Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
13865. 16db4cbd08 (válaszként erre: 13858. - Trapiti)
2017. jan. 10. 15:38
Akkor az alapítványoknál a szülőanya nem csak az életkort határozhatja meg, hanem a körülményeket is (vidék-város, iskolázottság, stb.)?
13864. trapiti (válaszként erre: 13859. - 997685c4c4)
2017. jan. 10. 15:29
Szerintem próbáljátok meg, mivel még mindketten 40 alatt vagytok, ez nem akkora gond. Szerintem inkább akkor ha a nő már 40-45 közötti és csak a férj van bőven a 40 alatt.
13863. trapiti (válaszként erre: 13861. - 997685c4c4)
2017. jan. 10. 15:28
Egyébként ezzel szerintem nem lesz gond, 3 év nem olyan nagy korkülönbség, inkább az lehet problémás ha a bőven negyvenes nő mellett mondjuk egy 25-30 körüli férj van.
13862. 997685c4c4 (válaszként erre: 13861. - 997685c4c4)
2017. jan. 10. 14:44
csak még annyit szerettem volna - de ez tényleg lényegtelen - hogy találkoztam már olyan esettel, ahol hasonló felállás volt és a fiatalabb férjnél volt a gond, de ez nem ide tartozik.
13861. 997685c4c4 (válaszként erre: 13860. - Trapiti)
2017. jan. 10. 14:42

Nálunk nincs meg az ok, se a férjemnek, se nekem nincs arról papírom, hogy nem lehet gyerekem, és ha lenne is nem rúgnánk fel egy minden szempontból jól működő kapcsolatot. Egyébként a TEGYESZ-es pszichológiai szakvélemény is ezt támasztotta alá. Nem is ez a lényeg, bízom benne, hogy emiatt a 3 év miatt, nem kapunk visszautasítást.

Nem mindig az idősebb

13860. trapiti (válaszként erre: 13857. - Enigma.)
2017. jan. 10. 14:32
Különösen ha a férfinak lehetne egyébként vér szerinti gyereke és az idősebb nő "az oka" hogy örökbefogadnak... azért lehet ebben valami szerintem, Zita elég sokat látott már. A nagy korkülönbség a nő "javára" kombinálva azzal hogy a nő már nem tud szülni de a férfinak mástól még lehetne gyereke nem biztos hogy annyira stabil alap - nyilván nem konkrét esetre gondolok, mindenki maga tudja milyen a házassága, de gondolom nem véletlen ha Zitának rosszak a tapasztalatai az ilyen felállással...
13859. 997685c4c4 (válaszként erre: 13857. - Enigma.)
2017. jan. 10. 14:31

Köszi a választ.

De csak 3 évvel fiatalabb, nem 13 évvel :), gondolod, hogy emiatt labdába sem rúghatunk?

13858. trapiti (válaszként erre: 13855. - 16db4cbd08)
2017. jan. 10. 14:30

Az örökbeadó végülis miért ne mondhatná meg, ha neki ez a fontos? Nem gondolom hogy mindenki ezen pörög, de azért biztosan van egy elképzelése hogy mi lenne a számára megnyugtató. És ez mindenkinél, minden helyzetben más lehet. Nálunk pl. a szülőanya éppencsak elmúlt 18, én 33 voltam. Nem éreztem magam öregnek, vagy idősebbnek a koromnál, akkor ott mégis úgy éreztem hogy ez a 15 év rengeteg. Ha 25 lett volna nem tudom mennyire áthidalható. Nekünk pl. azt mondta a szülőanya, hogy örül neki hogy nem huszonévesek vagyunk, mert neki megnyugtató hogy már van élettapasztalatunk és fogunk tudni harcolni azért hogy a kislányunk a lehető leginkább le tudja küzdeni az akadályokat amivel indult. Viszont azt is mondta, hogy jó hogy fiatalosak vagyunk, és ha velünk beszél nem érzi úgy hogy az anyukája korosztálya lennénk (anyukája 40 volt akkor, a nagymamája 58)...


De lehet más eset is, előfordul hogy valakinél a saját kora is belejátszik abba a döntésbe hogy örökbeadja, ő jó eséllyel inkább fiatalabbat szeretne mint saját magával egyidőset.


Szerintem ha valakinek ez fontos, joga van kérni, főleg amíg több a várakozó mint a gyerek. Egy csomó szempont lehet, hol éljen a család, milyen foglalkozásúak a szülők (pl. nálunk bejött az is, hogy a szülőanya nagyon jótanuló, okos lány volt de nagyon nem volt lehetősége továbbtanulni, egyetemről álmodott de esélye sem volt - azóta már főiskolát végzett munka mellett - és neki pl. fontos volt hogy mindketten egyetemet végeztünk, mert szerette volna hogy a lánya is tanuljon majd...) vagy pl. hallottam olyan esetet is aki azt kérte hogy vallásos család nevelje fel a gyerekét, mert neki ez volt fontos... Szerintem ezekhez joga van és ha lehet törekedni kell a megnyugtató megoldás megtalálására. Sokszor a nyílt örökbeadás vállalását az örökbeadó részéről épp ez motiválja, hogy tudhatja ill. beleszólhat hogy hová, kikhez kerüljön a gyereke.

13857. enigma. (válaszként erre: 13856. - 997685c4c4)
2017. jan. 10. 14:08
A korod szerintem abszolút belefér, viszont ezt a nem klasszik felállást, hogy a férj a fiatalabb, Zita sajnos nem nagyon csípi. (személyes találkozón elhangzottak alapján)
13856. 997685c4c4 (válaszként erre: 13854. - Shaunie)
2017. jan. 10. 13:56

Kedves Shaunie!

Én 38 éves vagyok, a férjem 35 éves, a Bölcső alapítványhoz szeretnénk jelentkezni. Szerinted mennyi esélyünk van, vagy a korom végett ne is próbáljuk meg?

Olvastam, hogy Ti fél évet vártatok az alapítvány jelentkezésére, és hogy részt vettetek "beszélgetésen" is az alapítványnál. Most már elvileg "bármikor" megcsörrenhet a telefon?

Köszönöm

13855. 16db4cbd08
2017. jan. 10. 13:16

Pár napja már gondolkodom azon, hogy milyen korú szülők a jobbak egy újszülött gyermeknek. Szerintem a kornak nem kellene ennyire számítani. Az oké, hogy megadták a 45 évet. Ezzel egyetértek. Az, hogy az örökbeadó megmondja, hogy milyen korú szülőt szeretne már nem. Előre nem láthatja, hogy egy fiatal vagy egy "idősebb" szülő lesz a jó a gyerekének.

Valahol olvastam - talán Amerikában -, hogy az örökbeadó úgymond "katalógus"-ból választ szülőket. Pár hónapja egy ilyen oldalra véletlenül rá is tévedtem. Mindenki nagyon fényezi magát, hogy őket válassza majd. Nekem ez kicsit visszatetsző volt, bár ott ez biztos működik. Gyerekekről szintén találtam ilyen honlapot. Ott pedig a gyerek erősségeit írták le. Volt, akiről videó is készült. Ők már idősebb gyerekek, iskolások voltak.

13854. Shaunie (válaszként erre: 13853. - Eselyazeletre)
2017. jan. 10. 08:27
Én csak leírtam, ami elhangzott. Egyébként szerintem egyértelműen és biztosan nem lehet ezt kijelenteni, hogy ilyen dolog ne érdekelné a krízisben lévő kismamákat. A Te felvetéseddel kapcsolatban is lehetne "kötöszködni". Egy civil szervezetnek mégis miért ne lenne mindegy, hogy ki hány éves, ha nem volt olyan eset, ahol ez számított...
13853. eselyazeletre (válaszként erre: 13849. - Shaunie)
2017. jan. 9. 20:04
A krízisben lévő kismamát nem az örökbefogadók kora érdekli, csupán az, hogy megoldódjon a krízis. Jobb esetben az érdekli, hogy jó családba kerüljön a baba. Aki ismeri a krízis lélektanát az tudja, hogy ebben helyzetben a benne lévő ember képtelen ilyen apró részletre figyelni, vagy ilyen lényegtelen kikötést tenni. Ez az elvárás az alapítvány részéről van, amit a honlapjukon közzé is tesznek.
13852. Shaunie (válaszként erre: 13851. - Reginand)
2017. jan. 9. 12:15
Én csak leírtam, ami elhangzott. Nem formáltam véleményt az ügyben.
13851. Reginand (válaszként erre: 13849. - Shaunie)
2017. jan. 7. 18:37
Koszonom. Azert sztem az idosebb embereknek is megvan a maga elonyuk, na mindegy. sztem a bolcsot kihuzhatjuk
13850. 3621b09d80
2017. jan. 6. 21:38

Köszönöm a válaszokat.

Akkor mi is több képet szedünk majd össze. Az ügyintéző azt mondta elég egy közös levél, de ezt nem nagyon tudom elképzelni hogy is nézhet ki. Külön-külön írunk inkább.

Én 33 éves vagyok, férjem 32.

A törvényes keretek között szeretnénk több alapítványhoz is jelentkezni, de ez még messze lesz..

13849. Shaunie (válaszként erre: 13846. - Reginand)
2017. jan. 6. 11:20
Szia! Nem tudom, hány éves a Párod. Amikor mi voltunk a személyes találkozón, akkor volt egy pár, akinek a férfi tagja 48 éves volt, a másik pedig 36. Igaz, említésre került, hogy a biológiai anyák egyetlen kívánsága általában az öf szülőkkel szemben, hogy fiatalok legyenek. Meg ennél a párnál is mondta Budavári Zita, hogy nehéz elfogadtatni egy kismamával, hogy az öf apuka olyan idő, mint az Ő apja. A civilek esetében tájékozódjatok a honlapjukon, elérhetőségeiken, biztos kaptok majd információt, hogy hova érdemes bejelentkeznetek.
13848. logodi (válaszként erre: 13847. - 3621b09d80)
2017. jan. 5. 21:00

Szia Petra!


A bemutatkozó levélben mi nem szólítottunk meg senkit. Kicsit hasonlított az önéletrajzra, de nem volt sem felsorolás, sem pontos dátumok. Mi az életünk fontosabb állomásait említettük meg (születés, testvérek, felsőbb iskolák, munkahely, megismerkedésünk- és házasságkötésünk ideje), azt, hogy hogyan és miért jutottunk el az örökbe fogadás gondolatához, illetve azt is, hogy mekkora most a rokonságunk. A4-es méretben egy-egy oldalt írtunk, természetesen külön-külön.

Fényképet többet vittünk. Olyat is amin egyedül vagyunk, olyat is, amin együtt szerepelünk, és vittünk a házunkról is. Végül az ügyintézőnk választott ki egy-egy szóló-, és egy páros képet, és mi választottunk egyet a házról.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. : )

13847. 3621b09d80
2017. jan. 5. 16:43

Sziasztok!


Elolvastuk az általatok ajánlott könyveket, átbeszéltük itthon a dolgokat, és eljött az idő, hogy belevágjunk. Ma hívtam fel a TEGYESZ-t, egy nagyon kedves hölggyel beszéltem. Megbeszéltünk egy találkozót, amire javasolta, hogy vigyünk magunkkal egy fotót és egy kis bemutatkozó levelet.

Pontosan hogyan nézzen ki ez a levél? Kit szólítsunk meg benne? Milyen hosszú legyen? Egyáltalán miről írjak és miről ne? Jól jönne egy kis segítség :D

Köszönöm!

13846. Reginand
2017. jan. 5. 14:43

Sziasztok, Uj vagyok a forumon (ezen). Olvastam miket irtatok a Bolcsorol. Ezek szerint nekunk nem kell jelentkezni ugye, felesleges varakozas lenne csak ? ( 40 leszek nyar vegen)

Esetleg van vmi tanacsotok ezzel kapcsolatban, melyik szervezethez erdemes fordulni?


KOszonom

13845. Shaunie (válaszként erre: 13844. - Edinácska79)
2017. jan. 4. 09:34
Igen, ezt gondoltam, hogy akarata ellenére nem lehet ott lenni, csak úgy étettem, hogy a Gólyahírnél pártolják az "együtt szülést". Vagyis, akinek ez gondot jelent, fontolja meg, hogy jelentkezik-e, mert benne van a pakliban.
13844. edinácska79 (válaszként erre: 13841. - Shaunie)
2017. jan. 3. 16:29
Annyit hozzátennék.hogy csak akkor lehetsz ott a szülésnél.ha az örökbeadó hozzájárul.Nem kötelező senki számára.
13843. Shaunie (válaszként erre: 13842. - E5f70b7ed6)
2017. jan. 3. 15:17
Annyi alapítványhoz jelentkezel, amennyit jónak látsz. :)
13842. e5f70b7ed6 (válaszként erre: 13841. - Shaunie)
2017. jan. 3. 12:28
Tehat akkor tobb alapitvanyhoz is lehet jelentkezni? Azt hittem csak egyhez. :)
13841. Shaunie (válaszként erre: 13840. - E5f70b7ed6)
2017. jan. 3. 08:40
Mi első sorban a Bölcső Alapítványtól szeretnénk örökbefogadni, mert azzal az "eljárással" tudunk azonosulni a legjobban, amit Budavári Zita képvisel. Ezen kívül jelentkeztünk a Gólyahír Egyesülethez, mivel senki nem tudja, hogy a Bölcső Alapítványtól végül kap-e babát. Itt annyira nem tartjuk jónak, hogy a leendő öf szülők ott vannak a szülésnél, mivel a vsz anyának ez egy elég meghatározó esemény, kellemetlenül érezheti magát, illetve szerintünk a szülés élményére átfordulhatnak benne a dolgok és meg is gondolhatja magát. Mivel azonban nagyon szeretnénk kisbabát, bevállaljuk ezt, ha úgy hozza az Élet. Ezeken kívül jelentkeztünk még az Együtt az Életért Egyesülethez, mert ugyan rettentően hosszú ott is a sor és elég kevés öf van náluk évente, de adnak második babát is, ha időben szólsz, hogy szeretnél testvért, függetlenül attól, hogy az első babát honnan fogadtad örökbe. Most lesznek olyanok itt a fórumon, akik megköveznek azért, hogy jelentkeztünk a Gólyahírhez is annak ellenére, hogy nekünk Budavári Zita a legszimpatikusabb, de úgy voltunk vele, hogy a célunk vezérel és a törvényes keretek között igyekszünk mindent megtenni, hogy szülővé válhassunk. Ettől függetlenül természetesen azok a párok is nagyon szeretnének babát, akik egy civilhez jelentkeznek, szerintem ez egyénileg változó, hogy ki mit vállal be. Az ororkbeponthu oldalt tudom ajánlani, ott mindegyik civil bemutatkozik egy-egy cikkben, illetve mindegyiknek van honlapja, ahol leírják, mi a jelentkezés menete. Ahol ez nincs esetleg leírva, ott biztos találsz egy e-mail címet vagy telefonszámot, ahol tudsz érdeklődni a jelentkezésről.
13840. e5f70b7ed6 (válaszként erre: 13839. - Shaunie)
2017. jan. 2. 13:21

Neem annyira nem titkos.

Leirod nekem melyik alapitvanyhoz jelentkeztetek? Mi ennek a menete?

13839. Shaunie (válaszként erre: 13833. - E5f70b7ed6)
2017. jan. 2. 08:55
Szió! Mi jelentkeztünk. Mit szeretnél tudni? Tudom, hogy azt írtad, hogy privát üzenetet szeretnél, de hátha nem annyira titkos, amire kíváncsi vagy és másnak is a hasznára lehet. :)
13838. Shaunie (válaszként erre: 13831. - Enigma.)
2017. jan. 2. 08:53
Köszönöm, hogy megírtátok a tapasztalataitokat...nem lesz egyszerű, már látom, mondjuk eddig is tudtam, csak azért más így olvasni is...
13837. logodi (válaszként erre: 13836. - Ed70d9df2d)
2017. jan. 1. 10:55

Szia Renáta!

Mi december 05-én kaptuk meg a határozatunkat, és december 23-a óta az országos listán is rajta vagyunk. Mi azért szeretnénk örökbe fogadni, mert nem lehet vér szerinti gyerekünk (túl vagyunk sok-sok beavatkozáson).

A TEGYESZ-nél júliusban jelentkeztünk telefonon, majd személyes beszélgetés, környezettanulmány, pszichológus következett. Végül a tanfolyam, mely két napos volt.

Miután mindketten elmúltunk 40 évesek, alapítványhoz nem jelentkezünk, csak a TEGYESZ megyei- és országos listáján várakozunk.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok!

13836. ed70d9df2d
2016. dec. 31. 17:32

Sziasztok! Először is BUÉK mindenkinek :)


Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akik már túl vannak esetleg az örökbefogadáson illetve pont benne vannak a közepén. Mi a férjemmel úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egy gyermeket örökbefogadni 6 éves korig. Nincs egyikünknek sem betegsége, egyszerűen ez egy belső érzés, hogy ezt szeretnénk :)


Bármilyen tanácsnak, információnak örülünk, mi januárban fogjuk elindítani az egészet!

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook