Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
13504. trapiti (válaszként erre: 13503. - Shaunie)
2016. szept. 5. 09:20

Igen, nekem sem könnyű várni semmire, főleg hogy én magam mindenben gyorsan döntök, így nehéz kivárni amíg másokban megfogalmazódik egy-egy döntés.


Viszont amit írtam, annak gyakorlati jelentősége van, nem csak annyi hogy ki fogja a kezedet a várkaozás alatt. Az örökbefogadás nem egyszerű dolog, rengeteg buktató van, már ha csak egy alap esetre gondolok (ami gyakorlatilag nem is létezik) akkor is. Nagyon nem mindegy, hogy egyedül járjátok a hivatalokat, a kórházat, intéztek mindent amiben nulla gyakorlata van általában az emberenek (hacsak nem szakember vagy többszörös örökbefogadó), vagy lesz valaki aki képben van, ismeri a helyi viszonyokat, odamegy, személyesen tartja kézben a dolgot, vagy csak messziről telefonvégen van valamelyest jelen. Hidd el tudom miről beszélek, például volt alkalmam az ismerettségi körünkben is olyan örökbefogadást végignézni, ahol a várakozás alatt nagyon támogató civil szervezet akkor amikor baj volt, amikor oda kellett volna lépni a gyerek érdekében, sehol nem volt. Igaz nagyon kedvesen, és együttérzően beszéltek a telefonban csak épp semmit nem tettek. Nem Bölcsős örökbefogadás volt, végső kétségbeesésükben mégis Zitához fordultak, aki felvállalta az ügyet, járta a kórházat, gyámhivatalt stb. és elintézte amit el kellett. Ez a mentalitás nekem jobban bejött, mint az hogy patyulgatunk amíg könnyű, amikor meg nehéz helyzet van akkor szépen visszavonulunk... de tényleg mindenki maga tudja, mi a fontos neki...

13503. Shaunie (válaszként erre: 13496. - Trapiti)
2016. szept. 5. 09:06
Nem vagyunk egyformák, így szép az élet! :) A döntéseink is befolyásolják az életünket természetesen. Csak én tényleg hiszek abban, hogy van egy előre magunknak választott életút, amin haladunk és a jó döntéseink hozzásegítenek majd egy magasabb szintű létezéshez. Ha meg nem jól döntünk, megint szembejön velünk ugyanaz a helyzet, amíg nem vagyunk képesek szembenézni vele és a fejlődésünket szolgáló döntést meghozni. :) Na, de nem filozofálgatok itt tovább. :)Biztos jobb az, ha olyan valaki áll mellettünk az örökbe fogadás folyamatában, akivel tudunk azonosulni, ezt nem vitatom. Csak ez a fránya türelem...nekem sem nagy barátom... :)
13502. Shaunie (válaszként erre: 13499. - Lujjzika)
2016. szept. 5. 09:01
Jól írják itt a Csajszik, a Bölcsőnél nincs sorszám. Nem válaszoltak az e-mailedre? Megállapodást küldték, úgy fizettétek a 20 000 Ft-ot?
13501. trapiti (válaszként erre: 13499. - Lujjzika)
2016. szept. 4. 20:11

Körülbelül 1000x írtuk már le, tanfolyamtól, blogokon át a fórumokig, a Bölcsőnél nincs sorszám, úgyhogy nem nagyon értem, hogy mi után érdeklődtél. De ha ennyire a Gólyahír a szimptikus akkor miért jelentkeztetek a Bölcsőhöz?


Mellesleg igen, ez a történet elsősorban a gyerekekről szól, akiknek az életét valahogyan meg kell oldani. Az örökbefogadók életét és problémáit elsősorban nem Zitának vagy Mórucznénak kell megoldania, elvileg önálló felnőtt emberekről beszélünk, nem magatehetetlen csecsemőkről. Valóban Zita nem fogja a lelkedet ápolni a várakozás ideje alatt, mert száz másik, ennél fontosabb feladata van. Aki a lelkét akarja ápoltatni, járhat találkozókra vagy pszichológushoz. Az én lelkemet sem ápolgatta, igaz én nem is vártam el, erre ott volt a családom a barátaim, a szülőklub stb. Viszont amikor helyzet volt, akkor mindenben mellettünk állt, tudtuk hogy az örökbefogadás folyamata alatt számíthatunk rá. Ott volt, intézett mindent, képben volt mindenben, nem a fb-on meg a neten, hanem ott és akkor amikor igazán szükség volt rá.

13500. enigma. (válaszként erre: 13499. - Lujjzika)
2016. szept. 4. 20:07
Zitánál nincs is sorszám.....
13499. lujjzika
2016. szept. 4. 19:30
Mi választottuk a Bölcsőt idén április környékén. Többször érdeklődtem sorszám felől azóta is írnak. Biztos olyan sok, hogy nem találnak bennünket, de a 20.000Ft regisztrációs díj jól jöhetett. Igaz mit is várunk. Zitának saját szavai szerint első a szülőanya, második a gyerek, mi meg a szükséges együttérzésre sem méltó darab-darab vagyunk aki majd ezeket a gyerekeket hazaviszi. Hozzáteszem nem várok együttérzést, csak annyit, hogy legalább vegyen minket emberszámba, mert mi is azok vagyuk.Lehet, hogy régebben sajnáltam, hogy mennyit dolgozik, de csak annyit, hogy a Gólyahíres Gabikát igen, tudom sajnálni, mert pénzt, időt nem kímélve törődik mindenkivel, senkit nem küld el melegebb éghajlatra, ismeri azokat akik örökbe kívánnak fogadni, és kiváló találkozókat szervez, informál minket minden örökbefogadásról a facebookon a nekünk létrehozott zárt csoportban, tudjuk a történéseket a törvényi változásokat, és történeteket is megismerünk, amiből tanulni lehet, hogy mégjobban felkészülhessünk életünk legszebb napjára, arra, amikor egy pici élet a mi kezünkbe kerül.
13498. enigma.
2016. szept. 2. 20:10
Ja, és még annyi, hogy miután kezetekben a jogerős alkalmassági jatározat, akkor jelentkezzetek mielőbb, ha végül úgy döntötök, mert azt sem "szereti" Zita, ha több hónapot tököl jogerős papírral a házaspár. Azt mondta, ilyenkor rögtön felteszi a kérdést magában, hol voltak, hol futottak még fölösleges köröket, amik után a Bölcső "ha ló nincs, szamár is jó"....
13497. enigma. (válaszként erre: 13493. - Corra32)
2016. szept. 2. 20:03

Ne menjen el a kedvetek! Meg kell minden lehetőséget ragadni, ha nem szimpátia és egyértelmű választás alapján, akkor lesz ami lesz alapon.

(És azt is szokták mondani, hogy inkább azt bánja meg évek múlva az ember, hogy megtett valamit, és ne azt, hogy valamit nem tett meg.)


Zita nekünk anno a személyes találkozón tényleg elmondta, hogy szerinte az az ideális családmodell, ahol a nő a fiatalabb, de alapvetően nem ez alapján válogat. Egy-két év ide-oda igazán nem számít, ettől még bőven lehettek nála ideális jelöltek egy adott gyereknél.

13496. trapiti (válaszként erre: 13492. - Shaunie)
2016. szept. 2. 16:05

Én nem vagyok ennyire fatalista :) Én abban hiszek, hogy a választásaink befolyásolják az események kimenetelét... Kicsit olyan ez, mintha azt mondanánk, minden ismerős pasitól megkérdezem, hogy nem akar-e a férjem lenni, és úgyis az fog igent mondani akinek kell... én a magam részéről inkább választottam a lehetőségek közül ;)


És abban is hiszek (persze egy 9 éves gyerek mellett azért könnyebb) hogy az idő faktor nem mindegy. Nem az a legfonbtosabb hogy MIKOR lesz gyerek, vagy hogy lehetőleg már tegnapra itt is legyen... évek múlva valószínűleg te is így fogod gondolni. Nekem azért akkoriban sokat segítettek azok akik nyugalomra intettek, azzal együtt hogy nem erősségem a türelem... ha akkor amikor olyan helyzet adódott (mert orvosként, sok ismerőssel persze adódott, egy év alatt 2x is) hogy "rárepülhettünk" volna egy-egy gyerekre magán úton, ügyeskedve ahogy sokan meg is teszik, de nem bántam meg hogy kivártuk a mi időnket.


És azt is értem, ha valaki képes nálam simulékonyabb lenni, és sokféle szemlélethez alkalmazkodni ha az érdeke úgy kívánja, de azért nekem az a tapasztalatom, hogy amikor már ott vagy, benne a folyamatban, és a dolgok mennek simán (mert nem mennek) akkor nagyon nem mindegy hogy ki áll melletted, kire bízod rá magadat.

13495. trapiti (válaszként erre: 13493. - Corra32)
2016. szept. 2. 15:53
Ketten írtunk, én azt hogy ez nem gond (pár év, ha amúgy minden rendben), S.-ék már megkapták a visszajelzést, tehát náluk sem volt gond. Egy akármilyen pszichológus hallgató valahol, valamilyen szövegkörnyezetben húzta az orrát a Bölcsőre - hát erre aztán szerintem ne alapozz semmilyen döntést... Amennyiben 40 fölött vagy, a férjed meg 20 akkor ne legyenek illúzióid, egyéb esetben szerintem nyugodtan válaszd a Bölcsőt ha az a szimpatikus...
13494. Shaunie (válaszként erre: 13493. - Corra32)
2016. szept. 2. 15:53
Én nagyon remélem, hogy ez nem lesz gond. Mi beregisztráltunk!
13493. Corra32 (válaszként erre: 13492. - Shaunie)
2016. szept. 2. 15:49
Most komolyan? Egy év korkülönbség is gond lehet? Eddig mi is gondolkodtunk, hogy megyünk a Bölcsőhöz is ha lesz határozat, de egyre inkább elmegy a kedvünk......... hihetetlen.
13492. Shaunie (válaszként erre: 13491. - Trapiti)
2016. szept. 2. 14:53

Abszolút egyetértek azzal, hogy nagyon rossz helyzet az, amikor nem szólnak a várakozók, hogy már máshol örökbe fogadtak, nem is korrekt, nem is tennék ilyet. El tudom képzelni, hogy vannak ilyenek, de számomra érthetetlen.

Az életkor vonatkozásában én is ilyesmit tudok elképzelni, de tényleg ezt mondták az Ágacska tanfolyamán, meg is ijedtem, mert az én férjem 1 évvel idősebb csak nálam. Rá is kérdeztem, erre kaptam a választ az egyik pszichológus hallgatótól, hogy "hááát, próbáljátok meg beadni..." - szóval nem sok reménnyel kecsegtetett és ez akkor nagyon lehúzott, mert már akkor azt terveztük, hogy jelentkezünk a Bölcsőhöz.

A gyerekért minden elvet természetesen úgy értettem, hogy mindent, ami legális. Nyilván nekem is van olyan, ami jobban tetszik a másiknál és sokkal jobban örülnék, ha onnan jönne a baba, de már annyira várjuk, hogy be tudok simulni, ha kell. Erről egyébként azt gondolom, vagyis én abban hiszek, hogy végül úgyis úgy lesz, ahogy lennie kell. Semmi nem történik véletlenül.

13491. trapiti (válaszként erre: 13490. - Shaunie)
2016. szept. 2. 09:09

Amióta van regisztráció díj, talán kevésbé érdekes, hogy hány helyen áll sorba. A Bölcsőnél sem "hiúságból" gond ez, hanem nagyon sok olyan helyzeet volt, hogy Zita egy csomó időt eltöltött a várakozókkal, az anyagaikkal, azzal hogy kiválasszon valakit egy baba mellé, aztán amikor végre úgy gondolta hogy minden szempontból jó megoldást talált, akkor kiderült hogy a kiválasztott pár mág régen máshonnét kapott gyereket (ami tök jó, legyenek boldogak) de ő kezdhette újra az egészet, miközben a nála lévő gyerek ideje ment, a kórház türelmetlenkedett, ő meg minden más dolga rovására ismét órákat-napokat tölthetett azzal hogy próbálta kitalálni mi lenne a legjobb. Persze erre nem kell senkinek tekintettel lenni, de azért ha belegondolsz, mégiscsak érthető hogy a huszadik ilyen kör után nem boldog tőle ha a várakozók mindenhol sorbanállnak ahol csak lehet. Amúgy ez egyik civilnek sem jó, nemcsak a Bölcsőnek. Az egy más kérdés, hogy hogyan megy a kiválasztás - nyilván a következő meg az azután következő sorszám gazdáját felhívni nem okoz akkora gondot, így lehet hogy másoknál ez kevésbé sarkallatos téma. Nála az, mert ő nem annyit csinál ilyenkor hogy lapoz egyet a noteszében.


Életkor: még sosem hallottam olyat, hogy a Bölcső amiatt és csak amiatt utasított volna el valakit, mert a nő pár évvel idősebb volt. Viszont vannak tényleg nagyon furcsa, visszás helyzetek, ami a törvény betűje szerint belefér, de valahogy mégis érzi az ember hogy sántít... és itt nyilván nem a 38 éves nő 36 éves férj felállásról van szó... hanem mondjuk a 44 éves nő beállít a 25 éves férjével és újszülöttet akar... persze papíron oké, de a valóságban azért nem ennyire egyértelmű. A gyerekvállalásnak is megvan a maga ideje, akár tetszik, akár nem, és ez a nők esetében nem a 45+ még akkor sem ha van mellettük egy 20-as éveiben járó pasi...


A gyerekért mindent elvről meg az a véleményem, hogy az ember csak olyat tegyen amit később is, bármikor, bárkivel, akár a saját gyerekével szemben is fel tud vállalni. Én akkor is nagyon nehezen azonosultam volna mondjuk Móruczné módszereivel ha egyetlen más civil nem lett volna - ez esetben valószínű titkosan fogadtunk volna örökbe. Másnak belefér, hogy mindegy hogyan, mindegy kitől, csak gyerek legyen. Ez mindenkinek a szíve joga, úgyis önmagával kell elszámolnia. Egyben biztos vagyok, a sunnyogás, ha valaki próbálja átverni a másikat az előbb-utóbb visszüt, szerintem jobb nyílt lapokkal játszani, ha már az ember azt várja akármelyiküktől is hogy segítsenek rajta...

13490. Shaunie (válaszként erre: 13489. - Corra32)
2016. szept. 2. 08:39
Erről a témáról már folyt itt néhány beszélgetés. :) Mindenkinek más a véleménye. :) Én semmi rosszat nem látok abban, ha valaki több helyre is jelentkezik, hiszen az ember gyermekre vágyik a legjobban a világon (legalábbis normális esetben és itt ezen a fórumon) és ebből a szempontból természetes, hogy meg szeretné adni magának a legtöbb esélyt. Van, aki azt mondja, hogy azért nem jó, ha több helyre jelentkezel, mert a két nagy civil (Bölcső és Gólyahír) más elvek alapján működik minden szempontból és az nem lehet igaz, hogy mindkettővel ugyanúgy tudsz azonosulni. Ebben egyébként van igazság szerintem is, csak nálam itt is előjön a "Gyermekért mindent!" elv. :) Egyébként én pletykákból úgy hallottam, hogy kiderül úgyis, ha mindkettőhöz jelentkezel. Mondjuk, nem kellene, mert van adatvédelem, de mégis... A hab a tortán, hogy azt is hallottam, hogy "nem szeretik", ha több helyen állsz sorban.Az életkorotokkal a törvény szerint nem lehet probléma, viszont itt is jön egy pletyó, mely szerint Budavári Zita azt preferálja, ha a férfi az idősebb (ezt mondjuk az Ágacska tanfolyamán mondták). Na, most majd egyesek egyetértenek ezzel a felvetéssel, de lehet, hogy nem merik majd kiírni, mert, akik Zitától kapták Szemük Fényét, érthető módon védik őt és ezt határozottan képviselik is. Nekem gyakorlatilag nulla tapasztalatom van eddig a civilekkel kapcsolatban, úgyhogy nem tudom, hol az igazság, de gyanítom, hogy mindenkinek van egy kis igazsága a történetben.
13489. Corra32
2016. szept. 1. 13:59
Sziasztok, akik alapítványokhoz is jelentkeztetek, egyszerre többhöz, vagy csak egyhez? Egyáltalán ők tudnak egymsáról? Úgy értem tudják-e azt ha valaki több helyre jelentkezik, mert gondolom ők azt preferálják, ha csak náluk áll valaki sorban. Gondolom én.Mi még csak most vagyunk az út elején, most fogunk jelentkezni, és próbálunk minél több infot összegyűjteni. Alapítványnál egyébként mennyi esély van ha én 38 éves vagyok, párom 36? Köszönöm!
13488. Shaunie (válaszként erre: 13486. - Trapiti)
2016. aug. 29. 13:12
Biztos, hogy így van.
13487. Shaunie (válaszként erre: 13483. - 52b1970af9)
2016. aug. 29. 13:12
A magánutas kifejezést nem véletlenül tettem idéző jelbe. Egyébként én a Férjemet netről ismerem és semmi furcsa nem volt az ismerkedésünkben, Ő a másik felem, így ebben a formában a kérdésedet nem értem. Nem látom itt az összefüggést. Az, hogy valaki esetleg pénzes partnert keres, nem törvényellenes. Gyerekért fizetni viszont már az...
13486. trapiti
2016. aug. 29. 12:46
Teoretikusan persze mindenki azt tesz amit akar, de abban kb. 110%-ig vagyok biztos hogy attól hogy törvényellenes, még nagyon sokan vannak akik pénzzel érik el amit akarnak, vagy hasznot húznak a gyerekük örökbeadásából. Adót csalni is tilos, meg lopni is, mégis sokan így boldogulnak...
13485. trapiti (válaszként erre: 13483. - 52b1970af9)
2016. aug. 29. 12:44
Hát, ha mondjuk "jó egzisztenciával rendelkező" partnert keres, kocsival, lakással, nagy kerttel stb. akkor az ugyanúgy furcsa. Annyi különbséggel hogy nyilván itt cselekvőképtelen gyerekekről van szó, míg a potenciális pertner eldöntheti hogy milyen "ellenszolgáltatásért" mit vállal... szóval igen, társkeresés vonalon is vannak pénz-szagú hirdetések, az embereket ismerve biztos hogy a gyanús hirdetések jelentős része örökbefogadás témában sem tiszta. Csak megfoghatatlan, mert nyilván a dolgok anyagi része lezajlik mire mondjuk egy civilt bevonnak. Nyilván egyik sem olyan buta hogy ezt elmondja, beismerje vagy egy harmadik személy jelenlétében-tudtával intézze.
13484. Györgyi73
2016. aug. 29. 12:00
Köszönöm!
13483. 52b1970af9 (válaszként erre: 13481. - Shaunie)
2016. aug. 29. 12:00
Magánutas már nem lehet, mindenképpen be kell vonni közvetítöt! Az, hogy ki hogyan kivel mikor ismerkedik az a privát dolga. Ezt lehet a neten is. Ha valaki partnert keres a neten az nem furi?????
13482. Shaunie (válaszként erre: 13479. - 52b1970af9)
2016. aug. 29. 11:55
Biztos vannak üdítő kivételek, de én nem tudom, hogy higgyek-e ebben...
13481. Shaunie (válaszként erre: 13480. - Györgyi73)
2016. aug. 29. 11:53
Mindkét eset "magánutas" örökbefogadást eredményez, ami akkor legális, ha bevonásra kerül egy közvetítő szervezet, ami lehet egy civil vagy a TEGYESZ. Azért veszélyesek ezek a fórumos dolgok, mert nem látszik, mi van mögötte, vagyis akár az is megtörténhet, hogy van benne pénzmozgás, ami emberkereskedelemnek minősül és természetesen illegális. Azért (is) furcsák ezek a dolgok, mert, akinek van internete, tud fórumozni, az gyakorlatilag egy kattintásra van bármelyik civil szervezet telefonszámától is...
13480. Györgyi73
2016. aug. 29. 11:48

Sziasztok!

Én még csak barátkozom az örökbefogadás gondolatával, így nem vagyok tisztában a jogi dolgokkal.

Mi a különbség a között, hogy itt az anya felajánlja a babáját és valaki privátban érdeklődik, és a között, aki(több is) egy másik fórumon örökbe adó anyát keres?

Elvileg ha ezt egy illetékes szervezet bonyolíthatja csak akkor egyik sem legális.

Lehet hogy hülyeséget kérdeztem. Nem tudom, hogy mi a helyes eljárás.

13479. 52b1970af9 (válaszként erre: 13474. - Shaunie)
2016. aug. 29. 11:29

Erröl mindig azt gondoltam, hogy hihetetlen. Van, aki tényleg kiírja egy ilyen hsz-ben hogy írt privit?

Itt már akár emberkereskedelemröl is beszélhetünk, bár ez csak feltételezés.

Több általam ismert családnál teljesen tisztán zajlott az örökbeadás-örökbefogadás egy hasonló netes találkozás után.

Embere válogatttttya. Meg a lelkiismeret.

13478. Rosy (válaszként erre: 13470. - Tünder85)
2016. aug. 23. 18:53
Szia!Jelen..mi pécsiek vagyunk.
13477. Shaunie (válaszként erre: 13476. - Trapiti)
2016. aug. 23. 13:16
Igen, gondoltam, hogy ez így van...elég szomorú, de nem ez az egy dolog, ami nem annyira működik nálunk... :(
13476. trapiti (válaszként erre: 13475. - Shaunie)
2016. aug. 23. 12:56
Itt próbálkoztunk eleinte, de azt mondták, nem sérti a hoxa felhasználási feltételeit. Más protálokat se zavar ezek szerint. Jogilag meg hiába sejthető ill. adott esetben tudható is hogy mi van ezek mögött, ha nem lehet bizonyítani akkor senki nem foglalkozik az ilyen esetekkel. Márpedig a látszat fenntartására nyilván nagyon ügyel mindenki, és ezáltal bizonyítani sem lehet semmit.
13475. Shaunie (válaszként erre: 13473. - Trapiti)
2016. aug. 23. 12:50
Egyébként semmi módja az ilyen gyanús esetek jelentésének? Szerintem vannak olyan szervek, akik vissza tudják keresni a dolgokat...bár én nem vagyok informatikus.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook