Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
14074. Idhikai
2017. márc. 2. 10:05

Óriási szórás van a gyerekek között, van aki lehet készíteni bármire is... van, akit egyáltalán nem. .. és akkor, ha az egyiket készítjük, a másikat miért is nem? ... mert nem az az első az életében, mert más, esetlegesen sokkal komolyabb eredményeket kell még elérni a nevelőszülőnek, ahogy írtam alább is.

Van olyan, amiről írtok, hogy kényelmesebb, ha megtartja, nem kell újjal bajlódni, vagy megszereti, és úgy dönt, hogy inkább megtartaná akár örökbefogadó szülőként, akár kis kijátszással nevelőszülőként. Van ilyen, de NEM EZ AZ ÁLTALÁNOS... A nevelőszülőség igen komoly döntés, és nem egy ember döntése, hanem egy családé, és ha jól látom olyanok vitatkoznak rajt, olyanok próbálják kitalálni, hogy milyen is, akik nem hoztak ilyen döntést, akiknek fogalma nincs arról, hogy mi történik egy ilyen családban.

14073. 325b42d966 (válaszként erre: 14069. - Lucamami78)
2017. márc. 2. 10:03
Köszönöm
2017. márc. 2. 10:03
Borzasztó az mikor a nevelőszülő nem készíti fel a gyereket,és nem az örökbefogadónak hanem a gyereknek.Én fogadtam örökbe felkészítettet és olyat is akit úgy neveltek mintha a sajátjuk lett volna.Nem kívánom senkinek azokat az estéket mikor a gyerek felsorolja magába a nevszülő és az ottani gyerekek nevét és mondogadja ,hogy "ők nem voltak a szüleim nem voltak a testvéreim". Mindent nekem kellett elmagyaráznom együtt sirtam vele.Hozzáteszem itt a nevszülő maximális segitséget adott barátkozáskor kicsit sem hátráltatott de elkövette azt a hibát hogy úgy nevelte mintha sajátja lenne,és igen ez hiba méghozzá elég komoly ,picit sem a gyeremek érdekeit szolgálja.
14071. Idhikai (válaszként erre: 14069. - Lucamami78)
2017. márc. 2. 09:49
... én is ezt éreztem, azért írtam előzőleg, amit írtam.
14070. Idhikai (válaszként erre: 14063. - Évanéne)
2017. márc. 2. 09:48
... egyetértek!
14069. lucamami78
2017. márc. 2. 08:49

Mi még nem tettük be a lábunkat az ajtón, mert csak jövő héten találkozunk először a tegyesz tanácsadóval. Csatlakoztam ide, a régi beszélgetések hasznosak voltak, de az utóbbi időben az egy témáról való vita (ami már nem is vita, csak kifakadás és a csalódottság kiírása ide) szerintem már sok.

Lehet azért, mert már van saját gyermekem, és tudom, milyenek, de eraanyával és nimanddal értek egyet.


Évanéne sajnos lehet, hogy jobb, hogy most nem sikerült, talán kell idő, hogy ezt a csalódottságot, dühöt, frusztrációt feldolgozd, és lehet, hogy egy pszichológus ebben segítene, és helyrekerülnének dolgok.


ezen a 'készítsék fel'-en lovaglásban már kb azt is lehetne, hogy a gyerek köszönjön minden néninek-bácsinak, hátha érte jönnek, és elviszik, ne rosszalkodjon, mert mit szól majd a jövőbeli anyukája, és ha meglát valakit a kapun átlépni, ugorjon a nyakába, anyukám! felkiáltással. Oké, ez persze így túlzás, de már kb így jön le.

14068. 325b42d966 (válaszként erre: 14066. - Trapiti)
2017. márc. 2. 07:52
Direkt és terelik,,,,de miért tennék?
14067. 325b42d966 (válaszként erre: 14066. - Trapiti)
2017. márc. 2. 07:50
Nem csata ez hogy valamelyik oldalra kell állni.Azért abban egyetérthetnénk hogy egyáltalán nem mindegy hogy valaki rögtön a kórházból viheti haza a gyermekét vagy aki nevelőszülőktől nem ugyanaz a helyzet.
14066. trapiti (válaszként erre: 14062. - Évanéne)
2017. márc. 2. 07:00

Teljesen igazad van. Én úgy látom szinte direkt nem akarják érteni amit írsz és terelik a beszélgetést úgy mintha bárki a nevelőszülőket támadta volna.


Egy gyerek nem 5 perc alatt válik örökbeadhatóvá, lenne idő kicsit előre gondolkodni és felkészíteni. Nem azért hogy az örökbefogadónak könnyű legyen, hanem hogy a gyerek a lehető legkevesebb sérüléssel kerüljön ki a történetből.

A ti esetetekben például a nevelőszülő sokat ártott a kisfiúnak azzal hogy úgy nevelte ahogy neki kényelmes volt, nem úgy ahogy a gyerek helyzete megkívànta volna.

14065. lujjzika
2017. márc. 2. 06:56
Sziasztok! Egyetértek a nevelőszülőkkel, én amit írtam azaz a felkészìtést komolyan gondoltam, de ahhoz, hogy valaki idàig eljusson a gyerekkel valòban rögös az út, és pocsék a rendszer. Ami a " pénzéhes nevelőszülőt" illeti van ilyen, bocs, hogy nem ìrtam oda tisztelet a kivételnek.Minden esetre egyetértek azzal, hogy valòban több segítséget kaphatnànak, hogy az örökbeadàs gyorsabban tudjon menni, és gördülékenyebben.
14064. 325b42d966 (válaszként erre: 14062. - Évanéne)
2017. márc. 2. 06:02

Nem ezt érzem.Szerintem Én ezt már nem magyarázom tovább mert nincs miért és nincs mit.

Sok sikert kívánok céljaid elérésében

14063. évanéne (válaszként erre: 14060. - Idhikai)
2017. márc. 1. 21:47
Nem hinném,hogy erről beszélgetünk. Ahogy már írtam, a nevelőszülők háttértámogatottságát elég gyengének látom,és a saját történetünkben sem bűnbakot kerestem,vagy rossz szándékot,a módszertani hiányosságokért sem okolom a nevelőanyát. De amikor összemossuk azt a két fogalomkört,hogy sajátomként szeretem,és azt,hogy én vagyok a családja.az baj! Az ember a családját egyben akarja tartani,a szeretett személynek meg objektíve a legjobbat keressük.
14062. évanéne (válaszként erre: 14061. - 325b42d966)
2017. márc. 1. 21:35
Továbbra sem ugyanarról beszélünk. Én azt forszírozom,hogy ha a nevelt gyerek azt az infót kapja,hogy ugyanolyan gyereke a nevelőanyának,mint a vérszerinti, akkor elébe zsákutcából indulunk ki. És ez a meggyőződésem független a megbántottságomtól!
14061. 325b42d966 (válaszként erre: 14059. - Évanéne)
2017. márc. 1. 16:45
Éva Te meg vagy bántva.Ezt megértem.De miért gondolod hogy Mi mindannyian nem jól neveljük a gyerekeinket,?Traumatizált gyerekeket kapunk a legtöbb esetben és mire eldől ki megy ki marad addig bizony nekünk rengeteg a feladatunk.Valóban nem a legfontosabb az hogy már az ajtóban elkezdjem mondogatni hogy egyszer lesz anyukád és apukád.Annyi minden történik a gyerekekkel amire hozzánk kerülnek nektek arról fogalmatok sincs
14060. Idhikai (válaszként erre: 14059. - Évanéne)
2017. márc. 1. 14:50
...a nevelőszülőhöz került gyerekkel először azt kell elfogadtatni, hogy a nevelőszülőhöz került (ki tudja honnan, milyen körülmények közül) ... meg kell tanítani, hogy bízhat az emberekben, és hogy most már jobb lesz... rengeteg beszélgetéssel, mesével (igen, szerintem ez tud legtöbbet segíteni), példamutatással, programmal... tehát vissza kell adni neki a gyermekkort. ... éééés majd, ezután jön a felkészítés a jövőre. Nem is értem a beszélgetést, mintha a nevelőszülőnek az lenne az egyetlen feladata, hogy a leendő örökbefogadóra a gyermek bűbájosan mosolyogjon, és a kapuból kiabálja, hogy anyuka, de jó, hogy megjöttél, mióta várlak... Bizony, ezelőtt még van egy csomó egyéb munka!
14059. évanéne (válaszként erre: 14056. - Nimand)
2017. márc. 1. 14:18
Ok,azt nem tudni az elején, hogy mi lesz a gyerekkel. De azt lehet tudni,hogy nem a nevelőszülőt szánják végleges megoldásnak! Innentől pedig nem tudom elfogadni,hogy a gyerek nem kap felkészítést. És most nem a 6 hónaposról beszélünk.
14058. 325b42d966 (válaszként erre: 14057. - Nimand)
2017. márc. 1. 09:19
üdv a klubban
14057. nimand
2017. márc. 1. 08:43

A pénzre... mert ez kimaradt..

Elég nagy rizikó a pénz miatt magamnál tartani egy gyereket, hiszen itt állami gondozásban vannak a gyerekek. pl..ha eltöröm a lábam és korházba kerülök, már egy ok arra, hogy vigyék az összes gyereket egy másik gondozási helyre. De akár mi közbe jöhet az ember életében. Amig egy családnál a saját gyereket lepasszolom a szomszédhoz, mamához baráthoz stb ha gond lenne, a nevelt gyereket kizárólag a foglalkoztatási jogviszonyba szerződött nevelőszülö gondozhatja. Tehát rizikós a szeretett neveltet a pénz miatt "tartogatni".

14056. nimand
2017. márc. 1. 08:36

Nem szoktam ide írni mert rám nézve "veszélyes " lehet. Tehát én nevelőszülő vagyok. Amit röviden reagálnék az előzményekre.

- Ha egy nevelőszülőhöz gyereket helyeznek ki, közel sincs eldöntve, hogy örökbe fog menni. Az esetek nagy többségében leszabályozott kapcsolattartás van a szülökkel akik hónapok, évek alatt elkopnak (vagy meghal)és így lesz a gyerek örökbe adhatónak nyilvánitva. Tehát kapok egy gyereket, nem tudom felkészíteni, hogy jön majd anyu apu, hiszen erről szó sincs.

_ gyám kérdésre... hát nálam jelenleg két csecsemő koru gyermek is van. Az egyik gyerek gyámjának nincs ideje az öf felterjesztésre, holott a kicsi 14 hónapja van nálam, kapcsolata nincs a rokonokkal, tehát sima ügy lenne az öf. A másik kicsi 6 hónapos más a gyámja és elindult az öf.


Tehát lehet kérdezni, de mindenek elött gondolkozni, vajon, hogyan történik minden folyamat.

A véleményem a tapasztalataim alapján az, hogy a nagy gyermekvédelmi rendszerben minden számit, csak és kizárólag a gyerek nem.

14055. Shaunie (válaszként erre: 14052. - Lujjzika)
2017. márc. 1. 08:20
Szerinted az örökbefogadó szülők nem nyújtanak nyugodt és harmonikus környezetet? Valóban trauma a gyermeknek, ha elszakad a nevelőszülőtől, de lehet ezt jól és a helyén kezelni, segíteni neki feldolgozni.
14054. évanéne (válaszként erre: 14053. - 325b42d966)
2017. márc. 1. 08:05

Era, ne szívd mellre szerintem ezt a pénz dolgot, vagy legalábbis ne minden esetben!

Ez egy speciális helyzet, hiszen a nevelőszülő valóban fizetett alkalmazott, munkaköri leirással, tb-vel, stb.

Ugyanakkor nem 8 órás az állása, hanem 24, és nem elég hozzá önmagában a gyermekszeretete, de ugyanakkor kevés az is, ha csak a megtanult tudását teszi bele a munkájába.

Azt gondolom, ezzel itt mindenki tisztában van, és amikor a fizetést felhozza valaki, az nem azért van, mert sajnálja azt a pénzt a nevelőszülőktől, vagy elítélné.


Suszterban is van jó is, rossz is, meg tanárban is.

Nevelőszülőben is van jó, meg olyan is, aki jó lehetne, de nem kapja meg a megfelelő hátteret, meg van rossz is, de még olyan is, aki minden rossz-szándék nélkül rossz, mert egyszerűen csak hülye. Ilyen az élet.

14053. 325b42d966 (válaszként erre: 14052. - Lujjzika)
2017. márc. 1. 07:50
Már megint a pénz.Nem tudtok szabadulni ettől a kérdéstől?Te Lujzika valahol dolgozol és a fizetésedet átutaltatod valamelyik jótékonysági szervezet részére?A nevelőszülők sem egyformák van aki együttműködő magától is és van akinek segítség kell ezért is vannak a tanácsadók és a gyámok hogy segítsék őt.
14052. lujjzika (válaszként erre: 14024. - Shaunie)
2017. márc. 1. 06:57
Sokkal helytelenebb ebben, ha a nevelőszülő azzal pròbàlkozik, hogy àllami pénzen magànàl tartja. Sajnos tetszik vagy sem a gyerek érdeke a nyugodt àllandó harmonikus környezet. Biztos megkérdezném a nevelőszülőt első körben.
14051. lujjzika (válaszként erre: 14023. - 16db4cbd08)
2017. márc. 1. 06:53
Amikor néhàny 3-4 évesen örökbefogadott ismerőst megkérdeztem azt mondtàk annak idején, hogy igenis vàrtàk, hogy értük jöjjenek, hogy nekik is legyen anya és apa.Minden tàlalàs kérdése.
14050. 325b42d966 (válaszként erre: 14049. - Évanéne)
2017. márc. 1. 06:10
Nem tudom hogy az milyen helyzet.Az Én kicsim nem beszél de még is beszélek neki arról hogy nem sokára eljön anya és apa.Ebből mennyit ért meg nem tudom mert 21-hónaposan most még minden más jobban érdekli mint az hogy én miről beszélek neki.
14049. évanéne (válaszként erre: 14048. - 325b42d966)
2017. febr. 28. 22:07
De azért abban megegyezik a véleményünk,hogy amikor megkérdezem a nevelőanyát,beszélt -e a gyerekkel róla,miért jönnek -mennek itt nénik,bácsik,fel van-e valamilyen szinten készítve,akkor az,hogy nem,Ennyi idős gyerekkel nem lehet ezt "megbeszélni",egyszerűen nem elfogadható?!
14048. 325b42d966 (válaszként erre: 14047. - Évanéne)
2017. febr. 28. 21:05
A 12-évessel igen,a 10-évessel nem mert az állapota ezt nem teszi lehetővé.A kicsivel már amennyire lehet igen.De pont erre írtam hogy minden gyerek más élethelyzetben van ezért nem ugyanazt tudom nekik mondani.Azt hiszem ezt valóban más tanulni és megélni.
14047. évanéne (válaszként erre: 14046. - 325b42d966)
2017. febr. 28. 19:56

Nem is várja tőled, vagy bárki nevelőszülőtől az érzelem-mentességet, és a kérdésem sem ez.


A kérdésem az, hogy a gyerekekkel beszélgetsz-e arról, hogy hogy fog alakulni az életük? Persze az életkoruknak megfelelő szinten.

14046. 325b42d966 (válaszként erre: 14045. - Évanéne)
2017. febr. 28. 19:45
Éva,azt gondolom ahány nevelőszülő annyi féle élethelyzetű gyerek.Nálam 2 gyerek is él akik soha nem fognak örökbe vagy hazakerülni.A kicsim viszont örökbe adható így az Ő helyzete természetesen más de mivel ez lesz a legelső örökbe adásom így nekem is meg kellett tanulnom kezelni ezt a folyamatot és helyretenni az érzéseimet amik még mindig nincsenek néha a helyén mert vessetek meg de én nem tudok érzelem nélkül gyereket nevelni még akkor sem ha tudom hogy örökbe fog menni
14045. évanéne (válaszként erre: 14040. - 325b42d966)
2017. febr. 28. 17:59

Eraanya, kérdezni szeretnék Tőled valamit, mert megragadott egy mondatod: "... és milyen nemes feladat úgy nevelni nem a vérszerinti gyerekedet mint ha a sajátodat nevelnéd." Én azt gondoltam mindig, hogy a nevelt gyerekkel akkor tesz jót a nevelőszülő, ha tudatosítja benne, hogy érte egyszer eljön majd valaki, aki neki olyan lesz, mint a nevelőszülő a vérszerinti gyerekének. Ez nem kevesebb szeretetet, vagy rosszabb bánásmódot jelent értelmezésem szerint, hanem a gyerek felkészítését arra, ami történni fog vele.

10 éven át tanultam fejlődéslélektant, de soha nem neveltem gyereket. Természetesen tudom, hogy az elmélet, és a gyakorlat időnként eltér, éppen ezért nem tudom máig sem eldönteni, hogy a mi történetünkben az általam hibának vélt dolgok valóban hibák voltak, vagy tévedtem.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook