Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
14974. toby (válaszként erre: 14972. - Katica 619)
2019. máj. 7. 17:35

Örökbeadni szeretne, nem örökbefogadni.


Sasa02, egy örökbefogadással foglalkozó alapítványt keress meg(pl Bölcső, Fészek, Gólyahír stb. amelyik szimpatikusabb), ott mindenben segítenek, átgondolni a dolgokat, vagy megkeresni a megfelelő családot a babának.

14973. Sasa02 (válaszként erre: 14972. - Katica 619)
2019. máj. 7. 17:04
Köszönöm.Nekünk a családvédelmi hivatalt mondták ott kellene jelentkezni és talán lemondó nyilatkozatot tenni,de ma ajánlották,hogy érdemes lenne alapítványt is felkeresni.Nagyon ok információ van egy kezdőlépés kell reméljük onnan könnyen göngyölödik tovább.
14972. katica 619
2019. máj. 7. 16:54

Szia,először a helyi területi gyermekvédelmi szakszolgálatot kell felkeresni,(T.E.Gy.E.Sz).

A határozatot ezen az úton kapja mindenki.Ha ez megvan akkor lehet jelentkezni a különböző alapítványokhoz.

Örökbe.hu. Itt mindent megtalálsz.

14971. Sasa02
2019. máj. 7. 16:19

Sziasztok

Ha valaki örökbeadni szeretne,akkor alapítványt vagy állami örökbeadást érdemesebb választani?Van olyan oldal ahol ennek a menete világosan le van írva?

14970. Hencsi2 (válaszként erre: 14969. - 97154e815a)
2019. máj. 5. 17:45
Írtam privit neked..itt vagyok..várom leveled..
14969. 97154e815a (válaszként erre: 14952. - Hencsi2)
2019. ápr. 24. 13:55

Kedves Hencsi2!


Ha esetleg aktív vagy még a fórumon, szeretnék veled pár mondatot váltani ha nem veszed tolakodásnak. :)

14968. 97154e815a
2019. ápr. 24. 13:54

Kedves Hencsi2!


Ha esetleg aktív vagy még a fórumon, szeretnék veled pár mondatot váltani ha nem veszed tolakodásnak. :)

14967. Unicorn222 (válaszként erre: 14963. - Szige)
2019. ápr. 19. 19:56

Kedves Szige!


A reményvesztésre válaszolva: ne adjátok fel!

44 évesen 5 év várakozás után egy csodaszép, okos, kék szemű, nem roma származású, egészséges kislány anyukája lehettem. Hozzátok hasonlóan olyan megyéből, ahol hosszú a várakozás.

Nem igaz, hogy TEGYESZ-en keresztül csak roma kisgyermek kerül örökbeadásra, főleg idősebb életkorban.

Tartsatok ki, s megérkezik a TI GYERMEKETEK!

14966. katica 619
2019. ápr. 17. 06:49

Esetleg az örökbe.hu fórumban is tedd fel ezt a kérdést,pest megyeiek milyen tapasztalattal vannak.Mindenkinek ezt mondják vajon!?

Megdöbbentő amúgy amit irtál.

14965. Szige
2019. ápr. 17. 04:58

Szia!Mi a Pest Megyei Tegyesznèl vagyunk.Első három èvben 0-4 èves gyerekre kaptunk határozatot. Most már fiú vagy lány nem beteg gyereket szeretnènk származási kikötèssel 2-7 èves korig.

Kètszer kaptunk telefont nagyjából 1,5 èvenkènt, amiben megkèrdeztèk hogy nem -e változott semmi ès hogy mèg mindig szetetnènk gyereket ès komolyan gondolják-e mèg mindig?

Erős nyomást akart az első pszichológus is ránk eröltetni ès most a második is.

Mièrt baj az ha beteg ès az ha roma származású kèrdèsekkel.

Mèg egy aranyos fèlvèr gyereket is örökbe fogadnák de azt mondták nincs.A korrigálható betegsèg sem problèma.

Mièrt baj az hogy ha családot tervez az ember akkor kèszakarva nem egy beteg gyerekkel kèpzeli el az èletèt?

Nem felejtem el amikor az első

pszichológus megkèrdezte hogy :

,,Ès ha nekünk születne beteg gyerekünk mit tennènk?".

Felnevelnènk termèszetesen mert nem futunk el a nehèzsègek elöl de kèszakarva nem akarjuk a saját èletünket megnehezíteni.

Sorszám?Ne vicceljünk.Kapcsolattartást várnánk el a kapcsolattartótól nagyjából negyed èvente ès elèg lenne ha email-ban írnának.

Tudom hogy sokkal több várakozással vannak emberek akik nem irogatnak fórumokba de azèrt nèha elolvassák.

Írhatnèk mèg sok mindent hogy mit gondolok de tudom hogy csak vitákat szülne itt mert más máskèpp látja.Szóval várunk tovább ès elengedjük ezt a dolgot ès nem feszülünk bele.

14964. katica 619
2019. ápr. 16. 20:48

Szia.Melyik megye ha szabad kérdezni?Én ilyet még nem hallottam....

Persze többet kell várni ha származási kikötés van, de hogy nincs ilyen gyermek ez igy nagyon hihetetlen.

14963. Szige
2019. ápr. 16. 20:11

Sziasztok,

43-45 éves gyermektelen, jól szituált házaspár vagyunk. 2014 áprilisába jelentkeztünk a pm.TEGYESZnél. 2015. Àprilisába kaptunk határozatot,(0-3 éves korig fehér gyermek, titkos örökbefogadással) ami most fog letelni. A 3 év alatt szinte hozzánk sem szóltak. A hosszabîtas során szembesîtettek azzal hogy valószinüleg 3 év mulva is itt fogunk ülni amennyiben a származás tekintetében nem engedünk. Azt az infót kaptuk, hogy a tegyeszen keresztül csakis roma származású gyermeket adnak örökbe. Számomra ez hihetetlen, és egyben megdöbbentő hogy ezt most közlik velünk. Alapítvány nem áll szóba velünk a korunk miatt. Most a korosztályt kitoltuk 7 éves korig, de így sem biztatnak semmi jóval.

Tud valaki valami segítő infóval szolgálni? Teljes reményvesztetséggel várunk.


Köszönjük!

14962. Virág19
2019. márc. 25. 07:37
Sziasztok, 40 éves, stabil anyagi és családi háttérrel rendelkező házaspár vagyunk. Rendelkezünk érvényes örökbefogadási határozattal, keresünk 0-5 éves korig örökbefogadható gyermeket vagy testvérpárt! Jelentkezni a gyermekrevarunk@freemail.hu email címen lehet! Köszönöm!
14961. Carrot
2019. márc. 22. 08:44
Szia Ildi780821, keressétek meg a Bölcső Alapítványt vagy a Gólyahír Egyesületet pl., ez a két legnagyobb örökbeadással foglalkozó civil szervezet, rengeteg pár várakozik babára és kevésbé veszélyes mint az, hogy egy fórumon próbálsz örökbefogadókat keresni. Ők mindenben szakmai hozzáértéssel és tapasztalattal tudnak segíteni
14960. Guruljka (válaszként erre: 14960. - Ildi780821)
2019. márc. 21. 20:13
Sajnálom.
14959. katica 619
2019. márc. 16. 11:20
Igy van.Minden ami ehhez tartozik szóba kerül.Ez inkább beszélgetés,és nagyon jó.
14958. felícia17 (válaszként erre: 14957. - Niki0308)
2019. márc. 16. 10:18
Tanfolyamon még nem voltunk, de sztem a tegyesz honlapján fent van a menetrendje a tanfolyamnak, hogy milyen témákról van szó. De ez nem olyan tanfolyam hogy tanulni kell 🙂 inkább felkészítenek az örökbefogadásra. Itt azért egy csomó olyan kérdés felmerül ami vérszerinti gyereknél nem...
14957. niki0308 (válaszként erre: 14956. - Felícia17)
2019. márc. 16. 10:15

Szia

Köszönöm a választ a tanfolyamon mi történik? Vagy mit kell tanulni? Bocsánat a sok hülye kérdés miatt

14956. felícia17 (válaszként erre: 14955. - Niki0308)
2019. márc. 15. 18:18

Szia! Ajánlom az orokbe.hu oldalt ahol minden infót megtalálsz, az ügyintézéstől a lelki dolgokig, személyes történetekig mindent.

Röviden: a helyi tegyesz-nél (területi gyemekvédelmi szolgálat) kell jelentkeznetek. Az ügyintézövel találkoztok, megbeszélitek h milyen korú, egészségi állapotú gyereket vállaltok. Kijönnek megnézni hogy hol laktok, beszélgetni kell pszichológussal és elmenni egy tanfolyamra. Utána meglesz a határozat. Jön a várakozás 🙂 ennek főleg attól függ az ideje, hogy mennyire vagytok elfogadók korra, egészségi állapotra, származásra vonatkozóan.

14955. niki0308
2019. márc. 15. 10:48

Sziasztok!

A sors úgy hozta hogy saját gyermekünk egyelőre nincs így úgy gondoltuk hogy örökbe fogadnánk egy 3 év körüli fiú gyermeket mivel sajnos nincs ismerősünk aki ilyen helyzetben volt így van egy csomó kérdésem Pl Hogy működik ez? Merre kell indulni? KB mennyi idő után érkezhet a családba gyermek? A gyermeket mennyire fogja meg viselni hogy idegen környezetbe kerül? Mindenképp zárt örökbe fogadást szeretnénk válaszokat előre is köszönöm

14954. ÁésB (válaszként erre: 14951. - Hencsi2)
2019. márc. 13. 14:59
Szia. Mi 2016 novemberében jelentkeztünk, 2017 januárjában kaptuk a megállapodást és májusban voltunk személyes talin.
14953. katica 619
2019. márc. 9. 19:30

Szupi😁😁

Mi oda nem jelentkeztünk igy nem tudtam segíteni😘

14952. Hencsi2 (válaszként erre: 14951. - Hencsi2)
2019. márc. 9. 19:08
Na ma már küldtek egy megállapodást így 5 hónap után ...😁
14951. Hencsi2
2019. márc. 7. 22:31

Sziasztok..

Bölcső alapítványnál meddig vártatok az első hívásra?? Vagyis mi októberben küldtük el az önéletrajzunkat meg a többi papirt ami a honlapon volt, de semmi se levél se telefon semmi...kicsit elszomorít minket..türelmesek vagyunk még...csak ha nem vagyunk szimpatikusak akkor is dobhatna valamit egy cetlit vagy bármit..de ez hogy se híre se hamva ez idegesítő..

14950. Istvan83
2019. febr. 25. 16:20

Sziasztok!

Érvényes örökbefogadási határozattal (0-4 év, ikrekre is) rendelkező meleg fiúpár keresi azt a bajban lévő édesanyát, aki szeretne gyermekének egy biztos, szerető családot biztosítani, nyílt örökbefogadáson keresztül. Olyan valakit keresünk, akinek tényleg fontos, hogy születendő gyermeke egy nyitott, elfogadó családban nevelkedjen nagyszülőkkel, dédszülőkkel és unokatestvérekkel körbevéve. Mi 34 és 36 évesek vagyunk, több mint 10 éve élünk együtt. Az Egyesült Királyságban házasodtunk össze és költöztünk haza pár évvel ezelőtt. Stabil egzitenciális háttérrel, de ami fontosabb, rengeteg megosztandó szeretettel a szívünkben szeretnénk a családunkat egy kisbabával bővíteni. Amennyiben magadra ismertél kedves Anyuka, kérlek jelentkezz a gyereketakarunk@freemail.hu email címen. Köszönöm szépen

2019. febr. 20. 14:03

Sziasztok! A 20-as éveim vége felé járó örökbefogadásra várakozó vagyok. Szeretnék fiatalon anyukája lenni egy szív szeriti babának, így keresem azt a válságban lévő kismamát aki megismerkedne velem. Illetve szívesen beszélgetnék olyanokkal akiknek már beteljesült az álmuk, és már egy örök baba szülei. Köszönöm ha segítetek. A szivgyermeke@gmail.com email címen is előrhető vagyok!

:)

14948. Hildusch (válaszként erre: 14945. - Trapiti)
2019. jan. 24. 13:02
Jaj de jó olvasni. Megnyugtattál, nagyon köszünöm! :)
14947. trapiti (válaszként erre: 14944. - Hildusch)
2019. jan. 21. 09:10
Kicsit visszaolvastam, most latom hogy egeszen friss meg az orokbefogadas :) Szerintem az hogy szoba merte hozni es bevont teged egy ilyen beszelgetesbe nagyon jo jel. Minden felelmetessegevel egyutt ennek nagyon orulni kell, ez szerintem nagy lepes elore a kettotok kapcsolataban. (Gondolni nyilvan eddig is gondolt ra, de kimondani most merte.) Szoval szerintem nincs baj egyaltalan, sot.
14946. trapiti (válaszként erre: 14944. - Hildusch)
2019. jan. 21. 09:05
Ami meg fontos szerintem, hogy meg kell engedni a gyerekeknek, hogy ha ugy van akkor duhosek vagy szomoruak legyenek, minden alapjuk es joguk megvan hozza. Meg ha a mi szemszogunkbol nyilvannagyszeru dolog hogy ok hozzank keruletek es a mi gyerekeink lettek, de ok igenis nagyot veszitettek azzal hogy elszakadtak a vszi anyukajuktol (akarmilyen is az az anya, ok elvesztettek). Nalunk tobbszor nyiltan is kimondta-kimondja hogy igenis, oltari nagy kiszuras az emberrel ha az anyukaja lemond rola (vagy bermilyen mas modon elvesziti) es persze tudja hogy ha nem igy lett volna akkor nem lenne velunk, de megis... Ezek az erzesek benne nagy feszultseget okoztak, mert minket nagyon szeret, nem akart azzal bantani hogy a vszi-t siratja. Megnyugvast leginkabb az hozott amikor megtapasztalata hogy a mi kapcsolatunk elbirja ha o a vszi anyukaja elvesztesere gondol, szomorkodik miatta, vagy ha kimondja hogy hianyzik neki, ettol a mi szeretetunk nem inog meg. Sot en is ugy erzem hogy az hogy idonkent lehet errol beszelni, mellette vagyok amikor szomoru emiatt, velem osztja meg ha ra gondol, a mi kapcsolatunk csak erosebbe valt. Egyszoval a legfontosabb a tereakciod es az hogy mennyire tudsz mellette allni ha nehez neki, mennyire erzi a ti kapcsolatotokat majd olyan biztosnak hogy ne feljen megosztani az erzelmeit. A gyakorlati reszt illetoen: nem hiszem hogy tenyleg eljut oda hogy elinduljatok es megkeressetek, de ha kesobb nagyon harcol erte, akkor en inkabb mennek vele es vennem fel a kapcsolatot a vszi anyaval ugy hogy ott allok a gyerekem mogott minthogy megprobaljam megtiltani mondjuk egy kiskamasznak a talalkozast. Mindenesetre ha lehet inkabb abba az iranyba terelem hogy varjon amig felno es fel lesz keszulve valamennyire arra amit talalhat.
14945. trapiti (válaszként erre: 14944. - Hildusch)
2019. jan. 21. 08:55
Valoszinu hogy ujra beszelni fog rola, es szerintem ez is lenne a jo, mert biztos hogy foglalkoztatja. Az enyem 4.5 volt amikor eloszor ezt mondta, most 11 es sokszor, sokat beszelunk a vszi anyarol(is). En az elejetol fogva teljesen egyertelmuve tettem, hogy amikor eljon az ideje, es amikor o is teljesen biztos benne hogy ezt akarja es fel is van ra keszulve akkor mellette leszek es tamogatni fogom abban hogy talalkozzanak. Sokat beszeltunk arrol hogy milyen helyzetben lehetett/volt a vszi anya amikor orokbeadta, milyen helyzetben lehet most. En ugy lattam hogy sokkkal fontosabb volt neki az en reakciom (hogy megbizonyosodjon rola, hogy mi segiteni fogunk, mint maga a tenyleges talalkozas). Sokat beszeltunk arrol is, mire szamithat, mi lehet a kimenetele egy ilyen talalkozasnak, mit talalhat. Most 11 eves es ahogy no ugy tologatja a talakozas idopontjat maga elott (4 evesen azonnal akarta, 8-9 evesen azt mondta hogy par ev mulva, most ott tart hogy fiatal felnottkora elott nem szeretne talalkozni, szeretne legalabb o is annyi idos lenni (18) mint amennyi a vszi anyja volt amikor szulte).
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook