi Sándor utcába.
8. Lili1983 (válaszként erre: 3. - MoneyandMore)
2012. júl. 9. 13:16
Mi minden évben a szemesi Vadvirág kempingbe (is) megyünk, Lelle nekünk is a szívünk csücske. Nem kell helyet foglalni, megmutatják nektek azokat a területeket, ahol lehet sátrazni, azon belül ti döntitek el, hová rakjátok őket. Nagy a kemping, tiszta a zuhanyzó és a WC is! Lelle gyalog is közel van, ugyanis a kemping még Szemes előtt van, gyalog kb.fél óra a lellei szabadstrand.
7. a24ba94ad5 (válaszként erre: 2. - Jstefan)
2012. júl. 9. 11:03
Na épp ide készülünk mi is :) SZÉP Kártyát elfogadnak, ezt megkérdeztem. Nekem azt mondták, hogy nem kell foglalnom, mert ha nem a Balaton Sound hetén akarok menni, akkor minden bizonnyal lesz hely. Kíváncsian várom...
2012. júl. 7. 17:05
Mi múlt héten a Zamárdi autós kempingbe voltunk szép kártyát elfogadták és nagyon klassz parcellát kaptunk pedig nem foglaltuk le előrre,a Balaton a parcellánktól olyan húsz lépés volt,a játszótér meg rögtön mellettünk.Mi egy hét éves kislánnyal voltunk .A zuhanyzok és a mosdók tiszták voltak,és bolt is van bent.mi jól éreztük magunkat ott,bármikor visszamennénk.
2012. júl. 7. 12:07

Balatonföldvár, Diós kemping

nagyon kellemes hely

diófa árnyékában verheted le a sátradat, rendes a tulaj, tiszta minden

Földváron ingyenes strand van

bár ott a wc nem túl tiszta, ezt el kell ismerjem

de családbarát hely szerintem az a kis városka

4. jstefan (válaszként erre: 3. - MoneyandMore)
2012. júl. 6. 23:04
A kemping honlapján vannak fent fényképek,térképek,és mindenről van részletes tájékoztatás.A sátorozók a kijelölt területen belül bárhova letelepedhetnek, de vannak kijelölt helyek is , elsősorban a lakókocsiknak,lakóbuszoknak.Férőhelyek száma 2000 fő, nagyon népszerű a németek,hollandok,dánok,osztrákok körében.Vannak gyermekeknek nemzetközi ingyenes rendezvények.Nagyon jól felszerelt üdülőtelep.
3. MoneyandMore (válaszként erre: 2. - Jstefan)
2012. júl. 6. 22:48
Köszi a tippet. Remélem azért valaki megerősít abban, hogy a Szemesi kempingek sem rosszak, mert Lelle mellet van és az ottani strand gyereknek páratlan élmény. Amit még nem tudok, hogy kell e a kempingbe is előre helyet foglalni vagy oda csak elég akármikor megérkezni. Jobban szeretném előbb élőben látni aztán dönteni, hogy jó lesz e a hely. Én választok sátorhelyet vagy megmondják hova pakolhatok?
2012. júl. 6. 22:31

A Balatonon Siófokon az Aranypart Kemping a legnagyobb, és a legjobban felszerelt.

[link]

2012. júl. 6. 22:05

Sziasztok tapasztalt és kevésbé tapasztalt Kempingezők!

Először megyünk idén nyáron kempingezni... Valamikor gyerekkoromban voltam, de az még a retróban volt. Minden évben a Balatonra járunk üdülőbe, de most úgy döntöttünk a gyerekekkel, hogy kipróbáljuk a nomádot... Már nagyon várjuk! Azonban némi tanács, segítség, tudnivaló nem ártana... Hova? Melyik kempingbe? Hogyan? Mire számítsak? Mire figyeljek a kemping kiválasztásánál? A sátrat már megvettük, meg egy pár alapvető dolgot. Lellére szoktunk egyébként menni a homokos part miatt, de ott nem találtam a neten kempinget. Szemesen meg van 3 is. Ha van valaki aki szívesen megosztaná tapasztalatait, és ellátna tanácsokkal azt nagyon szépen megköszönném, illetve ha van aki hozzám hasonlóan tervez ilyen nyaralást és jól jönne egy hely ahol meg lehet ezeket beszélni, akkor írjatok!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook