Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
14015. lujjzika
2017. febr. 27. 19:18
Sziasztok! Igen érdekes felvetés volt a nevelőszülő és a kisfiú esete. 1. Nem a nevelőszülőben van a hiba, hanem a rendszerben. Ha a kicsi érdekei számítanának, akkor első körben felajánlanák a nevelőszülőnek az örökbefogadás lehetőségét. 2. Teljesen felháborító, hogy egy gyermekvédelemben dolgozó nevelőszülő semmibe veszi elmondásod szerint a gyermeket. A gyermek születésétől kezdve az adott korának megfelelő értelmi szinten érzékeli a változásokat. Mi az, hogy nem tudja miért érkeztetek? Miért nincs felkészítve arra, hogy ő új családba kerül, érte jön anya és apa? A gyermekek nem hülyék, sokszor hamarabb tudnak dolgokat mint a felnőttek, jobban olvasnak arcról, tisztában vannak a maguk módján a helyzetek komolyságával. Lehet persze, hogy nem vagytok szimpik a kicsinek, de ezt akkor is meg kellene veletek beszélni. 3. Én nem hagynám annyiban a tapasztaltakat, de nem törném magam egy ilyen kisgyerek miatt, mert később visszaüt. 4. Valami oknál fogva neki a nevelőanyuka az anyuka, akit kiválasztott, és ebben az esetben a gyermek érdeke számít azért, mert ő is megérdemli, hogy végső helyre kerüljön, és legjobb neki a mostani "családja".
14014. Rigónéni
2017. febr. 25. 16:36
Mi is ilyesmiket vittünk. Gratulálok a kicsihez!
14013. JazminP
2017. febr. 23. 21:34
Köszi pzsvi
14012. pzsvi
2017. febr. 23. 20:55
Mi annak idején virágot és desszertet vittünk.
14011. JazminP
2017. febr. 23. 20:43
Sziasztok. Legyetek szívesek segítsetek, illik ajándékot vinni a nevelôszülônek, mikor hazahozzuk a kisfiúnkat?
14010. monilla (válaszként erre: 14009. - 325b42d966)
2017. febr. 22. 17:00
Teljesen természetes, hogy kötődsz a kicsihez, mert ez a normális és ő is így tanul meg kötődni. Az elmondásban egyébként sokat segítenek az örökbefogadásos mesék. Az egyszerűbbet már egy közel két éves is megérti, még ha nem is beszél.
14009. 325b42d966 (válaszként erre: 14007. - Shaunie)
2017. febr. 22. 16:12
Sziasztok.Akkor 3.félként Én is elmondom hogy Shaunie egyetértek Veled sok mindenben.De miért is éreztem azt hogy meg kell védenem a mundér becsületét?Azért mert valóban sok nevelőszülő őszintén,szeretettel végzi a feladatát és még is megalázónak érezzük azt ha megélhetési nevelőszülő jelzővel illetnek minket.Az örökbe adással kapcsolatban pedig azért mert előtte állok.Hozzátok és a fb-ra is azért léptem be hasonló csoportba hogy erősödjek megismerjem azokat akik ezt az utat választották.Megjegyzem a saját 15-éves fiam lombikeljárásnak köszönhetően született Nekünk így Én is álltam a másik oldalon is de talán nevelőszülőségem kezdeti lépéseihez is ez vezetett.Visszatérve az eredeti gondolatokhoz az örökbe adás a nevelőszülők és az örökbe fogadni szándékozók közti ellentéteket szeretném megérteni.Én szeretnék erre minél jobban felkészülni de nem a saját hanem a gyerek érdekében mert itt csak Ő számít.Segítségünk nincs ehhez a folyamathoz sem előtte sem utána.Kötődöm és a kicsi is kötődik hozzám.Úgy hívom hogy Ő AZ én matricám mert egész nap velem van.Nem tudok és nem is akarok úgy gyerekeket nevelni hogy ne kötődjek hozzájuk.Az én kicsim 22-hónapos de még nem beszél így fogalmam sincs hogyan kezdhetném el felkészíteni az örökbe adásra.Anya,apa megszólítást nem kezdtük el mert nem jön a számra.Ezt meghagyom az Ő szüleinek.Annyi mindent Velem élt át a fogzástól,oltási lázig az első lépések,ezt nem vehetem el a szülőktől.A páromat úgy hívjuk hogy a Nagyfehér APA helyett.Rám még nem találtam ki nevet de megoldom.
14008. trapiti (válaszként erre: 14007. - Shaunie)
2017. febr. 22. 14:16

Igjen, igazad van, lehet hogy sarkosan fogalmaztam, de nem kellene magara venni senkinek akire nem vonatkozik. Nem is gondoltam kritizalni konkretan senkit, eraanyat meg kulonosen nem, de valamiert megis talava erezte magat, ezt sajnalom, nem allt szandekomban.


Amit irsz azzal messzemenokig egyetertek. A sajat tapasztalatom az volt, hogy nem volt olyan konnyu elkezdeni beszelni egy pici gyereknek arrol hogy hogyan kerult o hozzank. Es igjen, amikor eloszor-masodszor-harmadszor meseltem neki a tortenetet, neha a konnyeimmel kuszkodtem mert ugy ereztem mennyivel konnyebb lenne majd neki ezekkel mind nem szembenezni. Es nem lett volna jo ha egy 4-6-8 eves gyerekkel beszelgetek epp amikor meg en magam sem vagyok kesz teljesen hogy beszeljunk rola. Jo hogy mire sokat ertett addigra nem kellett az en sajat bizonytalansagaimat is ratennem, eleg volt neki a sajat dolgaival kuzdeni. Jo volt, hogy mire 2 evesen kerdezett (mert neki eszebe nem volt varni 6-8 evet vagy tobbet, o 22 honaposan azt kerte mondjam el ki volt ott amikor o szuletett...) szoval jo hogy addigra mar legalabb en magamban rendbe tettem, hogy mit es hogyan szeretnek neki elmondani. Jo, hogy a mai napig azt erzi, nem bant meg vagy nem okoz szomorusagot azzal ha kerdez, vagy beszel rola, de ehhez nekem is ido kellett. Szoval szerintem jo koran elezdeni. A masik hogy ha az elejetol beszelgetsz rola a gyerekkel (akkor is amikor meg azt hiszed hogy nem erti) akkor nem lesz egy konkret idopont amikor "megmondod" es ennek a megmondasnak a demona nem fog ott lebegni evekig koztetek. Egyszeruen beleno szulo is, gyerek is a helyzetbe, hogy errol idonket beszelunk. Van hogy honapokig nem jon szoba, es van hogy naponta, ez valtozik, de nalunk az alakult ki, hogy o is, es mi is nyiltan ki merjuk mondani a gondolatainkat ezzel kapcsolatban akkor es ugy ahogyan eszunkbe jut. Amikor valaki eloszor hallott nalunk ilyen beszelgetest (pl. nagyszulok), volt hogy ugy gondolta, sok ez a gyereknek, ugysem erti, minek terhelni ilyesmivel. Kesobb aztan ok maguk is azon a velemenyen voltak-vannak hogy jobb volt igy mintha halogattuk volna. A gyerek szempontjain tul en ugy erzem, nekem is nagyon megnyugtato es biztonsagos erzes hogy nincsenek csontvazak a szekrenyben... :)

14007. Shaunie
2017. febr. 22. 11:28
Lányok,végigolvastalak Titeket és úgy gondolom (már, ha bárkinek számít a véleményem. :D), hogy mindkettőtöknek van igazsága. Azt is tudom, hogy trapitivel olykor nehéz, mert néha kisarkítja a problémákat, de aztán végül nekünk is sikerült zöld ágra vergődnünk, pedig voltak kis harcaink... :) Eraanya pedig nevelőszülőként (ha jól értem, az vagy) picit elfogultan nyilatkozik, ami érthető, hiszen valószínűsíthetően Ő olyan nevelőszülő, aki a legjobb tudása szerint igyekszik eleget tenni hivatásának. Megadatott nekem, hogy a gyermekvédelemben dolgozzam, és hát nem egy és nem kettő olyan nevelőszülővel találkoztam, aki bizony nem éppen úgy végzi ezt a tevékenységet, ahogy a gyermek érdekei kívánják...A baj az, hogy mivel kevesen vannak, a gyerekek meg egyre többen, nem igazán van hatékony szankció a nevelőszülőkkel szemben és valószínűleg pont emiatt nem is szűrik őket annyira, amennyire jó lenne. Az örökbefogadással kapcsolatban meg azért én már hallottam olyan nevelőszülőről, aki direkt hamisítgatta a kapcsolattartási naplót, hogy a kicsi ne lehessen örökbe adható...A másik dolog meg az, hogy én is valahol a magam érdekei felé hajlok leendő örökbefogadóként és azt gondolom, hogy egész pici korban lehet az ő maga szintjén tudatosítani a gyerekkel, hogy a nevelőszülő nem a vsz szülő és nem ez a végleges családja. Én a mi gyerekünknek bizony pár hónapos korától időnként mondogatni fogom, hogy nem én szültem, hanem örökbe fogadtuk. Nekem az a hozzáállás sokszor nem tetszik, hogy a gyerek úgysem érti. Szerintem sokkal több dolgot ért, mint gondolnánk.
14006. 325b42d966 (válaszként erre: 14004. - Trapiti)
2017. febr. 21. 21:52
Tudod azért elég jelentős azoknak a gyerekeknek a száma akik nevelőszülőknél nőnek fel.Nekik ők a CSALÁD.Akkor ez is bűn?De részemről lezárnám ezt a beszélgetést mert semmi értelme Veled beszélgetni Te soha nem lennél nevelőszülő így azt sem értheted aki az lett miért választotta ezt az életformát,hivatást
14005. 325b42d966 (válaszként erre: 14004. - Trapiti)
2017. febr. 21. 21:47
Még írd le párszor légyszíves nehogy el felejtsem mi a feladatom.Remélem Te is tudod a dolgodat.
14004. trapiti (válaszként erre: 14003. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 21:31
Akkor ennyi szerintem, erről beszélek. És ez az ami miatt igenis fel kell készíteni a nevelt gyerekeket arra hogy nem maradhatnak mindig a nevelőszülőnél.
14003. 325b42d966
2017. febr. 21. 21:16
Te dolgoznák csupán a munka kedvéért?Tudom az Én feladatomat és őszintén remélem hogy Te is így végzed a munkádat hogy tudod mit miért teszel.
14002. 325b42d966 (válaszként erre: 14000. - Trapiti)
2017. febr. 21. 21:14
Semmi baj meg leszünk egymás nélkül
14001. trapiti (válaszként erre: 13999. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 19:07
De ki ítélt el????? Igen, munka, pénzért, mint ahogyan más is ha a hivatásából él, akkor az is munka egyben. De épp emiatt, hogy munka is, és hogy puszta jócselekedetből nyilván te sem folytatnád (mondjuk ha most azt mondanák, hogy nem tudnak tovább fizetni de a gyerekeket nevelheted tovább ha szeretnéd), emiatt kell a helyzetet a helyén kezelni, és a gyereket sem abban a téves hitben tartani, hogy te halálodik vele maradsz és ez az ő végleges és biztos családja. Mert nem az. Ez nem rajtad múlik hanem a helyzeten és nem ítélet, hanem tény. A nevelőszülő feladata a gyereket arra is felkészíteni, hogy egyszer valamilyen irányban tovább fog lépni, jó esetben családba, és amellett hogy szereted azzal tudod neki a legtöbbet adni ha hozzásegíted egy sikeres örökbefogadáshoz ha olyan a helyzet. A kiinduló történet egy 2 év körüli gyerekről szólt, ahol biztos hogy egy jó ideje lehetett tudni hogy örökbeadhatóvá fog válni, hogy jönni fog valaki, mert nyilván azt a nevelőszülő is tudta (hiszen gondolom eldöntötte) hogy ő nem fogadja örökbe. És ha ez így van akkor a gyereknek nem az utolsó pillanatban kellett volna kiborulnia, hanem már el kellett volna kezdeni felkészíteni akkor is ha csak 2-3 éves.
14000. trapiti
2017. febr. 21. 19:00
Nem haragból tettem, csak nem szeretem az egyoldalú kapcsolatokat. Te olvastál nálam mindent, soha egyetlen egyszer nem szóltál semmihez hozzá, te viszont semmit nem írsz lassan egy éve. Egyszerűen nem szeretném megosztani veled a dolgainkat tovább, szerintem ehhez jogom van. Már hamarabb kellett volna lépnem, csak eddig nem foglalkoztam ezzel.
13999. 325b42d966 (válaszként erre: 13996. - Trapiti)
2017. febr. 21. 18:54
Dehogy nem kell erre hivatkozni.Ne ítéld el a nevelőszülőt mert pénzt kap a munkájáért.Te sem jó cselekedetből dolgozol.Nekem az a hivatásom hogy különböző állapotú és korosztályú gyerekeket nevelek ezért nem tudok mellette dolgozni főállásban.Ez hivatás és nem munka de ezt Te úgy sem érted
13998. 325b42d966 (válaszként erre: 13997. - Trapiti)
2017. febr. 21. 18:49
Jellemző Rád hogy töröltél a naplódból.
13997. trapiti (válaszként erre: 13995. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 17:37

Nem is mondtam, hogy nem ;) csak azt, hogy nem tesz jót egy nevelt gyereknek ha abban a hitben nevelik, hogy ő épp a végleges családjában van. Mert nem, vagy nem feltétlenül.


És ahogyan én is más munka után néznék ha a családom érdeke úgy kívánná, gondolom te is, és a nevelt gyerekeid nyilván máshoz kerülnének. Nem vádollak semmivel, ez egyszerű tény, a dolog természetéből adódik.

13996. trapiti (válaszként erre: 13994. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 17:34

Nem mondtam hogy ne szeresd. De ugyanúgy ahogyan egy örökbefogadónak beszélnie kell a gyerekkel az örökbefogadásról, arról hogy van valahol egy vér szerinti családja, egy nevelőszülő sem nevelheti abban a hitben a gyereket hogy ő a szülője és nem fog soha elkerülni tőle. Nem kötheti ugyanúgy magához mint egy szülő a saját gyerekét.


Itt nem is pár hónapos gyerekről volt szó, hanem olyanról akit már lehetett és kellett volna készíteni, és aki bizony nagyonis úgy reagált mint aki pontosan érti mi történik. És ne mondd hogy 2 évessel nem lehet, én is tudtam az enyémmel beszélni a születéséről, meg a maga történetéről amikor 2 éves volt, úgy hogy értse. Igen, talán akkor ott könnyebb lett volna ráhagyni, meghagyni abban a boldog tudatlanságban, hogy én szültem, de most az évek távlatából biztos vagyok benne hogy nem elég szeretni, okosan kell tenni, felkészíteni arra amivel előbb-utóbb szembe kell néznie, akkor is ha pillanatnyilag nem egyszerű. És igen, alár pár hónapos korban el lehet kezdeni beszélgetni velük, ha másért nem azért hogy a (nevelő)szülő saját maga felkészüljön és tudjon beszélni a dolgokról. És igen, amilyen hamar csak lehet beszélni kell róla, hogy eljönnek majd érte azok akik a szülei lesznek. Különben amikor úgy intézed hogy ne szólítson anyának, valahol ezt teszed, és ez helyes is így, gondolom azért valamivel csak meg kell indokolni, miért ne hívjon anyának, nem? Mit mondasz neki, ha nem azt hogy nem te vagy az anyukája?


Munka: szerintem én is, te is magunk választottuk a munkánkat, mindegyiknek megvan a maga nehézsége, nem kell erre hivatkozni.

13995. 325b42d966
2017. febr. 21. 17:18
Még megjegyeznem kedves Adrienn hogy mindenki aki dolgozik megélhetési szempontok alapján választ munkahelyet
13994. 325b42d966 (válaszként erre: 13993. - Trapiti)
2017. febr. 21. 17:05
Már megtapasztaltam hogy Veled nem lehet értelmesen beszélgetni mert csak Neked lehet igazad.Szeretném megkérdezni Te nem fizetésért dolgozol?Szerintem igen.De Te hazamész a munkából és otthon ki tudsz kapcsolódni nekünk viszont az életünk részei a gyerekek.Ha nem szeretném őket akkor az lenne a baj.Pár hónapos gyerekeknek hogy a bánatba mondja el a nevelőszülő hogy drágám egyszer jön egy néni és egy bácsi akik a szüleid lesznek?Nálam pl az anya,apa megszólítást nem merem elkezdeni mert annyi mindent Én éltem át a kicsivel a fogzást,járást stb hogy ezt szeretném meghagyni a szüleinek.A rendszert nem kell szeretni hanem el kell fogadni mert ezen sem Te sem Én nem tudunk változtatni.Orvost,iskolát,ovó nénit választhatsz de a nevelőszülőben bízni kellene mert ez a gyerek érdeke.
13993. trapiti (válaszként erre: 13991. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 14:04

De ki mondta hogy a neveloszulo ne tartozna bele a gyerek multjaba,vagy hogy a gyerek egy feher lap amit az orokbefogado tolt meg tartalommal???


Azt sem mondtam, hogy nem kell szeretni, vagy ne kellene rendszer. Csak azt, hogy vegig tudataban kell lenni hogy a gyerek szamara varhatoan nem a neveloszulo a vegleges megoldas, keszulni es kesziteni kell ra a gyereket is. Es ne mondd hogy nem lehet, vagy nem lehet ugy hogy kozben szereted. Ez nem vagy-vagy kerdese. Az a neveloszulo aki ezt nem teszi meg, art a gyereknek, barmennyire is szereti.


Az orokbefogadasok felbontasarol van egzebkent egy jo cikk ay orokbeponthun, azert abbol is eleg szepen latszik, hogy a sikertelen orokbefogadasokban az orokbefogadokon kivul a rendszer es a folyamat tobbi resztvevoje ugyanugy felelos. Kezdve a neveloszulok, orokbefogadok nem megfelelo felkeszitesetol, elegtelen psziches tamogatasatol, a rendszer hibain at (pl alkalmatlansag felismerese)sok tenyezo allhat mogotte. Mellesleg azert annyira nem altalanos a dolog hogy az orokbefogadas felbontasra kerul, mint ahogyan mondod. A legtobb csalad becsulettel felneveli az orokbefogadott gyereket es koszonhetoen a felkeszitesnek, az utobbi idoben elrhetove valt segitsegeknek (Agacska, csoportok, konyvek, osszejovetelek, szakkepzett pzichologusok, gyerekcsoportok stb.)valoszinu hogy egyre kevesebb lesz - remlem - a sikertelen orokbefogadas. Hasonlo rendszernek kellene kibontakoznia neveloszuloi oldalon is... de ettol fuggetlenul, amig a neveloszuloseg fizetett allas, addig bizony benne vannak a megelhetesi szempontok is.

13992. 325b42d966 (válaszként erre: 13990. - Trapiti)
2017. febr. 21. 12:39
Még egy fontos arról amit írtál.De igen sajnos elég sok esetben gondolja meg évek múlva magát az örökbe fogadó szülő és "visszaadja" a gyermeket.Ez már egy más téma viszont létező és erről sem feledkezhetünk meg.
13991. 325b42d966 (válaszként erre: 13990. - Trapiti)
2017. febr. 21. 12:36
Egyáltalán nem azt írtam hogy az örökbe fogadó beleül a jóba.A mostani rendszer elég zavart és kusza.A gyerekek többsége sokkal több időt tölt a rendszerbe mint kellene és itt csak az örökbe adható gyerekekre gondolok.Másfél-két év mire a határozat megszületik és egy gyerek örökbe adható.Ez nagyon hosszú idő.Ennyi idő alatt nem lehet gyereket úgy nevelni mintha átutazóban lenne és mindjárt távozni fog.Muszáj rendszert kialakítani ami szüli a ragaszkodást megszületik a szeretet.Ez ellen Ember nem tud mit tenni.Azt gondolom a gyerek nem egy fehér tiszta papír amit az örökbe fogadóknak kell megtölteniük tartalommal.A gyereknek múltja van és abba beletartozik a nevelőszülő még ha egy idő után el is felejtődik.Az igazán szerencsés örökbe fogadók rögtön a kórházból vihetik haza a gyermeküket ezért természetesen az a történet egészen más
13990. trapiti (válaszként erre: 13989. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 12:20

Nem gondolom hogy csak megelhetesi neveloszuloseg lenne, de sok olyan esetet lattam es fogunk is meg latni amikor a nevelt gyereket csaldatagkent kezeli a neveloszulo, szereti, gondoskodik rola, majd egyszercsak tortenik valami, megvaltozik a csalad helyzete, es a nevelt gyerek azonnal kikerul a csaladbol. Ez persze ertheto, hiszen ez egy munka. Csak amikor arrol van szo hogy a neveloszulo nem akar vagy tud orokbefogadova valni, akkor nem szerencses teljesen sajatjakent kezelni a nevelt gyereket.


A nevelootthonnal ha jol emlekszem nem hasonlitottam ossze, nyilvan altalaban jobb ha neveloszulonel van a gyerek mint ha otthonban.


Arrol hogy az orokbefogadonak "mar csak folytatni kell" azert kicsit mas a velemenyem, elegge mas a ket elethelyzet, es nem lebecsulve a neveloszulo munkajat, de azt gondolom, hogy az orokbefogadok egy vegleges dontest hoznak, szemben a neveloszulpvel aki pontosan tudja hogy ha olyan helyzetbe kerul vagy ugy erzi akkor ki lehet hatralni a dologbol. Egy orokbefogado nem mondhatja 5 ev mulva hogy megvaltozott a csalad helyzete, es mostantol nem megy a gyerek nevelese. Nem akarok tenyleg senkit megbantani, de szerintem nagyon fontos lenne a neveloszuloknek tisztazni elsosorban sajat magukban, hogy mi a szerepuk, es ennek megfeleloen kezelni, nevelni a rajuk bizott gyerekeket. Talan ez a legnehzebb az egeszben es talan ez az amire sokan nem alkalmasak igazan. Nagyon komoly onismeretet es felkeszultseget igenyel szerintem az, hogy szeresse, jol szeresse, es kozben felkeszitse arra hogy akar a ver szerinti csaladba akar orokbefogado csaladba a leheto legsimabb legyen az atmenet. Szoval szerintem ez azert nem ennyire egyszeru, hogy a neveloszulo megtanitotta szeretni, az orokbefogado meg "beleul a joba"...

13989. 325b42d966 (válaszként erre: 13988. - Trapiti)
2017. febr. 21. 11:53
Azt érzem az írásodból hogy neked is csak megélhetési nevelőszülők léteznek.De hidd el jobb tőlünk örökbe fogadni gyereket mint gyermekotthonból mert Mi megtanítjuk szeretni ,kötődni őket és az örökbe fogadóknak csak folytatni kell ezt a folyamatot.
13988. trapiti (válaszként erre: 13984. - 325b42d966)
2017. febr. 21. 10:20

Pontosan azert hozzak osszefuggesbe, mert a neveloszuloseg amellett hogy eletforma (mint oly sok mas szakma-hivatas is), egz megelhetesi forras, munka fizetesert.

Sok esetben vegleges megoldas a gyereknek? Talan, de sosem tudni elore kinek lesz az, a legtobb gyerek atmenetileg van a neveloszulonel, elete soran vagy csaladba kerul (vszi, orokbefogado) vagy tobb neveloszulot is megjar mire felno. Hasonlit a dolog arra amikor az ember ovodaba adja a gyereket, remeli-hiszi hogy a valasztott ovoneni akit megszerettek kitart 3-4 evig, de ez kozel sem biztos. Barmi tortenik az ovoneni eleteben (beteg lesz, elkoltozik, jobb allast kap stb) nem sokat fog tetovazni hogy a sajat erdeket a gyereked erdeke ele helyezze, nyilvan neki az o elete, az o csaladja a fontos elsosorban es ez igy normalis. Hasonlo a helyzet a neveloszuloseggel is, amennyiben a sajat ill. a sajat csaladjanak erdeke vagy elethelyzete ugy hozza, a nevelt gyerek pillanatok alatt elkerul tole, barmennyire is szerette addig. Mivel ilyenkor a neveloszulo ugyanugy mukodik mint mas munkavallalo, nyilvan lehetetlen elvarni hogy maskepp tekintsenek ra mint munkavallalora, meg akkor is, ha egyebkent szeretettel gondoskodik a gyerekrol.

13987. 325b42d966 (válaszként erre: 13986. - MissMami)
2017. febr. 21. 09:44
Köszönöm hogy megértettél.
13986. MissMami
2017. febr. 21. 08:54

"Szeressem is, meg ne is"...Szerintem ez az az elvárás, aminek egy jó nevelőszülő képtelen megfelelni...Ez mindig így lesz szerintem.

Az örökbe fogadó szülőtől pedig képtelenség elvárni, hogy pár nap alatt felülírjon egy évekig tartó szeretetkapcsolatot a gyermek és a nevelőszülő között. Tőlünk például ezt várták el!Idő kell egy kapcsolat felépítéséhez, de nem lehet hónapokig ismerkedni.Nyilván, minden gyermek másként veszi ezeket az akadályokat. Nekik a legnehezebb...

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook