Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet humánus módon távoltartani az idegen macskát a háztól (kutya csak jövőre lesz)? fórum

Hogyan lehet humánus módon távoltartani az idegen macskát a háztól (kutya csak jövőre lesz)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. 298b15dfdd (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. júl. 6. 19:43
Igazad van,csak nálunk amelyik cica bent van,azt nem engedjük ki!Így gondoltam a karfán való heveredést:)
64. 7796ae808e (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. júl. 6. 19:18
Ki kell heréltetni, és akkor nem járkál át sehova, ha kimegyek az udvarra, csak akkor jön ki a macska a lakásból.
63. csgybzs (válaszként erre: 62. - 298b15dfdd)
2012. júl. 4. 11:43
Dehogynem.... a szüleim cicái is békésen szundikálnak bent, de napközben átmennek a szomszéd üres telekre is, vadászgatnak, stb... egy macskát, ha csak nincs állandóan lakásban tartva, nem lehet beszabályozni... mindegyik megy.
62. 298b15dfdd (válaszként erre: 61. - Bnedora)
2012. júl. 4. 11:40

Az a macska,amelyik a fotelkarfáján dekkol,nem nagyon jár szomszédolni.


A házi macskák egyébként is inkább éjszaka,hajnalban tekeregnek.

61. bnedora (válaszként erre: 52. - 7796ae808e)
2012. júl. 4. 09:45

Az állat sokszor akkor is szereti a gazdáját, ha az megveri, láncon tartja, éhezteti.

Korábban írtad, hogy a macskádat megtanítottad arra, hogy ne menjen a szomszédba. Na, kíváncsi lennék én erre az idomításra, mert a te nem vigyáznál rá, akkor bizony a tied is átmenni, és nem csak a közvetlen szomszédodhoz, hanem a 3-4-5. szomszédhoz is.

60. 298b15dfdd (válaszként erre: 48. - 7796ae808e)
2012. júl. 4. 09:13
Ma reggel,végignéztem a macskáim rituáléját,szóval még a picik is kiásták a pisinek a lyukat,és külön a kakkantásnak .Addig takargatták amíg nem látszott semmi,és rendre szagolgatták.Szóval nem kakkantanak csak úgy összevissza,még,ha nomád körülmények között is élnek.
59. 34c48a3825 (válaszként erre: 49. - 7796ae808e)
2012. júl. 4. 08:47

Nem, EGYÉRTELMŰEN nem a szomszédodra gondoltam.

Hanem arra, a magát embernek tartó lényre, aki állatokat mérgez és ezt

a, helyénvalónak tartja

b, nem érti, mi a különbség a macskák mérgezése és a hentesek általi, élelmezés-célú levágás között.


Steril körülmények között nem piszkálnám kesztyűben azt a botot, amivel piszkáltak.

58. csgybzs (válaszként erre: 57. - Borsika)
2012. júl. 4. 07:53
Ehhez már kellene egy bizonyos szintű agyi fejlettség... szerintem túl sokat kérsz....
57. Borsika (válaszként erre: 53. - 7796ae808e)
2012. júl. 4. 00:15

A hentes azert oli le az allatokat, hogy megegyuk...ok ertunk vannak...amiota vilag a vilag...ugyhogy eleg sz.r hasonlattal eltel...hacsak megnem eszed a macskakat, de nyilvan ha mergezed oket van annyi eszed, hogy nem eszed meg mert akkor te is kipurcannal...

Egyebkent nem jutott meg esetleg egy olyan megoldas az eszedbe, hogy befogd oket???? Kiteszel ketreceket kajaval ejszakara, es reggelre hot zihher, hogy lesz benne macska...en ezt csinalnam, es vinnem oket a legkozelebbi menhelyre ( ha mar ennyire balf.szok a szomszedjaid, es nem lehet megbeszelni veluk a problemakat ) ha meg rajonnek, es nem tetszik nekik, vedekezhetsz azzal, hogy sorry nem tudtad, hogy az ovek, elvegre nyilvan se chip se nyakorv nincs rajtuk, nem mellesleg az antsz nevet is felvethetned, ha szemetdombon elnek, es patkanyok is vannak...

2012. júl. 3. 22:47

jah, és vki irta,

tényleg irtóznak a narancshajtól, messze elkerülik

2012. júl. 3. 22:45

tippek :

minden macska fél a söprűtől, ha meglkátod, lengesd felé a röprűt.

locsold le slaggal

dobj hozzá valamint

A kutya is távoltartja.

54. csgybzs (válaszként erre: 49. - 7796ae808e)
2012. júl. 3. 20:25
Gondolom a szomszéddal szemben már nem ilyen nagy a szád. Miért nem inkább őt mérgezed meg? Ahhoz nincs vér a pucádban mi?
53. 7796ae808e (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 3. 18:27
Ennyi erővel minden hentes fejéhez vághatnád, hogy nem komplettek, mert állatokat ölnek...
52. 7796ae808e (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 3. 18:15

Szeretem az állatokat, és az állataim is szeretnek engem. A macskám minden este a fotelom háttámláján alszik, amikor ülök benne.

De olyan felelőtlen szomszéd, mint az enyém, aki nem kötteti el a macskáit, és csak szülik szülik orrba szájba fölöslegesen a kicsiket, az már azért egy kicsit sok. És az összes ide jár át piszkítani. Nézd ha ilyen hülye a szomszéd, hogy nem foglalkozik azzal, mit mondunk, (nem csak én, hanem a másik oldali szomszédja is) akkor úgy gondolom egyedül az ő felelőssége a macskáit védeni.

51. 7796ae808e (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 3. 18:05
Egyébként mivel is lehetne bizonyítani, hogy azt tettem amit mondtam? Semmivel. Szerintem a szomszédom lakáséában több macskatetem van a szeméthalom alatt, mint amennyit én megmérgeztem.
50. 7796ae808e (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 3. 18:03
Azért nincs 3 éve barátnőm, mert nem is akarok egy ideig:) Ennyi.
49. 7796ae808e (válaszként erre: 47. - 34c48a3825)
2012. júl. 3. 18:02
Jah, a szomszédomba. Teljesen értelmetlen az élete, csak azért él, hogy a szemetet gyűjtse össze, amit más kidob. Egyébként nem csak macskái vannak, hanem patkányok is tanyáznak a padlásán.
48. 7796ae808e (válaszként erre: 45. - Csgybzs)
2012. júl. 3. 18:01

:DD


Nekem is van macskám, de csak 1 darab. A szomszédom meg nem bírja kordában tartani a sajátjait. Nem fogom az udvarunkat más macskája után ganézni, ennyi.

47. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - 7796ae808e)
2012. júl. 3. 16:16
Van, akibe kár az oxigén, mint itt is látszik.
46. bnorika83 (válaszként erre: 44. - Borsika)
2012. júl. 3. 15:58
Hát akkor az már lassan nem is az öreg macskája, hanem a tietek :) Kipróbálom a narancsolajat,köszi!
45. csgybzs (válaszként erre: 11. - 7796ae808e)
2012. júl. 3. 15:53
Mintha a macska tehetne róla.... adná a Jóisten, hogy a magadfajtáknak egyszer lennél annyira útban, hogy egy kis mérgezett kaját dobnának neked, amitől keserves szenvedések között pusztulnál el...... De hát az élet igazságtalan... mindig a jók mennek el.....
2012. júl. 3. 15:44

En sima mezogazdasagi boltban vettem!! Nezzetek korul, nalunk tenyleg bevalt ez a narancsolaj:) utaljak a citrusfelek szagat...

Tes.oba, allatboltba, mzg- i boltokban keressetek, " macskatavoltarto spray" neven...a mienk Panzi markaju, osszetetele, viz es narancsolaj...tenyleg semmi mas nem vegyszer nem kell, es hatasos.

Szomszedunkkal nincs mirol beszelni...oreg ember, akinek ez csak egy macska...nem fog kiadni erte egy fillert se...mivel nekunk is van egy cicank, vettem a kandurra is kullancs es bolhairto nyakorvet...800 ftba nem halunk bele...es legalabb nem tolt meg minket igy o sem. Megkerdeztem az oreget, h. Rarakhatom-e azt mondta azt csinalok vee amit akarok :) ja mondom akkor jo :)... Uh. Lassan 0-24- ben nalunk boklaszik a kandur is, tettunk le neki sajat eteto talat is, teraszra mar nem is jar fel, es megvan a pluszegy macsek elonye is, mert egy vakondturas sincs a kertunkben, miota joban vagyunk vele :))

43. bnorika83 (válaszként erre: 42. - Bnorika83)
2012. júl. 3. 15:38
És egy ismerősöm sem akar macskát, mi kutyapártiak vagyunk!
42. bnorika83 (válaszként erre: 40. - Virus2008)
2012. júl. 3. 15:37
Örökbe fogadni? Majd ha hülye leszek, soha nem akartam macskát. Amúgy meg itt az utcába valaki macskája, nem tudjuk pontosan, hogy melyik házhoz tartozik.
41. virus2008 (válaszként erre: 33. - 7796ae808e)
2012. júl. 3. 15:21

Hát csak hogy ne csak egyik oldalról kapjál pofont hanem a másik irányból is.


1. Te nagyon buta ember lehetsz, hogy ezt így nyíltan vállalod, hogy macskákat mérgezel.Fotód is van hm...Simán nyakon csíphetnek.


2.Valahol még a büszkeség érzését is észlelem szavaidból, hogy te ezt elrendezted.


3.Állítod, hogy tartasz kutyát, macskát.Elárulom az még nem bizonyítja az állatszereteted.


4.Azok az emberek akik állatot ölnek, általában pszichológiailag nem is komplettek.Potenciális gyilkosok, és bűnözőkké képesek válni.


5.Igenis az emberek elmondhatják véleményüket, mert te itt bekommentelted.


6. Amúgy valahol írtad nincs 3 éve nőd...hát...,

hát igen kemény pasi lehetsz, macskákat mérgezel.

Azta de felsőbbrendű vagy :)

40. virus2008 (válaszként erre: 1. - Bnorika83)
2012. júl. 3. 15:05

Rászólt a párod a macskára, ez jó.

Látom nem volt dolgotok még macskával.


Én azért nem túloznék itt a fertőzésveszéllyel meg anyámkínjával.Túlkomplikáljátok.


Miért nem tartjátok meg a cicát?De amúgy lehet,hogy örökbe kéne adni valakinek.Nem hinném, hogy távoltartható.

39. bnorika83 (válaszként erre: 36. - Borsika)
2012. júl. 3. 14:53
Hol lehet kapni ilyen olajat?
38. bnedora (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2012. júl. 3. 09:29
Az ivartalanítással még ugyanúgy spriccelnek (nekem a nőstényem is), csak kevésbé büdös. Talán, ha az ivartalanítás az ivarérettség előtt történik, akkor nem csinálják, de macskától függ ez is.
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Borsika)
2012. júl. 3. 09:17

Ez a magatartás nem pisilés, hanem a kandírok terület-jelölése, a fröcskölés.

Elég büdi tud lenni. A narancsolaj jó tipp, kööszönöm! (Saját kandúrom bosszant fel néha.)

És bár mindenki így fogná fel, ahogyan Te és a Családod.

Nem tudom, számítana-e valamit, ha a szomszédod ivartalaníttatná. Ez más szempontból sem lenne butaság, még a kandúrnak is jobb, ha nem csavarog annyit. Mármint a hosszú élet szempontjából.

2012. júl. 2. 23:51
Mi narancsolaj sprat vettunk, mert a szomszed kandurja feljar a teraszunkra, es lepisil mindent...nagyon durva...:)) all...a feneket a fal fele forditja, es szo szerint " froccsent"...miis probalkoztunk mar mindennel...allatokat pedig nem bantunk, mert szerencsetlenek csak a teruletuket vedik...osztonbol cselekednek, nem azert, h. Minket direkt bosszantsanak, azert jarunk mi ket labon es rendelkezunk magasabb intelligenciaval hogy eroszak nelkul megtudjuk oldani pl. Az ilyen helyzeteket...a spray bio, es gyulolik a szagat...annyi a hatranya, hogy szorgalmasan fujogatni kell (2 naponta a tuti) es messzirol kerulik a hazunkat...en konkretan korbefujtam a hazat:))..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook