Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zöldséges nyitása fórum

Zöldséges nyitása (beszélgetős fórum)

2012. júl. 3. 08:04
A legjobb ötlet valóban egy könyvelő, neki mindent tudnia kell ezekről...mert esetleg ha váltanátok ki egy "közös" őstermelőit, akkor aki benne van árulhatna....akkor viszont csak olyan árut lehet, ami benne van az őstermelőiben ..szóval nincs déli gyümölcs és társai....
2012. júl. 3. 08:02
Azt hiszem nincs már olyan, h "kisegítő családtag"...be kell jelenteni, akkor viszont sokba kerül....
9. 9f98008a3b (válaszként erre: 8. - Mely20)
2012. júl. 2. 15:48

Mindig más???


Pfff!


Na így ez veszett fejsze....


Engedély az önkormányzatnál, ÁNTSZ-nél, Őstermelői a helyi "agytröszt"-től(nem tom' mi a neve), na de így Én nem vágnék bele....


Beszélj egy praktizáló könyvelővel.

2012. júl. 2. 13:37
Igen a családból lenne ott valaki "alkalmazott címen" de igazából mindíg az lenne aki otthon tud lenni és ráér.Amúgy szerintetek mennyibe kerülne a beindítás?Valaki tud valamit a jogszabályokról?
7. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 6. - Aville)
2012. júl. 2. 13:16
nem tudom, szerintem annyiért nem. de ha mindenáron alkalmazottat akarsz, akkor legyen alkalmi munkavállaló. jobban jársz
2012. júl. 2. 13:14

A családból lenne ott vki, nem alkalmazott, én úgy olvastam, nem? Amúgy biztos jól menne, de havi 20e-t nem vágnék bele. Megérné annyiért? Max. ha nem vagytok állandóan nyitva - napi 1-2 óra - akkor talán.

Más nem akar zöldségest nyitni Bp-n? (Mert gondolom a kérdező vidéki.) Lenne egy helytippem. Még kiadó üzlet is van. :) Ha lenne pénzem, már én nyitottam is volna. Most már más terveim vannak, más helyszínen más üzlet.

5. virus2008 (válaszként erre: 1. - Mely20)
2012. júl. 2. 12:54
Jó ötlet a zöldséges, de szerintem sem éri meg alkalmazottat tartani.
4. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. júl. 2. 12:48
ez így van, de ne vegyetek fel senkit, mert többe kerül az alkalmazott, mint amennyit kitermel. inkább csináljátok ti
3. 9f98008a3b (válaszként erre: 1. - Mely20)
2012. júl. 2. 12:41

Ja hogy eladó külön????


Így akkor nem ajánlom.:)

2012. júl. 2. 12:40

Legyetek őstermelők, és akkor fejenként évi 600.000Ft-ig nem kell adózni.

Legjobb másodállásban.

2012. júl. 2. 12:39

A párommal kitaláltuk,hogy nyitunk egy zöldségest.Nekik nagy kertjük van és úgy gondoltuk,hogy oda felállítunk egy sátortetős pavilont és abba árulnánk,de nem tudjuk mik ehez a feltételek,erről szeretnék érdeklődni.Milyen engedélyek kellenek?Milyenfeltételei vannak?Megéri-e csinálni?Munka és iskola mellett tudjuk-e üzemeltetni?(én suliba járok,ő dolgozik)Ha eladót alkalmazunk (családtagot) akkor őt kötelesek vagyunk bejelenteni?Milyen lehetőségek vannak?Szerintetek működne?Havi 20.000FT profittal már elégedettek lennénk.

Mit gondoltok erről?Előre is köszi mindenkinek aki hozzászól és segítségemre van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook