Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnan szerzitek be most a hozzátápláláshoz a gyümölcsöt, zöldséget? fórum

Honnan szerzitek be most a hozzátápláláshoz a gyümölcsöt, zöldséget? (tudásbázis kérdés)


12. youlcsi (válaszként erre: 8. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 21:06

ó, egy 6hónaposnak nem cifráznám már túl a dolgot... 10óraira/uzsira simán mehet joghurt (ha nem akarsz gyümölcsöset, akkor natúr jogi kis házi lekvárral), ha nincs gyümölcs... amúgy meg krumpli, répa mindig van.

ha almához jutsz, érdemes megfőzni, jól lehet fagyasztani... azt imádta a fiam krumplival, répával, sütőtökkel (szintén fagyasztott... épp tegnap ette meg az utolsó adagot), gesztenyével (abszolút favorit volt 6 hó körül).


egyébként a baba szempontjából mennyivel jobb a magyar barack, mint a külföldi?

a magyar kevésbé permetelt?

2012. júl. 4. 16:31
De van, csak ott külföldi alma van, s spanyol barack még.
10. fr.andi (válaszként erre: 2. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 16:01

Én olyan őstermelőtől veszem az almát, akiről tudom, hogy hűtőházban raktározza. Igaz, hogy nem olcsó. Valaki írta előttem, hogy a pici babáknak még nem sok kell, pár szem almát veszek minden pénteken, és azt keverem más gyümülcsökkel,tejpéppel, gabonapéppel.

Ahol laksz, nincs piac a közelben ?

9. timycat (válaszként erre: 8. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 15:23
Pff érdekes :S Mert én közvetlenül a termelőtől vettem és az tuti magyar volt, ilyen világos-rózsaszínes, a pontos fajtáját meg nem mondom.
2012. júl. 4. 15:05

Hétvégén voltak kint a piacon,s jó, hogy már le nem hülyéztek, hogy én magyar barackot akarok most.

6 hónaposak leszünk 2 hét múlva

7. timycat (válaszként erre: 2. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 14:37

Őszibarack nem érett be? :o

Nálunk a "szöszöset" már cirka 2-3 hete árulják a piacon.


Egyébként gyümölcsöt, zöldséget -már amit nem én termelek meg- piacon vásárolok, "kipróbált" öregasszonyoktól, öregemberektől

6. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 14:27
Az a halvány rózsaszín, szőrös barack már érik...
2012. júl. 4. 14:26
Mi bio gyümit vettünk a gyereknek.Ilyenkor még annyira kevés kell neki.Az úgy nem drága.
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 14:25
A piacon idős néniktől.
3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Pannika2011)
2012. júl. 4. 14:23

én adtam neki a tescós almát is. megmosva, hámozva...


milyen idős baba hozzátáplálásáról van szó?

ha még picike (3-4-5 hónapos), akkor az almán kívül gyümölcsöt max meggyet adnék.

zöldségeket meg lehet dögivel :) krumpli, répa, cékla, saláta.

utóbbi volt az egyetlen, amit mindenképpen megbízhatóan permetmentes helyről vettünk.

2012. júl. 4. 14:19
Tartok a permetszerektől. Külföldi almát adnátok neki, mert most csak az van. Őszibarack még nem érett be.
2012. júl. 4. 14:17
Honnan szerzitek be most a hozzátápláláshoz a gyümölcsöt, zöldséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook