Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babánál mivel lehetne megkönnyíteni a széklet ürítést? fórum

1 hónapos babánál mivel lehetne megkönnyíteni a széklet ürítést? (beszélgetős fórum)


1 2
33. tbbze (válaszként erre: 32. - Bóbi83)
2019. szept. 11. 02:54
Mennyi teát adtál a picinek? Evés előtt, után vagy mikor?
2012. júl. 12. 13:47
Kamillateát én világosra főztem és nekünk segített.
2012. júl. 12. 13:46
a kamilla teát bármilyen kamillából lehet főzni (naturland filteres)? Sötétre kell, vagy világosra főzni? Csak hogy ne okozzon gondot. Babámnak mostanában egyre keményebb a széklete, alig tud kakilni :(
30. Ági05
2012. júl. 6. 22:00

Védőnő nekünk a kamillateát javasolta,1dl-hez egy kávéskanál cukor.Megoldotta a problémát.

Van 2 gyógyszertári készítmény is,amit javasolt,az Infacol vagy a Gripe water.

2012. júl. 6. 21:15
Ja és nekünk a védőnő azt mondta, hogy a kamillatea csak akkor lágyitja a székletet, ha rakunk bele egy kis cukrot.
2012. júl. 6. 21:14

Pocakmasszázs és lábtornáztatás. Nálunk a tornától mindig jött a kaki.

Amúgy mi is lázmérőztünk időnként. Aki azt mondja, hogy hozzá szokik a segítséghez, az hülyeséget beszél.

Kisfiamnak kb 2 hónapos korától semmi gondja nem volt a kakilással.

Hozzátáplálásnál meg aztán naponta többször is volt az elején. Mára beálltunk napi 1,két naponta 1 kakira és 20 hós lesz.

27. Luau
2012. júl. 6. 17:35

Nekem ez jött be, reggel, este... azóta nincs gond

[link]

26. d812831663 (válaszként erre: 25. - B235ac96d5)
2012. júl. 6. 17:31
Ez nekem is bevállt!
2012. júl. 6. 17:24
A székrekedésre nagyon jó az édes kamilla tea.
2012. júl. 6. 17:21
Pocakmasszázssal. A lázmérőhöz hozzászokhat, így csak végső esetben szabad használni.
2012. júl. 6. 17:20

picike kamilla tea, édeskömény tea(bár a fimanak pont ettől fájt a hasa), szélcső

így ebbe a sorrendbe

a kamillatea mindig bevált a kakigondra

pukira meg a szélcső

2012. júl. 6. 17:20
Langyosan a mecsek baby tea nagyon hatásos.
21. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Egylány90)
2012. júl. 6. 17:19
Semmi baja nem lesz, ha a lázmérő végét bekened krémmel, és bedugod a popsijába. Könnyebben fog kakilni, fájdalmat nem okozol vele.
20. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 12. - Orsi86)
2012. júl. 6. 17:17
Én is a szélcsövet akartam írni. Persze megteszi a hőmérő vége is.
2012. júl. 6. 17:17
Ja és biztos ami biztos, én kikérném a védőnő és a gyermekorvos tanácsát.
18. bdioda
2012. júl. 6. 17:16
a legkisebb méretű szélcső, patikában kapható. kíméletes és hatásos. átsegített az első hónap görcsös kínlódásain. később az is elég volt, ha egy nedves popsitörlővel finoman megsimogattam a fenekét, és az kiváltotta az ingert, illetve oda tudott a gyerek koncentrálni (a kutya, macska mama is ezért nyalogatja a kölykeit - innen volt az ötlet :D )
17. iloverunning (válaszként erre: 1. - Egylány90)
2012. júl. 6. 17:16
Szélcsővel próbálkozzatok. Kb 1000Ft gyógyszertárban. Nekünk sokat segített, mikor fájt a fiam pocakja. Szerencsére nem túl sokszor, de akkor azonnali segítség volt. Pár hetes korában, volt h 3 hétig csak így kakilt, féltem, rászokik, de magától rendeződtek a dolgok, azóta simán megy neki.
16. kisgynevtanonc (válaszként erre: 1. - Egylány90)
2012. júl. 6. 17:16
Anyuka kerülje a szeles ételeket, K betűs zöldségeket. A kicsinek pedig sokszor simizze a hasát, büfiztesse sokáig, és tornáztassa. Vagy elmúlik idővel a probléma magától, vagy sajnos hosszú ideig kínlódik szegényke. Sajnos ez tényleg normálisnak mondható. Vannak különböző szerek a gyógyszertárba, amit lehet neki adni, vagy beválik vagy sem. Ugye :) Meg lehet próbálni. De az alapos büfizés, simi és torna sokat segíthet. Valószínű hogy szeles is a kicsi, ha puffadt is a pocija :(
2012. júl. 6. 17:11

Igen, minden fingató és tojató dologgal az a baj, hogy általában felfújja a gyereket, mielőtt meghozná a dologot.. Tehát a problémát - mármint a szélbántalmat - csak fokozza. Ezeknek akkor van értelmük, ha tényleg egy hét után muszáj meghozni a kakit...


A szélbántalomra ezért jobb a szélcső (lázmérő). Ez így mechanikailag engedi ki a levegőt.

2012. júl. 6. 17:05
Nálam bejött a lázmérőzés, bár csak 3X használtam. Az édeskömény teától görcse volt. Doktornő sem ajánlotta, inkább a kamilla teából 10 ml-t evés előtt. Aztán a lázmérő sem kellett többet.
13. andi6020 (válaszként erre: 6. - Anyazsu9002)
2012. júl. 6. 16:54

"Gyermekek

A Laevolac-laktulózt csecsemőknek és kisebb gyermekeknek általában nem szabad adni, mivel megzavarhatja a normális székletürítési reflexet.

Az orvos speciális körülmények között, a kezelés gondos felügyelete mellett, rendelhet Laevolac-laktulózt gyermek, újszülött vagy csecsemő részére."



Biztos nem adnám.

Én egyszer vettem be, iszonyatosan felfújódtam tőle, azt hittem széthasad az egész gyomrom. Órákig szenvedtem, persze székletem nem volt tőle. Soha többet ezt a cuccot.

12. Orsi86
2012. júl. 6. 16:51
A fiamnál a szélcső vált be. Így naponta volt 1x kaki. Ez 4 hónapos koráig így ment. Ahogy elkezdtem a hozzátáplálást minden megoldódott. Kitartás!
2012. júl. 6. 16:51

[link]


Találtok ezenkívül többet is. Hatásos.

2012. júl. 6. 16:48
Nekem mikor kicsik voltak a fiúk az vált be, hogy activ.a joghurtot ettem, és a tejtesónál is rendeződtek a székelési problémák!
2012. júl. 6. 16:46
A védőnő és az orvos csak annyit mondott h ez természetes és kész, de szeretnénk rajt segíteni hogy ne kínlódjon egész nap. Sógornőm megpróbálja a baba vizet meg a teát aztán kiderül hogy segít e . Csak gondoltam van esetleg valami más tippetek.
2012. júl. 6. 16:44

Ha csak anyatejes,akár 4-5 nap is normális széklet nélkül,mivel a baba felhasznál mindent.

Nem szopizik mohón? Esetleg csak levegő szerintem?

Simogatni kell a pocakját körkörösen órajárással ellentétes irányban.

Ha az anya iszik laktoherb teát,az jó,azt hiszem abban is van édeskömény. Kerülje a k betűs zöldségeket,meg ami szeles.

7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Egylány90)
2012. júl. 6. 16:41

Nálunk pont a tápszer miatt voltak ilyenek. Kb. 3-4 hónapos koráig minden másnap szélcsővel kakiltattam, nagyon kemény volt a széklete.. Hát ennyi... Utána meg korán elkezdtem a gyümit, főzelékeket, és az megoldotta a helyzetet..


Szóval esetleg szélcső... Patikában lehet kapni.

2012. júl. 6. 16:40
szia.nekünk annak idején a Laevolac segített.nem hashajtó mint a többi szer hanem a bélben lévő vizzel segíti a dolgot.úgymond felszívja a vizet és lágyítja a székletet.eleinte adj neki 1-2 ml-t.egyébként sem lehet 5 ml nél többet adni egy nap. segít hidd el. és nem szokik rá a szervezet. nekem a kicsi 3,5 éves és nekünk 2 nap alatt rendbe tette a dolgokat. majd szólj mivel sikerült a gondot megoldanod.
2012. júl. 6. 16:39

Nem lehet, hogy nem iszik, szopizik elég folyadékot? Meleg van, lehet többet kellene mellre tenni, vagy lehet éppen tényleg többet teszi anyuka mellre, és nem tud pihenni a pocija.


Egyébként annyira egyéni, melyik babának mi a jó, egyiknek jó a kamilla, másiknak éppen az okoz görcsöket.

az is lehet csak a melegtől nyűgös.

Mielőbbi jobbulást!

4. kisj
2012. júl. 6. 16:37
pedig a glicerin kúp és a lázmérőzés használ
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook