Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2008. dec. 31. 14:35
Nagyon boldog újévet kivánok mindenkinek!
964. Akymo
2008. dec. 31. 13:49

Örömöd sok legyen, bánatod semmi,

segítsen az Isten boldognak lenni.

Legyél mindig vidám, örülj minden szépnek,-

én így kívánok Neked Boldog Új Évet!

963. Kolu
2008. dec. 31. 12:53
Mindenkinek Boldog Új Évet!
2008. dec. 31. 12:30

mindenkinek ki itt szokott irni néha:


Békés álmainkba ne csalódjunk soha,

Oltalmazzon minket angyalok mosolya,

Lelkünkben béke és szeretet virítson,

Düh és gaz álnokság meg ne szomorítson,

Ostoba szólamra ne hajoljon szívünk.

Gazdagság kísérje minden vidám léptünk,

Útjaink vigyenek igaz célunk felé,

Jövendőnk munkája ne váljon keresztté,

Éjszaka pompásan ragyogjon csillagod,

Veled lehessek amikor csak akarod,

Egymásra találjon most minden kereső,

Társával éljen minden egymást szerető

Közösen tegyük szebbé ezt a világot,

Ízleljünk már most mennyei boldogságot ,

V áljon minden titkos, szép álmunk valóra ,

Áldott legyen minden együtt töltött óra,

Nevetni tudjunk és őszintén örűlni ,

Odvas idő fogát messze elkerülni ,

Keveset mondok végül, de szépet: Kívánok Nektek Boldog Új Évet!

2008. dec. 31. 11:11

\"Szerencse malacka farkát, ha megfogom,

Az újévre kívánok valami jó nagyot.

Csillogjon szemünkben öröm, s ne bánat,

Minden rossz messziről kerülje e házat.

Szebbet és jobbat, mit is kívánhatnék,

Szilveszter éjjelén válassz egy csillagot,


ha bármi bánt, neki elmondhatod.


Meggyógyítja szívedet, lelkedet,


kívánom, tegye szebbé a 2009-es évedet!\

960. Kolu
2008. dec. 28. 20:38

Itt olvashattok az Alfaszövetségről, hiszen A Téglásy az Alfa főtitkára, ha jól hallottam.


[link]

959. trapiti (válaszként erre: 947. - Zabszem)
2008. dec. 27. 17:42

Szia!

Mirzának igaza van, a Bölcső akkor kapott engedélyt öf közvetítésére, amikor egyáltalán bevezették, hogy ez engedélyhez kötött tevékenység legyen. Egyébként abban, hogy egyáltalán lehetséges Mo-on nyíltan örökbefogadni - mert ez egyáltalán nem szokványos dolog - szintén óriási része van Budavári Zitának.

2008. dec. 27. 16:53

Zabszem! Nem jól tudod, a Bölcsőnek már régen van engedélye a "közvetítésre".


Kolu! Igen, jól tudod a mi babánk nem Bölcsős, nem is várakoztunk ott.


Julienn! A Gólyahírnél sem várakoztunk, mert amikor jelentkeztünk volna, akkor már túl voltunk az általuk szabott korhatáron. Kislányunk mégis Gólyahíres! :) És ez a civil szervezetek közötti információ-csre, ha tetszik mégis jó, vagy legalább működő kapcsolat kézzel fogható eredménye. Mivel már 2,5 éve várakoztunk több öf-ös találkozón, klub-beszélgetésen, szervezett tanfolyamon vettünk részt. Azt gondolom, hogy ennek az aktív várakozásnak lett a következménye, hogy amikor a GH-nál nem volt alkalmas szülő, és megindult a civilek közötti körtelefon, akkor eljutott hozzánk a HÍR, hogy van egy baba, akinek az egyik szeme nem teljesen olyan, mint a másik.

A történet leegyszerűsítve annyi, hogy másnap reggel rohantunk megnézni a kórházba, volt konzultáció és egy spéci vizsgálat, kezelési-korrekciós terv, és 1 hét múlva már otthon volt a babánk! Gyönyörű Katánk fotói a Gólyahír publikus honlapján megtalálhatók. :)

957. bátyus
2008. dec. 25. 10:10
Sziasztok!Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek:)))
956. Akymo
2008. dec. 25. 10:05
Minden örökbefogadónak, leendő örökbefogadónak és örökbefogadottnak békés boldog karácsonyt kívánok!
2008. dec. 24. 21:56

Békés,boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Nekünk pont ma 1 éve hogy nagyon boldog a karácsonyunk!!!!

2008. dec. 24. 10:21

[link]


Boldog Karácsonyt!!!

953. dee
2008. dec. 24. 08:21
Szeretetteljes,békés,boldog karácsonyt kívánok!
952. Kolu
2008. dec. 23. 20:45
Boldog ünnepeket mindenkinek
2008. dec. 23. 20:45
Nagyon boldog békés karácsonyt!
2008. dec. 23. 20:36
Én is kívánok mindenkinek Kellemes Ünnepeket és Boldog Új évet akinek még nincs babás jövőt kívánok:)
2008. dec. 23. 20:12
Mindenkinek Békés Boldog karácsonyt kívánok
2008. dec. 23. 20:10

Sziasztok és jó estét mindenkinek!

Itt a karácsony,ne vitatkozunk!

Mindenkinek a Bölcső Alapítvány,vagy a Gólyahír vagy a Gyetesz a legjobb.Éppen honnan jött a rég várt és vágyott gyermek!

Egy a lényeg,EGYETLEN EGY gyermek se kallódjon el,minden krízis helyzetben lévő anyukán tudjanak segíteni,ne legyen több csecsemő gyilkosság!

És minél többen ismerjék meg mindegyik szervezetet,hogy akik ilyen helyzetbe kerültek tudjanak hova fordulni!

Legyen az bármelyik szervezet,

Minél több családba kívánok olyan boldogságot amit kisfiam hozott nekünk.

gyönyörű karácsonyunk lesz,mert olyan sok éven át erre vártam!


Áldott,békés ünnepeket,és boldog új évet kívánok mindenkinek!

947. Zabszem (válaszként erre: 939. - Trapiti)
2008. dec. 23. 14:28
Én is olvasgatlak Titeket egy ideje, most éreztem, hogy szólnom kell. Senki jóhírét nem szeretném csorbítani, de trapiti, azért azt biztosan Te is tudod, hogy a Bölcső örökbefogadás közvetítésére csak nemrégiben kapott engedélyt a minisztériumtól. Tehát, ugyan olyan törvénytelen és szabálytalan volt a ténykedése e téren, mint mondjuk egy kórházi szociális munkásé. Ráadásul akkor is voltak valószinüleg olyan örökbefogadók, akik támogatták az alapítványt, mint ahogy a Bölcső honlapján e lehetőség írva is vagyon. :)
946. Kolu
2008. dec. 23. 06:49
Én úgy hallottam, hogy Mirrzáék nem várakoztak a bölcsőnél, és az Ő történetükben nem szerepel BZ.
945. trapiti (válaszként erre: 943. - Kékegérke)
2008. dec. 22. 23:20

Szia :)

Nyilván nem az ilyen esetekről van szó... De mostanában nagyon sokan a "kerülőutat" keresik, hogy a várkozást elrövidítsék. És ebben sajnos sok kórházi dolgozó partner. Anno nekem a saját kórházamban ahol dolgozom azt mondta a szociális munkás, amikor meséltem neki hogy öf-ra várakozunk, hogy arra semmi esély, hogy szóljanak nekem egy ottani baba miatt (mondjuk, nem is kértem, nem is számítottam rá), mert előbb a kh. igazgató akárkijének kell gyereket szerezni. Hát ennyi... ez a törvénytelen, nem ami Veletek történt.

2008. dec. 22. 23:20
És hol várakoztatok????? ez nagy szerencse nektek, jó nektek:) Gratulálok:) Ennek mennyi ideje????
2008. dec. 22. 23:15

Mi a gyermekünket civil szervezet segítsége nélkül fogadtuk örökbe. Egy nagyáruház parkolójában kéregetett egy pocakos hölgy. Mi éppen várakoztunk arra a bizonyos telefonra, hogy legalább találkozhassunk, ám a hívás azóta sem jött. ( Éppen 2 éve )

Szóval beszélgettünk, hogyan tovább, mi lesz a babával...

A hölgynek feltett szándéka volt az örökbeadás, úgy gondolta, a kórházban jelzi majd, hogy nem szeretné hazavinni a babát. ( Napjai voltak már csak...)

Kicsit beszéltünk az intézetről, nyílt és titkos, dönthet másként is.

Végül ( érthetetlen,miért ), de elmondtuk a férjemmel, hogy mi is arra várunk, hogy legyen egy ember, aki ránk bízza a gyermekét.

Adtunk egy névjegykártyát és pár nap múlva a kórházból hívtak minket, hogy megszületett a baba és ha úgy gondoljuk.

Hiszem, hogy nincsenek véletlenek. :)

Az ügymenetet egyedül bonyolítottuk, 6 naposan az ágyában aludt a mi kicsink, aki már nem is olyan kicsi. :)

Előre tisztáztuk, hogy törvénytelen, ha bármilyen anyagi segítséget nyújtanánk, nem áll szándékunkban, ezt tudnia kellett előre.

Egyetlen befektetésünk egy hálóing volt, 1500 Ft-ért. remélem, ez még nem a törvénytelenség kategória.

2008. dec. 22. 23:06
mirrza! Elmeséled hogy is volt ez????
941. trapiti (válaszként erre: 940. - 96d7c32db6)
2008. dec. 22. 23:01

Szia :)))))

Igen, Ti jártatok a fejemben, amikor ezt írtam...

És mennyire jó, hogy így történt!!!

940. 96d7c32db6 (válaszként erre: 936. - Gólyagólyagilice)
2008. dec. 22. 22:45

"Sajnos még nem nagyon volt arra példa, hogy mondjuk a bölcső felhívja a gólyahírt ( vagy fordítva ), hogy "figyu, itt egy baba, nem találunk neki megfelelő szülőket, volna nálatok olyan várakozó. . . . ". "


DE BIZONY, hogy volt! (Ahogy Trapi is írta!) A mi példánk! :)Nem is olyan régen, ebben az évben!

Azóta van egy gyönyörű, SAJÁT kislányunk!!! Hála a telefonoknak...


Ahogy Tr

939. trapiti (válaszként erre: 936. - Gólyagólyagilice)
2008. dec. 22. 22:22

Dilema!

Azt, hogy a vér szerinti szülő az örökbeadásnak mely módját választja, és ebben kinek a segítségét kéri - az állami rendszerét vagy valamelyik civilét, azt csakis ő maga dönti el. Ha nyíltan akar lemondani, akkor úgy tesz.


Gólyagólyagilice!

Ha körülnézel, sajnos ezen a fórumon is felbukkanak időről időre ilyen "hirdetések" ahol örökbefogadni vágyók keresnek lemondani kívánó anyát, vagy fordítva. Sajnos én konkrét eseteket is ismerek, ahol kőkeményen pénzről szól a dolog azokban az esetekben, amikor "magán úton" zajlanak a dolgok.

Már egyszer leírtam, de a tisztánlátás kedvéért újra: a tv. szerint nyílt örökbefogadás közvetítésére azoknak a szervezeteknek van joga, akik arra engedéllyel rendelkeznek. Tehát védőnőknek, orvosoknak, szociális munkásoknak vagy bárki másnak NINCSEN. Ezek nem törvényes utak, akárki is próbálja ezt elhitetni. Mivel a nyílt örökbefogadás intézménye a mai formájában a családon belüli örökbefogadásból nőtte ki magát, természetesen vannak esetek, amikor személyes kapcsolat alapján törvényesen is létrejöhet nyílt örökbeadás-fogadás. DE! Ebben az esetben a lemondó és az örökbefogadó közötti korábbi, a gyermektől függetlenül fennálló szoros kapcsolatról van szó. Az egyéb utak, amelyek a gyorsabb gyerekhez-jutást szolgálják, bizony nem törvényesek, és nem véletlenül vetül a gyanú árnyéka azokra, akik ezt választják. Arról nem is beszélve, hogy ezeknek az embereknek általában fogalmuk sincs, milyen kiszolgáltatottá teszik saját magukat miközben a józan eszüket félretéve futnak versenyt az idővel. De erre mindenki rájön majd maga, én nem pazarlom rá az időmet...


Az, hogy ki melyik civilnél áll be a sorba, mindenkinek a magánügye, mint ahogyan minden civil szervezet vezetőjének is, hogy mit szól ehhez. Amit a Bölcsőről tudok mondani: senki soha nem mondta, hogy nem szabadna máshol is sorba állni, sőt bizonyos esetekben Zita maga tanácsilja ezt. Az viszont szerintem teljesen jogos elvárás, hogy ha valaki máshonnan babát kap, akkor jelezze pl. Zita felé, hiszen ezzel rengeteg plusz munkától kímélné meg, az alapvető tiszteletről már nem is beszélve...(ez sajnos nagyon gyakran nem történik meg - sokaknak csak addig fontos hívni őt, amíg akarnak tőle valamit). Szóval nyilván nem örül annak ha egyre több ilyen eset fordul elő.


Írod, hogy a civilek nem hívják egymást... Ez sem így van egészen... egyrészt alig van egy-egy olyan baba, akinek az adott szervezet ne találna megfelelő, fogadókész családot a nála várakozók között. Másrészt abban az 1-1 esetben amikor mégis nehezebb a dolog, történik kommunikáció. Így a Gh-nél is megtörtént, hogy olyan házaspár vitte haza az ő segítségükkel született babát, akik előzőleg nem jelentkeztk náluk.


A több helyre való jelentkezésről a szigorú magánvéleményem (még mielőtt megint nekem esik valaki) hogy a különböző szervezetek annyira más szemlélettel működnek, hogy jobb eldönteni, ki melyikhez tud alkalmazkodni... persze ez akkor lehetséges, ha az orránál tovább lát, és nem csak az érdekli, hogy holnapután kapjon egy gyereket. Van ismerősünk, aki pl. azért a Gh-t választotta, mert számára könnyebb volt a várakozás úgy hogy tudta a sorszámát, tudta, hogy mikor jön el az az idő amikor valóban készenlétben kell lennie - ez is egy szempont és még sok más lehetséges.


Ja, és még valami... nekünk örökbefogadóknak is ugyanúgy SAJÁT gyermekünk van... :)

938. Kolu
2008. dec. 22. 22:07

Nem tudom miben tudnának együtt működni? Szerintetek?

Különben lehet, hogy nem is tudják, a vezetők, hogy miket irogat az egyik tábor a másikról, lehet, hogy Ők beszélő viszonyban vannak. (nem tudhatjuk)

937. Kolu (válaszként erre: 936. - Gólyagólyagilice)
2008. dec. 22. 21:51
Nem hiszem, hogy a gólyánál a közel 400 várakozóból ne találnának bármilyen gyereknek családot.
2008. dec. 22. 21:11

Dilema: Elviekben mindegyik civil szervezethez be lehet adni a kérelmet, azaz be lehet állni a sorba. Más kérdés, hogy a várakozó elmondja e itt vagy ott, hogy máshol is várakozik. És ez sem utolsó szempont, hogyan érinti ez az egyesületeket. Tehát nem tilos, de mivel ( sajnos) az civilek nem működnek együtt ( lásd, a szidalmazás is erősíti ezt )így akár hátránya is származhat belőle annak, aki gyermeket szeretne. Sajnos még nem nagyon volt arra példa, hogy mondjuk a bölcső felhívja a gólyahírt ( vagy fordítva ), hogy "figyu, itt egy baba, nem találunk neki megfelelő szülőket, volna nálatok olyan várakozó....". Pedig így lenne ez korrekt, ezáltal a várakozók közötti ellenségeskedés is csitulna. ( Persze, ez csak az én véleményem. )


Az állam az intézetekben élő, örökbeadhatóvá nyilvánított gyermekeknek keres szülőket. Vagyis a vérszerinti szülőkről (elvileg) nem tudhat semmit az örökbefogadó. Ezért is hívják titkos örökbefogadásnak. ( Ez év januárjától nyilt örökbefogadásban is részt vesznek, ami eddig sem volt számukra tilos, de most már példa is van erre. Továbbra sem közvetítenek nyílt örökbefogadást, hanem jogi képviselőként állnak azok mellé, akik úgymond "egymásra találtak." Mint minden esetben a gyámhivatal feladata vizsgálni, hogy származik e ebből bárkinek bárminemű (anyagi) haszna.

A civilek nyílt örökbefogadásokat közvetítenek, a felek megismerik egymást, a vérszerinti szülők tisztában vannak azzal, kire bízzák gyermeküket.

Az sem kizárt, hogy nem újszülött vérszerinti szülője jelentkezik a civileknél és kéri, segítsenek a gyermeke sorsának rendezésében. Ebben az esetben a gyermek nem intézetben, hanem családnál él(t). ( Ha ezt az államtól kéri, akkor van 30 nap, ideiglenesen elhelyezik a gyermeket, ha a szülő kéri. Ez a 30 nap arra jó, hogy hátha meggondolja magát...persze, ha nem él vele a vérszerinti szülő, lemondhat azonnal a gyermekéről. )

Akik örökbefogadásra jelentkeznek, kérelmükben meghatározhatják, milyen babát fogadnak el. Itt nemre, egészségi állapotra, etnikai hovatartozásra is lehet konkrétumokat megjelölni. Ez alapján dől el egy gyermeknél, kik lehetnek az esélyes szülők.

A vérszerinti anyának is lehetnek kérései, s ha ezt közli, olyan szülőt keresnek a gyermekének. Kölcsönös szimpátia esetén jön létre az örökbefogadás, a papírok aláírásáig bármelyik fél meggondolhatja magát.

Még sosem láttam olyan fórumot, ahol örökbefogadók és örökbeadók keresi egymás kapcsolatát. Létezik örökbeadás civilek közreműködése nélkül is. Törvény nem tiltja, egymásra találhatnak a felek bárhol. Ha ebben közreműködik pl. védőnő, orvos, stb, azonnal meggyanúsítják, hogy pénzért. Nagyon sok esetben nincs erről szó, azt hiszem ez csak feltételezés, kevés esetben bizonyosodik be a haszonszerzés. A civil szervezet sem garancia, mivel a felek egymás adataival, címével tisztában vannak, nem kizárt, hogy a jobb anyagi helyzetben lévő örökbefogadó segíti az örökbeadót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook