Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés, mitől lehet? fórum

Szédülés, mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 5. 11:15

A leírtak az alacsony vérnyomás "tünetei", amiről azt állítják az orvosok, hogy kellemetlen, de egyáltalán nem veszélyes és "örüljön neki, így biztos nem lesz magas vérnyomása"...

Nekem is viszonylag alacsony a vérnyomásom és előfordul a hirtelen felállásnál szédülés, reggel iszonyat nehezen kelek fel és térek magamhoz. Én ezt nem tekintem igazi problémának, szerintem nem is veszélyes. A kávé egy lehetőség, de én igazából a sportra szavazok, ami megerősíti a szívet.

A nyári melegben kitágulnak az erek, így fokozottan előjön a dolog, akár ájulást is előidézhet.

A stresszes magyarázat egy nagy baromság szerintem, hogy lenne alacsony a vérnyomás a stressztől. A stressz egy pszichés veszélyhelyzet, arra pont hogy magas adrenalin-szinttel és emelkedett vérnyomással reagál az ember. Az pont a magas vérnyomás okozója. Nem is értem, hogy mondhatnak ekkora butaságokat sokszor az orvosok. (Persze ciki lenne bevallani, hogy fogalmuk sincs...)

A fényérzékenység mondjuk nem igazán illik bele szerintem a képbe, az inkább migrénes tünet szokott lenni.

2012. júl. 4. 22:35
Stressz szerintem mindenkinek van de nem sok ember szédül azért.((nagyon nehéz így élni
2012. júl. 4. 22:33
Ti amúgy stresszes típusok vagytok? Én sajnos igen, vagyis, hát mostanság volt mi kiváltsa, de vajon lehet tényleg a stressz a közös pontja ezen tüneteknek? Na persze mindenki életében vannak rosszabb napok, de itt azokra gondolok, akik rosszul tűrik a stresszt, vagy éppen olyan dózis éri belőle, hogy bárkit "ledöntene". Vajon, lehet hogy tényleg csak ennyi? No meg akkor miért is alacsony a vérnyomásunk? Hisz ez inkább magas vérnyomást okoz.
20. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Málnabogyó)
2012. júl. 4. 22:22

Ez így van ahogy írod,de nekem se csináltak semmit,jó pár dokit,kivizsgálást megjártam,de semmit nem találtak!

Ez még rosszabb mintha tudnám mi a baj!

Nekem is el szokott sötétedni a világ,pontokat látok,nagyon rossz érzés!

2012. júl. 4. 22:11
Sajnos nekem egy virusos betegség váltotta ki azóta van ezek:(((Ja és voltam még kardiológián is
18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Málnabogyó)
2012. júl. 4. 22:07

Hát igen de van, hogy egyik pillanatról a másikra ültő vagy álltó helyzetemben megszédülök:((((

Az agyvízben volt akinek magas volt az agyvíz mennyiség vagy mi az okozta a bajt de volt akinek SM-től volt:((

17. málnabogyó (válaszként erre: 15. - 171925f409)
2012. júl. 4. 22:06
Mit találhatnának az agyvízben? Neked is el szokott sötétedni a világ?
16. Sanka02 (válaszként erre: 15. - 171925f409)
2012. júl. 4. 22:02
én is március óta tűröm.
15. 171925f409 (válaszként erre: 13. - Málnabogyó)
2012. júl. 4. 22:01
Nekem már csak az agyvíz vizsgálat lenne hátra de azt mondták nem találnak majd semmit hisz a ct,mri is jó volt szóval ezzel kell együtt élni:((((((
14. Rika1 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 4. 21:59
2012. júl. 4. 21:59

Azzal nincs is gond, hogy ezeket a tüneteket az alacsony vérnyomásra fogják. Valószínűleg igaz is. De mitől van az alacsony vérnyomás? Mert abba nem szabad beletörődni. Igen is, az is veszélyes, nem csak a magas. Az agynak és a szemnek komoly károkat okoz(hat) sajnos. Nekem a szemem gallyra is ment, és hát valamelyest a memóriámon is érzem, a gondolkodáson, hogy szép lassan, de igen is árt. Csak hát Niki 1 hozzászólása után igen csak kétségbe ejtő, hogy még hova lehet fordulni?

Na meg ez a stressz kifogás...

2012. júl. 4. 21:57
igen a hányinger nálam is volt sokáig.. mintha mostanában ritkábban lenne.
2012. júl. 4. 21:55

Mindenképpen vizsgáltasd ki. A kisördög sosem alszik. Legfeljebb minden negatív lesz. De legalább nyugodtabb leszel.


Voltam szemészeten, fül orr gégén, neurológusnál, Beap- blink, CT vizsgálaton.

Nálam a szédülés erős hányingerrel társult.

10. Linella7 (válaszként erre: 6. - Málnabogyó)
2012. júl. 4. 21:55
még nem voltam dokinál, attól félek, nekem sem mondana többet. te tudod miről beszélek. vagyok valahol és azthiszem hogy végem van mert nem látok semmit pár másodpercig és sötétség..
9. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Málnabogyó)
2012. júl. 4. 21:53

Na igen a stressz!

Mindenre ezt mondják,ne idegeskedj stb..

Nekem az ekcémám is állítólag idegi alapon jön elő!

2012. júl. 4. 21:52
Én is évek óta küzdök ezzel voltam már Ct-n, Mri-n,Otoneurológián,fül összes vizsgálaton,reumatológián , röntgenen,szemészeten ott is mindent megnéztek sehol semmi azt mondták a stressz.Hát jó mindent arra fognak:((
2012. júl. 4. 21:51

Biztos a vérnyomásoddal lesz valami,szerintem alacsony és ez a meleg is közrejátszik azért.

Én is így érzem magam fejfájás, szédülés,ájulásérzet,hányingerem is szokott lenni,de a vérnyomásom miatt.

80/50 felé nem nagyon megy.

2012. júl. 4. 21:49
Velem ugyan ez van. Már régóta, bár várandóság alatt mérséklődött, de most ismét:( A legrosszabb az álmosság, és az elsötétedő világ. Persze én is voltam ezzel dokinál. Összegezve az "eredmény" alacsony vérnyomás, igyak sok folyadékot, teát. Na ezzel én se lettem okosabb, de elképzelésem sincs, hogy hova lehet fordulni. Te milyen dokival vizsgáltattad magad? Mennyire stresszes az életed?
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 4. 21:42

Sajnos lehet a melegtől is, de jó a doktor ajánlata, nézd meg a vérnyomásod :)


Ha nem magas, igyál egy kávét, mert az vízhajtó is.

És a melegtől felgyűlt agyvizet kihajtja :)

2012. júl. 4. 21:42
Engem már végig vizsgálgattak, hogy mitől szédülök. Nálam csak a kimerültség okozza. A neurológus antidepresszánst adott de nem szedem, inkább gyógynövényes nyugtatóval próbálok pihenni.
2012. júl. 4. 21:41
Sajnos ez nem fogható a melegre, már régebb óta van.. Illetve a fénytől a napon is megfájdul a szemem, fejem..
2. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 4. 21:38
Lehet a melegtől is. Illetve nézesd meg a vérnyomásod, hogy minden rendben van-e vele.
2012. júl. 4. 21:37
Mitől lehet? Ha felállok úgy elszédülök, hogy 2-3-4 mp-ig nem is látok.. A fejem is folyton fáj.. Azt mondják hirtelen ülök, állok fel,de nem így van.. Illetve fáradtság, kedvtelenség.. Van valakinek hasonló panasza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook