Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyaralni vagy nem nyaralni fórum

Nyaralni vagy nem nyaralni (beszélgetős fórum)


2012. júl. 10. 12:19

15 éve voltunk nyaralni, úgy voltam vele legalább egyszer menjünk el a családdal. A gyerekek azóta már felnőttek és a mai napig emlékeznek rá, mint egyik legjobb dologra, ami történt velük.

Most itt van azóta a kicsi tesójuk, elhatároztam, addig gyűjtögetek apránként, amíg újra el nem tudok menni vele is legalább egyszer. Azt sem tudja mi az a nyaralás.

2012. júl. 6. 10:43
Annyira szomorú, hogy ebben az országban a nyaralás luxus és nem teheti meg mindenki egy évben legalább egyszer. :(
2012. júl. 4. 18:03

Felfújható medencét körfolyosós gangos házba? nemtom,a többi lakó mit szólna..


Érdeklődj az önkormányzatnál,előfordulnak az ő szervezésükben ingyenes táborok.

És a Nők lapjában régebben volt a cserevakáció,vki már írta..anyukám és tesóm 3szor volt,nagyon élvezték.

14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Vacsoracsillag)
2012. júl. 4. 16:42

Sajnos ha ilyen szemmel nézzük valóban nehéz. Viszont mi lenne ha ahelyett hogy arra tekintenénk mit nem lehet, azt néznénk mit igen?

Amit nem lehet, azt a korlátok miatt úgysem lehet, tehát ez egy tudatos lefejelése annak a falnak amit jelenleg nem tudsz megkerülni. Pozitív dolog, hogy ötleteket vársz, kreatívság kérdése az egész!


- Manapság kis pénzért kapható felfújható medence, ha drága a mindennapi strandbelépő. (szépen apránként összespórolható ha sok a tizenpár ezer ft.)


- Bár most meleg van, de hajnali vagy késői órákban egy kis erdőjárás, netalán családi csapatverseny 2-2 fős csoportokra osztva, térképes célkitűzés. (Bátrabb és izgalmasabb feladat lehet nagyobb távolság gyalog sátorral.)

2012. júl. 4. 15:22
Egy kicsit körülnézek mit tudok kihozni a legocsobban.De akkor is elmegyek a gyerekekkel idén,valahova pihenni.
12. HnéViktória (válaszként erre: 11. - Vacsoracsillag)
2012. júl. 4. 13:59

Nem tudom:(


Mert az is nagy költség hiába adnak szállást.


És a férjem is annyit dolgozik,hogy nincsen itthon 2napnál többet.

11. vacsoracsillag (válaszként erre: 10. - HnéViktória)
2012. júl. 4. 13:54
Lehet hogy te ki tudod használni az erzsébet utalványt dok sikert hozzá!
10. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Vacsoracsillag)
2012. júl. 4. 13:38

Mi is 3gyereket nevelünk,és egy kis faluban élünk...Nyaralni egyszer sem jutottunk még el,de a nagyobb gyerekek(öcsémet is én nevelem 16)Láányom 14 tavaly voltak táborba ...idén már nem jut rá:(


Balaton 40km de sem a benzin nagyon drága...+plussz a belépő ...


Van itthon egy medence az udvaron,így próbáljuk meg átvészelni a nyarat...a nagyon pedig közben elmennek ide nem messze egy forráshoz.

Ha minden igaz azért egyszer egyszer meglátogatjuk a balatont is majd.


Hetente csinálunk egy olyan délutánt amikor kimegyünk főzni,vagy szalonnát sütni...majdnem olyan mint egy kis kirándulás.


Kívánom,hogy egyszer mindőnknek könnyebb legyen.

2012. júl. 4. 13:36

Itt a Hoxán is volt tavaly egy ilyen fórum csere fórum. Nem tudom, mi lett belőle...

Itt pl. a környéken van 1-2 tó...

Lehet sátorozni, gyalogtúrázni, pecázni. A város 3-10 km...

8. vacsoracsillag (válaszként erre: 4. - E1641dee25)
2012. júl. 4. 13:29
Hosszú hétvége? álom,sajnos.Hétvégén dolgozom és ahogy írtad ha nem teszem nincs,pénzem.Szerencsére mindig éjszaka, ezért a gyerekeimmel ,ha máshova nem is de a játszótérig eljutunk.Sajnos vidéken már egy rokonunk sem él,és nem családi- hanem egy körfolyosós hangos házban lakunk. Mindig keresem az ingyenes programokat is.Régen még amikor meg lehetett tenni bezártuk az ajtót és csak két hét múlva nyitottuk ki újra amikor is kipihentük magunkat.Ez nagyon hiányzik.
2012. júl. 4. 13:27

Nyaralás nem lesz,tavaly sem volt,azelőtt mindig,hát most ez van:(

Ami belefér,egy-egy nap Balcsi,vagy Velencei tó,vagy egyéb vízközel.Vasárnap pl.Esztergom mellett voltunk a Palatinus tónál,nagyon szép hely.

Ha nagyon akarnánk mehetnénk nyaralni,de félretett pénzünket nem merjük most erre áldozni,mert sajnos manapság senkinek sem biztos a minkahelye.Sokan vannak így most sajna hazánkban:(

2012. júl. 4. 13:19
Régebben az nyomtatott Nők Lapjában volt cserevakáció rovat, évekig sikeres volt, nem tudom létezik-e még.
5. e1641dee25 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 4. 13:17

Igen ezek nagyon jó ötletek, egy kisebb medencét is tudnak a gyerkőcök élvezni, és néhol egész jó áron lehet szerezni...


Nekünk mázlink van, mert a szomszéd faluban van egy kis tó, kulturált és olcsó fürdési lehetőséggel.

4. e1641dee25 (válaszként erre: 1. - Vacsoracsillag)
2012. júl. 4. 13:15

Szia! Ez tényleg nagyon nehéz helyzet, mi albérletben élünk a Párommal és Kisfiunkkal, nagyon vágyunk már hosszabb kikapcsolódásra, de albi mellett még ennivalóra is éppen hogy jut.

Én is töröm a fejem költséghatékony megoldásokon, de eddig nem sok ötletem van.

Pl ami nálunk kivitelezhető (nem drága és szabit sem kel sokat kivenni, mert ugye a szabi is bevételkiesés)az az, hogy hosszú hétvégéket próbálunk összehozni, amelyek csak a pihenésről illetve a közös szabadidős tevékenységről szólnak.

2012. júl. 4. 13:14

sajnálom, áldatlan állapot ez :(

ha természetes víz (folyó vagy tó) közelében laktok, ahol van kijelölt fürdőhely, a legtöbb ilyen ingyenes


ha családi háznál laktok, udvaron felállított medence (a kisebbek már nem olyan drágák)


ha nem családi házban vagytok, esetleg van-e rokon, esetleg ismerős, akinek van medencéje, átjárni hozzá, a gyerekekre hivatkozva

2012. júl. 4. 13:13

Akkor most kit szidjunk?????

Én sem volt 22 éve...

2012. júl. 4. 13:07

Már lassan 5 éve nem jut rávaló a közös nyaralásunkra.Idén még a gyerekeinket sem tudtuk táborba juttatni.Igaz mindig megpróbálunk rá félrerakni de nem sikerül mert fontosabb dolgokra kell költenünk picinyke kis pénzünket.Gondoltam egy bátrat és megnéztem a híres neves Erzsébet utalvány pályázatait, és mit ad Isten ő szerintük én és a családom nem szociálisan rászóruló.Igaz részesülnek a gyerekeim rendszeres gyermekvédelmi támogatásban,és mivel egy ideig nem volt munkahelyem a rezsitartozásomat nyögöm még közel négy hónapig.

Mégsem felelünk meg csak akkor ha:

-hirtelen szülök vagy örökbe fogadok még egy gyereket.

- én vagy valaki más a családból fogyatékossággal élő lenne.

-esetleg ha valaki feltalálná az időgépet és azzal

20-30 évet előre lehetne ugrani az időben és nyugdíjas lennék.

-vagy olyan intézménybe kellene dolgoznom főállásban ami GYP-sekkel foglalkozik.

Ezen a rostán átestem.De nem csak én szerintem.

Szeretnék ötleteket meríteni tőletek hogyan oldjátok meg azt hogy egy kicsit kikerüljetek a malomkerékből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook