Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki valami biztosat a Crohn-betegségről? fórum

Tud valaki valami biztosat a Crohn-betegségről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. aug. 3. 20:20
Ha azért van ilyen csönd, mert mindenki problémamentes, akkor nagyon örülök! :D
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - F3000dc5ef)
2012. júl. 19. 17:56

Hát, a cukrot szereti a kölök. Nem tudom viszonyítani, mert én magam nem sok cukrot eszem, kenyeret is keveset.

Üdítöt nagyon ritkán iszunk, csipszet meg soha. Sem gyári sütiket.

Allergia a kanyarban sincs nálunk, sem asztma, egyik ágon sem.

55. f3000dc5ef (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2012. júl. 19. 17:39

:(


Nagyon oda kell figyelni a finomított szénhidrátra...általában az a bűnös. Koleszterint el kell felejteni, nem az a hunyó.

54. Guruljka (válaszként erre: 53. - F3000dc5ef)
2012. júl. 19. 17:23
Majd a fiamra kell odafigyelni, ez valami genetikai hiba lehet. A férjem egyetlen élő rokonával beszéltem, általában hajszálér-szűkület és érszűkület volt a családban a leggyakoribb halál-ok.
53. f3000dc5ef (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2012. júl. 18. 22:18

Az jó, ha rendben vagy!


Tényleg érezheti az ember, hogy neki mi a megfelelő.

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - F3000dc5ef)
2012. júl. 18. 22:15

Most voltam laborban, remek nagyrutin-vérképet produkáltam. Pedig kényelmes lett volna a túlsúlyt a pajzsmirigyre fogni, hihi....


Majd megnézegetem a vega paleosokat is, ne vigyük félre a beszéd fonalát... ☺

51. f3000dc5ef (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2012. júl. 18. 22:12

ez igaz. Én is azt mondom, kinek mi esik jól. azért jó, hogy néha eszel húst...különben számíthatnál pajzsmirigy gondokra....

csak megjegyzem, hogy vannak ám vega paleosok is :D

2012. júl. 18. 22:01
Nézd, mindenki más. Én inkább vega vagyok, az esik jól. Soha nem ettem sok húst, és gyakran sem.
2012. júl. 18. 22:00

Akiket olvasok, azt írják, szinte véletlenül tértek át, nem volt észrevehető.

Próbáltam már olvasni, de mindig csak az elejébe futok bele...

48. f3000dc5ef (válaszként erre: 47. - F3000dc5ef)
2012. júl. 18. 21:26
ja, és ha csak azt olvasod, hogy mit lehet enni, de azt nem tudod, hogy a többit miért nem...nos akkor nem is lehet tartani. Én amikor elolvastam mit miért nem lehet....és rájöttem, hogy jééé tényleg így van. Akkor már eszembe se jutott kenyeret, tésztát, tejet stb. enni. Le se tudták volna tuszkolni a torkomon :D
47. f3000dc5ef (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2012. júl. 18. 21:24

Elhiszem, hogy elsőre furcsa....én is csodálkoztam magamon, amikor rájöttem, hogy simán lemegy a hagymás-szalonnás rántotta, a pörkölt..és bármi ami régen elképzelhetetlen lett volna.

És nagyon meggyőző ám...mikor elmúlik a betegség. Nekem annyira fájt már a karom, hogy a fogmosás is nagyon nagy nehézséget jelentett....majd egyszer csak rájöttem, hogy nyúlkálhatok bármiért nyugodtan, mert nem fáj :) hatalmas élmény :D

46. Guruljka (válaszként erre: 45. - F3000dc5ef)
2012. júl. 18. 21:08

Olvasgatok a paleoról, de nem tudom már azt sem elképzelni, hogy mindennap akár több alkalommal is húst egyek.

Némelyik zsíros dolgot szeretem, de azt meg kenyér nélkül....no nem!!!

Olvasok remek gyógyulásokat cukorbetegségben is, akik paleóznak, de ezt nem nekem találták ki.

Kevés kenyeret eszem, hogy leadjam a kis súlyfölöslegemet, de rántotta kenyér nélkül le nem menne!

No arról meg nem beszélve, hogy így se tudom sokszor, mi a fenét egyek, mert egy faluban élek, ahol éppen zöldségféléből képtelenül kicsi a választék.

45. f3000dc5ef (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2012. júl. 18. 17:01

Ez egy autoimmun betegség. Ha az immunrendszered jól működik akkor ez nem jön létre.

Én ma már azt vallom, hogy csak az étrend az amivel ki lehet védeni. Nem igazán az amit leírtál. Mi paleozunk. És a fiam gyógyszerek nélkül is jól van :D És ez a legjobb benne.

Nekem elmúlt az asztmám (kedves asszonyom, nincs rá gyógymód, szedni kell egy életen át a gyógyszereket...ugyanmár, dehogyis van mellékhatásuk!) megszűnt az izületi gyulladásom :D

Ha én ezt hamarabb tudom, dehogyis hagyom idáig fajulni a dolgokat......

2012. júl. 18. 16:25

Hát nem tudom, és már valóban mindegy. Azt hiszem, bármit tehettem volna, akkor is elveszítem, és most még méltósággal mehetett el...

Ami viszont tényleg érdekel, hogy hogyan lehet "kitrükközni" ezt a sunyi betegséget.

Megelőzése a szokásos, zsírszegény, egészséges, vegyes táplálkozás? Vagy tehetek bármit, magkaphatom?

43. f3000dc5ef (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2012. júl. 18. 15:48

:(


Tükrözést valószínűleg pont a belek állapota miatt nem javasolt.....

2012. júl. 18. 15:39

Nagyon el volt foglalva a dohányzásunkkal, éppen az ő határozottságának köszönhetően szokott le a férjem, és mivel alig vártam gy ilyen alkalmat, letettem én is, éppen egy éve.

Azt mondta, hogy nem biztos, hogy túléli a műtétet, de akkor, tavaly nagyon szépen gyógyult. Crohnról szó sem esett, és tükrözést sem javasolt a sebész.

41. f3000dc5ef (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2012. júl. 18. 15:33

:(

Az a baj, hogy most már nem tudsz csinálni semmit.

És ez lehet ami a legjobban dühít :( ezt látni kellett volna a műtő orvosnak is......

2012. júl. 18. 15:32
Én ha csak lehet, szeretném időben felismerni akár magamon, akár esetleg egyik gyerekemen, ha úgy adódna.
2012. júl. 18. 15:32
Hát a boncoló orvosnak volt ideje jól megnézni. Szerinte Crohn.
38. f3000dc5ef (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2012. júl. 18. 15:27

Lehet mégsem az volt? Van más bél/gyomor betegség is.....a wcre rohangálás eléggé alaptünet....

fogyni az én fiam se fogyott....

2012. júl. 18. 15:14
Nálunk ilyen tünetek nem voltak. Az utóbbi időben inkább enyhe "kicsit bezabáltam biztosan"..., azaz némi has-érzékenység. És inkább hízott, még nevettük is, mert azt mondta, nem a nadrágja szűk, hanem vastag a zoknija! :D
36. f3000dc5ef (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2012. júl. 18. 15:07

Persze vannak...a nagytöbbség nagyon gyorsan fogy, gyomor és bélfájdalmak, sok sok wc-re rohangálás.

És a biztos diagnózis mindig a gyomor és bélrendszeri tükrözés, és mintavétel.

2012. júl. 17. 23:20

Semmi konkrét, megfogható tünet?

Hogyan diagnosztizálják?

34. f3000dc5ef (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2012. júl. 17. 07:57

Sajnálom :( nagyon nehéz lehet most neked.


Biztosat szerintem elég nehéz, én már találkoztam egy-két beteggel...mind más volt....

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - F3000dc5ef)
2012. júl. 16. 23:34

Tudod, néha még nyúlnék a telefonért, hogy megbeszéljek vele valamit...

Azért is ütött szíven a fórum címe. Hogy biztosat...

Lehet erről a betegségről tudni egyáltalán valami biztosat? Mit árul el a közérzet, mire kell figyelni?

32. f3000dc5ef (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2012. júl. 16. 18:28
Nagyon nehéz lehetett....
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - F3000dc5ef)
2012. júl. 15. 19:05

A második műtétnél már hashártyagyulladás is volt. És mire azt kimosták, stb...három órán át tartotta műtét. Utána egyre gyengébb lett a keringés, végül keringési elégtelenség...

A boncolás szerint elsődleges halál-ok a korszorúér-elzáródás. A ráható ok az évekkel ezelőtti, felfedezetlen infarktus. Nem a halállal összefüggő pedig a Crohn.

Namármot a Crohn-t senki nem mondta tavaly, az első bélműtét után. Csak, hogy a sok éves dohányzás és a fekvő életmód miatt érszűkület alakult ki a beleket ellátó hajszálerekben.

(Fekvő életmód az ízületi gondok miatti járásképtelenség miatt volt, kerekesszékes volt a férjem.)

A telet a lábujjai elfekélyesedésével töltöttük, végül a jobb lábáról az összes lábujjat levették, és végre a seb tisztán begyógyult. Annek ellenére, hogy két sebész is azt mondta, nemigen fog begyógyulni.

Azóta megtudtam, hogy a Crohn volt az oka a hajszálér-szűkületeknek, és a lábujjak fekélyesedése is klasszikus melléktünete a Crohn-nak.


Nem vájkálsz, én is az okokat keresem. Bár már késő.

30. f3000dc5ef (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2012. júl. 15. 18:44

Nem értem én ezt....én pont azt tapasztalom, hogy már fűt-fát a Crohn-nal riogatnak....és egy bélműtét után nem állítottak fel diagnózist????



Nagyon nem szeretnék vájkálni a sebeidben. Ha nem akarsz válaszolni, akkor nyugodtan hagyd figyelmen kívül ezt a kérdést. Mi volt a konkrét ok, ami miatt meghalt? Írod, hogy volt első bélműtét...ezek szerint volt második is...talán ott történt valami baj?

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - F3000dc5ef)
2012. júl. 14. 23:17

Köszönöm.

Elég sok dolog a Crohn-ra vezethető vissza, de tavaly az első bélműtét után sem mondták, hogy ez Crohn!

Most, hogy kicsit utánanéztem, voltak tünetek.

Sajnos a háziorvosunk is elég passzív, de a kórházban olyan sok orvos látta...

Vissza fogok itt is olvasgatni, mert ahogy látom, gyakoribb betegség, mint az ember gondolná. Jó, ha felismerjük, talán még időben.

28. f3000dc5ef (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2012. júl. 14. 20:35
:( Részvétem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook