Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
13985. 325b42d966 (válaszként erre: 13983. - Trapiti)
2017. febr. 21. 06:23
Igen,egyetértek.De ez nem is volt kérdés.
13984. 325b42d966 (válaszként erre: 13982. - Monilla)
2017. febr. 21. 06:22
Valóban a rendszer nem tökéletes.Sem a nevelőszülőket de az örökbe fogadni szándékozó Embereket sem szűrik kellő odafigyeléssel.Aki örökbe szeretne fogadni és nem csecsemőt azoknak tisztában kell lenniük azzal hogy a gyerek akit kaphat már rendelkezik egy kicsike múlttal.Ezt el kell fogadni és kellő türelemmel ,szeretettel meg lehet nyerni a gyerek bizalmát.Nem rögtön bűnbakot keresve a nevelőszülőt kikiáltani hibásnak .Valóban a nevelőszülőnél élő gyerekek sorsa lehet vagy hazagondozás vagy örökbeadás de sok esetben viszont a végleges otthont jelenti a gyerek számára.Azt érzem hogy a Mi munkánkat ami nem is munka hanem életforma rögtön összehozzák az anyagi dolgokkal.Nem lehet csak a pénzért csinálni ugyanakkor Mi is pénzből élünk abból nevelünk gyerekeket pont úgy mint mások.
13983. trapiti (válaszként erre: 13982. - Monilla)
2017. febr. 20. 21:45
Igen, egyetértek. Így a nevelőszülő maga veszi el az esélyt a gyerektől hogy biztos és végleges családban nőjön fel. Miközben amit ő nyújtani tud, az bármennyire is szereti, csak átmeneti, hiszen ő nem fogadja örökbe. Én azt gondolom, ha igazán szereti, akkor a legtöbb amit megtehetne a gyerekért, hogy segíti az örökbefogadás folyamatát.
13982. monilla (válaszként erre: 13979. - 325b42d966)
2017. febr. 20. 21:05
A gyermek érdekében kell sajnos konfrontálódnia. A nevelőszülőknél van aki elfelejti, hogy szerződéssel látja el a munkáját, amiben benne van a hazagondozás és az örökbeadás lehetősége is. Nem véletlenül vezették be a gyermekvédelmi gyámságot, sajnos egyre több gyermekeket érintő jogsértés. Én ezt is annak tartom, hogy nem jól szereti a gyermeket, hanem köti magához. Nem vitatom, hogy a rendszer sem tökéletes. Én a nevelőszülőket sokkal keményebben szűrném, mint ahogy teszik azt jelenleg, de több pszichés támogatást kellene adni nekik, el nem feledve az anyagi megbecsültségük teljes hiányát is.
13981. 7597d95f3b (válaszként erre: 13978. - Obea)
2017. febr. 20. 19:19
Mi kom eszt m és 0_6 honapos korig kislány korrigálhato eu álapotu babát.
13980. évanéne (válaszként erre: 13972. - Idhikai)
2017. febr. 20. 17:53

Igen, az teljesen rendben van, hogy a nevelőszülő megszereti a gyereket.

És abban is igazad van, hogy ő sem varázsló.


De a nagyon szeretni és a jól szeretni között mégis látok különbséget. Ha a gyereket úgy illeszti be a saját családjába, hogy onnantól soha többé nem kerül szóba, miért van ott, mi lesz, miért, akkor az a gyerek nagyon van szeretve, de nem jól - véleményem szerint.

Én megkérdeztem a barátkozás 3. napján, a gyerekeknek el van-e mondva, kik vagyunk mi, fel vannak-e készítve. Azt a választ kaptam, hogy áááá, egy két évesnek ezt úgyse lehet, nem érti még. De amikor este 7-kor egy nyakamban csüngő, boldog gyereket hagyok ott, reggel pedig egy "néni nem" felkiáltással elutasító, zokogó gyerekhez érkezem, mégiscsak feltételeznem kell, hogy történt valami!


Mindettől függetlenül én sem gondolom, hogy alkalmatlan a nevelőanya, talán naivitás, de szerintem semmiféle rossz szándék nem volt benne. Viszont nem kapott megfelelő szakmai hátteret, támogatást, kontrollt, így most ő küzd egy éjszakánként felsíró, kétségbeesetten rácsimpaszkodó kisfiúval, aki két hete még maga volt a kiegyensúlyozottság.

13979. 325b42d966 (válaszként erre: 13969. - Monilla)
2017. febr. 20. 17:22
Miért jó az ha a gyám konfrontálódik a nevelőszülővel?Szerintem valóban a megbeszélés lenne a helyes a nevelőszülő és az örökbe fogadó közt.Emberből van a nevelőszülő is miért kell rögtön ítélkezni?Alkalmatlan,de miért is?
13978. obea (válaszként erre: 13976. - 7597d95f3b)
2017. febr. 20. 16:22
0-2 évesre, Borsod megyében. Eddig bármikor hívtam őket, írtam nekik, segítőkészek voltak.
13977. 7597d95f3b (válaszként erre: 13973. - Obea)
2017. febr. 20. 16:05
Nem nagyon voltak közlékenyek és hiába van rajta hogy félévente tájékoztatnak és ki jönnek nem jöttek.
13976. 7597d95f3b
2017. febr. 20. 16:01
Melyik megye?nekünk a fiam és lányom golyahires.
13975. 7597d95f3b
2017. febr. 20. 16:00
Ti mekkorára vártok?
13974. 7597d95f3b (válaszként erre: 13973. - Obea)
2017. febr. 20. 15:59
Mi nekünk 1év telt el tavaly hivtam öket nem nagyon mondtak számot pedig érdekelt volna
13973. obea (válaszként erre: 13970. - 7597d95f3b)
2017. febr. 20. 15:52
Szia! Mi harmadik gyermekre várunk, lassan 2 éve. Úgy tűnik, ebben az évben már sorra kerülünk.
13972. Idhikai (válaszként erre: 13968. - Évanéne)
2017. febr. 20. 11:03
A nevelőszülők megszeretik a náluk levő gyerekeket, ez így van jól... és nagyon fontos, hiszen a leendő szülők is addig szeretetben, harmóniában nevelkedő kisgyereket szeretnének a saját családjukba. A nevelőszülő feladata készíteni a gyermeket az örökbeadásra, de ő sem varázsló... sajnos. Én a nevelőszülővel ülnék le, ő ismeri a gyermeket, mit tanácsol, hogyan lehet közel kerülni hozzá... ő mit érez, mit gondol... stb. Kiderül, hogy magának akarja-e valóban a gyermeket, vagy tényleg valami másból adódó az első kudarc (ami tulajdonképpen nem kudarc, csak nem úgy sikerült, ahogy elsőre elterveztétek).
13971. Idhikai (válaszként erre: 13969. - Monilla)
2017. febr. 20. 10:59

Neked hogy jött le ebből, hogy alkalmatlan a nevelőanya a feladatára?

Az, hogy nincs szabad pszichológus teljesen hihető. Ez van. ... sőt ennél is rosszabb a helyzet időnként.

A kicsi gyerek pedig ösztönösen jelez, ha zavar van... és igen, sajnos okozhatja a leendő új anyuka bizonytalansága, zaklatottsága is.

Én inkább játszótéren, parkban, erdei sétán de mindenképp semleges helyen kezdenék ismerkedni, nem a nevelőszülő családjában.

13970. 7597d95f3b
2017. febr. 20. 10:01
Sziasztok van olyan aki a 3-ik babájára vár?mennyit várt rá?
13969. monilla (válaszként erre: 13968. - Évanéne)
2017. febr. 19. 22:02
Ne hibáztasd magad. A történetből nekem az jön le,hogy a nevelőszülő is erősen köti magát a gyerekhez, nemcsak a kicsi magát a nevelőszülőhöz.A mi megyénkben ilyenkor nem a tanácsadó, hanem a gyermekvédelmi gyám megy megy barátkozni. Ő azért szerencsésebb választás, mert hajlandó a gyerek érdekében konfrontálódni is a nevelőszülővel. Az számomra teljesen hihetetlen, hogy nem volt szabad pszichológus, szerintem nem is akarták, hogy legyen. Nemcsak egyetlen egy dolgozik ugyanis a szakszolgálatoknál. Mindenesetre nem hagynám annyiban a dolgot. Talán érdemes lenne a minisztérium és a szakszolgálat igazgatója felé levelet küldeni a tapasztalataidról. Az ilyen nevelőszülő alkalmatlan a munkájára. Nem benned van a hiba és nem te vagy alkalmatlan, a másik oldal alkalmatlansága nevelőszülő és a tanácsadó sokkal inkább az volt a történetben.
13968. évanéne
2017. febr. 19. 07:59

Köszönöm, hogy együtt gondolkodtok velem sokat segít ez abban hogy rendet tegyek a gondolataimban az érzéseimben!


Először is szeretném leszögezni hogy szerintem felesleges bűnbakot keresni, hisz senkit nem vezérelt rossz szándék a történetben. Ez persze nem azt jelenti, hogy felelőssége sincs senkinek.


A nevelőszülőnél ez volt az első "garnitúra" gyerek, a saját kiskamasz gyerekei mellett egy 7 hónapos, 2 és 3 éves nevelt gyerekek voltak nála. Mi a kétévessel kezdtünk ismerkedni, akiről a legelső alkalommal elmondta, hogy nem lesz könnyű eset, mert anyás. A 3 éveshez kicsit később kezdett járni egy család, azt hiszem, ő tegnap költözött.


Az első alkalommal beigazolódott, amit az öf. tanácsadónk mondott: a kisfiúnk rendkívül barátságos, kedves, aranyos kisfiú, az első 3 percnyi tartózkodás után bevont bennünket a játékaiba, partner volt az általunk kínált játékokban.

Egészen addig nem volt baj, míg tisztábatételre nem került sor. Hogy a bizonytalanságomat, ügyetlenségemet érezte meg, vagy mi történt, nem tudom, mindenesetre jelezte, hogy anyát akarja, nem szereti ezt a helyzetet. Ez egy csütörtöki napon volt, másnap kellett választ adnunk, hogy el szeretnénk-e kezdeni a tényleges ismerkedési folyamatot.

Hétfőn kezdtünk. A nevelőanya nevetve elmesélte, hogy érez valamit a kisfiú, mert egész hétvégén alig tudott tőle lépni, folyton simogatta, bújt hozzá.

Ettől függetlenül barátságosan fogadott bennünket a kicsi, voltak nagyon jó pillanataink, viszont a nevelőanya amint elpárolgott a látótérből, ordított érte, elutasított.

És ez napról napra rosszabb lett. Nem írom le a napi történéseket, hosszú lenne. De valahogy úgy voltunk, hogy amikor nagyon feldobva jöttünk el a kisfiúnktól, mert jól alakultak a dolgok, másnap mindig hidegzuhanyt kaptunk. Volt egy nap, amikor az érkezésünkkor azt láttam a kicsi szemében, hogy úristen, megint lesz valami...

Akkor már az volt a tanácsadónk terve, hogy gerillaakcióba lépünk, mire odaérünk, a kisfiú felöltöztetve kint lesz, betesszük a kocsiba, hogy ideje se legyen anyát keresni, és elmegyünk traktorozni.

85 km-re lakunk tőlük, 10 percnyire voltunk, amikor telefonált a tanácsadónk, hogy a nevelőszülő most hívta, hasmenése van a gyereknek, beteg, ne menjünk. Tudta hogy megyünk, időre. Mégsem nekünk szólt, és nem indulás-táján...

Rögtön felhívtam, megkérdeztem, tudunk-e valamit segíteni, hogy van a gyerek, stb... Bár másnap nálam is jött egy egynapos vírusos hasmenés, mégsem szabadulok azóta az érzéstől, hogy a nevelőanya nem volt őszinte a telefonban.

Másnap a tanácsadónk felhívott, hogy úgy gondolja, le kellene ülnünk: neki, a nevelőszülői tanácsadónak, a nevelőszülőnek és nekünk. Aztán azt is elmondta, úgy gondolja, le kell állítani az ismerkedést, pihentetni kell a kisfiút.

Sok-sok apró nüansz tartozik még a történethez, kezdve a saját gyerekekkel, akik ezt a kis kétévest nagyon szeretik, az apáig, aki egy-egy hónapot nincs itthon, stb...


Azt kérdezitek, akarom-e ezt a kisfiút, s ha igen, harcoljunk érte.

Sokminden kavarog bennem. A meddőség alapból egy kudarcélmény, vagy inkább egy kudarcos életérzés, számomra mindenképpen. Természetesen dolgozom rajta, törekszem az egészséges lelkületű, teljes életre, de ez a történet megint felhozta bennem az alkalmatlanság kétségét, fájdalmát. Pedig a szülőnek magabiztosnak, erősnek kell lennie a gyereke mellett, főleg ha a gyereke eleve egy megbillent lelkiállapottal kerül hozzá.

Azt nem tudom teljes szívvel kijelenteni, hogy letettem erről a kisfiúról. De az eszem azt mondja, most nem csak neki, de nekem is pihenni kell.

És igen, lehet, hogy bedobom a törölközőt, és csakis "nullkilométeres" gyerekben gondolkodom eztán.

13967. enigma. (válaszként erre: 13966. - Trapiti)
2017. febr. 18. 21:34

Lehet, hogy butaság, amit írok, de ilyenkor nem lehet más megyéből "kölcsönkérni" egy pszichológust? Vagy privát úton megfogadni egyet, aki ért hozzá?


Valahogy úgy érzem, itt a mevelőszülő a hunyó egyébként, és ez nagyon elszomorító :-(


Az biztos, hogy ha a szívetekben megvan a vágy erre a konkrét kisfiúra, akkor ne hagyjátok annyiban! Lehet, hogy "nehéz szülés lesz", de ha úgy érzitek, hogy ő a tiétek, akkor ne engedjétek el....

13966. trapiti (válaszként erre: 13964. - Évanéne)
2017. febr. 18. 20:33
Hát, ha úgy érezném hogy akarom ezt a gyereket, csak nem hagynám annyiban... és nem nagyon hinnék benne hogy a gyerek érdeke hogy ne legyen ürükbefogadás. A gyereknek előbb-utóbb el kell szakadnia a nevelőszülőtől, de nagyon nem mindegy, hogy a következő átmeneti helyre kerül-e vagy egy biztos családba. És ha nincs szabad pszichológus, akkor szereznék egyet én magam... már ha komolyan gondolnám hogy akarom az örökbefogadást.
13965. Rigónéni (válaszként erre: 13964. - Évanéne)
2017. febr. 18. 20:17
Te mit szeretnél?
13964. évanéne (válaszként erre: 13963. - Enigma.)
2017. febr. 18. 18:48
Őszintén? Nem tudom.
13963. enigma. (válaszként erre: 13961. - Évanéne)
2017. febr. 18. 18:23
A barátkozást végleg leállították, vagy csak szüneteltetik?
13962. katica 619 (válaszként erre: 13961. - Évanéne)
2017. febr. 18. 17:33

Szia.Szomorúan olvastam ami történt, és sajnálom.

Szerintem is több ponton hiba, vagy nem is tudom minek nevezzem ezt.Első megdöbbentő: éppen nincs szabad pszichológus????frankó.. milyen már ez.legalább mondta volna hogy amikor lesz, esetleg újra meg lehetne próbálni.vagy vmi.

Azt megkérdezhetem hogy a tegyeszes ügyintézőtök mit mondott erre az egészre? Előfordul?sajnálja...ennyi, és ezek után kiajánlják másnak? Vagy őt már nem.

13961. évanéne (válaszként erre: 13960. - Trapiti)
2017. febr. 18. 16:57

Értem amit írsz Trapiti, és egyet is értek.

Amikor egy hét után problémás volt a helyzet a tanácsadónk annyit mondott sajnos nem tud pszichológust hozni, nincs szabad.

Egyébként nem mi léptünk vissza.

Én még most is azt mondom, most ebben a pillanatban nyitva állna az ajtó a kissrác előtt.

13960. trapiti (válaszként erre: 13959. - 16db4cbd08)
2017. febr. 18. 14:11
Csak az a szomorú, hogy ha a nevelőszülő és/vagy a tanácsadó nem áll ki az örökbefogadók mellett és nem segítik végig a barátkozást, hanem így mint itt is félutón visszalépnek "a gyerek érdekében" az valójában nem szolgálja a gyerek érdekét. Kivéve ha a nevelőszülő akihez annyira kötődik a gyerek, felvállalja az örökbefogadást, erre szándéka és képessége is megvan. Ha nem, a gyereket bármikor, akár egy nap alatt is, tekintet nélkül arra hogy ő ezt hogyan éli meg, elvihetik máshová (a nevelőszülő felmond, megváltoznak a körülményei, a hálózat másképp gondolja stb stb stb) szegény gyerek persze 2 évesen azt hiszi hogy a nevelőszülő az anyukája aki sosem hagyja el, de ez nem így van. Ha egy gyerek örökbeadható, akkor örökbe kell adni, nem engedni hogy bentragadjon a rendszerben. Simán lehet hogy ez a gyerek pár hónap múlva ugyanezen az elszakadáson megy át, csak épp nem egy biztos családba kerül általa, hanem egy másik bizonytalan helyzetbe, ahonnét szépen majd tovább és tovább küldik, míg fel nem nő... :( mire jó ez??? Szerintem nem lett volna szabad feladni a barátkozást, inkább bevonni pszichológust, több időt rászánni stb. de nem visszalépni :( megint a gyerek húzza a legrövidebbet :(
13959. 16db4cbd08 (válaszként erre: 13957. - Évanéne)
2017. febr. 18. 13:17

Szia!

Az általad leírtak miatt szeretnének sokan "nullkilométeres" gyereket. Egy újszülöttel nem kell nagy ismerkedés. A nagyobb gyereket úgy mond el kell csábítani. Bele lehet mindent adni, de ha nincs meg a támogató háttér, akkor nem fog menni. Fontos, hogy vagy a gyerek gyámja (öf tanácsadó), vagy a nevelőszülő álljon az örökbefogadni szándékozó pár mellett. A legjobb, ha mindkettőjükben megvan a segítő szándék, de sajnos ez elég ritka. Széllel szemben nehéz pisilni. Mi sem számítottunk annyi nehézségre, amennyi előjött, de nálunk a gyám és az öf tanácsadó támogatott és teljes mellszélességgel kiállt mellettünk. A barátkozás egy lelki hullámvasút volt. Hol fent, hol lent. Sokszor volt, hogy én is sírtam, hogy ez nem fog menni. Aztán összeszedtük magunkat és újult erővel vágtunk neki a következő napnak. Hibák persze voltak, de végül sikeres lett az örökbefogadásunk :)

13958. MissMami (válaszként erre: 13957. - Évanéne)
2017. febr. 17. 16:05
Írtam privit. Mi is átmentünk ezen!
13957. évanéne
2017. febr. 17. 09:40

Sziasztok! Szeretném megosztani veletek a történetemet.

3 hete madarat tudtunk volna fogni a boldogságtól, amikor jött a TEGYESZ-től a telefon: van egy 2 éves kisfiú. Bementünk, megismertük a kicsi hátterét, megbeszéltük, mikor találkozunk vele először a nevelőszülőknél.

Mit mondjak: egy álom volt a kisfiú! Édes, aranyos, vagány, barátságos, okos... Egy kis bibi volt, nagyon ragaszkodott a nevelőanyához. Aztán kiderült, hogy ez nem is olyan kicsi baj, a kisfiú olyan szorongást, sírógörcsöket produkált "anyáért", hogy az elmondhatatlan. Mielőtt bárki azt mondaná, hiszti, jelzem, nap mint nap gyerekekkel dolgozom, de ilyet még nem láttam. 2 hét után odáig jutottunk, hogy a tanácsadónk azt javasolta, álljunk le a barátkozással, a gyerek érdekében. Egyetértettem vele. Ez tegnap történt.

Remélem, a kisfiú lelki békéje helyre fog kerülni. Hogy mással, más korban máshogy alakul-e majd a barátkozása, csak remélni tudom.

Ahogy azt is, hogy mi túl tudunk lendülni ezen, begyógyul a seb. A tegnapi napot végigbőgtem, teljesen kifeszültem. Jelenleg úgy érzem, én ezt nem tudom, és nem is akarom többet végigcsinálni, inkább sose legyen gyerekem.

Senkit nem akarok elkedvetleníteni, vagy riogatni. De engem speciel senki nem készített fel rá, hogy ilyet hogyan kell megélni.

13956. af1cfe1146
2017. febr. 15. 10:13
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook