Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet leküzdeni az érettségire való felkészülés időszakában a feszültséget? fórum

Hogy lehet leküzdeni az érettségire való felkészülés időszakában a feszültséget? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 31. 10:16
Elsősorban tanulással!!! De vannak különböző gyógyteák, amik oldják a feszültséget és nyugtató hatással vannak az emberi testre.
2008. júl. 31. 08:19

Engem is szinte az ájulás kerűlgetett, már elötte egy fél évvel, nagyon bevoltam tojva!

Alapos felkészüléssel, folyamatos gyakorlással lehet szerintem csökkenteni!

Mindig felmondtam a tételeket valakinek és azután sokkal nyugotabb voltam!

Amikor kikelett ülni a tanárok elé és tételt kelett húzni nem izgultam (én is csodálkoztam magamon)tudtam tiszta fejjel gondolkodni!

11. adri25
2008. júl. 31. 08:13
csoki evés
10. Alexx
2008. júl. 30. 14:56
Tanulással.
9. bnedora (válaszként erre: 8. - Delike)
2008. jan. 17. 11:04

Szia!

Minden vizsgában meg van a tét, de most ne erre gondolj, hanem arra, hogy ez is egy ugyanolyan vizsga, mint a többi. Ha nagyon stresszeled magad, akkor annál nehezebben megy a tanulás. Tudom, sokan ellene vannak, de lehet kapni természetes anyagokból készült stresszoldó tablettát, ami nem tesz függővé, viszont a vizsgaidőszakra megnyugtat egy kicsit. Esetleg, kérd ki az orvosod véleményét.

8. delike (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2008. jan. 16. 21:39
az természetes, hogy a vizsga elején úgy érezzük, hogy semmit se tudunk. az a jó, hogy nekünk minden év végén volt kisérettségi, hogy zsokjuk a környzetet, ez valahol előnyt jelent. csak akkor nem stresszeltem hónapokkal előtte, mert ugye most elég nagy tétje van...
7. delike (válaszként erre: 6. - AnciPanci)
2008. jan. 16. 21:37
tündér vagy, hogy biztatsz! :) csak ez az örökös agyalás ne lenne, hogy előre idegesítem magam, hogy ez nekem nem megy, pedig tudom, hogy jobban is menne, ha nem agyalnék... ezen kéne valahogy túllenni
2008. jan. 16. 21:33

Egyébként én is nagyon -nagyon sokat tanultam..az összes vizsgámra ( 6 év főiskola=12 félév, félévenként min. 8 vizsga= kb 100 vizsga) :o)

Én is mindig izgultam...próbáltam tudatosan nem izgulni,...én hidd el! Nem ment!!! De ettől függetlenül leérettségitem,és leállamvizsgáztam 2x!!! Szóval,fel a fejjel!!! Sikerülni fog!!! Ügyes vagy/leszel!!!

2008. jan. 16. 21:07

Sziasztok!

Én régen érettségiztem, sokat tanultam, de minden vizsgán úgy éreztem, hogy semmit nem tudok. Szerintem a vizsgadrukk elkerülhetetlen, de amikor már ott van a helyszínen az ember, akkor már lenyugszik, és kitisztul a fejében minden, főleg ha tanult is. Én, amikor megláttam a vizsgáztató tanárokat bevonulni az osztályba, azt hittem, mentem elájulok, a lábaim remegtek, gyengének éreztem magam. Aztán jelesre leérettségiztem. A fiaim szintén jó tanulók voltak, mégis izgultak a vizsgák előtt. Az érettségi után pedig azt mondták, hogyha ők ezt tudják előre, hogy ilyen, akkor nem is izgultak volna. A kisebbik fiam meg arra is vetemedett, hogy mások helyett elmenjen vizsgázni. Na, ehhez is bátorság kellett.

Úgyhogy én azt mondom, hogy aki rendesen, rendszeresen tanul, annak nem kell izgulni nagyon, mert biztosan sikerülni fog a vizsga.

Sok sikert kívánok minden vizsgázónak!

4. delike (válaszként erre: 2. - AnciPanci)
2008. jan. 16. 20:58
az édességgel az a baj, hogy így is van felesleg rajtam :S és azzal csak gyarapodna :)
2008. jan. 16. 20:57

tanulok rendesen, de sokszor eszembe jut, hogy mennyit kell még tanulni és leblokkolok. és akkor se mmi nem ragad meg... ezen mg persze felidegesítem magam és jön az, hogy nekem ez úgyse megy...

van valami tipp, hogy hogy lehet ezen túltenni magunkat?

2008. jan. 16. 20:55

én édességel tettem annak idején....

:o)

2008. jan. 16. 20:54
Hogy lehet leküzdeni az érettségire való felkészülés időszakában a feszültséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook