Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jó lakni Budapesthez közel? fórum

Hol jó lakni Budapesthez közel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. márc. 5. 03:27
budaorson,mert cask 1 kopesre van pesttol.
93. 9345b11ecc (válaszként erre: 92. - D41005143d)
2016. jan. 12. 06:37

Ebben van igazság, bár a közlekedésben és árakban vannak buktatói. És Szentendre már rég kitették a megtelt táblát. (Sajnos jogosan.)


Ha valaki jót akar magának a budai oldalt ezen a téren kihagyja, ha bejár Budapestre. Pedig jó kis helyek vannak ott, csak az a bevezető úthálózat. :S


Olcsón jót Budapestről még mindig dél-kelere könnyű találni. Autóval nem is nehéz bejárni. Bár ez erős kompromisszum.

2015. jan. 31. 03:52
a dunakanyarban/szentendre........stb/
91. M_Bea
2014. nov. 25. 10:45

Sziasztok!

Budapesten keresek kiadó szobát srácnak, azonnali költözéssel, lehetőleg a 105-ös busz vonalán, illetve a Duna Plaza körül lenne a legoptimálisabb. Ki tud segíteni? Hol keressek? Köszönöm!

2014. márc. 26. 20:47

Sziasztok!


Budapesten, vagy Budapesthez közel keresek élhető helyet. (Zöldet látni, nyugodt, csendes, nem egymás szájában élnek az emberek, nem akarom tudni, mit csinál a szomszéd, szeretnék pulit tartani, ami a hangosabb kutyák közül való!) Fontos a jó tömegkezlekedés. Ami kiindulópont, hogy még ugyan nincs gyerekem, de olyan iskola, ahová szívesen íratnám, jelenleg Kispesten van, meg Gödöllőn és nem szeretném, ha majd a gyerek órákat utazna minden nap.

89. homern (válaszként erre: 88. - Kittie)
2012. júl. 10. 20:32
na mi a helyzet? :)
88. kittie (válaszként erre: 86. - Annie1130)
2012. júl. 8. 11:32
Tahitótfalura is épp ma du. megyünk ki egy házhoz, kíváncsi vagyok:)
87. kittie
2012. júl. 8. 11:32
Nem voltunk itthon, ost jutottam nethez:) Köszönöm mindenkinek, aki írt, jó tippeket kaptunk:)) Tegnap is háznézőben voltunk, épp Veresegyházon, szép nagyon.. és még jön a többi:)
2012. júl. 8. 00:29
Tahitótfalu, Leányfalu, Dunabogdány.Szentendrét szándékosan nem írtam, szerintem egy kicsit túl van értékelve mostanában...30-45 perc alatt bent vagy a városban, festői környezet, a Duna partja, jó levegő, stb.
85. 782fb70168 (válaszként erre: 83. - Homern)
2012. júl. 8. 00:01
Igen:) imádom őket, van 2mini yorkim, meg eggy labradorunk. Labit menhelyrol hoztuk 2éve, es nagyon hálás.. De elferne itt gyerek is:D itt mindenkinek van szinte..
84. wiki76
2012. júl. 7. 23:06

Halásztelek?Már város de olyan falusi a hangulata.

A gyereket ki merem engedni biciglivel.Nincs nagy forgalom.Van 2 suli 3 ovi.Bölcsi nuku.Én itt születtem elfogult vagyok .Az tény hogy autó nélkül nem mozdulunk de ismerek embereket akik a sárgával járnak csepelre és onnan hévvel tovább..

Rengeteg ház eladó.Reggel néha bedugul a Rákóczi.Építik a nullás-hidat veszettül.

Közel a duna-part lehet piknikezni a nagyréten.

Ha érdekel valami kérdezz.Ja közel a reptér de nem zavaró.Leszámítva hogy Besenyei itt gyakorlatozik és sokat vinnyog a gépe.Bár mostanában már ez se olyan gáz.

83. homern (válaszként erre: 81. - 782fb70168)
2012. júl. 7. 22:42
nagyon szép lehet,ekkora házakat még csak tv-műsorokban láttam :) látom vannak kutyusok is,azért már az is sokat segít,hogy ne tűnjön üresnek a ház.
82. 782fb70168 (válaszként erre: 80. - Homern)
2012. júl. 7. 17:42
En ellenek 200nm en de a paromnak kicsi:D o se szereti a kicsit..
2012. júl. 7. 17:41
Nagy is;) elejen feltem otthon egyedul.. Bar nemnagyon szoktam egyedul lenni. Meglehet szokni.. A kertunk nem olyan nagy.. De jo itt mert az utcan is kilehet ultetni barmit, mert itt mindenkinek van, meg 24oras security van, kapun tudsz bejonni a hilltopba.. Meg aranyosak a szomszedok is.. Nagyatlagban.. De otthonos amugy.. De takaritani..pff tegnap felmostam:) heti2szer jon egesz napra a takaritono..muszaly
80. homern (válaszként erre: 78. - 782fb70168)
2012. júl. 7. 15:42
a volt főnökömnek meg az volt a mániája,hogy csak kert ne legyen,ő nem akar földet látni,ezért óriási luxuslakásokban lakott inkább..ő meg a kis tereket nem bírta.
79. homern (válaszként erre: 78. - 782fb70168)
2012. júl. 7. 15:38
hú,az nekem már nagyon nagy,éjszaka ki sem merném tenni egyedül a lábam a hálóból...ha meg estleg elutazna a párom és egyedül maradnék benne...biztos meg lehet szokni,de ha 2 közül kellene választani és a kis otthonosabbat venném meg :) ennyi nm2-hez nekem kellene vagy 5 gyerek,hogy ne érezzem kihaltnak a házat :)
2012. júl. 7. 15:09
Ez igy van, nem nagyon talalsz 200-300nm alattit.. Mienk a haz 470.. Es ennel meg vannak nagyobbak
77. 782fb70168 (válaszként erre: 75. - Homern)
2012. júl. 7. 15:07
Ja tenyleg:) de mi font lakunk a hilltopban. Lent talalsz olcsobbakat.. Sztem
76. 782fb70168 (válaszként erre: 74. - Anonym1s)
2012. júl. 7. 15:05

Mar laktunk a 2.keruletben. Nem koszonom, joo ha dolgozol

Mindennap akkor megertem, de en nem szerettem... Zsufolt, meg a levego sem ilyen jo

75. homern (válaszként erre: 74. - Anonym1s)
2012. júl. 7. 11:24

Ameddig van vevő az ennyire drága házakra,addig nem mennek lejjebb az ingatlan árak.

Új építésű nagyrészt,180-200 nm2 alatt alig van ház,gyönyörű helyen van,egy milliomosnak meg gondolom fontos,hogy visszavonuljon a város zajától.Ezekkel a paraméterekkel budán is simán kerülne ennyibe házat vennie...gondolom az sem okoz problémát,hogy tankoljon az autóiba,úgyhogy a távolság sem számít. Nem lehet rossz,mint egy VIP falu :)

74. anonym1s (válaszként erre: 72. - Homern)
2012. júl. 7. 10:39

Ezt nem tudtam, kossz az infot. Akkor megsem olyaqn jo otlet pest kornyeke.


Neztem budajenoi hirdeteseket. Nem vitatom hogy jo hely de szerintem nagyon tul van arazva. Annyi penzert budan is arulnak jo helyen szep hazakat, es a varos kozelsege tobbet er.

2012. júl. 6. 23:50
Esz is kell gazdag palit fogni.. Meg megtartani a legnehezebb.. Megfogni:)
72. homern (válaszként erre: 69. - Anonym1s)
2012. júl. 6. 23:20

szigorították a bérletes dolgot,pesti bérlettel pesten belül kell maradnod,ha átléped a városhatárt a környékit is meg kell venni,elég drága,pedig lehet csak 2 megállón múlik az egész :S


20 kerben azért jócskán akad az általad említett népcsoport.

19-nek vannak jó részei,ott főleg 4 lakásos ikerházak vannak vagy 4 emeletes lakótelepek,önálló családi elég kevés.(vagy csak én nem jártam pont olyan helyen).


17 jó,mi is nézegettük,csak onnan nem olyan jó a közlekedés mint tőlünk,de ez elég egyéni dolog,ki hova akar onnan eljutni :) lehet pár éven belül megint költözés lesz, 17-18 +buda,máshova nem mennék.

71. 782fb70168 (válaszként erre: 58. - Kukacc)
2012. júl. 6. 22:03
Te is erre laksz?:) mi budajenon font a hilltopban.. Gyonyoru
70. 782fb70168 (válaszként erre: 69. - Anonym1s)
2012. júl. 6. 22:00
Szia! Anyumek a 17be laknak, jobb mint bent..:) mi Budajenon lakunk, dehat az mar elég mas kategoria, de szep is.. De ha pesten laknek enis a 17et valasztanam
69. anonym1s (válaszként erre: 43. - Homern)
2012. júl. 6. 21:55

Sziasztok!

Mi is pestre akarunk koltozni. Eddig a 17. keruletet ajanlottak legtobben es 20 millioert ott eleg jo hazakat arulnak.

Jok koze soroltak meg a 18-19-20. keruleteket is, ahol megfizetheto aru hazak vannak. Legfontosabb szempont, hogy csendes, nyugis-biztonsagos kornyek legyen.

Ti mit ajanlanatok?


Szoba jott meg pest kozvetlen kornyeke is, de csak olyan ahova normal pesti berlettel el lehet jutni, mert nem akarunk a pesti berlet melle meg vonat vagy tavbusz berletet is venni.

68. 5674644b5d (válaszként erre: 65. - Kukacc)
2012. júl. 6. 18:00

A legjobb barátnőm Zsámbékon él, tehát arról jön amit te is mondasz. Ha azt mondja 50-re beérek, akkor beér félre vagy egészre a Moszkva térre (bocsánat, ma már Széll Kálmán), mert a buszok ugye nem kötött pályásak, forgalomtól függnek.

Amúgy a fél óra szerinted jó csúcs időben??? Óránként közelekedés csúcs időn kívül, pazar... A HÉV még csúcsidőn kívül is 20 percenként jár, esetleg 10 vagy 11 után jár fél óránként.

Az utolsó HÉV szintén éjfél előtt indul és még 3 vagy 4 éjszakai járat is van a vidéki szakaszokra.

Persze monhatjuk hogy, a HÉV nem túl tiszta, sokszor zsúfolt stb de jobb alternatíva időben, mint a távolsági busz, volt lehetőségem összehasonlítani.

MÁV-ról nincs sok infóm, de sokat mondó, hogy az egyik kolleganőm Érdről jár be dolgozni és szinte hetente késik el a MÁV hibájából a munkából, viszont a MÁV-nál ma már jóval több kultúráltabb, légkondis kocsi van ez igaz a távolságiakra is. Kényelem szempontjából mindkettő veri (nálam) a BKV-ét ill a HÉV-et, de ugyanakkor: én inkább várok 20 percet egy kevésbé modern közelekedési lehetőségre, mint 1 órát, mert véletlen lekések egy járatot...

67. Orsi86 (válaszként erre: 1. - Kittie)
2012. júl. 6. 16:56

Vecsés


Nagyon szépen fejlődik. Van ovi, bölcsi, suli, középsuli.

66. homern (válaszként erre: 63. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 16:13

Ja,autóval érthető :) azért írtam a tömegközlekedést,mert a fórumindító azt írta azzal szeretne jó időn belül bejutni a belvárosba minden nap munkába.

Autóval tényleg ok,én sem panaszkodnék ha gyerekként be tudtak volna hordani,de tömegközlekedéssel nem gyereknek való volt a dolog :)


Mi ezelőtt a normafa környékén laktunk,na az nem volt rossz,de házat nem tudnánk ott venni.Leányfalui házra sem lenne elég az egész életünk gyűjtögetni,majd nyaralni elmegyünk oda 1x-1x ,eddig csak 1 napos strandolásra mentünk :)

65. Kukacc (válaszként erre: 64. - 5674644b5d)
2012. júl. 6. 16:11

Ezt nem mondanám, mert erre Telki - Budajenő felé félóránként, max. óránként járnak buszok és konkrétan éjfél előtt van az uccsó busz.. Tehát szerintem nem feltétlen fontos a hév.

Budai oldalra megy be a busz, Budakeszi felől.

Persze van, akinek sok az a 35-40 perc, szerintem megéri.


Mindenképpen a gyerekek érdekeit kell szem előtt tartani, legalábbis az én véleményem szerint :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook