Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes vagyok és sajnos a dohányzásról még nem tudtam leszokni. A Nikoretta rágógumit lehet alkalmazni? fórum

Terhes vagyok és sajnos a dohányzásról még nem tudtam leszokni. A Nikoretta rágógumit lehet alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. csgybzs (válaszként erre: 94. - Nirvi)
2012. júl. 4. 09:32
Úgy tudom én sem biztattam senkit az ellenkezőjére. Persze ez az ideális. Csak van akinek megy, van akinek nem. Szerintem a szoptatás után rögtön cigizünk és úgy sétálunk vele kézen fogva a gyerek meg fuldoklik mindenhol a passzív füsttől.. hát az sem jobb.....és mennyi ilyen van...
94. Nirvi (válaszként erre: 93. - Csgybzs)
2012. júl. 4. 09:27

Én erre írtam még pár bejegyzéssel ezelőtt, hogy akkor az újszülöttnek is kéne cigit nyomni a szájába miután megszületik, hogy továbbra is tartsuk azt a nikotin mennyiséget amihez előtte hozzájutott a pocakban. Hisz ha nem kapja meg, szintén sokk éri nem? Mivel hirtelen áll le a "dohányzásról".

Illetve egy alkoholista kismama gyerekének pedig adjunk minden reggel egy felest.


Tény, hogy nem 1-2 nap alatt ürül ki a szervezetből, de én akkor sem hiszem azt, hogy jobb végig cigizni a terhességet - még ha csak mértékkel is teszi az ember - mint leszokni róla már az elején. Ne tegye le hirtelen, de szokjon le fokozatosan...

93. csgybzs (válaszként erre: 92. - CsillagTM)
2012. júl. 4. 07:58
És gondolod, hogy anyukád szervezetéből a tizenakárhány év alatt kemény cigizésből begyűjtött mérgeket te nem kaptad meg a vérkeringés által? Hát dehogynem..... Inkább legyen egy dohányos nő, aki mértékkel szív, és mikor terhes leminimalizálja (mivel a nikotinelvonás olyan sokk, ami a magzatra károsabb mintha szívná), mint egy olyan, aki előtte masszív gyárkémény volt, utána meg leáll.... A dohánytermékek évek alatt ürülnek ki a szervezetből, naív dolog azt hinni, hogy ha a kétcsíkos teszt után eldobja, akkor minden csudajó. A mértéken van a lényeg....
92. CsillagTM (válaszként erre: 90. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 16:10

nem esek bele a "tipikus magyar mentalitásba"...de szívem joga, h azt gondoljam: aki úgy cigizik terhesen, h tudván tudja, közben kínlódik benne a gyerek, azt -kimondom-: elítélem. és ez akkor is így lenne, ha csak úgy potyogtatnám minden nehézség nélkül a gyerekeket...


és csak egy példa: anyum 12 (vagy 14?) éves korától keményen cigizett. 26 évesen, mikor terhes lett velem, azonnal lerakta. és ez még sok-sok nőnek sikerül. akkor meg?! akaraterő és áldozatkészség. ennyi a titok.

2012. júl. 3. 14:29
Számukra ez a világ legtermészetesebb és legegyszerübb dolga. mármint a teherbe esés. A legtöbbjük számára nem olyan csoda mint nekünk lesz majd....
90. csgybzs (válaszként erre: 88. - CsillagTM)
2012. júl. 3. 14:28
Szegről-végről ismerlek már a fórumról, elhiszem, hogy neked ez szívfájdalom.... de el kell fogadni... Nem hiszem, hogy a dohányos nők (a primitíveken kívül) helyből szívatnák a gyereket direkt, legfeljebb így alakult és utána keresik a kiutat, ahogy a fórumindító is. Ne ess bele a tipikus magyar mentalitásba....
89. Ágio8405 (válaszként erre: 85. - CsillagTM)
2012. júl. 3. 14:28
Ezek a nök nem is vártak éveket a babára ugy mint mi hidd el. Ök máshogy állnak hozzá, számukra ez a világ legegy
88. CsillagTM (válaszként erre: 87. - CsillagTM)
2012. júl. 3. 14:26

ja értem.


egyébként lényegtelen. szerintem az ilyen felelőtlen. más küzd, h lehessen gyereke, az ilyenek meg...áh, hagyjuk. csak nem tudom, mit szólnának az ilyen nők, ha ők fuldokolnának a tömény cigifüstben...

87. CsillagTM (válaszként erre: 86. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 14:25
hát ezt nem vágom, h mire írtad.
86. csgybzs (válaszként erre: 85. - CsillagTM)
2012. júl. 3. 14:21

:) Pedig elhiheted. Igaz nem vagyok terhes és nem is tervezem, de kb. 10 éve szívok a leggyengébb cigarettából napi 1-2 szálat, élvezeti dohányosként... ha nem gyújtok rá egy hétig, akkor sincs semmi..... 10 év alatt pedig már csak kialakul függőség nem?


Fúú, a második rész meg tiszta propaganda szöveg :D

85. CsillagTM (válaszként erre: 80. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 14:19

hát nehezen hiszem, h aki rá van szokva, az napi 1-2 szálat szív.


amúgy én azt nem értem ilyenkor, hogy hogyan tud valaki cigizni, miközben tudja, hogy minden slukknál a hasában FULDOKLIK a magzata?! akár rá van szokva az illető nő, akár nem, pont lesz@rom, mert ILYENKOR mindegy!! nincs mentség!!

2012. júl. 3. 11:15

Nagyon elkanyarodott a tema az eredeti kerdestol!

Ha sikerul lecsokkentened az adagot kedves forumindito, akkor egy elektromos cigi siman megteszi, megis jobb mert abban csak nikotin van es nincs katrany meg mindenfele xar, mint a cigiben.

Hidd el jol tudja helyettesiteni a rendes cigit.

Teny h nem jo terhesen dohanyozni de mivel megprobalsz leszokni az mar fel siker.Szerintem sikerulni fog, hogy leszokj vagy legalabb atalni egy e-cigire, csak vegyel erot magadon.

Megeri a baba kedveert, h legyen egy szep eros, egeszseges babad!


En kivanok neked sok erot a leszokashoz es egy gyonyoru egeszseges babat!

83. Bekacomb (válaszként erre: 80. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 10:33
Szia, szerintem ez nézőpont kérdése. Van, akinél már ez is kiveri a biztit, amint látod. Úgysem tudjátok meggyőzni egymást, ezért vagyunk mások. Persze érdekes vita indult el az biztos. Elgondolkodtató. Szép napot nektek, nekem mennem kell! :-)
2012. júl. 3. 10:30
Hm... a tudatos élet korántsem az, hogy tudatosan néha eszem mérget :)))
81. Bekacomb (válaszként erre: 72. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:29
Minden mondatoddal -de legfőképpen az utolsóval- teljes mértékben egyetértek! Ismét :-)
80. csgybzs (válaszként erre: 72. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:27

Drogról és piáról beszélsz, szó sincs róla. Jó ez a túlzó dolog... Az is lehet, hogy a fórumindító napi 1-2 szál cigarettát szív, ami már aztán elég messze van a fene nagy károsítástól.

Miért ne lenne elvárható? Az ember csak azt tudja, amit leadnak a tévében? Én is megeszem, megiszom a számomra kedves dolgokat,mindent, ami tetszik, mértékkel... dohányozni is lehet mértékkel.. egy 0.1 mg-os cigarettából 3-4 szál sincs annyi, mint egy séta az Andrássy úton.... nem sátántól való dolog ez sem.....

Az orvosokat, meg a bizonyítást pedig inkább ne keverd ide. Etetik az embert fogamzásgátló tablettával is, pedig az is méreg.. ja az nem számít.....és ugyanúgy szívják az orvosok, nővérek is, pedig hát milyen káros.... ilyenkor mi van?


Sokkal nagyobb gond egy olyan anya, aki letojja, üti-vágja a gyereket, lesz.rja az igényeit... csak ellene nem kardoskodik senki... nem látja de inkább nem is akarja.... furamód a dohányosokat meg mindenki lincselné.... érdekes hozzáállás....

79. Zebra25 (válaszként erre: 72. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:27

Pár éve volt, hogy egy nő drogozott a várandóssága alatt és a babákat is le kellett szoktatni a drogról miután megszülettek mert elvonási tüneteik voltak.

Bocsi azt nem írtam, hogy ikrei születtek és otthagyta Őket a kórházba.

Emiatt nem is adhatták Őket örökbe nagyon sokáig.

Elvette Tőlük a normális élet lehetőségét:(


ezt csak úgy leírtam, hogy hátha emlékszik rá valaki a hírekből

de volt, hogy egy csecsemő alkoholmérgezésben halt meg mert az anya szoptatás alatt ivott mint a gödény


mennyi ilyen történik, de ugye ezek a legszélsőségesebb esetek

arról nincs szó, hogy az mit okoz ha egy anya túl sok koffeint vagy cukrot fogyaszt az anyuka a várandósság alatt


na jól elkalandpztam, bocsi csak elméláztam közbe

2012. júl. 3. 10:26
Hűha, szerintem eléggé elkanyarodott a téma. Fő motiváció a szőrszálhasogatás. A cigit szerintem semmiképp sem lehet egy lapon említeni az ételekkel. Tökéletes szülő sincs, de olyan rengeteg, aki törekszik arra, hogy a lehető legjobbat adja a gyermekének. Itt már az is le lett fikázva szépen... Szerintem az a fontos, hogy amit tudunk, megtegyünk. Én még mindig nem érzem, hogy valaki készakarva bántotta volna a topicindítót. A véleményéhez meg mindenkinek joga van. Mindenki próbált azért segíteni. Kedves fórumindító, te pedig ne zaklasd fel magad, az sem tesz jót a babócának, ahogy a többiek is írták, kérj segítséget szakembertől, tuti lesz megoldás!
77. Trinitas (válaszként erre: 75. - Borsika)
2012. júl. 3. 10:25

:))

Szerintem én is lépek, nem cifrázom ezt tovább :)

76. 34c48a3825 (válaszként erre: 72. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:25
A táplálkozás és az életmód, valamint a szív-és érrendszeri betegségek, anyagcsere betegségek és daganataos betegségek nagy részének kialakulása közötti összefüggés is bizonyított tény, ha már itt tartunk.
75. Borsika (válaszként erre: 72. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:24
Szivembol szoltal :)!!! Nekem ez vegszonak tokeletes, ugyan igy erzek, es gondolom en is, ugyhogy le is lepek innen gyorsan, mert agyf.szt kapok ha meg egy " okos " hozzaszolast elolvasok:)!!!
74. 34c48a3825 (válaszként erre: 71. - Borsika)
2012. júl. 3. 10:24
Engem pedig azok az emberek "akasztanak ki", akik úgy használnak szavakat, hogy nem ismerik a jelentésüket.
73. 34c48a3825 (válaszként erre: 71. - Borsika)
2012. júl. 3. 10:23

Esetleg képes vagy megfogalmazni normális ember módjára, amit gondolsz?


A középosztály fogalmának utána kellene nézz, mert fogalmad sincs róla. A középosztály nem az, akik sokan vannak a környezeteben.


Olvass utána, mielőtt tovább használod a fogalmat, amit nem értesz!

72. Trinitas (válaszként erre: 48. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 10:20

Igen, nyilván aki megengedi a gyerekének, hogy egyen csokit, néha beülnek egy mekibe az pont egy szinten van azzal, aki végig drogozza vagy végig piálja a terhességét..


Valamint aki képen törli a 16 éves fiát mert az lek*rvázta a saját anyját, az is ugyanolyan utolsó rohadék mint aki félholtra veri a gyerekét mert az véletlenül összepisilte magát.


És aki lecsap egy szúnyogot az is ugyanolyan, mint aki hobbiból kutyákat nyúz meg élve..


A mai világban nem kapnak az emberek megfelelő felvilágosítást a méreganyagokról, a mai világban még nem általánosan elfogadott tény, hogy a víz szennyezett, és nincs olyanról tudomásunk, hogy a chips fejlődési rendellenességet okozna, ergo nem is várható el a lakosságtól, hogy ne a tuskóból vegye a spanyol gyümölcsöt mert attól, hogy bizonyos rétegek igyekezne felhívni a figyelmet a vegyszerek káros hatásaira, még maga a média, az orvos, a kormány nem így tesz.


Ellenben a cigiről jó pár éve bizonyítottan tudjuk, hogy a magzatra káros!


Különben meg én speciel nem nevelem burokban a gyereket mert lehetetlen kivédeni mindent, és annak vagyok híve, hogy az életet élvezni is kell, nem fogom kitekerni a nyakát akkor ha majd tinikorában elszív egy füvescigit pl. Inkább arra fogom nevelni, hogy ne tegye magát függővé semmitől és ha lehet senkitől.. hogy többségében igyekezzen vigyázni a testére és a lelkére, de ettől még fedezze fel a világot és néha egy buliban csípjen be nyugodtan, élvezze is az életet. Terhesen is csapvizet iszok és bár tatárbifszteket meg sushit tuti tuti nem de egy sajtburgert is benyomok néha.

A gyerekem ehet nyugodtan csokit, csak ne ebéd helyett meg tonnaszámra.


Igenis rengeteg különbség van, ezt hívják aranyközépútnak meg tudatos létezésnek.

71. Borsika (válaszként erre: 65. - 34c48a3825)
2012. júl. 3. 10:19

Jukio akozeposztaly megengedheti maganak, hogy csak bio kajakat vegyen????????!!!!!! Te hol elsz???? Nyilvan nem Magyarorszagon, mert akkor nem mondtal vna ekkora ordas baromsagot!!!!

A kajan kivul, elned is kell ( fizetni a rezsit, ha van hitel azt is...ha nincs sajat lakasod a rezsit is, benzin penz, ruhazkodj, 2 gyereknek a havi kiadasai, ja csaladi programokat is kene szervezni, kirandulas, strand, allatkertstb...jaaa es meg tegyel is felre, mert kitudja mi lesz a jovoben...es meg az ilyen olyan kiadasok...amik mindig jokor jonnek...pl. A 2,5 eves autod jobb elso felfuggesztesevel van vmi...elviszed a szerelohot, megjavitja meg meg kicsit megszereli a kocsit, es 150 rongy elis repult....) ugyhogy ne mondd azt nekem, hogy a kozeposztaly megengedheti maganak a bio kajat...steinberg fele lottyoket pl...komolyan kiakasztanak az ilyen meberek mint Te!

70. 34c48a3825 (válaszként erre: 62. - Borsika)
2012. júl. 3. 10:12
És senki nem is permetez?
69. Bekacomb (válaszként erre: 36. - Trinitas)
2012. júl. 3. 10:12
Ezt a hozzászólásodat mintha én írtam volna. Nem szabad becsukni a szemünket. Mellesleg szerintem senki nem bántotta a topicindítót, egyszerűen csak megírta a saját véleményét. Én úgy érzem, próbáltam segíteni, hátha a saját tapasztalatom segít neki ahhoz, hogy meghozza a helyes döntést. Kár, hogy nem ismer, tudná, hogy nem rólam mintázták az akaraterő szobrát. Tehát ha én meg tudtam csinálni, neki is menni fog. Nem nagyképű akarok lenni, félreértés ne essék, illetve nem is bántó szándékkal írtam az eddigieket.
68. Zebra25 (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 10:11

Ez is jogos.

Ezért is lenne jó egy szakemberrel ezt megbeszélni.

Egyébként Én is egy 6 hónapos kisfiú büszke anyukája vagyok és nagy harcot vívok a környezetemmel, hogy a hozzátáplálás, hogy legyen. Sokak szerint sózzam a főzelékeket és egy pici cukor sem árt.

POnt úgy érzem, hogy annyi cart megeszünk felnőtt létünk során, hogy legalább ebben a pici korban próbáljuk kerülni és ha valamilyen csoda folytán hátha hatással lesz ez a későbbi táplálkozására. Esetleg nem fogja szeretni a nagyon sós ételeket.

67. 34c48a3825 (válaszként erre: 61. - Zebra25)
2012. júl. 3. 10:11

Nem élelmiszer a cigaretta, ez nyilvánvaló.


Egy dolog azok közül, melyek megbetegítenek, ebbe beleértve a "valamilyen" ételt meg a nem mozgást is például.


De egy valódi függőt, ami ORVOSI KATEGÓRIA azzal nem lehet leszokatni, hogy elkezdik rá hányni az igét. Csak a buta emberek hihetik ezt.

66. Nirvi (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 10:11

Azért ennyire nem lehet általánosítani, szerencsére nem mindenki úgy áll a műkajákhoz, hogy úgyis minden káros, úgyhogy mindegy.

De tény, hogy sajnos a nagyobb százalék igen.


Nem feltétlenül jó az azonnali lerakás. Jó...akkor ne tegye le azonnal.

Akkor tegye le 2 hét alatt. Fokozatosan csökkentse, míg végül teljesen leszokik.


De amikor azt látom, hogy nagy pocakkal a kórház előtt szívják a cigit a kismamák...

Szerintem nekik meg sem fordul a fejükben, hogy letegyék.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook