Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A híg székletet mivel állíthatnám helyre? fórum

A híg székletet mivel állíthatnám helyre? (tudásbázis kérdés)


8. dzsina91 (válaszként erre: 7. - T_marcsi)
2012. júl. 4. 14:03
köszi szépen a válaszodat
2012. júl. 4. 13:47
Smecta port én személy szerint azért nem javasolom, mert ha valami fertőzés következtében megy a hasa, akkor jobb, ha a baktérium/vírus kiürül a szervezetéből, és ha székletfogókat adsz neki, akkor ezt a folyamatot megakadályozzák.
2012. júl. 4. 13:45

20 hósan már kaphat rizses, répás, almás és banános ételeket. Azok megfogják a székeletet. Amíg hasmenése van, kerüljétek a laktóz tartalmú ételeket, mert a laktóz eléggé megterheli a bélflórát. Adhatod a Normaflore-t, de ebben a korban már vannak komplexebb készítmények, amik hatásosabbak (pl Protexin Restore).


Azért kérdeztem, mert nem mindegy, hogy egy 2 hós babának van híg székelete, amit tápszerváltással pl orvosolni lehet (mással nem igazán), vagy egy nagyobb gyerkőcnek, aki már ehet szilárd/szilárdabb ételt is.


Van a Hipp-nek egy ORS nevű itala is, ami rizs-répa ital tulajdonképpen de borzasztó vacak íze van, az én fiam sose itta meg. Én mindig rizses répát adtam neki pár napig, az megfogta a székletet.


Ha a probléma újra és újra előjön, és elhúzódóvá válik, érdemes gasztroenteorológiára időpontot kérni, hogy megnézzék nem-e valamilyen ételintolerancia okozza.

2012. júl. 4. 13:20

20 hónapos és már nem kap tápszert mert nem kell neki tejem már a születésétöl kezdve nem volt

mi ebben az össze függés?

2012. júl. 4. 13:04
Mennyi idős a gyerkőc? Tápszeres vagy anyatejes?
2012. júl. 4. 12:52
köszi
2012. júl. 4. 12:45
Én Smectát adtam a kislányomnak amikor nagyon ment a hasa. Nagyon jó szerintem! Amúgy Normaflore-ból érdemes 10-et beszedni, mert fertőtlenít is.
2012. júl. 4. 12:42
a normafloer ból mind a 10 et megkell inni ahoz h helyre álljon? már 4 elfogyott és még nincs javulás kisfiamnál :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook