Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A keratinos póthajam leszedése után rengeteg hajam kihullott... =( Szerintetek mit csináljak, hogy mihamarabb visszakapjam a régi kinézetem? fórum

A keratinos póthajam leszedése után rengeteg hajam kihullott... =( Szerintetek mit csináljak, hogy mihamarabb visszakapjam a régi kinézetem? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 18. 20:15

Sziasztok!


Sajnos ugyan így jártam,mint a fórumnyitó. És a legdurvább az hogy fodrász vagyok.

Sok keratinos hajhosszabbítást csináltam az évek alatt és senkinek nem hullott ki tőle a haja, sőt nagyon szépen megnött alatta.

Erre én úgy jártam hogy az alapból szép dús hajam levéknyosdott és rengeteg kihullott tövestől.

Most ricinus olajjal ápolgatom.

Régebben volt varrott hajam az alatt nagyon szépen megnött a sajátom és kíméletes is volt a hajamnak.

Szóval én most épolom ezerrel és soros hajat tetetek, mert azzal csak jó tapasztalatom van.

18. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - Panka78)
2012. júl. 2. 19:33
De kinő, mert pl. a szemöldököd is újra nő. Én azt nem értem, miért nem tudják elfogadni magukat sokan olyannak, amilyenek. Próbálkoznak mindenféle mű-megoldással, aminek a következményeivel még az sincs tisztában, aki kitalálta :( Aztán meg kapkodnak fűhöz-fához, hogy jajajajjj :(((
17. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2012. júl. 2. 18:25
ez hülyeség. Mivel a hajat nem a hajhagyma termeli. A gyantával is kijön a hajhagyma mégis vissza nö a ször...
16. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Bebóca)
2012. júl. 2. 17:27
Vágasd le,divatos fazonra,könnyebb kencézni,gyógyulást elősegíteni,és megfog nőni ,újra egészséges lesz!:)
2012. júl. 2. 16:43
Barátnőm is így járt, foltokban hullott ki a haja, hajhagymástól, mindenestől- Őt pl. nem sok jóval bíztatták, mondtak már Neki olyat is, hogy ez olyan, mint aki tépkedi a haját, mivel "távozik" a hajhagyma a +kopasz+ területeken soha nem lesz haja..
14. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Bebóca)
2012. júl. 2. 15:11
Akkor rossza szakembernél voltál. Én kozmetikus vagyok és sok csajt láttam a szalonban ahol dolgoztam akinek regeteget nött közben, köztük nekem is. Kb fél év alatt a vállig érőböl hátam közepéig nött. Most kb 1 éve nincs fent, azota fele annyit nött...:(
2012. júl. 2. 15:04

Köszönöm =)

És hidd el, az életbe ilyet nem csinálok többet.... =)

2012. júl. 2. 14:58
Dúsításra pedig: aloe vera lé a fejbőrbe masszírozva
2012. júl. 2. 14:57
Ricinus olajas pakolás csodákra képes :) Kétszer olyan gyorsan nő tőle a hajad, és dúsabb is lesz.
2012. júl. 2. 14:56

Első és legfontosabb: sose hallgass a fodrászra(tisztelet a kivételnek). :) Egyes fodrászok olyan sületlenségeket hordanak össze, hogy az ember a falnak fut.

2. Kímélő üzemmód: no beszárítás, semmi közvetlen forró, semmi kemikáliás festés. szilikonos terméket kuka!!

A szilikon réteget képez a hajon, és nem engedi a nedvességet bejutni és kijutni a hajszál belsejéből, amitől nagyon könnyen kiszárad. Ha hosszú távon használunk szilikonos termékeket, akkor a szilikonos anyagok felgyülemlenek a hajon, akárcsak egy szigetelő réteg, bevonják a hajszálakat. Ennek következménye, hogy a különböző hajápoló szerek nem tudják kifejteni a hatásukat a hajszálakon, például a hajszínezők is emiatt kevésbé hatnak. Mindez azt is eredményezi. hogy a hajkorona kiszárad, fakóvá válik, és ez a hatás még nyilvánvalóbb vékony szálú, kis térfogatú haj esetén.


Míg a hajszálak nem roncsolódtak drasztikusan, felesleges ollóhoz folyamodnunk. Természetesen egy egészségügyi vágást (2-3 cm) érdemes beiktatni, még akkor is, ha nem olyan vészes a helyzet. Kifizetődő ilyenkor melegollós vágásra beruházni.

Ha hajnövesztés alatt gondolkodsz a vágáson, csak 1-2 cm-t vágass, mivel a hajvágástól nem nő gyorsabban a haj, sőt, ha gyakorta iktatod be, nem is fogsz tapasztalni növekedést.


Használj balzsamot minden samponozás után, s legalább 2 percig hagyd hatni. Hajpakolást heti 1-2 × iktass be. Illetve az olajok is sok segítséget jelentenek: kókusz, oliva, jojoba, mandula.

2012. júl. 2. 14:55
Köszönöm,a tanulságot levontam egyedül is...Segítségért és tippekért tettem közzé a kérdésemet, de azért köszi a hozzászólást.
2012. júl. 2. 14:47
*kozmetikumok helyett: termékek...
2012. júl. 2. 14:46

Nem értem, minek kicseszni a hajjal? Rengeteg festés... póthaj... stb...

Utána meg siránkozás megy ezerrel. Holott előtte nagyon jól tudjátok, hogy nem tesz jót neki.

Nincs türelme valakinek megnöveszteni? Vagy ráfogja, hogy nem nő, és ezért tetet fel?

Megfelelő kozmetikikunok és ápolás mellett, nem kell ilyen dolgokhoz folyamodni.

2012. júl. 2. 14:45
Az a gond,hogy ez 10 centivel kisebb is lett és tényleg nem csak az hullott ki ami amúgy is "távozott" volna.Tönkre tettem teljesen...csomókban hullott ki és eléggé kétségbe vagyok esve, hogy mire fog ez nekem visszanőni? =( Főleg, hogy még mindig eléggé hullik.
2012. júl. 2. 14:34
azért is ijesztö az a haj mennyiség amit leszedés után látsz, mert a természestesen kihulló haj (ami kb napi 100szál) ott marad addig mivel a ragasztó tartja, szoval ez teljesen természetes, ha csak befonod afrora 2 hétre akkor is rengetegnek tünik a kihulló haj, mivel az sem tud távozni. Nekem pl regeteget nött azalatt amig fent volt a haj mivel a sulya huzza is igy gyorsabban nö, és nem tette tönkre egyáltalán. Gondolj bele ha fent van 2 hónapig és napi 100szálat vesszünk (ami persze nem mind a ragasztott tincseknél hullik ki) de akkor is rengeteg az a haj pár honap alatt ami nem tud távozni.
2012. júl. 2. 14:23

és vajon mennyi idő kell, hogy visszasűrüsödjön?

A ricinusolajat mindenképpen kipróbálom meg sörélesztőt is szedek. =(

2012. júl. 2. 14:16
üdv a klubban :) tavaly én is ugyanígy jártam,azzal a különbséggel hogy annyira tönkre ment a saját hajam (ami eredetileg lapockáig ért) hogy tarkóig le kellett vágni... :( a végére hajolaj, én a tövére ginsenges ampullát használtam, mostmár vállig ér, de legalább egészséges!
2012. júl. 2. 14:14
Hát ne nagyon festegesd, kíméld a hajad. Illetve ricinus olajozd heti 2 szer 3-4 órára, hamar rendbe jön.
2012. júl. 2. 14:12
A keratinos póthajam leszedése után rengeteg hajam kihullott... =( Szerintetek mit csináljak, hogy mihamarabb visszakapjam a régi kinézetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook