Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tanulhatnánk a nagyszüleinktől a babaápolással kapcsolatban? fórum

Mit tanulhatnánk a nagyszüleinktől a babaápolással kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


26. 130454e42d (válaszként erre: 25. - 7bd1797461)
2012. júl. 16. 10:13
Ezzel nem értek egyet, a gyerekek többsége 3 éves kora körül érik meg a szobatisztaságra. Lehet idomítani, bilin ültetni míg nem sikerül bele, csak értelme nincs.
2012. júl. 16. 09:54

Szerintem ami a leghasznosabb, ha a gyereket szoba tisztaságra neveljük hamar. néha a fejemet fogom olyan hozzászólástól a gyerekem 3 éves nem szobatiszta de nem aggódok miatt a, majd ha éret lesz rá...

A férjemék 6an tesók, de mindegyik gyerek másfél éves korára szoba tiszta lett...

én azt javaslom, hogy a gyerek minél hamarabb legyen szoba tiszta.. bár tudom ez ma nem divat

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - Pan Dóra)
2012. júl. 13. 22:54
jah, most meg anyuci lengében, a gyerek meg meg ne fázzon alapon pulcsiban....Anyucinak melege van, a ygereknek is az van.....
2012. júl. 13. 21:48
Nyárom a már menni tudó kisgyerekekre adtak egy inget, pelenka, bugyi nem volt alatta, és mezítláb szaladgáltak a fűben és homokban :)))
22. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. júl. 13. 21:41

Ahogy a reklámban van: "semmi cicó!"

Alsol, Neogranormon, és Gabi babafürdetős és sampon. Ezzel kb. be is bejeződött a bőrápolás.

3 db cumisüveg: 1 a tejnek, 1 a teának, 1 a gyümölcslének. Egy lábaska a tejnek, egy a főzeléknek.

2012. júl. 13. 21:31
Popsitörlésre a legideálisabb egy erre a célra rendszeresített tál, langyos víz, vatta, és a gyerekorvos által felírt, gyógyszertárban kevert kenőcs. Az én babáim posija mindig olyan volt ezektől, mint a patyolat :)
2012. júl. 13. 15:14

Jó, hogy felhoztad ezt a témát. Egy drogériában vettem saját márkás popsitörlőt. Legnagyobb megdöbbenésemre alkohol volt benne! Erre a sajnos a doktornő hívta fel a figyelmem, amikor panasszal mentünk hozzá.Mint tudjuk, az alkohol csíp, mar. Nem is értem hogyan kerülhetett popsitörlő kendőre?

Az ember megveszi, mert a legjobbat szeretné gyermekének. S azt gondolja: a modern kor kényelmesebbé, és egészségesebbé teszi az életünket. Hát tévedés. Valóban: a szappannál, víznél nincs jobb módszer.

2012. júl. 10. 16:57

többek között meg lehetne tanulni a nagyiktól azt is, h mi is felnőttünk popsikrémbe fullasztott fenék, és persze nemi szervek nélkül is, és a ygerek popóját, ha nincs felmaródva, felesleges megúsztatni krémekben (hiába reklámozzák legtöbbjüket annyira), mert semmi másra nem jó, csak a húgyúti fertőzéseket segíti elő (bekakkant a ygerek, és bizony nem elég, h ő maga szét ficánkolja, de az a krém tenger még segít is a feljutni a kórokozónak oda, ahol helye nem lenne)

Arról ne is beszéljünk, h manapság mindenki használja a popsitörlő kendőket, és abban is van elég ápoló anyag, felesleges tényleg krémezni, ha nincs bőr baj.

Jó lenne megtanulni pld., h ezek a bizonyos törlőkendők még manapság sem oylan hatékonyak (sztem soha nme is lesznek), mint a szappan és a víz, és nem nagy erőfeszítésbe kerül a ygerek popóját betenni a csap alá, és megmosni, ha nincs úton a szülő.

Jó lenne megtanulni, h popsit előlről hátrafelé, és még csak véletlenül sem maszatolva, vagy egyenesen visszafelé törlünk a ygereknek is.

Illetve jó lenne megtanulni, h a lánygyerek punciját igen is rendesen ki kell tisztítani, nme szégyen az a szülőnek sem, ha tisztázáskor széthúzza, és rendesen kitörli a krém és társai maradékát onnan.....

(jó, h létrejött ez a fórum, mert sajna napi szinten látom ezeket a hibákat elkövetni, és 1-2 hónapos babáknak már húgyútijuk van (és irritál, de sztem joggal...). Nekünk mikor volt iylen bajunk??????)

2012. júl. 8. 19:42
- lázcsillapítás: enyhén ecetes hidegvizes borogatás a csuklókra és lábfejre-bokára - ugyanolyan hatékony, mint a hűtőfürdő, de sokkal kíméletesebb; a mami mindig így csillapította a lázam
17. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - .Sziszu.)
2012. júl. 8. 19:40

- a kamillatea cukorral hashajtó, cukor nélkül hasfogó hatású

- erős hasmenésre nagyon jó a vízbedara - ugyanúgy készül, mint a tejbegríz, csak vízzel, és nincs benne cukor - az íze rossz, de pár kanállal bele lehet diktálni a gyerekbe

- köhögésre nagyon jó az égetett cukor vagy a hagymatea

2012. júl. 8. 17:47

Köszönöm a válaszokat. Jó volt olvasni az emlékeiteket.

Várom a hasznos gyakorlati tanácsokat is!

Kérdésem leginkább arra irányult volna, hogy gyűjtsünk össze olyan ma is kapható és alkalmazható dolgokat, melyek gyors és hatékony megoldások lehetnek a babaápolásban.

A mosható pelenka is egy nagyon jó ötlet szerintem, de jó lenne tudni, hogy a százféle pelenka közül konkrétan milyet lenne érdemes használni, és hogyan?


Továbbá olyan praktikák érdekelnek, amit egy kezdő anyuka még nem biztos, hogy ismer. Pl. hogy ha a kicsinek székrekedése van, érdemes első körben egy kis langyos kamillateával megitatni, nem kell rögtön a patikába rohanni több ezer Ft-os csodaszerért.


Ilyen ötleteket szeretnék itt összegyűjteni tapasztalt anyukák segítségével! Köszönöm! :)

15. Életkezdés (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. júl. 7. 16:19
77es vagyok,20éves koromig lavórban-vasárnap a kádban-mert csak akkor heti egyszer melegítettük tele vízzel-mosakodtam-fürödtem...igaz akkor már bent volt a víz a fürdőhelyiségben,de a házban az egyetlen csapon és csak hideg víz....tehát behordani nem kellett már de mosakodni mosogatni mosni melegítettük vasfazékban....nem is volt olyan rég:))
14. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Életkezdés)
2012. júl. 7. 12:45

Én a 60-as években voltam gyerek, egy nagy üzem lakótelepén éltünk, összkomfortos lakásban, de a nagyszüleimnél úgy volt, ahogy leírtad. Mami vizet melegített, lavórban fürdetett - mindig tiszta voltam nála is :)

Még most is nosztalgiával gondolok ezekre az időkre, de nem sírom vissza :)))

13. Életkezdés (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2012. júl. 7. 12:40

azért nem volt könnyű az anyukánknak sem nemhogy a nagyiknak,bár kinél mit jelet ugye a nagyikor:)nálam az anyukám nevelt bennünket 77-80as években,tehát a nagyik már ezeréve neveltek gyereket hozzájuk képest:)

de anyukámnál ugye vidéken nevelt,tehát a házban villany volt az udvaron gyűrűs leásott kút nem ivóvizzel,mosást mindent a z utca végén található kútból intézték,azaz két picigyerek,neki meg két keze csak és ugye két két bádogkanna max amit egyedül is haza tudott vinni egyszerre szóval mosáskor pl sokszor kellett fordulnia...no tutira nem pocsékoltak annyi vizet mint mi...és mégis megvoltak,megoldották a dolgokat...

2012. júl. 7. 12:25
JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! A pelenkaharcot elvesztettem :) Leragadtam a már felnőtt gyerekeim babakoránál :DDD
11. 130454e42d (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. júl. 7. 10:15
Moshatóból is van már nadrágpelenka, így nem kell vasalni és ugyanolyan kényelmes mint az eldobható.
10. Életkezdés (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. júl. 7. 08:41

Nagyon jó pelenkák vannak már a tetrán kívül is,amiket kifejezetten tilos vasalni:D

De annyiféle pelenkakülső van már a klasszikus gumigatyán vagy megkötős nylonon kivül,hogy tetrával és hozzá betéttel hogy tovább bírja is simán megoldható a pelenkázás,de nem boncolgatnám itt tovább nem offolok....én nem mostam emiatt többet úgy érzem és nem is kellett többször öltözni viszont megspóroltam a popsikenőcsöt....



..és amit szintén tanulhatnánk az a fürdetés tisztántartás stb nem hiszem hogy annyi hókuszpókuszt csináltak mint manapság hogy van külön elalvássegitő habfürdő a babának meg masszázsolaj és különféle krémet ide oda hogy puha bársonyos illatos stb maradjon a baba...pedig úgy jó a bőre és illata ahogy van szerintem:))Tele van minden felesleges vegyi anyaggal,egy ujszülött nem koszos sőt egy kisbaba sem ....

9. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Életkezdés)
2012. júl. 7. 08:06

Köszi! :)

A pelenkával az a gond, hogy a mosás-fertőtlenítés mellett vasalni is kell, ami plusz idő és energia, tehát szerintem az eldobható pelus az egyik olyan "újmódi huncutság", ami nem feltétlenül a haszonszerzésre irányul. Arról nem beszélve, hogy a textil hamar átázik, így a ruha, ágynemű is mehet a mosásba - esetleg napjában többször :)

8. Életkezdés (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. júl. 6. 21:51

pedig jó dolog és tényleg nem nagy dolog manapság,minimális idővel több csak alig lehet észrevenni....

no a pólyával pedig én nem:)


egyébként pedig osztom maximálisan az előző hozzászólásod nagyon jól összeszedted!

2012. júl. 6. 21:12

Türelmet, megértést és kitartást. Azt, hogy a gyereknevelés áldozattal jár...


A pelenkamosással nem értek egyet :(

A pólya viszont szuper! :)

2012. júl. 6. 19:55

A pelenkamosáshoz csatlakozok:)


Közel nem olyan megerőltető már mint akkor volt a mai mosógépes korban(nincs az hogy elmenni vízért,fával tüzelni a vaskonyhába télen nyáron míg felfő a víz hogy a többit ne említsem-átdörzsöli az ember beleteszi a gépbe és kész...)

2012. júl. 6. 19:51
Pólyába csomagolást.
2012. júl. 6. 19:49
Szarospelenka mosást.
3. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. júl. 6. 16:44

Azt, hogy:

- a gyerek mindenféle csodaszer nélkül felnő

- legnagyobb szüksége a szeretetre és törődésre van

- nem a játékok mennyisége jelenti a törődést, hanem az, hogy bevonjuk a mindennapi tevékenységbe, még akkor is, ha lassabban haladunk így

- tévé stb. nélkül is felnő a gyerek

- az élőszó, a mese, az esti odabújás mindenre gyógyír - szünetekben még alsós koromban is a nagyszüleim közt aludtam, pedig ott is volt saját ágyam

- a kisgyereknek a felnőtt közelsége jelenti a biztonságot - nálunk otthon minden egy szobában aludtunk, a gyerekszobát játékra és tanulásra használtuk

- a zsíros kenyér - hagymával, paprikával, paradicsommal - is étel


Meg ezer ilyen "apróság" :D

2012. júl. 6. 14:20

Kezdeném egy filléres csodaszerrel, amit szintén a nagymama, vagyis az én anyukám ajánlott: bórvazelin. Tökéletes bimbóvédő krém! Fertőtlenít s mellette puhán tartja a mellbimbót. E "funkciója" mellett számtalan felhasználási módja lehetséges még. Pl. állítólag herpeszre is kiválóan alkalmas.

Nem rég vettem. Patikában recept nélkül kapható. Egy 100 grammos tégely 95 Ft-ba került!

2012. júl. 6. 14:16

Úgy látom, ma minden anyuka és kisbaba a modern kor áldozata. Megannyi baba-mama bolt, a boltok polcai roskadásig tele mindenféle "okos" dologgal, bizonyos termékekből 60-féle kínálat. A patikákban ugyanez a helyzet. A sok gyógyító szer között nagyon gyakran elég nehéz megtalálni azt, ami valóban hatásos is lehet.

Jobb esetben ekkor lép a színre a nagymama, és ötletelget, hogy az ő idejükben (amikor mi voltunk babák) miként találtak megoldást a most is felmerülő kérdésekre, esetleges problémákra. Ez persze nem is volt olyan régen, a '70-es, '80-as évekre gondolok, amikor még nem volt minden sarkon éjjel-nappal nyitva tartó multi vagy patika, mégis az alapvető problémákat meg tudták oldani házilag (vagy jelen értékén több ezer Ft-os csodaszer nélkül) hatékonyan.


Ilyen ötleteket várnék ide a baba ápolásával, gondozásával kapcsolatban. Úgy gondolom, sok kisgyermekes anyukának hasznos lesz ez a fórum. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook