Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


515. b75564a819 (válaszként erre: 512. - Manya73)
2008. júl. 8. 22:17

Szia manya73!

Üdvözlünk a fórumon! Nekem csak a titkos örökbefogadás terén van tapasztalatom, mivel mi ebben voltunk benne. De akár a nyílt, akár a titkos örökbefogadás választjátok, először mindenképpen a területileg illetékes TEGYESZ-hez menjetek el. Ott kell a hivatalos utat bejárni. Erről Anninnak írtam a 498-499.sz.hozzászólásban, ha esetleg elolvasod, ott leírtam, hogy a mi esetünkben hogyan zajlott a hivatalos ügyintézés menete, milyen hivatalos papírokat kellett beszereznünk. További részletekről a TEGYESZ-nél tájékoztatnak benneteket. Ha bármi érdekel, gyere vissza, várunk!:) Kívánom nektek, hogy a legjobb döntést sikerüljön meghoznotok, és semmitől sem tartva elindulhassatok az utatokon!:)

514. bátyus
2008. júl. 8. 19:32
sziasztok.nekünk azt mondták,ha az országos listára is jelentkezünk hamarabb van esélyünk babát kapni a gyivinél.De már letelik a 2év és még mindig várunk.én is munkanélküli voltam amikor a kérelmet beadtuk,kicsi parasztházunk van,de megkaptuk az engedélyeket.
513. Akymo (válaszként erre: 509. - Bm.mesi)
2008. júl. 8. 17:32
Elnézést, hogy bele kontárkodom, de felesleges és én úgy tudom, hogy nem is lehetséges beadni csak a lakóhely szerinti illetékes TEGYESZ-nél, mert az országos listára való felkerüléssel pont azt a célt érjük el, ha más megyében van örökbeadható baba ami a leendő örökbefogadóknak a legoptimálisabb, arról tájékoztatást kapnak.
512. manya73
2008. júl. 8. 14:18

Sziasztok!


Elsősorban szereetnék gratulálni a kitartásotokhoz!!! Ez ERŐT ad.

Másodsorban pedig szeretnék feltenni jónéhánykérdést, mert Ti már tapasztalatból tudjátok a dolgokat.

Kíváncsi lennék, hogy milyen feltételeknek kell eleget tenni, hogy örökbefogadó szülők lehessünk? Gondolok itt pl.: -a szobák száma, -gyerekszoba mérete, munkáltatói igazolás, -azon az összeg (csak a férjem dolgozik, én háztartásbeli vagyok egyenlőre, ez okoz-e gondot), mindkettőnknek dolgozni kell-e?

Sokkal több megválaszolatlan kérdés volt a fejemben, de sajnos nem jut eszembe. Esetleg jótanácsokat, figyelemfelhívásokat is jó néven veszem, vesszük.

Egyelőre ennyi, és nagyon megköszönöm, ha ebben tudtok segíteni, mert ez tart még vissza minket, hogy elinduljunk a BOLDOGSÁG felé.

511. b75564a819 (válaszként erre: 509. - Bm.mesi)
2008. júl. 8. 11:22
Ne haragudj, most, hogy még egyszer elolvastam a hozzászólásod, tűnt fel, hogy az egyik kérdésedet véletlenül figyelmen kívül hagytam. A TEGYESZ-ek titkos örökbefogadásokat bonyolítanak le, ha jól tudom. Az alapítványok foglalkoznak nyílt örökbefogadásssal. Mindenképpen a TEGYESZ-nél kell első körben jelentkeznetek, a hivatalos lépcsőket itt kell végigjárnotok, egészen addig, amíg nincs a kezetekben a Gyámhivatal hivatalos és érvényes határozata arról, hogy alkalmasnak nyilvánított benneteket örökbefogadó szülőknek. Ennek az okmánynak a birtokában fordulhattok segítségért alapítványokhoz, ha a nyílt mellett döntötök. A kettő nem zárja ki egymást, én úgy tudom. Sorban állhattok itt is, meg ott is.
510. b75564a819 (válaszként erre: 509. - Bm.mesi)
2008. júl. 8. 10:27

Szia bm.mesi!

Valóban bő két évet vártunk a titkos örökbefogadásnál. Viszont már menet közben is hallottuk a TEGYESZ ügyintézőtől, hogy a mögöttünk lévő párok ( egy-kettő talán) a sorból hamarabb "kiestek" mivel ők a nyílt örökbefogadást választották. Én is azt hallottam ill. olvastam, hogy a nyílt örökbefogadás hamarabb sikerül. Nekünk tényleg "mákunk" volt a magunk 2 évével...Bár azt hallottam, ez is megyénként változó. A legtöbbet talán Pest megyében kell várniuk az örökbefogadni szándékozóknak...4-5 évet is talán. Most azt hallottam az ügyintézőnktől (voltunk benn nála két hete, bevittük megmutatni Fannit, és fényképeket is vittünk róla), hogy az utánunk jövőknek 3 évet mondanak a titkosra. De most is kiesnek a sorból hamarabb azok, akik a nyílt örökbefogadást választják. De én azt hiszem, hogy bár az idő tényező is számít (hogyne számítana), más érvek-ellenérvek is lehetnek a nyílt v. titkos mellett-ellen. Mindenki maga érzi, mi az, amit be tud vállalni. Pl. hallottam már olyanokról, akik azért választották a titkosat, mert nem érezték elég erősnek és felkészültnek magukat ahhoz, hogy még a vér szerinti anyukával is kapcsolatba kerüljenek. Nem vagyunk egyformák.

Erről én még nem hallottam, hogy más megyékben is lehet kérelmet benyújtani az ottani TEGYESZ-hez, ez új információ! Hátha van itt még valaki aki többet tud...

Sok sikert és mielőbbi gyermekáldást kívánok nektek!:)

509. bm.mesi
2008. júl. 8. 10:05

Sziasztok! Mi csak most kezdtünk el foglalkozni az örökbefogadással, az elhatározás már szilárd, csak el kell indítani az eljárást.

Ismeretlenül is köszönöm krisike-nek a részletes leírást, nekem is nagy segítség volt. Bár meglepett, hogy titkos örökbefogadásnál "csak" 2 évet vártatok (én sokkal több időről, 4-5 évről hallottam), ez jó hír!!! Nem tudom, hogy lehet-e egyszerre titkos és nyílt örökbefogadásra is jelentkezni (mondván, melyiknek van hamarabb eredménye), vagy mindneképpen választanunk kell a két lehetőség közül?

Még valami:

úgy hallottam, nem csak a területileg illetékes megyei TEGYESZ-hez lehet kérelmet benyújtani, hanem más megyékben is. Igaz ez? Ezzel megnőne az esély és kevesebb lenne a várakozási idő.

508. b75564a819 (válaszként erre: 507. - Annin)
2008. júl. 5. 08:27
Köszönöm, annin! Nektek is a legjobbakat kívánom!
507. annin (válaszként erre: 499. - B75564a819)
2008. júl. 4. 22:04

Kedves Krisike!


Köszönök mindent,a sok jó tanácsot,leírást!

Gyönyörű a kisbabátok!

Minden jót,sok boldogságot kívánok Nektek!

506. 19ba18c379 (válaszként erre: 505. - B75564a819)
2008. júl. 4. 19:14
puszillak drága :)))))****
505. b75564a819 (válaszként erre: 504. - 19ba18c379)
2008. júl. 4. 19:13
Szia Lia! Detti maga a CSODA! Így, nagybetűkkel! Kellemes estét! (Nekem nagyon az lett, elnézve a képeket...:))
2008. júl. 4. 18:50
szia Erika :) Detti képeit felraktam :) puszi :)
503. b75564a819 (válaszként erre: 502. - Alfoldi13)
2008. júl. 4. 18:49
Kedves Alföldi, köszönöm! Én is gratulálok neked nagy és szép családodhoz! Büszke apa és nagyapa vagy, semmi kétség!:)És tele vagy élményekkel, tapasztalatokkal...Teljes lehet az életed...
502. alfoldi13 (válaszként erre: 501. - B75564a819)
2008. júl. 4. 17:35
nagyon szép a babátok ,látom ,hogy az öröm és a veletöltött pillanatok eredményét és nagyon gratulálunk nektek és drukkolunk ,még kivülállóként is jó nézni.....
501. b75564a819 (válaszként erre: 500. - Annin)
2008. júl. 4. 15:13
Ha elszántátok magatokat és készen álltok, menni fog minden a maga útján.:) Nekem 6 évembe telt, míg mindent átgondolva teljesen készen álltam rá. Egy kicsit tartottam ezektől a hivatalos dolgoktól, mert jó néhány dolgon keresztül kellett mennünk (csak más irányban) és nem voltak kellemes "élményeim". Amikor a férjemnek elmondtam, hogy készen állok, 100%-ig biztos vagyok magamban, ő azt mondta: "Hidd el, ez lesz életünk egyik legjobb döntése." Igaza lett.:) Amikor belevágtunk az örökbefogadási "procedúrába", mintha láthatatlan ajtók nyíltak volna meg előttünk...Mindenki nagyon segítőkész és emberi volt...Mindenki...A TEGYESZ, A Gyámhivatalok, mindenkiről a legjobbakat mondhatom...:) Erőt és kitartást kívánok nektek, és a legjobbakat az utatokon! Ha bármi kérdésed van, a TEGYESZ-nél mindent elmondanak, de ide is visszavárunk téged!
500. annin (válaszként erre: 499. - B75564a819)
2008. júl. 4. 11:59

Szia Krisike!


Nagyon szépen köszönöm ezt az alapos leírást!

Sokkal jobban tudom így már átlátni az egészet,köszönöm Neked!

499. b75564a819 (válaszként erre: 498. - B75564a819)
2008. júl. 4. 10:35
Bocsánat, az örökbefogadási alkalmassági határozat még egy évre történő meghosszabbításánál ugyanúgy be kell szerezni a munkahelyi kereseti igazolást, születési, házassági anyakönyvi kivonatok hiteles másolatait, ill. az orvosi igazolást is. Nekünk meg kellett hosszabbítani a kérelmünket, mivel lejárt a két év, de utána egy hónapra rá megérkezett a kislányunk... Akkor aztán újra be kellett szereznünk, (most már a gyermek születési helyéhez illetékes Gyámhivatal részére a fenti igazolásokat - a TEGYESZ ügyintézője továbbította feléjük). Még valami: ha menet közben változott egy-két dolog, ami a hivatalos ügyintézéssel jár, (hallani lehetett erről valamit - könnyítésről beszéltek a hírekben -, én nem tudom pontosan sajnos), remélem valaki majd kijavít! Nálunk mindenesetre így zajlott az ügyintézés menete...
2008. júl. 4. 10:22

Szia annin!

Üdvözlünk téged a fórumon! Hosszú, de szép út előtt álltok...(Magamból indulok ki...:)) Mi bő két évvel ezelőtt adtuk be a kérelmünket, hogy szeretnénk örökbefogadni.

Azt is el kell eldönteni az embernek, nyílt vagy titkos örökbefogadást szeretne-e? (Lehet, hogy ti már tudjátok). Akár így, akár úgy dönt az ember, első körben mindenképpen a hozzátok területileg illetékes Gyermekvédelmi Szakszolgálathoz (TEGYESZ) kellene bejelentkeznetek. Írni kell egy kérvényt, hogy szeretnétek örökbefogadni, kérelmezitek, hogy az ügyetekben hivatalosan járjanak el. Ezután környezettanulmányra kimennek hozzátok a TEGYESZ-től, felmérik lakáskörülményeiteket, anyagi -és szociális helyzeteteket. Erről jegyzőkönyv készül. Részt kell majd vennetek egy pszichológiai vizsgálaton. Ez két részből állt nálunk. Volt egy személyes elbeszélgetés egy pszichológussal, mindkettőnket "meginterjúvolt". Beszélnünk kellett a párkapcsolatunkról, (pl. egészen konkrétan emlékszem, azt is megkérdezte, mikor és hogyan ismerkedtünk meg, mi volt az, ami először megtetszett a másikban, mint jellemvonás!). Ezután ki kellett töltenünk egy több oldalas tesztet. Ennek eredményét ill. a személyes beszélgetés eredményét értékelte ki a szakember, és adta ki a szakvéleményt, hogy alkalmasnak talál-e bennünket örökbefogadó szülőknek. Ezután részt kellett vennünk a törvényrendeletben előírt örökbefogadás előtti tanácsadáson (ez egy délelőttöt vett igénybe), majd el kellett végeznünk egy szintén törvényben előírt felkészítő tanfolyamot is. (Ez 2 nap volt). A tanácsadásról ill. a tanfolyamról tanúsítványt kaptunk. Menet közben be kellett szereznünk a következő okmányokat: férjem és az én születési anyakönyvi kivonatom hiteles másolata, házassági anyakönyvi kivonat hiteles másolata (illetékes Polgármesteri Hivatal adja ki, mondani kell, hogy örökbefogadáshoz kéritek, így illetékmentes), orvosi igazolás kell a háziorvostól, hogy nem szenved az ember pszichotikus zavarban, alkohol-és kábítószerfüggőségben, súlyos betegségben, ami a gyermek nevelését, ellátását veszélyeztetheti. (Ehhez a TEGYESZ-től biztosan kaptok formanyomtatványt, amit az orvos csak kitölt,- mi kaptunk). A munkahelyetekről is kell kereseti igazolás, igazolni kell, hogy mióta vagytok alkalmazásban, mennyi a keresetetek. (Nálunk 3 havi átlagbért kértek). Amikor az összes papír megvan, le kell adni a TEGYESZ ügyintézőnek, aki azt hivatalból továbbítja a hozzátok területileg illetékes Gyámhivatalhoz (tanúsítványokkal,környezettanulmánnyal, pszichológiai szakvéleménnyel együtt). A továbbiakban majd a Gyámhivatal dönt. Tőlük is kijön majd hozzátok egy ügyintéző, aki környzettanulmányt végez nálatok, ill. elbeszélget veletek. Majd a Gyámhivatal hozza meg a határozatot az örökbefogadási alkalmasságról. Ez 2 évig érvényes, 2 év után (ha addig még nem érkezik meg a babátok) - kérelmetekre - meghosszabítható 1 évre, (de ezt is a TEGYESZ-nél kell kérelmezni). Ez már csak egy ismételt környezettanulmánnyal jár a TEGYESZ és a Gyámhivatal részéről, utána meghosszabítják még egy évre a határozatot. Mi titkos örökbefogadásban vettünk részt, így mi végig a TEGYESZ ügyintézőjével tartottuk a kapcsolatot. A nyílt örökbefogadással alapítványok foglalkoznak, de ehhez is mindenképpen végig kell járnotok a TEGYESZ-nél ezeket a lépcsőfokokat és amikor megvan az érvényes határozat a Gyámhivataltól, úgy lehet ezekhez az alapítványokhoz segítségért fordulni. Nekem ebben nincs tapasztalatom, de másnak biztosan van ezen a fórumon!

Remélem nem "riasztottalak" el, kicsit hosszúnak és bonyolultnak tűnhet így leírva, de mindez - jó okkal - a gyermekek érdekét szolgálja (szerintem). Hidd el, amikor már benne vagytok, megy minden mint a karikacsapás! Inkább a várakozás hosszú, amíg megcsörren a telefonod és szólnak nektek, hogy vár rátok a gyereketek....:)

497. annin
2008. júl. 4. 00:04

Kedves fórumozók!


Most fogjuk férjemmel elkezdeni az örökbefogadást.Ha tudtok jó tanácsokat adni,leírni részletesen,hogy mi szükséges hozzá,mi a menete,annak nagyon örülnénk!

Köszönöm!

Jó éjszakát Mindenkinek!

496. 274c9996b8 (válaszként erre: 491. - Akymo)
2008. júl. 2. 11:59

Ez igy igaz !

Velemenyt kert Legendas , es kapott kulönbözö valaszokat. De , csak Ö tudja ,tudhatja az IGAZ valaszt , senki mas.

Ez a kerdes sokkal komolyabb , felelössegteljessebb attol , hogy igaz lelkiismerettel barki is allast foglalhatna ! ?

495. Akymo
2008. júl. 2. 01:13

Sziasztok!

Nem vesztem el, csak most pár napig ritkábban vagyok. :-)

494. b75564a819 (válaszként erre: 493. - Dilema)
2008. júl. 1. 22:05

Szia dilema!

Jó helyen jársz...Legendasnak tényleg szüksége van lelki támaszra, amit ezen a fórumon (is) megkaphat. És igazad van, bárki bármit tanácsol, a döntés Legendásé.

493. dilema (válaszként erre: 486. - Akymo)
2008. júl. 1. 21:38
Sziasztok! én még uj vagyok nem régen regisztráltam. Legendásnak köszönöm, hogy megosztotta a nyilvánoságal e nehéz terhét. Városunkban nem olyan rég volt egy csecsemö gyilkoság ennek kapcsán olvastam egy sajtó tájékoztatót amit egy szervezet tartott akik örökbefogadásal foglalkoznak. Itt tudtam meg,hogy van háron egyesület akik örökbefogadásal foglalkoznak, Ha jol tudom akkor a Bölcső a z Alfa és a Gólya alapitvány. LEGENDÁS én a helyedbe mind a hármat felhivnám / van ingyen hivható telefonszámuk/ meghalgatnám mit mondanak , de saját magam döntenék. Bárki bármit tanácsol a döntés aza Tiéd.Akár hogyan is döntesz, az lesz a legjobb NEKED is és az ujszülöttednek is .Légy nagyon nagyon erös ezen a forrumon biztos kapsz megerősitést.Van még időd a döntésig.Gondolj a másik két gyermekedre és ugy dönts. Szoritok ÉRTETEK.ha van időd és lelkierőd tudasd velünk hogy vagy!!/és ha lehet a döntésedet is/ amit megköszönkö.
492. b75564a819 (válaszként erre: 491. - Akymo)
2008. júl. 1. 17:10
Így igaz.:)))
491. Akymo (válaszként erre: 490. - Legendas)
2008. júl. 1. 14:04

Kedves Legendás!

Nyugi nem ugrott itt össze senki senkivel, csak hangot adtak a véleményüknek. Minden ember más , így a vélemények is. Felnőtt emberek vagyunk , csak megoldjuk valahogy :-)))

2008. jún. 30. 13:12

Sziasztok !

Elnézést mindinkitől, aki levelet írt nekem, nem vettem észre,csak ma,hogy van a hoxa-nak saját üzenetlistája is. :-))) Bocsánat,bocsánat,bocsánat !!! IOgérem, hogy a napokban mindenkinek válaszolokés elnézést , hogy eddig nem tettem...

Amúgy örülök, hogy megnyugodtak a kedélyek, nem volt kellemes azt olvasni, hogy bántjátok egymást.

489. b75564a819 (válaszként erre: 488. - Akymo)
2008. jún. 28. 21:55
Érdekel, hogyne! Várom a privit, amikor lesz időd...A titkos babánál mi volt a probléma? Nem mondtak le róla végül? Van hat hét egyébként is, amit a törvény a vér szerinti szülőnek megad, hogy ezalatt még meggondolhatja magát...(A gyámügyes hölgy nekünk azt mondta, erre az ő több évtizedes tapasztalatában, titkos örökbefogadásnál, még nem volt példa...) Nálunk is letelt a hat hét, és ezután vonták meg (vonhatták meg törvény szerint) a vér szerinti szülőtől a szülői felügyeleti jogot. Fanni ideiglenes kihelyezési határozattal volt nálunk, ezután hozták meg a végleges határozatot az örökbefogadásról.
488. Akymo (válaszként erre: 487. - B75564a819)
2008. jún. 28. 21:38

Szia!

Nekem kicsit érdekes a dolog...Miután beadtuk a jelentkezést a fiam 1,5 évre jött, de ő nyílt volt, majd lett volna titkos baba is , de a törvény szerint nem lehetett.A nagyobb gyermekeim között 20 hónap van így ki lehet számolni, hogy kb. 2 és fél évet vártam babára. A kicsi manóm megint egy külön történet, őt a sors adta nekem.Priviben szívesen elmesélem.

487. b75564a819 (válaszként erre: 486. - Akymo)
2008. jún. 28. 12:42

Akymo, ti mennyi ideig vártatok a gyerekeitekre?

Amikor mi eldöntöttük a férjemmel, hogy szeretnénk örökbefogadni, a kérelem beadásától számítva bő két év múlva szóltak nekünk, hogy Fanni megszületett és vár ránk a kórházban. (Összesen 15 évet vártunk rá).

486. Akymo
2008. jún. 27. 23:33
Kicsit mintha elkalandozott volna a fórum témája vagy eltévedtem ez a csevegő topic???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook