Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főztök ebben a nagy melegben? fórum

Mit főztök ebben a nagy melegben? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 13. 08:36
Hát...igen csak fázom most:( így jó kis húslevest főznék.
44. fr.andi (válaszként erre: 43. - 6350755685)
2012. júl. 13. 08:33
Kipróbáltuk, tényleg nagyon gyors és finom, csak nálunk sajnos a férjem tejérzékeny, ezért egy adag "hagyományost" is csináltam.
2012. júl. 7. 17:05
Leginkább gyümölcslevest... Van egy nagyon egyszerű kis gyümölcsleves a receptes naplómban, ha valakit érdekel. Hidegen elkészíthető és 5 perc alatt kész. :)
2012. júl. 7. 16:52
Savanyú leveseket, sok-sok lédús gyümölcsöt eszünk.
2012. júl. 7. 16:49
Sörrrt! :-D
2012. júl. 7. 16:43

Aki szereti az édességet és ebben a melegben sem akar lemondani róla és nem hízlal


Az alap a turó:


Kakaó, édesitő, kokuszreszelék, vaniliás cukor,

citromhéja, lekvárok, vagy bármilyen gyümölcsök,

sorolhatnám még bármit tehetsz a turóba tetszés szerint. be a hűtőbe és kanalazhatod.


De ha sósat is készithetsz belőle: reszelt paparika,hagyma, sárgarépa, cukkini,bármit reszelhetsz lehet piritósra rakni, vagy csak kanalazni.


Csak a fantáziádon mulik.

2012. júl. 7. 16:41
rakott burgonyát
38. lonix
2012. júl. 7. 16:33
hideget+joghurt+fagyi
2012. júl. 7. 16:33

A heti menűnk így alakult:

-zöldbableves, maradék rizi-bizihez cukkini, rá tojás

-gyümölcsleves, sóska+krumpli+kolbi

-sajtos tészta

paradicsomleves, hamburger-telis tele zöldséggel

-lecsós csirkemell zöldségekkel

Ma pedig lakásfestés...de az már egy másik fórum :))


Ezek mind fél óra alatt kész vannak.

Én is megfőzök délelőtt, de a gyümilevest, paradicsomlevest inkább előző este, hogy kellően hideg legyen.

2012. júl. 7. 16:31

gyümölcsleves,jól lehűtve

tésztás kaja,főzelékek,párolt zöldségek...


dinnyét eszem,a kávémba is jégkockát teszek = ice coffee

jó a kefír is piritóssal,meg pehely hideg tejjel

2012. júl. 7. 16:18
főzeláket,gyorsan kisüthető feltéttel
2012. júl. 7. 16:11
Csak olyat főzök,ami gyorsan megvan,hogy ne melegítsem még jobban a lakást.pl.főzelékek,tésztás kaják.A sütőt elkerülöm egyelőre:)
2012. júl. 7. 16:07
csak nagyon könnyű kajákat:leveseket,hűtött gyümölcs joghurt,paradicsom,csirke hús,főzelékek,amiket akár hidegen is lehet enni,szóval nem pörköltet nokedlival:)
2012. júl. 7. 16:06

most 2-3 hétig nem főzőcskéztem, anyuéknál nyaraltunk.. de ott sem kívántam mindig a nehéz főtt ételt.. most is gondolkodom, hogy mit csináljak itthon......

valami salátán gondolkodom :D nagyon-nagyon....

valami jó tésztasali receptetek van esetleg? :)

2012. júl. 7. 16:06
Ugyan azt, mint máskor.
2012. júl. 7. 16:04
Én hűtőben tartott gyümölcsökön (dinnye,barack stb)és fagyin élek. Nem nagyon kívánok rendes kaját, max főzeléket, de azt is hidegen :D
2012. júl. 7. 16:04
Azt amit egyébként is.Nem teszek különbséget meleg és nem meleg között.
2012. júl. 7. 16:04
mindent,amit máskor..))
27. 52e9416b15 (válaszként erre: 26. - 83ff5144bd)
2012. júl. 7. 16:04
Én még tegnap este megfőztem mára a Bolognai spegettit.
2012. júl. 7. 16:03
Ti mit esztek/mit főztök ebben a melegben?
2012. júl. 2. 14:50
gyümölcsleves,sűlthús-főzelék
2012. júl. 2. 12:28

Most csináltam gyümölcslevest, a mi kedvencünket nem kell főzni, az alaprecept szerint ahány deciliter tejszíni (erre szerintem legjobb az Oké) annyi liter ROSTOS gyüm.lé, de én már úgy szoktam, h másfél dl tejszínhez öntök 2 l levet. Most Vilmos körtét és őszibarackot öntöttem,és ebbe beledobálom ami van, és mehet a hűtőbe. Isteni finom, és mindig más az íze, attől függ milyen lé és milyen gyümölcs van itthon. Télen banánk, kiwi, töppedt, evésre már nem a legjobb alma, bármilyen befőtt stb. Ma pl, tettem bele ribizlit, meggyet, cseresznyét, földiepret, málnát, sárgabarackot és kétféle sárgadinnyét. Mindegyik gyümölcsből vettem egy kicsit a piacon. Naaaaagyon finom szokott lenni.

A héten pedig egy főzeléket is akarok csinálni, az este találtam a neten:


[link]


Szerintem nagyon finom lehet.


Nagyon finom és kiadós: főzöl spagettit v vmilyen tésztát, és mikor kihűlt, összekevered felszelt főtt tojással (főhet a spagetti vizében, utána, nem kell újra forralgatni vizet) egy zacskó vegyes Iceberg salátával, v vmilyen más salátával, sajtdarabkákkal, levétől lecsurgatott tonhal konzervvel, kis balzsamecet és oliva mehet rá és kész.

2012. júl. 2. 12:17
meggyleves.fozelekek,francia salata,minden csak meleg ne legyen.
2012. júl. 2. 12:14
Mi esténként grillezünk egy csomó csirke meg pulykahusit,akkor melegen is eszünk belöle,és még 1-2 napig hidegen különféle salátákkal,gyümölccsel.Örülök a nyárnak,nem sokszor használom a tüzhelyet. :))
2012. júl. 2. 12:13

Semmit. Tegnapról még maradt csirkepöri, meg húsleves, no meg egy kis uborkasali is van a hűtőben mellé. :)

Leöblítem ezeket egy kis gyümis-bubis sörrel, és már meg is van a fíling. :D

2012. júl. 2. 12:12

Én most sütöttem meg egy felszeletelt csirkemellet olaj nélkül, teflonban, csak sültcsirke fűszersó volt rajta. 1,5-2 perc alatt átsült a forró teflonban.


Délelőtt 10 perc alatt egy üveg meggybefőttet besűrítettem egy 200 ml-es főzőtejszínnel, azóta a meggyszósz már a hűtőben várja, hogy befaljam.


Tegnapról maradt pár szem sós-babérleveles vízben főtt burgonya.

19. bowie
2012. júl. 2. 12:11

Joghurtos gyümölcslevest. Télről még maradtak befőttjeim, azokat épp csak összemelegítem és joghurttal keverem simára a levét. Aztán mehet be a hűtőbe.

Tejszínes sonkás tészta..vagy, ha még addig sem bírható a tűzhely mellett, akkor simán tejfölös sonkás tészta..és ez hidegen megy rá a tésztára, nem úgy, mint a tejszínes verzió, ahol elősütöm a sonkát is.

2012. júl. 2. 12:11

Én zöldbabfőzeléket főztem magamnak. Szoktam egy csöpp ecetet is tenni bele, attól savanykás. Ilyenkor nagyon jól esik.


A család gyümölcslevest kap. Most hűtöm :)

2012. júl. 2. 12:09

A hűtött dinnyét, barackot nem kell megfőzni :D

Csak a meggyteát :)

16. bnedora (válaszként erre: 1. - Lovebird)
2012. júl. 2. 12:06
reggel kell főzni, amíg még hűvös van:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook