Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg a már felálló babámat leülni? fórum

Hogyan tanítsam meg a már felálló babámat leülni? (beszélgetős fórum)


20. -meva-
2012. júl. 10. 13:30
Megtanul egyedül... fölösleges a saját maga motorikus fejlődését befolyásolni.
2012. júl. 10. 13:09
Elfárad ugyis lecsücsül, majd megszokja..ne aggódj.
2012. júl. 5. 18:30
:D
2012. júl. 5. 18:30
mondd neki: csüccs
2012. júl. 5. 18:29
hát szerintem senki nem maradt még állva :D
2012. júl. 5. 17:48

Szia!

Párszor elesik utána megtanulja maga! Ha mindig rohansz segíteni neki nem fogja megtanulni. Ha félsz h megüti magát, akkor hagyd h pl. szőnyegen mászon. ( A lányom (8hónapos) sokkal jobban szeret szőnyegen mászkálni, mert tudja h puhára esik.)

14. gkreka (válaszként erre: 10. - A fodrász)
2012. júl. 5. 16:45
Nyugi! Lesz még rosszabb :) Azt hittem, ahogy nőnek a fiaim - most 6 és 9 évesek - egyre könnyebb lesz az életem. De, sajnos, igaz a régi mondás: Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. És én még csak a "közepesnél" tartok. :)
13. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - A fodrász)
2012. júl. 5. 16:38

persze még annyira nem érti, én csak azért mondtam, mert így tudta mihez kötni a lejövetelt, így végül elég volt mondanom a "bűvös mondatot", beidegződött nála a mozdulat :D


de előbb tényleg várd meg, hogy magától is próbál-e valamit tenni, csak akkor segítettem én is, mikor már nem bírt állni (de persze legyél ott, mikor feláll, mert véletlen így is hátraeshet - ez csak néhány hétnyi idő, mikor megtanulja biztonságosan is, akkor már nem kell mellette állni)


amúgy szerintem jobb, ha így térdre ereszkedik le, mintha lehuppan a fenekére, elvégre mi sem így ülünk le a földre, hanem előbb a térdünket hajlítjuk be

nekik ülni "hivatalosan" négykézláb-állásból kell (oldalra kiülni)

12. Bcicus
2012. júl. 5. 16:32
Nekünk mondjuk nem ez volt, ő nem akart leüllni addig állt, hogy már remegtek a lábai, de amikor már nem bírta leült simán.
11. a fodrász (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. júl. 5. 16:29
Ez a,,hogy jövünk le?" Jó tipp,majd kipróbálom! Köszönöm!
2012. júl. 5. 16:27
Igen első babám! Próbálok nem parázni,csak amikor egy pillanatra elfordulok már áll is és persze a konyhakövön,ahol ha zuhan,nagyon összetöri magát! Így is figyelnem kell,mert ha rájön a hiszti,ülésből is hátravágja magát!
2012. júl. 5. 16:22
ugye első babás anyuka vagy? én is ilyeneken paráztam akkoriban, aztán megoldódtak a problémák! Maguktól.
2012. júl. 5. 16:22

mindegyikük így kezdi :)

Én mindig odamentem, kérdeztem, hogy "Hogy jövünk le?", majd megfogtam az egyik lábát és behajlítottam a térdét és így húztam le, hogy a másikat is berogyassza mellé és térdelésbe érkezzen. Ekkor örültünk, mindig nagyon megdicsértem, és innen már ment is le négykézlábra és mászott, ahova akart.


Hetekig minden alkalommal így történt, majd egyszer csak a szokásos "Hogy jövünk le?"-kérdés elhangzása után megcsinálta maga. Akkor is nagyon megdicsértem, s onnantól fogva nem volt ez többé probléma.


Nemrég az ágyról/kanapéról való lemászást tanítottam neki ugyanígy, már tudja :D


kitartás, támogató segítség és türelem kell, amint megcsinálja egyedül, onnantól fogva tudja is majd :)

2012. júl. 5. 16:19
Nem kell, és nem is lehet megtanítani, majd a saját tapasztalata megtanítja :) Az enyém mindig dőlt, mint egy darab fa. Ő hatónapos volt.
6. t_marcsi (válaszként erre: 5. - T_marcsi)
2012. júl. 5. 16:17
Mondjuk tény, hogy nem azonnal fordítom meg, ha már nyögdécsel, hanem mikor már látom hogy nagyon kezd nála szakadni a cérna...
2012. júl. 5. 16:17
Az én kicsim 5 hós, és hátrafelé kúszik, de hasról hátra még nem fordul. Ezeket a dolgokat nem lehet tanítani.. ha már nagyon látom rajta, hogy kényelmetlen, akkor visszafordítom és kész. Majd rájön.
4. Bcicus (válaszként erre: 1. - A fodrász)
2012. júl. 5. 16:16
Sehogy, de nem kell mindig rohanni és segíti neki leülni, mert így nem tanulja meg.
2012. júl. 5. 16:15
Szerintem nem kell tanítani, párszor fenékre ül, és rá fog jönni. A járókába, vagy a kiságyba tedd, amikor nem vagy vele, ott nem eshet baja.
2012. júl. 5. 16:14
Sehogy,hagyd,hogy megtanulja magától.
2012. júl. 5. 16:13
Kisfiam 10 hónapos,pár hete feláll,de nem tud visszaülni! Ha elfárad a lába kétségbeesetten sírni kezd,én meg persze rohanok,mert félek,hogy elesik és összetöri magát! Van valakinek valamilyen tippje,hogy hogyan tanítsam meg leülni,v. letérdelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook