Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kezd kúszni egy kisbaba? fórum

Mikor kezd kúszni egy kisbaba? (tudásbázis kérdés)


6. Cippora (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. júl. 4. 10:50

9,5 hónaposan kezdte.

A "Nagykönyv" szerint,betöltött 10.hónapig "kell" utána érdemes szakemberhez fordulni csak.Semmiről nem vagy lekésve,az én lányom ilyenkor,még csak forogni tudott,azt is csak ritkán és nehezen :)

2012. júl. 4. 09:55
Az én kisfiam 10 hónapos lesz és majdnem 7 volt, mikor elkezdett kúszni...egyáltalán nincs lemaradva a kisfiad :) majd egyik napról a másikra produkál dolgokat, meglátod :D Attikám egyszerre csinált utána mindent: állt fel, kezdett mászni és ülni... ezeket olyan 8 hónaposan...
2012. júl. 4. 09:52

6-7 hónapos az átlag, még ráértek, ha látod, hogy húzza hasa alá a lábát, akkor jó úton jár :)


arra figyelj, hogy nehogy ez az állapot (a próbálkozás) megrekedjen, azaz ha egy hónap múlva is ugyanitt tart, akkor esetleg érdemes elvinni gyógytornászhoz


ezt csak jó szándékkal írom, mert nekünk senki se szólt és szeretném ha más nem járna így... az én kislányom is ennyi idősen húzta a lábát, aztán csak nem jutott el a kúszásig, egyre türelmetlenebb lett, végül 8 hósan ott tartott, hogy már nem is próbálta, és csak sírt, ha valamit nem ért el - ekkor vittem el Dévény-es gyógytornászhoz, aki megállapította, hogy hipotón az izomzata, ezért nem sikerült neki elindulni. 8 hósan kezdett vele foglalkozni, következő hónapban elkezdett kúszni (9 hósan), 10 hósan mászni, 11 hósan feltérdelni, majd felállni és 1 évesen kapaszkodva oldalazva lépegetni. Akkor abbahagytuk, mert utolérte a kortársait. Ez egy nagyon jó gyógytorna, meleg szívvel ajánlom! :)

3. porvoo (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. júl. 4. 09:51
szia! az én kislányom sosem kúszott,teljesen kimaradt ez neki,csak mászott és 12 hónaposan elindult.a mászás is kb 9-10 hónaposan kezdődött csak szóval szerintem nincs a kisfiad lemaradva semmiről :)
2012. júl. 4. 09:46
Szerintem még nem késett le vele. Föleg ha mutat rá hajlandóságot, akkor biztos hamarosan neki kezd. Nem lehet midnen gyerek nagykönyv szerinti. Olvastam pont itt olyan gyerekröl is aki kihagyta a kuszást, mászást. 10 hós koráig semmit sem csinált, aztán hipp hopp elkezdett járni.
2012. júl. 4. 09:41
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A kisfiam 6,5 hónapos és még nem kúszik, de hajlandóságot mutat rá, ha valamit meg akar szerezni:)Mikor szoktak elkezdeni a babák kúszni? A neurológus hiányolta, h. még nem kúszik, én még nem látok ebben problémát. Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat. Köszönöm. Szép napot mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook