Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januárjában született babák fórum

2012 januárjában született babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. nov. 6. 08:47

Csajok,

megnyitottam:


[link]


semmi kreatív nem jutott eszembe, de majd utólag módosítjuk a nevet moderátori segítséggel. gyertek, csatlakozzatok :)

2012. nov. 6. 08:34

Sipor! valószínűleg a fogak miatt lett olyan Ferike popsija. Vegyél receptre Fermorbini (remélem jól írtam) oldatot. kisüvegben van, egy piros színű oldat. fülpiszkálót belemártod és végigkened vele a fenekét. én erre szoktam még egy vékony kenőcs réteget is. az az oldat ilyen hámosító dolog. egy-két nap és minden rendben. a fogzós kaki nagyon csípős és legtöbbször nemigen lehet elkerülni, hogy ne legyen sebes a popsi. mi is a naturlandos gyógyszertárit használjuk. szerintem az is tökéletes. :)


egyébként nagyon gratulálok a fogacskákhoz :) Jancsinak néhány napja bújt ki a negyedik is :) és tegnap felállt :D pár napja meg már hajlandó ülni is. kúszik, de nem mászik semmiképp :)

2012. nov. 6. 08:27
sziasztok lányok, ne haragudjatok, sokat gondolok rátok, de sokszor csak a naplómig jutok onnan tovább nem. de oda is ritkán :(
92. kukucz (válaszként erre: 91. - Sipor)
2012. okt. 30. 18:29

Szia!Én itt vagyok!A piros popsira sajnos nem tudok ötletet,ha a sudo nem vált be:-((Kérdezted a védőnőt,hátha van valami ötlete.Marci már mászik és így úgy repülnek a napok!!!Mindig pakolok és mindig kupi van.A vasalás egy végtelen meló számomra.Mire elfogy itt az új adag:-DDD

Minden ok.,egy csoda ez a lurkó.olyan sziruposan,csöpögősen imádom.Néha még meg is könnyezem....

Ti hogy vagytok???puszi

91. sipor
2012. okt. 30. 10:57
Elvitt titeket a mómó? :-)
90. sipor
2012. okt. 26. 14:51

Sziasztok!


Megint itt vagyok.


Tegnap voltunk megmérni Ferikét a tanácsadóban (szerencsére) a mi védőnőn épp bent volt a doktornénivel, mi oda nem mentünk be, csak a mérlegog mentünk, ahol egy másik védőnéni volt. Ő nagyon megdicsérte a kicsit, hogy szépen nőtt, és azt mondta idézem "fél éves kor után csak 30 dkg / hó híznak a kicsik"... Nem tudm, nektek panaszkodtam-e, hogy a mi védőnénik EZT a 30- 35 dkg-t keveselte és hozta rám a frászt már néhány alkalommal. Most 8200 g és 69 cm.


Tegnap kijött a 3. foga is Ferikének, viszont a popsija nagyon csúnya. Eddig nem volt ilyen nagyon csúnya, Nórinak 1X sem, egy ideje használom, a Sudocream-ot, de nem igazán jó. Van még a gyógyszertári kenőcsből (nem ott keverik ki, hanem tubusos, naturlandos), de mikor bekenem, szegénykém nagyon sír. Most csak be hintőporoztam, és látványosan jól esik neki, hogy nem csípi. Remélem, ettől csúnyább, roszabb már nem lesz. Nálatok volt ilyen piros posi? Mi vált be (bár tudom, 2 gyerek sem egyforma.)


Most mennem kell! Puszi nektek!


Jujjjjjjj!!!!!! Hétvégén jön a nagyon nem jó idő... :-/ Bezártság 4 fal közé.

89. sipor
2012. okt. 23. 09:43

Sziasztok!


Bocsi, de valahogy elrepülnek a napok sz.gép bekapcsolása nélkül: délelőtt = takarítás, főzés, stb, délután alszik a kicsi (többnyire 2-2,5 órát mellettem), aztán meg készülődünk a suliba Nóri elé, hétvégén meg, mikor itthon van Nóri, inkább vele vagyok. :-/ BOCSI!


Ferikének szept.26 -án jött ki az első foga, okt.16-án a második.- Az elsőnél lázas volt, a másodiknál csak picit pöttyös a popsi.


Az étvágy nagyon jó, itt is, mindent megeszik. Anyuéknál a kertben találtam néhány sóskát, na, tegnap nagyon imádta a kicsi. :-)


Trió? Jó kérdés.... Kicsit töröm a fejem... rám illene: a LUSTA szó, mert ritkán jutok gép elé, de ti szorgosak vagytok. :-)


Kriszti, fogad hogy van? Kukucz, láttam Marciról a mászás-os filmet is! :-) Ügyes fiú!!!! Gratulálok!


Mi a héten megyünk megmérni Ferikét. Olyan édi mostanában, mindennek (könyvekben,játékokon, újságokban, kabalákon) a szemét keresi, csöpp kis mutatóujjával rámutat és mondja, hogy "kukk". :-) Az "anya " és "apa" még nem akaródzik neki mondani. Nektek a fiúk hogy állnak a szótagokkal?


A járóka jól bevált, de muszály is, mert nagyon kíváncsi a kicsi, és sokszor a tilosban jár. :-)


Az esték nagyon nemjók, szinte óránként fent van, és néha Nóri is ébreszt 1-1 rosz álom miatt, főleg, mikor férjem nincs itthon.


Itt a gyerkőcök nem betegek, szerencsére elkerülnek minket a bacik, bár hét második felében talán jön a "nem szeretem idő" és akkor elkerülhetetlenek lesznek kisebb- nagyobb megbetegedések.


Most megyek, puszi nektek!


Gondolokozok a TRIÓ-n!

2012. okt. 19. 18:45
Jaja, mi van mindenkivel?:D gyertek ti is mesélni, sokat, mindenről! :)
87. kukucz
2012. okt. 18. 20:15
Na de lááááányok!!!!!!!!!Most nem beszélgetünk?puszi
86. Kriszti1212 (válaszként erre: 85. - Kukucz)
2012. okt. 5. 22:18

kitartast, de hatha ti megusszatok. Jocomnak mindrn foga hang nelkul jott, raadasul a legelso az felul jott ki es nem is en vettem eszre :)


a trio jo :) sipor valami otlet, hogy milyen trio? :D


kepzeljetek, multkor az uj doktorno irt Jancsinak tapszert. Milupa Fermentalt van rairva. 1070ft volt es 900gramm, kerek-fem dobozos. Na Jancsi betolta masfel het alatt ugy, hogy naponta 3-4 alkalommal kap szilard,felnott etelt,gyumolcsot is. ejjel megebred egy-ket alkalommal ujabban. kesz vagyok ettol a kis zabageptol. mondjuk Joco nem volt ilyen, tehat valoszinu Jancsi eszik jol, ahogy kell. amugy a nagyfiam is kezd raszokni az evesre rendesen. bar nem lehet a rendszert tokeletesre allitani, de a reggeli-ebed az fix. azonkivul akkor eszik, amikor szol,hogy ehes es ez egyre jobban alakul mostanaban. :)


ti betegseggel hogy alltok? nekunk viszonylag jo a helyzet, bar Joci taknyos,kohog. laza nincs, lehet kicsit megfujta a szel.


joejt! :)

85. kukucz
2012. okt. 5. 13:58

Egyem a szívét...Mi még előtte állunk:-)

Valamilyen Trió?

2012. okt. 5. 11:25

Sziasztok csajok!

na akkor örülök, hogy a klubban benne vagytok. Ötletek kellenének klubnévnek. Hm? :D és még arra gondoltam, hogy kérek bele egy táblázatot is. A mi neveink (nicknév), hány gyerek, hány évesek :) mit szóltok? :)


mára kijött Jancsi harmadik foga is :) most már tudom, hogy miért üvöltött éjjel torka szakadtából és nem kellet neki a cumisüveg sem.

83. sipor (válaszként erre: 80. - Kriszti1212)
2012. okt. 4. 10:31

Szisztok!


Csak 1 sort írok, mert ébredt a kicsi: a klubban én is benne vagyok! :-)


SZÉP NAPOT!!! Itt szépen, 100ágra süt

82. kukucz (válaszként erre: 80. - Kriszti1212)
2012. okt. 3. 09:57

Köszi az érdeklődést,már kezdem rendezni soraimat:-)Lehet,hogy igazad van én is gondoltam már rá.Tudom én,hogy kihat Marcira az állapotom,de néha nem tudok mit tenni ellene....

A klubban benne vagyok!!!puszi

2012. okt. 2. 19:55

Kukucz, annyira nagy baj van? Remélem, hogy hamar megoldódik minden és aztán megint felhőtlen lehet a boldogságod!

Marcid biztos azért nyűgösebb mert érzi rajtad a feszültséget és szomorúságot. Nagyon precíz radarjuk van.

2012. okt. 2. 19:53

Sziasztok Lányok!

Mi lenne, ha csinálnánk egy klubbot így hármunknak? Mit szóltok?


sipor, gratulálok a fogacskátokhoz :) nekünk meg most jelent meg a második :)

Jólvan, szépen jönnek a fiúk fogai ;)

79. sipor
2012. okt. 2. 10:05

Sziasztok!


Mi a baj Kukucz? Vagy nem publikus? Nem akarom bele ütni az orrom, csak érdekel mi van veled, és izgulok érted! Ha gondolod, hogy jó lenne kiírni, vagy bármi, nyugodtan megírhatod, akár priv.is. Ha nem azt is megértem!


Itt a "nagy" hír, hogy 4 lázas nap után kibújt az első fogacska, pont mikor 8 hónapos és 1 napos volt Ferike. :-)


Ezen kívül nincs hír, továbbra is mászik és bútorok melett sétál a kicsi. :-)


Szép napot!

78. kukucz
2012. szept. 24. 16:48

Sziasztok!!!Jaj lányok,én most nem vagyok valami jó formában,csak picit írok.Kicsit megrottyantam lelkileg,de majd túl leszek ezen is...

Marci háromszor-ötször kel,nagyon hisztis,de igyekszem jól kezelni.Imádni való egyébként,jókat eszik,szerencsére még nem volt beteg.Fog még sehol,a mászás sem megy még.Pedig nagyon kíváncsi mindenre.Remélem Veletek egyébként minden ok.Kriszti,beléptem,majd olvaslak is!Puszi,ölelés Nektek!!!!

77. sipor
2012. szept. 23. 14:48

Szia Kriszti!


Gratulálok az első fogacskához! :-) Nekünk még mindig semmi. Csak láz, az hajnalban és ebéd után is. Gondolom fogacska jele lehet, mert egyébként semmi gond.


Múltkor volt egy kis tele orr, de azon tl vagyunk, és doktornéni sem kellett.


Szépen nő Jancsika! Én jövőhét csüt-ön viszem Ferikét, majd meglátjuk mekkora lett egy hónap alatt.

Kriszti fogad azóta hogy van? Történt valami fejlemény azóta?

Kukucz merre vagy?


Puszi! Rohanok én is (megsült a muffinom)!

2012. szept. 22. 10:26

Sziasztok!

Gyors bejelentkezés és már szaladok tovább.


Jancsikám 7590gramm és 69cm. Mára megjelent az első fogacskája is :) Eszik mindent, most már válogatás nélkül, darabkásan. Egyre többet hintázik négykézláb, de továbbra is kúszik, viszont az hihetetlen lendülettel és gyorsasággal. Mindenhol ott van.


Ha van kedvetek csatlakozzatok a naplómhoz. Oda tettem fel néhány képet az új házról, meg majd hamarosan a gyerekekről is csinálok egy összeállítást. :)


Ti hogy vagytok? Betegségekkel hogy álltok? Nálunk egyelőre nincs semmi gond. Néha már befűtünk, akkor jó meleg is van. Napközben sokat vagyunk az udvaron, mindig csinálunk valamit. Azért is nem nagyon járok erre. :)


Írjatok! Ne vesszetek el :) Puszi és ölelés!

75. sipor
2012. szept. 13. 11:48

Sziasztok!


Kriszti! Egész 11-én érted szorítottam, de akkor egy másik időpontban kell a pozitív energiát küldeni! :-)

Az jó, hogy a fiúk imáádják az új helyet!

Az ovi tényleg sokat jelent, hisz ott jó helyen vannak a gyerekek, megtanulnak egymással játszani, fejlesztik őket, stb. Nóri az első évet utálta, nagyon félt a gyerekektől, és folyton a dajka nénin lógott, de mégis rengeteget fejlődött. Aztán középsőtől már csak a gyerekek érdekelték. Mellesleg neked is könnyebb egy gyerekre figylni, főleg, hogy napról napra egyre többet tud Jancsika produkálni.


Kukucz: Nórinak nagyon tetszik az iskola. Ő az a típus, akinek "kell" a feladat, még ovis volt, amikor különböző neki valő feladatos újságokat kellett venni, és ha azt megoldotta, nekünk kellett feladatokat készíteni (párosítani, kacsacsőröset, kakuktojásosat,stb), szóval Ő nagyon élvezi hogy lekötik feladatokkal. Most itthon van, mert csúnyán begyulladt a torka (lázas is lett) és köhög, meg fújja az orrát. Ferikének csak az orra folyik, de doktornéni nélkül megússzuk, mostmár úgy néz ki.

Mindjárt meglesem a képeidet.


Kriszti, majd te is tehetsz fel az új birodalmatokról, meg hogy a fiúk hogyan élvezik. :-)


Most megyek, nézem a céklát hogyan áll fővésileg... :-) Ma ez lesz az ebéd a kicsinek.

2012. szept. 10. 07:38

Helló Lányok!

Tegnapelőtt este írtam egy olyan csodaszép beszámolót, telefonról és nem küldte el :( Jó mérges voltam, szóval már nem írtam újra.

Nos rólunk annyit, hogy pontosan egy hete történt meg a költözés. Minden rendben ment, kezdjük szépen belakni a házat. Nagy a hely, sokat lehet mozogni. A fiúk egész nap mozognak. Jocó az egész udvart bejárja, szőlőt csipeget, motorozgat, feljár az emeletre. Jancsi csak egész egyszerűen mindenhol ott van. Rengeteget kúszik, és már emelgeti magát. Négykézlábazik időnként, de még mindig inkább kúszik-úszik. Enni mindent eszik, amit adok neki, igazából nincsenek határok, korlátok. A költözés óta teljesen átalussza az éjszakákat, viszont napközben is órákat képes egyfolytában aludni. Ha nem lát, kiérek a látóteréből, akkor úgy üvölt, mint akit éppen nyúznak. Nem könnyű ezzel élni, mert bevallom sokszor már egészen idegesítő, hogy nem tudok két lépést arrébb lépni, mert sivít.

Jocó fiamat meg az új helyen nem vették fel az oviba, mondván, hogy nincs hely. Igazából arról van szó, hogy Jancsi rajtam lógott, mikor mentem beíratni Jocót és eldöntötte a vezető óvónő, hogy elfér a nagyobb itthon még egy évet... :( Nem adom fel, valahogy ovis lesz Jocó is. Tudom, hogy kell neki a saját korosztálya.


kukucz, Marci hatalmas fiú :D És egészséges, na meg nagyon helyes is :)


sipor, szerintem meg 1hónap alatt csodajól hízott Ferike. Komolyan! Jancsika legutóbb másfél hónap alatt 18dkg-t szedett magára csak. szóval mellettetek mi elbújhatunk :D


Jaj lányok, képzeljétek. Holnap kellene mennem a bölcsfog műtétre, de nem tudok. Ugye elköltöztünk. Eddig Dunaújvárosban laktunk és most Ráckevére jöttünk át. Nem tudok elmenni a régi helyre már, hiába az időpont. Kicsit mérges vagyok, hogy vártam közel 3hónapot a semmiért :( Mindegy, a héten felkeresem az itteni fogorvost és megkérdezem itt helyben mik a lehetőségeim. Remélem valami hamar időpontot adnak és megszabadulok ettől a szenvedéstől már. :(


Na megyek, mert kiabálnak a fiúk. Most már tudok többször jönni, szóval írjatok ti is :)

Puszi!

73. kukucz
2012. szept. 7. 16:12

Szia Sipor!!!!Örülök,hogy újra itt vagy!Köszönöm,a köszöntést Neked is!!!!

Köszi,Marci tényleg nagy...77 cm. és 12kg.Ő még nem mászik,csak a 4kézlábat gyakorolja.Azt mondta a védőnő,ne aggódjak,nagyon nagy ezért nem mászik még.Ekkora csomagot nehéz ám cipelni.Óóóó,foga még neki sincs.Viszont már átlátszik kicsit az ínyén szemből.Egyszer csak kibújik:-))Nekem egy évesen jött az első,úgyhogy ezen nem aggódok.Marci is mindent imád.Most azt találtam ki,hogy a főtt rizs az alap és ahhoz adok zöldségeket és húst.A tejpépet rizs és gyümölcs eleggyel váltottam ki.Elkezdett konkrétan hisztizni,akaratoskodni.

Most még nem gáz,de később...Fel fogja adni a leckét biztos.A babakádtól búcsút vettünk,mert már nem lehet a szobában fürdetni.Zuhanyfülkénk van,ezért eddig bent voltunk.Na ne tudjátok meg,kétszer hogy elázott a szőnyeg:-))

Szóval vettem egy kis dézsa szerű műanyag fürdetőt.Pont kényelmesen elfér.Egy ideig:-)Tettem fel képet az új fürdési módjáról.



Megnéztem a kicsikéid képeit!!!Gondolom megható volt,hogy már ilyen szép nagylányod van.Iskolás...

Hogy vette az első hetet?Jól érzi magát?És hogy tetszik neki,hogy lecke is van?Ferike irtó ügyes!!!!Marci,szerintem még egy ideig ezt mellőzi.Mármint az állást:-)

Mennem kel,Marci hiányol:-)

Krisztikém várunk!

Puszi nektek!!!!!

72. sipor
2012. szept. 7. 13:00

Tettem fel néhány képet. :-)


Láttam a Kukucz képeit is, Marci gyönyörű nagyfiú! Büszkék lehettek rá!


Utólag kívánok neked SOK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

71. sipor
2012. szept. 7. 10:27

Áááááááááááááááááááááááááá


Már írtam egy regényt, és véletlenül a kitöröltem.... Miután lenyugodtam, írok bővebben! Most csak egy-két sort:


Jól vagyunk.


Fog még semmi.


Védőnéni szerint mi is kicsit híztunk (1 hónap = 340 g) még meg is csípkedte a kicsit (combját), nem tudom, talán, hogy nincs -e kiszáradva. Nem tehetek róla, már nem az van, hogy eszik és megül a kicsi picsáján, hanem folyton megy és megy és mászik, és feláll, és leül, és mászik, és feláll, és lépked kicsiket és mászik a labda után... a pelus csere kész rémálom. Szóval, jó hogy nem hízik úgy, mint picibb korábban. Nagyon rosszul esett, amit a védőnő csinált, hisz nem az atípus vagyok, aki nem foglakozik a gyerekekkel... Jó ember ismerő lehet a védőnénink...


Kaják? : sok félét és sokat eszik :-) Van, hogy nem elég, amit ebédre készítek, és utána még jön egy kis gyümölcs is. Tegnap brokkolival ismerkedett meg. Nagyon ízlett neki. Megfőztem krumplival egy pici petrezselyem zölddel és csepp olajjal turmixoltam. Imádta, na, az az adag sem lett elég.

Elkezdődött Nórikának az iskola. Ferike nagyon hiányolja. Sokszor bemegy a szobája, ott találok rá. :-)


Esténként mi sem alszunk... majd lesz jobb is.


Még egyszer bocsánat, hogy így eltűntem! Mostmár sűrűbben jövök!


Puszi nektek!


Kriszti! Nemsoká túl leszel a fogászati beavatkozáson. Remélem, utána sokkal jobb lesz! Gondolok Rád!!


Hiányoztatok! :-)

70. sipor
2012. szept. 7. 10:02

Sziasztok!


EZER BOCSÁNAT, HOGY ÍGY ELTŰNTEM!!!!

69. kukucz
2012. szept. 4. 15:35
Egyem a szíveteket gyertek már vissza:-)))))
2012. aug. 30. 08:57

Jaj, tegnap voltunk védőnőnél és teljesen kiakadtam.

Jancsi nem hízott, csak 18dkg-t másfél hónap alatt :( Pedig olyan sokat eszik és nehéz is nagyon, de hát nem tudom mi lesz. Remélem nem hagyja abba és eszik rendesen ezután is, mert Jocó fiam itt van 3éves és csak 11,6kg :((( totál el vagyok keseredve. azzal nyugtatott eddig mindenki, hogy azért lassult le a hízás, mert már kúszik. Nagyon sokat mozog az ágyában is, meg ha kiengedem akkor is és biztos ledolgozza. Ez engem mégse vigasztal. :(

67. kukucz
2012. aug. 29. 16:53
ok.!Én várlak Titeket:-)))
2012. aug. 28. 21:01
Bocsi lányok,de mi költözünk :) azért tűntem el. De nem szeretném, hogy elvesszünk :) Olyan jól eldiskurálunk így hármasban :))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook