Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszámolók! Hogy bírjátok ki, hogy sose egyetek mellé? fórum

Kalóriaszámolók! Hogy bírjátok ki, hogy sose egyetek mellé? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 10. 13:32
Bocs, észre se vettem, hogy Háború és Béke lett a hozzászólásomból, legalábbis a hosszát nézve!!!!
2012. júl. 10. 13:30
Sziasztok, remélem pár jó ötlettel tudok segíteni. 6 éve fogytam kb 7 hónap alatt 22 kg-ot, ezt egészen eddig tartottam, de tavaly ősz óta visszajött 10 kg, most ennek leadása a cél. 3 hete csinálom, eddig 2 kg ment le. Az én verzión szerint reggel be kell indítani a máj működését /nem én vagyok ilyen okos, olvastam, és nekem bejött/ Tehát reggel belefér egy paprikás tojás, baconos rántotta, saját készítésű sült kolbász, vagy hideg sült oldalas, csirkecomb, cs.máj saját zsírjában, a lényeg, hogy egy kb. 2-3 dkg pirított rozskenyeret eszem mellé, és ha lehet, + paprikát paradicsomot, uborkát,koviubit újhagymát /én megtehetem, már nem dolgozom/ Természetesen nem nagy adagokat, max 1 tojást, fél combot, egy darab oldalast., de a sok zöldségtől úgy érzem, degeszre ettem magam. Utána kertezni megyek, aminek 2 jó oldala van, egyrészt hajlongok, gazolok, locsolok, jövök-megyek, másrészt szép a kert. Sose tudtam magam rávenni a nappaliban egyedül végzett tornára, max. egy jó fél órás sétára. Délben általában egytál étel van, ahéten volt zöldbab leves, sárgarépával kevés csökkentett szénhidrátos rántással+ fok és vörös hagyma, saját savanyítású székelykáposzta, csülökpörköltből /rántás, gersli, tejföl és kenyér nélkül/lecsó virslivel, tojással, paprikás krumpli házikolbival, és rengeteg savanyúsággal. Na és ez után jön a fogyókúra, mert ettől kezdve semmi, ill ez se igaz, mert lehet enni ha megéheztél, pár szem paradicsomot, fél paprikát, egy koviubit, kefírt, joghurtot, kevés gyümölcsöt! Lényeg, hogy mindenből csak pár falatot, azt akár óránként, és nem leszel éhes. Télen mindig van a hűtőben pár kemény tojás, /1 db 71 kal/ zeller, gomba, vagy sima zöldségleves, csak megfőzve, és összeturmixolva, almakompót édesítőszerrel, fél citrommal /héjjával együtt/ szegfűszeggel összefőzve, édesítős cékla, rengeteg olyan dolog van, amit meg lehet enni /persze mértékkel/ bűntudat nélkül. Jut eszembe a kedvencem, csirke nyak, szárny, mellcsont pörköltnek, jó sok savanyúsággal, egy egész híradót végig lehet nyammogni vele, és a végén az az érzés, de jót ettem! Lehet, hogy első olvasatra ez így nem igazán hat diétásnak, de bevált, mennek le a kilók, és nem jönnek rám falási rohamok, mert délelött jól tartom magam. Persze, ha 3 havonta rámjön egy jó rántott husi, akkor az igazi prézlivel és sültkrumplival legyen! A végére egy megjegyzés, kedves Viki, én azt enném amit a szüleid, e egyik nap csak a sült húst savanyúval, másnap csak a krumplit saliva.!
12. maminti1 (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. júl. 10. 11:03
Én is ezt javaslom,sőt fogyni vágyóknak egyenesen kötelezővé tenném:-))Amióta ezt használom,azóta újra szeretek enni,mégis fogyok.Heti 1 kiló megy le,de elég az.(Csak maradna így!)így nagyon könnyű eldönteni,hogy azt a valamit érdemes-e megenni vagy sem.www.kaloriabazis.hu
2012. júl. 8. 14:41

Nem tudom, kinek hogy jött le, de én sem drasztikusan diétázom. Igaz, a kalória az nekem csak 1300-1400, de muszáj is, mivel csak néhány kiló feleslegem van. Viszont azok nagyon ragaszkodnak hozzám :D

Boltban egyébként én is simán meg tudom állni, venni nem szoktam ilyesmit. Csak ugye itthon amikor ott van szem előtt. Ma is elcsesztem, de mostmár tényleg elegem van, úgyhogy igenis határozott leszek!

Nektek pedig köszönöm a tanácsokat! Jöhetnek még, ha esetleg valakinek van valami trükkje ilyen esetekre.

10. korteforma (válaszként erre: 1. - Viki_0123)
2012. júl. 7. 14:43

Szió!

Én is kalóriát számolok, bár nem a koplalósat csinálom, hanem azt, amit tudok tartani a későbbiekben is. Kb 1600-1800 kcal-t eszem, igaz, van is mit leadnom. Emellett sportolok.


Na, a kérdésre válaszolva csak elhatározát kérdése. Én magamra főzök, nincs az, hogy előttem eszik a finomságokat, de boltban és más helyeken én is látom a "bűnös" kajákat.

Kb. hetente egyszer engedek meg magamnak valami finomságot, pl. fél kakakós csigát, de azt se este, és annak a kalóriáját is beleszámolom.


Bennem már nem nincs az az érzés, ami korábban bűnbe vitt, hogy le kell mondanom dolgokról..

Tudom, ha akarom, ehetek lényegében bármit, csak mértékkel és nem mindegy, hogy mikor. :)

Valahogy fejben átálltam az egészségesebb ételekre + tudom, hogy mondjuk egy rántott hús, pizza vagy ilyesmi mennyivel hízlalóbb, kevésbé kívánom :D

2012. júl. 7. 08:23

Szerintem drasztikus diétákat nem szabad csinálni, mert azok eredménye az lesz, hogy a leadott kilók kétszeresét szedi vissza az ember.

A kollégáim szénhidrát mentes diétát csináltak és mindről mentek a kilók ezerrel. Én nagyon irigy voltam, mert ugyan nincs sok feleslegem, de szeretném leadni azt a néhány kilót. Én képtelen vagyok lemondani arról a néhány ételről, amit megeszek, ugyanis én nagyon rossz evő vagyok.

Néhány hónap elteltével a kollégák mind visszaálltak a normál étkezésre, és természetesen kb. 1 hónap alatt érték el a kezdő súlyukat és nem tudom mi lesz a vége.


Én csak a cukrot hagytam el a kávémba, ez napi 12 teáskanálnyi cukor. Másba beleteszem ugyanúgy. 3 hét alatt 6 kg ment le, persze én hetente 3x1 órát tornázok is és bicajozok is. Így persze nem tudom, hogy mitől ment le.

"számolom" a kalóriát. Nem tudok sokat enni én alap esetben a 12 kanál cukrommal is 1500 kalóriánál nem eszek többet, így ezen csökkenteni nem nagyon tudok. A megevett ételek nagy része szénhidrát (kifli, kenyér, krumpli), tehát a cukor elhagyásával a szénhidrát bevitelt csökkentettem.


Azt gondolom, hogy nem elég a diéta, sőt azt én nagyon egészségtelennek tartom. Én a mozgást tartom fontosnak és mellé csak egy kis étkezésbeli változást, amit aztán tudunk tartani. Bűnözni lehet időnként, néhány falat nem árt, csak ehhez alakítsd a további diétát és mozgást.


Ha megkívánsz valamit egyél belőle, csak ne sokat és akkor nem lesz gond. A fogyás stagnálni szokott, de aztán újra beindul.

2012. júl. 7. 06:48
A napi rendszeres étkezésemmel szerintem semmi gond. Tudom, hogy ne legyen sok a CH, meg hogy mi az ami jót tesz és a rendes étkezéseket ilyen ételek teszik ki. Csak mellé azt a pár falatot ne érezném szükségesnek :(
2012. júl. 6. 22:51
Inkább a szénhidrátra figyelj.Ha elhagyod a tésztaféléket,a krumplit és a péksütiket,rájössz hogy a többi ételben (tojás,hús,hal,zöldségek,stb...) alig van CH,és még laktatóbbak is,mert lassan felszívódóak. :) 2hónapja csinálom,és lement 12kg.(Ja és nekem ettől a módszertől a falási kényszereim is elmúltak)
2012. júl. 6. 21:14
Szia. Én január óta csinálom. Nagyon nagyon nehéz volt az elején, aztán belelendültem, és ment mint a karika csapás, de néha nekem is vannka napjaim amikor minden bajom van, és úgy megenné pl, egy mákos kiflit :D de olyankor belenézek a tükörbe,rá állok a mérlegre, vagy rá pillantok a kedvenc ruhámra, amibe még nem férek bele, és nem nyűlok az olyan ételhez. Találd meg azt a "nasit" amit úgymond büntetlenül ehetsz, és jutalmazd magad ezzel. Én pl eszek pár szem diót,mandulát, vagy egy kevés cseresznyét, 1 marék tökmagot, mikor mit, és lefoglalom magam. Tudom, hogy nagyon nehéz de ha tényleg ezt akarod menni fog!Kitartás! =)
5. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Viki_0123)
2012. júl. 6. 20:45

Szia! Talán segít:

www.kaloriabazis.hu :))))

2012. júl. 6. 20:40

Hali, a valasz egyszeru:sehogy :-(

Januarban kezdtuk a parommal ezt az egesz izet, az elso 3 honapban 8 kg ment le, irto buszkek voltunk magunkra, mostanra viszont elfogyott a kitartas...en visszaszedtem majdnem 3 kg mert el engedtem a gyeplot...egyszeruen vegtelen kitartas kell...ha az nincs akkor megette a fene az egeszet...es meg hagyan, hogy lefogyok, de azt meg is kell tartani... ez inkabb az elkeserito...

Amugy meg azt vettem eszre, hogy egy ido utan a szervezet hozzaszokik, hogy kevesebb kaloriat viszel be, es megall a fogyas, akkor meg ismet csokkenteni kene ...tehat ha eddig 1000 ettel/nap akkor most 800-at kene...:-(


ez az orok fogyokurazok szomoru sorsa...

3. 3f56d0002e (válaszként erre: 1. - Viki_0123)
2012. júl. 6. 20:40
Én őszintén szólva nem bírom ki, hogy időnként ne egyek mellé. Pl. ma. :D Tanácsot nem tudok adni, mert akkor én sem itt tartanék, ahol...
2. Annette (válaszként erre: 1. - Viki_0123)
2012. júl. 6. 20:37
Akaraterő kérdése, ez a dolog abszolút benned dől el, ahogy kivettem az írásodból, nem éhezel.
2012. júl. 6. 20:34
Kb. 3 hónapja kezdtem az életmódváltást, kalóriaszámolást, fogytam is vele, de valahogy nem vagyok elég határozott. Néhány ételt (fehér kenyér, tészta, cukor stb.) kerülök, de semmit nem vonok meg magamtól. Az ételeim is finomak, rengeteg jó receptet találtam. Mindezek ellenére mostanában azt érzem, hogy nekem ez egyszerűen nem megy. Anya is nagyon rendes, képes nekem külön főzni. Például ők esznek sült húst krumplival, addig én párolt húst zöldséggel. Na és ilyenkor jön a probléma. Mostanában egyre nehezebben bírom ki, hogy legalább néhány falatot ne egyek el az övékéből. Aztán a néhány falatból mostmár mindegy alapon több lesz. Csak én vagyok ilyen béna, vagy nektek is nehéz ez? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni, mert ez így nem jó. Akkor és ott jól esik, de utána jön a hatalmas bűntudat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook