Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


424. b75564a819 (válaszként erre: 418. - Fe20557d00)
2008. jún. 26. 21:56

Szia bogica!

Igen, én is érintett vagyok, de én legalább tudom ezt magamról...És igen, nekem is van vakfoltom, nem is egy...De legalább nem teszek úgy, mintha nem lenne, és a többiek fölött állnék, és nálam lenne a bölcsek köve...Nincs nálam a bölcsek köve, senkinél sincs ebben az egész történetben, attól tartok...Nincs mindenkire ráhúzható univerzális megoldás...Erről írtam korábban Solyomnak is. Szerintem erről van szó, és nem másról...Gyarló ember vagyok, ezért is nem térítek senkit. A saját döntéseit mindenkinek magának kell meghoznia és felnőttként, vállalnia érte a felelősséget.

Sajnálom, ha te másképp láttad a közöttünk folyó eszmecserét, de jogod van a saját véleményedhez, ahogyan Solyomnak is a magáéhoz, és ahogyan nekem is az enyémhez... További szép estét!

423. sport
2008. jún. 26. 21:36
Olvastam a hozzászólásaitokat.Kívülálló mindig könnyebben dobálozik a tanácsokkal....mindenkinek sajátmaga kell átrágni magát a döntéseken,max meghallgathat másokat.Én mindenkinek azt kívánom hogy saját maga rágja át magát a problémán és Jól döntsön amit később se bán meg.Itt pedig segiteni támogatni kellene aki ilyen nehéz és sorsdöntő probléma illetve döntés előtt áll.12 éve megfordult a fejemben az abortusz gondolata mert egyedül maradtam én sem voltam könnyü helyzetben, de a szüleim sokat segitettek.Életem legjobb döntése volt hogy megtartottam a fiam.nekem szimpatikus legendas amiért nem veteti el a gyereket,és ki tudja még van kis idő hátha történik valami mesébe illő dolog és nem kell meg válnod a picitől,ha pedig mégis egyszer lehet hálás lesz amiért megszülöd és nem pedig elveteted
422. trapiti (válaszként erre: 421. - Akymo)
2008. jún. 26. 21:35
Egy szóval sem mondam, hogy ne fogadnám el. A személyes véleményemet, történetemet írtam le ahogyan mindenki más itt. Ez is egy vélemény, ami talán hozzájárul, hogy teljesebb legyen a kép. Ugyanúgy mint a Tiéd, vagy bárki másé, aki érintett a témában.
421. Akymo (válaszként erre: 419. - Trapiti)
2008. jún. 26. 21:23

Kedves Trapiti!

Nekem is hasonló a történetem , mint Dee-nek, én 2 szülő nőt is ismertem és a kapocs köztem és a gyermekeim közt a születésük előtt is megvolt.

Írtam már arról, hogy minden ember más...Te nem bírnád feldolgozni az ismerettséget a szülő nővel és vannak olyan krizis helyzetben lévő hölgyek akik szintén osztják a véleményed, de! És már megint az a fránya de! Vannak közöttünk olyanok is akiket pont ez az ismerettség az ami megnyugtat. El kell fogadnunk , hogy különbözőek vagyunk.Ki így, ki úgy dolgozza fel a számára fontos élettörténéseket.

2008. jún. 26. 21:04
Bocsika,de belölem kihozta amiket itt olvasok.Én 4 fiúgyermekkel maradtam egyedül,és tudom mitöl fél Legendas!12 évig neveltem egyedül a fiaimat és senkinek nem kivánom amit mi átéltünk.Volt közben nélkülözés,éhezés meg amit akartok.Én nem ijen életet álmodtan a gyerekeimnek!Lehet ,ha nem a büszkeség a csakazért is megmutatom motivált volna,én is más utat választottam volna.Ez nem azt jelenti,hogy megbántam volna.Én a gyerekeimre gondoltam,énrám ki gondolt,birom-e esetleg meddig.Ma már felnőttek és lásd örökbefogadni akarok!!DE.Ne gondolja senki,hogy nem szeretem a gyerekeimet,vagy nem fogom szeretni a leendő gyerekeimet!Én tudom mit él át most Legendas!
419. trapiti (válaszként erre: 410. - Dee)
2008. jún. 26. 20:54

Dee, örülök, hogy a Ti történetetek szerencsésen alakult.

A kötődésről azt tudom mondani, hogy nem tudom elképzelni, hogy bensőségesebb vagy szorosabb lehetne a kapcsolatom a lányommal akkor sem, ha hozzátok hasonlóan már a pocakban próbáltam volna kapcsolatot tartani vele. Én hiszek benne, hogy a gyerekek nem véletlenszerűen születnek egyik vagy másik családba. És hiszek abban, hogy a köztünk élő lelki kötelék hamarabb megvolt, mint ahogyan fizikailag találkoztunk.


Számomra nehéz lett volna feldolgozni, vagy akár később majd a gyermekemmel beszélni arról, hogy amíg ő egy másik asszony hasában növekedett, én kintről simogattam és beszéltem hozzá... tőlem ez idegen, felemás helyzet.


A Ti történetetekhez hasonló esetekben sajnos a későbbiek során a vsz anya könnyen magára maradhat, hiszen 1 hónap, 1 év, vagy akármennyi idő után már nincs akivel beszélhetne az érzéseiről. Mert ugye az örökbefogadókkal már megszakad a kapcsolat, hiszen ők már egy külön család, külön élettel. De akkor kihez forduljon???

Több más ok mellett amiatt is hálás vagyok annak a civil szervezetnek, és vezetőjének, akinek segítségével a mi kislányunk is a világra jött, hogy végig úgy állt és áll a szülőanya mellet, ahogyan én - a helyzetemből adódóan - sosem tudtam volna. Ez számomra fontos és megnyugtató, tudom, hogy nem maradt teljesen magára a gyászával és a fájdalmával. Sokan persze sosem jelentkeznek többet, de aki szükségét érzi, annak van kihez fordulnia.

418. fe20557d00 (válaszként erre: 417. - B75564a819)
2008. jún. 26. 20:37
Ezt kár volt beírni,nem volt szép tőled..Te is ugyanolyan éríntett vagy és te se tudsz úgy tűnik kilépni ebből és magadra veszel mindent.
417. b75564a819 (válaszként erre: 416. - 274c9996b8)
2008. jún. 26. 19:52
Köszönöm, MODERÁTOR!:D Úgy döntöttem, mégis olvasom ezt a topicot... Nyilván, amit írtál, magadra értetted...Akkora vakfoltod van, mint ide Lacháza...De ez már tényleg a te problémád...
416. 274c9996b8 (válaszként erre: 414. - B75564a819)
2008. jún. 26. 19:30
Na , hat akkor vegre befelyezzettnek tekinthetnenk az okoskodast ! Ugygondolom hogy egy topikba , azok irnak akik valamilyen formaban erdekelve vannak a temaban . Es el kell fogadnunk azt hogy , nem mindenki ugy fog irni es azt fogja irni ami nekunk tetszik ! Hiszen egy kerdesnek egy adott dolog felöl az az ertelme hogy , kulönbözö valaszokat fogunk kapni ! Ha , ezt az ember nem tudja elviselni ? ! Ne , olvassa a topikokat.
2008. jún. 26. 19:25
Legendas, kívánom neked is és a születendő gyermekednek is a legjobbakat! Kívánom, hogy a legjobb döntést sikerüljön meghoznod, mire véget ér a kilenc hónap. Nem felejtelek el, minden jót! :)
414. b75564a819 (válaszként erre: 413. - 274c9996b8)
2008. jún. 26. 19:22
Valóban nagyon idegenek vagyunk mi egymásnak, tisztelt Solyom, de azt sajnálom, ami veled történt, még így ismeretlenül is. Még akkor is, ha a távoli múltban történt. Ez nyilván egy életre meghatározza az ember beállítódását egy adott problémához. Csakhogy ami rád igaz, az másokra nem biztos hogy ráhúzható skatulya. Magadból indulsz ki, pedig ahány ember, annyiféle történet. És annyiféle befejezés. Most már látom, miért viseltetsz ellentmondásos érzelmekkel az örökbeadást-örökbefogadást illetően. Neked ez a "vakfoltod."
413. 274c9996b8 (válaszként erre: 407. - B75564a819)
2008. jún. 26. 16:32

Nagyon örulök , hogy raebredtel hogy fölösleges vitatkozni ! Plane , ha a masik felnek esze agaban sincs vitatkozni !/föleg nem palcat törni es egyeni sejteseket produkalni szamodra IDEGEN EMBEREKRÖL!/

Az örökbeadasrol pedig annyit , hogy Ezt a "tudatlan!" Solyom nicknevu egyent ÖRÖKBE AKATAK FOGADNI ! Amikor az edesapja hirtelen meghalt ! Solyom NEM volt mar kisbaba , ilyenforman szemtanuja volt annak , hogy a rendkivul nehez körulmenyek köze kerult EDESANYJA MILYEN HARCOT VIVOTT ERTE ! ES EZERT HALAS LESZEK AMIG CSAK ELEK.

2008. jún. 26. 16:21

Köszönöm Nektek !

Tudod, Dee, valami ilyet szeretnék én is kialakítani az örökbefogadóval, mert a babának ez az érdeke. És ha még ezt meg is kaptam itt, egy örökbeadó sem hiszem, hogy állandóan "zaklatná" az új családot, hogy felült-e, foga van-e,meg ilyesmi, mindenkiben van annyi jóérzés, hogy tiszteletben tartja a másik érzéseit. Vagy,ha mégis így cselekszik, akkor nem tiszta szívből mondott le, és megbánta a döntését. Szerintem...

411. dee
2008. jún. 26. 16:14

LEGENDAS!


Ha tudunk segítünk!(látod itt többen vagyunk jó szándékkal:D)

410. dee (válaszként erre: 404. - Trapiti)
2008. jún. 26. 16:13

Szia!

Ezt megcáfolom a mi történetünkkel.Én már magzati korban kialakítottam egy kapcsolatot a kisfiammal.4 hónapig simogattam,beszéltem neki.Születéskor az én hangomat hallotta meg elsőnek. Elomondhatatlan a kötődés közöttünk.

Igaz nekem a biológiai mamával is sikerült nagyon jóban lenni.(ezért és mindenért egy életen át hálával tartozok!)

Azóta igaz megszakadt a viszony.Mi már külön család vagyunk. A LEGBOLDOGABBAK!!!!!!!!!

409. Akymo (válaszként erre: 408. - Legendas)
2008. jún. 26. 15:45

Legendás

Nagyon remélem, hogy a szülésig és utána is bármikor megkereshetsz minket és ha még szelektálva is , de lelki segítséget kapsz tőlünk.

Én csak a magam nevében nyilatkozhatom, de remélem (és tudom), hogy vagyunk jó páran itt akik szintén így gondolják.

2008. jún. 26. 15:31

Sziasztok !

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást, valóban,kaptam hideget-meleget, talán megérdemlem, bár erre Sólyomnak csak annyit mondanék, hogy most sem új ruhát veszek, csak jó minőségű használtat, egyedül cipőt kap újat a gyerek, de nem mindegy, hogy használtat veszel vagy semmilyet...

a másik: valóban 19 hete rágódom ezen, elhihetitek, minden vágyam lenne a húsom és a vérem megtartani, felnevelni, de ha nem tudom, legalább már most jó helyen tudni. Nem hiszem, hogyha megszületett,utána 2 vagy 4 héttel más lenne a véleményem, a körülményeim.

Nem hiszem, hogy akár Alföldi,akár más Isten adott báránykát, ad legelőt is elve érvényes lenne a mai vilásban,bár biztos csak az én hitetlen fejem mondatja ezt velem.

Krisike ! Teljes mértékben megértelek, miért írtad ezt, és nem idegesítsd magad mert szerintem a többiekhez is eljutott. Pont ezt akarom elkerülni mert megtapasztaltam én is ezt a félőrült állapotot,mikor az embernek az jár az eszében, hogy mi lesz, mit szólnak a családtagok, kollégák??? De ha már most biztonságban tudom a babát, én is megkönnyebülök, jobban el tudom fogadni, hogy ő mással fog élni.

Csak ennyit akartam mondani, meg azt, hogy évek múlva is bárkinek,akár a leendő emberkének is a szemébe fogok tudni nézni, úgy mint most, mert nem követtem el semmit,mégha pár vallásos bigott így is gondolja ... (minden sértegetés nélkül mondom ezt)

407. b75564a819 (válaszként erre: 390. - 274c9996b8)
2008. jún. 26. 15:14

Tisztelt Solyom!

1.Amit te művelsz, az a másik ember véleményének, hozzászólásának a kiforgatása.

2.Az általad csak így emlegetett "beírt bűntényt" sajnos maga az élet írta, megtörtént tragikus eset, ami valójában súlyos emberi tragédia. Igenis kapcsolódik az örökbefogadás-örökbeadás témájához (nézd már meg légyszíves a topic címét még egyszer..)Úgy kapcsolódik hozzá, tisztelt solyom, hogy ha az anyuka másik alternatívát, az ÖRÖKBEADÁST választja, (lehettünk volna éppen mi az öröbefogadó szülők) elkerülhető lehetett volna a tragédia. Ez egy megtörtént eset és éppen idevág (sajnos):(.

3. Ami a tapasztalataidat illeti örökbefogadás-örökbeadás témában, nos én még csak az út elején járok, mint örökbefogadó anyuka, de úgy vélem, e téren a te személyes tapasztalatod egyenlő a nullával. Embereket oktatsz ki a fórumon, frázisokat puffogtatsz és meghatározod mi az ide való fórumtéma... Ne haragudj, de ezt nem te döntöd el...Én a dolgok gyakorlati oldaláról írtam, te üvegházi elmélkedéseket folytatsz - szerintem.

Még valami, és végleg befejeztem a veled való eszmecserét: nicnévnek jobban illene hozzád a Papagáj...

406. trapiti (válaszként erre: 405. - Akymo)
2008. jún. 26. 15:00

Egyetértünk, nem "hideget" szeretnék én sem zúdítani, csak elmondani, mi az ami Legendás helyzetéből nézve még nem látszik előre.

Amennyire tudjuk, nekünk örökbefogadóknak kell mindkét oldalról szerzett tapasztalatainkat elmondani, hiszen aki lemondott a gyermekéről az nem fogja itt elmesélni amit átélt és tapasztalt.

405. Akymo (válaszként erre: 403. - Trapiti)
2008. jún. 26. 14:48
Nagyon igazat adok neked ezekben a dolgokban, és csak annyit fűznék hozzá, hogy arra is gondolnunk kell, hogy aki átrágott sok-sok éjszakát és nappalt mire arra a döntésre jutott, hogy lemond a születendő gyermekéről, annak "nem hideget" kell a nyakába zúdítanunk, hanem segíteni kell a nehéz időszak átvészelésében.Nem szabad felednünk, hogy ő is televan gondolatokkal és valószínűleg azért osztotta meg velünk itt a Hoxán, mert valakinek ki kell ontania magából a töprengéseit.
404. trapiti
2008. jún. 26. 14:45
Nekem valahogy természetesebbnek tűnik, ha a már megszületett baba sorsa felől dönt akár a vsz szülő, akár az örökbefogadó. A szülés után nyilván kell valamennyi idő (kinek 1-2 nap, kinek 1-2 hét) amíg végleges döntésre jut. A leendő örökbefogadóknak innentől kezdve van szerintem helye a történetben, nem hamarabb. Szerintem. :)
403. trapiti (válaszként erre: 392. - Akymo)
2008. jún. 26. 14:41

Még a parttalan vita előtt felvetődött gondolathoz: Persze, szíve joga minden szülőanyának és minden várakozónak, mit és hogyan vállal be, beleértve a baba születése előtti személyes kapcsolatot is.

Amit írok, szigorúan a magánvéleményem.

Szerintem több szempontból sem vezet jóra egy ilyen kapcsolattartás, amikor már a terhesség alatt megismeri a két fél egymást. Pontosan azért, mert óhatatlanul kialakul valamilyen érzelmi kötelék (szimpátia, együttérzés, akár együtt szülnek stb.) aminek SZERINTEM nem szabadna befolyásolnia egy ilyen súlyos döntést. És sajnos ezekben az esetekben mindig a vérszerinti anya válik kiszolgáltatottá. Pl. már nem olyan biztos abban, hogy le akar mondani, de közben az a kedves házaspár már annyira várja a babát, elfogadta az együttérzésüket, most már nem léphet vissza... stb. Vagy más esetben a megszületett baba mégsem olyan, amilyenre a leendő örökbefogadók számítottak - lehet sérült, koraszülött, vagy bármi más, ami miatt az öf úgy érzi, nem tudja vállalni... Ilyenkor hogyan tovább? És hát sajnos az élet ennél nehezebb helyzeteket is produkál: nem egy olyan tragédiáról tudunk, ahol pl. a baba halva születik ilyenkor nem elég a szülőanya gyásza, az örökbefogadó házaspár is gyászol egy olyan gyereket, aki sosem tartozott hozzá... És még folytathatnám. Természetesen mindenki maga dönti el, mennyire bátor, mit vállal, mi nem mertünk volna ilyen helyzetbe belemenni.


A másik oldal, amiről sajnos beszélni kell, hogy az örökbefogadásra várók között akadnak, akik mindenen és mindenkin képesek átgázolni, csak hogy gyerekhez jussanak. Egy magára maradt várandós anya, aki épp a gyermekéről való lemondást fontolgatja nem tud ezek ellen védekezni.

Akár konkrét eseteket tudnék mesélni, ahol a nőgyógyász által kiszivárogtatott info alapján a leendő öf házaspár "lecsap" a vsz anyára, olyan pressziót gyakorolva, amivel egy nehéz helyzetben lévő ember nem tud mit kezdeni.


Még egyszer mondom, ezt én látom így, és azért tartottam fontosnak elmesélni, mert sajnos szem előtt kell tartani, hogy az emberek sokszor bizony nem tisztességesek, nem emberségesek, és nem tartják tiszteletben a másikat.

2008. jún. 26. 13:40
én is 2 fiút fogadtam örökbe és bocsánat, ha őszintén így gondolom de le kellet írnom
401. Akymo (válaszként erre: 398. - C6b27363e5)
2008. jún. 26. 13:37
Szerintem semmi bántót nem írtam, sajnálom, ha mást olvasol amit írtam.. szuverén jogod.:-)
400. Akymo
2008. jún. 26. 13:35

Csak idézni szeretném Legendás mondatát, elgondolkodtató, de nagyon-nagyon igaz!

"...mégha nem is velem a szülőanyjával, de egy másik nőnél, az ő édesanyjánál."

399. Akymo (válaszként erre: 397. - Fe20557d00)
2008. jún. 26. 13:33
Igen , helyeselnek a gyerekeim :-)
398. c6b27363e5 (válaszként erre: 394. - Akymo)
2008. jún. 26. 13:32

lécives vegyél visza

nem vagyok hülye

397. fe20557d00 (válaszként erre: 396. - Akymo)
2008. jún. 26. 13:31
Ne háborgjatok.Hisz ezt mindenki tudja!Ez igazán nemes és nagyon nehéz feladat!Ők kétszer születnek egyszer a biológiai anyától,másodszor az ANYYÁTÓL!!:))
396. Akymo
2008. jún. 26. 13:29
Még csak annyit, hogy a két nagyobb gyermekem is felháborodott ezen. Idézem őket:"Te vagy az anyukánk ,te nevelsz minket, te aggósz értünk, te vigyázol ránk "
2008. jún. 26. 13:28

Titkos örökbefogadásnál is már 14 év kor felett ha keresni kezdi szüleit a gyermek Gyámhivatlanak köteles kiadni az iratokat.18 év felett meg méginkább.Nálunk rengeteg örökbeadott felnőtt jön vissza és keresi a gyökereit,a múltját,szüleit...Van olyan történet,ahol már a vérszerinti szülő meghalt és a gyermeke aki akkor már felnőtt volt gyászba borult(nem is ismerte!!!)

Iszonyatosan nehéz helyzet.Minden oldalról:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook