Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
13955. évanéne
2017. febr. 7. 19:28

Sziasztok!

Van itt olyan, aki nagyobb gyereket, 2 éves körülit fogadott örökbe, nevelőszülőktől?

Szeretnék némi tapasztalatot, tanácsot!

13954. trapiti (válaszként erre: 13953. - Shaunie)
2017. febr. 7. 10:17
nem is egeszen ertem hogyan lehetne maskepp. Egy gyerek szuletik, alapvetoen megvaltozik a helyzet a csaladban. minden lenyeges korulmeny valtozasat be kell jelenteni, a tanfolyam kivetelevel mindent ujra megcsinalni es uj alkalmassagi hatarozat kell immar masodik gyerekre, aki minimum ket evvel fiatalabb mint a ver szerinti, vagyis a kezdeti sorszam ugyan megmarad, de minimum ket evig nem kapnak gyereket. A civileknel a Bolcsonel ilzenkor mar nem allhatnak sorba, a Golyahirnel elmeletileg igen, tehat nagyjabol bele is ferhet a 3-4 eves varaokzasba egy ver szerinti baba plusz a ket ev korkulonbseg. De mindenkepp uj hatarozattal.
13953. Shaunie
2017. febr. 7. 09:09
Én is úgy tudom, hogy ha gyermek születik, új határozat kell, új vizsgálat, hiszen változtak a körülmények.
13952. 9c1bea05b7
2017. febr. 6. 15:31

Sziasztok! 😊

Mi is voltunk első beszélgetésen, de mi sem adtuk be, mert mi sem vagyunk házasok még!

Pozitív volt ez a találkozás a Tegyesznél, sok kérdésre választ kaptunk.

Átgondoljuk, hogy hogyan tovább ezek tudatában, aztán indulunk mi is!

Aki most várakozik vagy ügyintéz,annak sok sikert kívánok! :-)

13951. lucamami78
2017. febr. 5. 08:39

Koszonom szepen a segitsegeteket! Mindenkepp beadjuk, mert mar masfel eve is el akartuk inditani, csak mivel az eskuvonk tavaly nyaron volt, azt tanacsoltak, hogy eskuvo utan inditsuk.

Most legalabb mar be is adhatjuk a kerelmunket :)

13950. monikah72 (válaszként erre: 13937. - Lucamami78)
2017. febr. 4. 21:03

Kedves Lucamami78!


Én úgy tudom, hogy ha sikerül teherbe esni, az különleges élethelyzetnek számít, és a gyermekek érdekében várni kell az örökbefogadással. Az is biztos, hogy be kell jelenteni. De a határozat attól nem szűnik meg, csak szüneteltetik. A gyermekek közt 2 év korkülönbség az ajánlott, de mindig egyedi elbírálás van. Az átlag várakozási idő 3,5 év, de ez lehet 3 hónap is, attól függően, hogy milyen gyermeket szeretnétek (életkor, származás, betegség). Pest megyén kívül 40-50-en vannak a várólistákon, Pest megyében több mint 700-an várnak. Érdemes az országos várólistára is feliratozni. Én ezt szűrtem le a januári tájékoztatón, de nem biztos, h mindenre pontosan emlékszem. A határozat egyébként 3 évre szól és 1 évre meghosszabbítható. Szóval szerintem érdemes mihamarabb regisztrálni, ha közben gyermeketek születne, akkor is 4 éven belül még fogadhattok örökbe is, ráadásul a várólistán is előrébb haladtok közben:)). Az orokbe.hu -n van személyes történetek az örökbefogadásokról.

13949. Rigónéni
2017. febr. 4. 17:36
(olyan érdekes, hogy a témában legrelevánsabb oldalra mutató linkeket törlik az adminok, a gyerekkereső hirdetéseket nem...)
13948. enigma.
2017. febr. 4. 15:02

Ha valaki várakozás alatt lesz terhes, azt jelenteni kell a tegyesz felé.

Ha meg is születik a baba, akkor mivel megváltozik a családi állás, új határozatot kell szerezni, vagy módosítják az előzőt az új körülményeknek megfelelően.


Az biztos, hogy a már meglévő gyereknél csak fiatalabbat kaphat mindenki, és a gyerekek között két év korkülönbséget szoktak tartani (kivételt képez, ha örökbefogadott gyereknek születik örökbefogadható kistestvére, akkor azt soron kívül kaphatja ugyanaz az örökbefogadó), vagyis ha valaki várakozás alatt szül, akkor két évre "kimarad a játékból".

13947. Reginand (válaszként erre: 13937. - Lucamami78)
2017. febr. 4. 14:37
Ezzel nem vagyok tisztaban de sztem nem, hiszen nehm tortent orokbefigadas, nincs elmeketileg jogalapja a hatarozat megszuntetesenek. Viszont jekezni kell a tegyesz fele ahol valoszinuleg vagy kuvesznek vafy hatrebb sorolnak, hiszen ha van egy ujszulotted, nem tul jo kapni masodikat. Azert is irtam hatha feljebb ugrik es vki jobban tudja
13946. évanéne (válaszként erre: 13945. - MissMami)
2017. febr. 4. 14:07
Vas
13945. MissMami (válaszként erre: 13940. - Évanéne)
2017. febr. 4. 13:28
Szia! Melyik megyében várakoztok?
2017. febr. 4. 12:34

Az "ennyi"-t a hozzászólásomban csak azért írtam mert mind két hozzászólásban ki volt emelve ez a szó.

És igen,abban meg igazatok van,h valóban nem tudtam/tudom,h pontosan 6231 gyermek örökbe adható...

De szerintem mindenki úgy indul neki,h kb. halvány fogalma sincs a dolgok pontos menetéről,mik a lehetőségei,mennyi gyermek vár örökbe fogadásra,stb. mindenki "út közben"informálódik.

Kedves trapiti!

Igen,gondolkoztunk már rajta,(bár azt nem tudom, miért lényeges,mikor esélyünk sincs)lényegében abban egyeztünk meg,h a gyermek neme nem lényeges,bőrszíne sem lényeges,korrigálható betegség nem lényeges,csak azt szerettük volna ha 4-5 évnél nem idősebb. Ennyi beszéltünk meg.

13943. évanéne (válaszként erre: 13941. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 4. 12:12
Félreértettél, ha a mondandóm lényegeként ez jutott el Hozzád. Nem az a lényeg, hogy árvaháznak, lelencnek, vagy otthonnak hívjuk, hanem hogy a gondozásban lévő gyerekeknek csak töredéke örökbeadható.
13942. trapiti (válaszként erre: 13941. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 4. 09:29
Nem csak ennyi. Gondolkoztál már rajta milyen gyereket szeretnétek?
2017. febr. 4. 06:29
Akkor nem árvaház hanem otthonok stb. rossz szót használtam.ennyi..
13940. évanéne (válaszként erre: 13938. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 3. 21:39

Saját, friss tapasztalatot szeretnék megosztani Veled. Az osztrák határ mellett élünk, tehát nagy valószínűséggel területileg nektek is valahova ide lenne praktikus "tartoznotok".

2,5 éve azzal jelentkeztünk a TEGYESZ-nél, hogy örökbe szeretnénk fogadni egy 0-2 év közötti kisgyereket. Meglehetősen rugalmas kereteket adtunk meg, bízva benne, hogy így hamarabb sorra kerülünk.

Mi is azt hittük, "tele vannak az árvaházak", aztán tájékozódtunk: szó nincs árvaházakról. Lakásotthonok, átmeneti otthonok, nevelőszülők vannak, kevés örökbeadható, és rengeteg átmenetileg, vagy elméletileg átmenetileg gondozott gyerekkel. A kevés örökbeadható persze relatív, de minél kisebbet szeretne az ember, és minél egészségesebbet, fehérebbet, tökéletesebbet, annál kevesebb a gyerek, és annál hosszabb a várakozás.

Mi most, 2,5 év után kaptunk egy telefont, hogy van egy 2 éves kisfiú, és szerencsére bele is szerettünk.

Ez a helyzet itthon.

Ebben várnak sokezren.

Ezek után a sokezrek után jönnek csak a külföldiek. Elvileg.

13939. trapiti (válaszként erre: 13938. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 3. 20:56

Magyarországon élő magyar állampolgár ha Magyarországon fogad örökbe az nem kerül közel sem ennyibe, pár tízezer Ft csak. A külföldi örökbefogadásokat viszont ügynökségek intézik és annak sok a költsége.


Azért őszintén szólva amit az "árvaházakról" írsz elég naív elképzelés. Ti. állami gondozásban nagyon sok gyerek van aki nem is örökbeadható és a legkevésbé sem árva. És nagyon sok olyan akinek esélye sincs Mo-on csaldába kerülni a kora, származása, egészségi állapota miatt. Az "árvaházak" nem fehér bőrű egészséges kisbabákkal vannak tele, értük az otthon élő örökbefogadni szándékozók is éveket állnak sorba, miért adnák őket külföldre?

13938. cirmoscicajaj (válaszként erre: 13936. - Trapiti)
2017. febr. 3. 20:44

Teljesen igazad van,és értem,h miről beszélsz.De pont azért költöztünk ki,h a leendő gyermekeinknek jó/jobb életet tudjunk biztosítani,több lehetősége legyen,mint pl. Mo.-on.Ne tapasztalja meg ( mint mi)ha nem muszáj,h milyen mikor nincs mit enni,nincs egy normális ruha,cipő...Bár akkor még nem tudtuk,h örökbe fogadáson kell majd gondolkoznunk.

Igazából azt sem értem,h miért kerül több millio ft.-ba,h egy gyermeknek szerető otthona legyen...Elvileg nem az a lényeg,h mindnél kevesebb gyermek legyen az árvaházakban?Meg van mindenünk ami kell,na de azért nem vagyunk milliomosok,h ennyi pénzt ki tudjunk adni...

A környezet tanulmányról hallottam (sógornőm tapasztalata,bár más ügyből)az úgy zajlik,h ki jön ne az illető aki velünk foglalkozik(gyámügyes vagy nem tudom,h hivják)felméri a terepet aztán hazamegy.Nekem kellene állnom a kiutazását,itt tartózkodása alatt ételét-italát,és a haza útját.ennyi.Mindent meg lehet oldani...de ha esélyünk sincs akkor minek?

13937. lucamami78
2017. febr. 3. 14:56

sziasztok, márciusban lesz az első találkozónk az ügyintézővel, hogy elindítsuk a kérelmünket. Az lenne a kérdésem, hogy ha a többéves várakozás alatt sikerül teherbeesni, akkor a baba születése után elölről kell kezdeni a jelentkezést, és ügyintézést? (mert attól függetlenül is szeretnénk örökbefogadni egy babát/kisgyermeket)

köszönöm

13936. trapiti (válaszként erre: 13935. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 3. 10:05

Nem ez az elet egyetlen terulete amikor a kulfoldon elok hatranyba kerulnek. Anno amikor mi kulfoldre koltoztunk, meg kellett hozni ezt a dontest is, vagy maradunk es lesz meg egy gyerek, vagy megyunk es probalkozni sincs ertelme.

A masik oldal azert ertheto, ahol nem vagy allampolgar ott eløg egyertelmu hogy nem fogadhatsz orokbe. Amugy a vilag legtobb orszagaban komoly penzbe kerul orokbefogadni, itt pl tobb millio ft-nak megfelelo osszeg mire egz norveg hazaspar kap gyereket mondjuk Magyarorszagrol, olyat aki senkinek nem kell otthon (idosebb, roma, testverpar vagy testversor, beteg vagy mindez egyutt...)

De azert ez ertheto szerintem, a "kelendo" gyerekekre rengetegen varnak olyanok akik magya allampolgarkent Mo-on is elnek, tehat oket nem kell kulfoldre orokbeadni, azokat pedig akiknek csak kulfoldon talalnak szulot, egyertelmuen tisztazott korulmenyek koze kell adni, pl. olyan csaladba ahol azonnal megkapjak az adott orszagnak megfelelo allampolgarsagot, es nem egy kulfoldon elo magyar csaladhoz ahol a szulok jovoje is eleg bizontalan sokszor (pl. en sem tudom, 5-10 ev mulva milyen allampolgar Leszek... csak remelem hogy mar nem magzar...) Szoval en azert megertem, hogy mi mar nem tudnank otthonrol orokbefogadni ugy, hogy meg egy kornyezettanulmany sem oldhato meg.

13935. cirmoscicajaj (válaszként erre: 13934. - Corra32)
2017. febr. 2. 13:39

Köszönöm a segítséget.

Kb. én is ezt írtam.Akkor sajnos nincs változás.Azért ez marha jó...

Akkor indulnánk eséllyel ha hazaköltözné(n)k.Ott keressek albérletet,munkahelyet és várjam a messiást.Ez érdekes,itt azért nincs sanszom,mert külföldi vagyok,otthon meg azért nincs mert külföldön élek...

13934. Corra32 (válaszként erre: 13933. - Cirmoscicajaj)
2017. febr. 2. 09:47

Szia!

[link]

2017. febr. 2. 09:16

Sziasztok! A férjemmel utolsó lehetőségként beszéltünk róla,ha a lombik nem jön össze.

Tud valaki arról valamit,h külföldön élő házaspár fogadhat-e örökbe Mo.-ról?(Azt olvastam egy hölgy tapasztalata alapján,h az itteni illetékesek szóba se állnak velük,mert külföldiek)

A legutolsó infóm,h Mo. nincs szerződésben Ausztriával,így nem lehet,ill. önköltségesen lehet (5-8 millió ft.)az egész folyamatot végigcsinálni, és akkor is csak talán.Talán évek múlva kapunk egy gyereket.Ezek az utolsó infóim. Változott valamit a törvény?

13932. enigma. (válaszként erre: 13931. - 997685c4c4)
2017. jan. 31. 14:33
Két éves a kisgyerek. TEGYESZ-től érkezik.
13931. 997685c4c4 (válaszként erre: 13926. - Angyali)
2017. jan. 31. 14:23

Gratulálok!

Megkérdezhetem, hogy melyik alapítványtól érkezett a telefon?

13930. 997685c4c4 (válaszként erre: 13921. - Évanéne)
2017. jan. 31. 14:21
De jó, gratulálok nektek!
13929. Corra32 (válaszként erre: 13926. - Angyali)
2017. jan. 31. 12:31
De jó! Majd mesélj! Gratula!!!!
13928. Shaunie
2017. jan. 31. 08:10
De jó ilyen jó híreket olvasni!!! :) Várjuk a fejleményeket!
13927. katica 619 (válaszként erre: 13926. - Angyali)
2017. jan. 31. 06:35
Jujjj de jó, nektek is megy a drukk:)))
13926. angyali
2017. jan. 31. 06:12
Sziasztok lányok! Megcsörrent tegnap a telefon az a bizonyos hívás volt!!!! Fogadó képesek vagyunk-e!!! Hát persze.
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook