Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Drilling műtét után ki lett terhes? fórum

Drilling műtét után ki lett terhes? (beszélgetős fórum)


29. Mikolt39 (válaszként erre: 28. - Rozacsipike)
2015. nov. 10. 17:47
Szia! Nekem azóta sem lett babám, pedig egy lombikon is túlvagyunk már....
2015. máj. 17. 18:25
Sziasztok! Ez a fórum már rég csendes, de engem (épp ezért) érdekelne, hogy a korábban próbálkozóknak mikor lett babája? Kinek sikerült a műtét után teherbe esnie?
27. Mikolt39 (válaszként erre: 25. - Pongócska)
2013. máj. 26. 15:19

Szia!


Most kedden derült ki,hogy sajnos nem maradt meg egy baba sem a három közül:-(

Szeptemberben lesz a második lombik.

26. Mikolt39 (válaszként erre: 25. - Pongócska)
2013. márc. 24. 06:28

Szia!


A BMC-ban már majdnem teljesen készen vagyunk a vizsgálatokkal,és utána indul a a lombik:-)

Sajnos páromnál felére csökkent az aktív katonák száma,és nálam sem volt minden teljesen rendben.Ultrahang szerint PCO-m van.De a hormon képem tökéletes.Ezt nem értem...de azért reménykedünk!

25. Pongócska (válaszként erre: 24. - Mikolt39)
2013. márc. 6. 17:59

Szia


Mi újság? Megvolt a lombik? Sikerült?

Úgy izgulok érted..... :)

2013. jan. 21. 17:33

A ciklusaim még mindig tökéletesek:-)

Lombik indul jövő hónapban!

23. Pongócska (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2012. okt. 27. 16:14

Szia

Engem kb 10 éve műtöttek, azóta rendszeren van menstruációm, közben 2 gyerkőcöt is szültem..

Bevallom őszintén, én is féltem hogy majd valamikor abbamarad, de nem így lett! :)

Remélem Nálad is megoldódott már a probléma... :)

22. Pongócska (válaszként erre: 20. - Mikolt39)
2012. okt. 27. 16:03

Szia


Örülök, hogy minden rendben van... :)

Remélem hamarosan már arról írsz majd, hogy hányadik hétben vagy! :) Szorítok nagyon! ;)

21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Mikolt39)
2012. szept. 5. 08:28
reméljük így is marad. drilling után fél évig nekem is rendben volt aztán megszűnt teljesen.
2012. szept. 5. 08:25

Másfél hónapja volt a műtét,és már most helyreállt a ciklusom!

Eddig 32-35 napos ciklusaim voltak.Soha nem voltak 28 naposak,és most tessék:-))

19. Mikolt39 (válaszként erre: 18. - Pongócska)
2012. júl. 26. 11:42

Szia!


Jó volt olvasni amit írtál,és bízom ,hogy nálam is minden rendben lesz.

Gratulálok a gyermekeidhez!

Igaz én nem vagyok PCO-s,de jól tettem,hogy hallgattam a dokimra,és elvégezte nálam a drillinget!

A lányom aki már 10 éves,minden gyógyszeres segítség nélkül spontán fogant meg.Az előtt is volt egy terhességem,sajnos ott elhalt a babám.

Igaz már lassan 40 leszek,de nagyon szeretnénk még egy babát.

Most a műtét során kiderült,hogy a bal oldali petevezetékem el volt záródva(ami 2 hónappal előtte átjárható volt),és voltak még összenövéseim is,és a nagy ciszta.Ezeket persze a doki nem láthatta az ultrahangon.(kivéve a cisztát)

Nagyon örülök,hogy elvégeztettem ezt a műtétet!

!

Én is mindenkinek csak ajánlani tudom!

Diagnosztikai szempontból a leghatásosabb!

Ha nem csináltattam volna meg,nem is tudnám,hogy el volt záródva az egyik PV.

Ez mind megnehezíti a teherbeesést.


Szép napot Neked!

2012. júl. 25. 22:30

Sziasztok! :)


Nekem 2x volt Drilling műtétem, (PCOS miatt) az első nem lett valami sikeres, rá egy évre volt a második! Azt tudni kell, hogy az első gyermekem születése után vették észre a betegséget, amikor nem jött meg a menstruációm! A második műtét meghozta a sikert, lett mensim, de mütét során végeztek egy átjárhatóságot is, akkor kiderült hogy elvannak záródva a petevezetékeim mindkét oldalon! A műtéttel kapcsolatban, nekem nagyon jól megcsinálták, hiszen a második műtétem 2003-ban volt, és azóta minden hónapban szépen van mensi! :)Szóval rám nem igaz a 15-18 hónap! :D

És ami még nagyon fontos, azóta szültem még 2 gyerkőcöt, és nem lombikbabák, spontán sikerült velük teherbe esnem, az orvosom is csak nézett rám, amikor mentem a másodikkal, még rá is kérdezett 2x mielött megvizsgált volna, hogy akkor a teszt pozitív lett ugye?! :D Mivel elvoltak záródva a petevezetékek is!! Igaz sokat fogytam akkoriban, de senki sem tudott érthető magyarázatot adni, hogy mi tőrtént velem! :)

Szóval én azt mondom, jó a Drilling, hatásos, ha jól van megcsinálva! Nem szedtem, és most sem szedek semmien gyógyszert! Kívánom, hogy akik átesnek ezen a műtéten, kopogtasson hozzájuk a gólya minél hamarabb! :)

17. Mikolt39 (válaszként erre: 11. - Csiby)
2012. júl. 8. 13:52

Gratulálok Csiby!!Én is bízom a legjobbakban!remélem nemsokára én is pocakos leszek.

:-)

16. Bcicus (válaszként erre: 15. - Mikolt39)
2012. júl. 6. 08:02

AZ, hogy végre hozzáértő dokihoz kerültem aki rendbe rakott. Ő lombik baba, mivel a párom miatt csak lombikkal lehet babánk ( nekem lehetne simán spontán is mióta rendbe raktak)

És köszönöm, szerintem is gyönyörű.

2012. júl. 6. 07:58
Látom van egy gyönyörű babád.Nálad mi segített rá a terhességre?Vagy spontán sikerült?
14. Bcicus (válaszként erre: 13. - Mikolt39)
2012. júl. 6. 07:51
A drillingnél kiégetik a petefészek felszínét és ez nagyban károsítja és csökkenti a teljesítményét. Nekem volt, már nagyon bánom semmi értelme nem volt. Nálad is bőven elég lenne szerintem egy leszívás első körben.
13. Mikolt39 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2012. júl. 6. 07:23
Neked volt ilyen műtéted?
12. Mikolt39 (válaszként erre: 11. - Csiby)
2012. júl. 6. 06:24

A drilling lényege az,amikor az orvos kis bemetszéseket ejt a petefészek felületén. Ezáltal a petefészek abnormális külseje és működése átmenetileg normalizálódik, a peteérés során a fejlődő tüszők ki tudnak szabadulni a petefészekből, és nem maradnak bent.

z olyan mintha megnyomnád a ,,reset,, gombot.

De ennek csak 15-18 hónapig van hatása.

11. Csiby
2012. júl. 5. 15:19

A drilling mit takar? Nem ismerem a kifejezést.


Engem laparoszkóppal műtöttek mert a closty sok pici cisztát "csinált" a petefészkembe. Megműtöttek és következő hónapban már megfogant a fiam ( újabb closty kúrával)

10. Bcicus (válaszként erre: 9. - Mikolt39)
2012. júl. 5. 15:06
Én nem bíznék ebben a dokiban. Ha van visszamaradt ciszta tilos merionalt adni, szerencse, hogy nem lett nagyobb baj. Drillingre mi szükség nálad? Semmi. Clostira csak akkor van szükség ha nincs péd, egyébként csak árt, mert cisztákat okozhat és vékonyítja az endometriumot.
2012. júl. 5. 08:27

Valóban a closti nekem csak ártott,rendes pÉ -van,normál ciklusaim .

Az egész stimulálás,azért kellett,hogy ,meggyorsítsuk a fogantatást.Éveket én nem tudok várni!

Closti után lett 4 nagyobb cisztám,amiből mostanra (3 hónap elteltével) egy nagy visszamaradt.Ez a mensivel sem szívódik fel.

A hab a tortára még az,hogy 1,5 hónapja Merional-al szúrtam magamat egy hétig.De ez a tüszőkre nem hatott,sokkal inkább a visszamaradt cisztára.Nagyot nőtt.

A műtét tulajdonképpen 3-as lesz.Drilling,HYCOSY,és a ciszta leszívása.

HYCOSY-t már csinált a doki 2 hónapja,és átjárható volt mindkettő,de ő úgy gondolja megcsinálja még egyszer.

Nagyon bízom az egész sikerességében,mert ketyeg az idő.

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Mikolt39)
2012. júl. 5. 07:42
De egy ciszta leszíváshoz minek drilling? Drillinget kimondottan pco-s petefészeknél csinálnak és ott égetnek. Neked sima leszívás kell. És nem ürült a clostí utáni ciklusban sem? Van rendes péd egyébként? Akkor minek a closti, többet árt mint használ.
7. Mikolt39 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2012. júl. 5. 06:36

Azért,hogy a fogantatást felgyorsítsuk.De sajnos ez nálam nem jött be.

Ez után lett volna az inszem,de eddig már el sem jutottam,mert hatalmas cisztám lett.

Most a drillingnél ezt a cisztát le fogja a doki szívni.


Neked volt ilyen műtéted?

6. Bcicus (válaszként erre: 5. - Mikolt39)
2012. júl. 4. 23:23
De miért kellett a closti?
2012. júl. 4. 21:51

Nem minden esetben!39 vagyok,és a clostitól túl lettem stimulálva.

Én clostit többet már nem szedhetek.

A drilling-el nagyobb az esély a teherbe esésre.

45 évesen én már nem szeretnék szülni,és felelőtlenség is lenne.

4. Bcicus (válaszként erre: 3. - Mikolt39)
2012. júl. 4. 21:34
Akkor minek a drilling. Drilling akkor szoktak csinálni?
2012. júl. 4. 19:30
Nálam nem volt 3-as kezelés,nem vagyok PCO-s.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Mikolt39)
2012. júl. 4. 16:42
A 3as kezelést mióta tartod?
2012. júl. 4. 08:41

Sziasztok!


Jövő héten lesz a petefészek drilling műtétem,és kíváncsi lennék,kinek sikerült a műtét után teherbe esnie,és mennyi időre rá?

Gyógyszeres segítséggel vagy spontán?

Én 39 vagyok,és az idő ketyeg:-))

Második gyermeket szeretnénk.


Szép napot Mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook