Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van, akinek ordítva alszik el MINDIG a gyereke? fórum

Van, akinek ordítva alszik el MINDIG a gyereke? (beszélgetős fórum)


25. Pan Dóra (válaszként erre: 24. - 67c772efc3)
2012. júl. 6. 06:46
Türelem, türelem, türelem :) Még olyan pici!!! És biztos, hogy nagyon aranyos!!! Ezt lásd benne, ne a feladatot! :)
2012. júl. 5. 21:48
Én nem így látom. Mindig megadom neki a közelségem, de 90%ban csak zavarom... Amikor tényleg rám vár, akkor ahogy bemegyek, tudja a dolgát,fekszik, keresi a pózt és próbál aludni csendben. Ma is így volt. Ha csak hiszti van, mint általában, akkor vagy nem is érdekli, hogy ott vagyok, vagy játszik velem....
23. Pan Dóra (válaszként erre: 22. - 67c772efc3)
2012. júl. 5. 13:54
Nem szenved. Igényli a törődést és a testi közelséged. Ezt követeli ki a sírással. Ha elutasítod, mert, mert, mert..., akkor azt fogja érezni, hogy nem érdekelnek az érzései. És megkeresi azt a társaságot, ahol úgy érzi, figyelnek rá. Vigyázz, mert ez a későbbiekben fegyverré válik, ami saját maga ellen fog fordulni...
2012. júl. 5. 09:56
Globus, szép..... Én most abban bízok, hogy a tesó nem ilyen lesz, kettő szenvedő kisember....
21. globus
2012. júl. 3. 08:05

Az enyém hasonló volt. Néhány hónap után belefáradtunk, hogy bármivel megjavítsuk a helyzetet. Védőnő, gyerekorvos sem sokat segít.

Már elmúlt a probléma, mert felnőtt :)

De most sem jó alvó. Éjfél előtt nem fekszik le, éjszaka ki-be mászkál, alig 4-5 órát alszik naponta.

Van ilyen, nem mindenki szeret aludni.

20. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - 67c772efc3)
2012. júl. 3. 07:10

Én tartós változásról nem is beszéltem, csak ordítás nélküli altatásról. :D


Nálunk 1 óra hosszat is eltartott az esti beszélgetés, altatódal, gyerek mellé bújás. De ez az idő erre volt szánva. És a növekedésükkel arányosan csökkent. Még alsós korukban is megvolt az esti szertartás - és a hossza attól függött, mikor merültek álomba, vagy legalábbis azt mondták, hogy mostmár kimehetek a szobájukból :)

2012. júl. 2. 22:52

Pan Dóra, már ez is megvolt, el is aludt, kitartóan csináltam egy darabig, de tartós változás nem lett......

Tündéred, jól hangzik, akkor lehet, hogy az én lányom is ilyen egyszerűen.. Csak sajnálom nagyon.... :(

18. Yulcsy (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2012. júl. 2. 15:55
:))
17. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - 7636c30290)
2012. júl. 2. 12:41

Hát igen :) Anyák vagyunk :DDD

Az én gyerekem akkor ordít, hogy "haggyá má", meg "jóvanna", ha ébresztgetem :DDD

16. 7636c30290 (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2012. júl. 2. 12:38

Így ahogy mondod. :)

Nekünk semmi sem jó! :))

2012. júl. 2. 12:37
Csak túl kell élni :D Kamaszkoruktól majd úgy kell kiimádkozni őket az ágyból. Akkor meg az lesz a probléma :) Én már itt tartok :)))
14. 7636c30290 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. júl. 2. 12:28

Szia! :)

Az én gyerekem sacperkábé ugyan ez volt,most is.

A mai napig rossz alvó,pedig már 7éves,most a szünetben is minden nap reggel 6-kor kezdi a napot! :S Én nem tudtam vele mit kezdeni,ilyen és kész!!!

13. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. júl. 2. 12:00
Ülj az ágy mellé, fogd a kezét, és halkan énekelgess neki altatódalt. Addig, amíg el nem alszik. Lehet, hogy 1 perc kell, lehet, hogy fél óra. De ha érzi rajtad a feszültséget, ő is azzá válik, és tuti nehezebben merül álomba.
2012. júl. 2. 11:30
Mindig van rituálé nappal is: szóval mondom, hogy gyere, megyünk aludni, bemegyünk, ajtó behajt, redőnyt lehúzzuk, peluscsere ha kell és rakom be, kicsit simizem a hátát, nem azonnal rohanok ki. Vannak alkalmak, amikor annyira fáradt, hogy lerakom, nem ugrál fel, hanem úgy marad, kis simi, 2 perc múlva alvás, csendben. Van, amikor meg berakom,felugrik, pelust rág, sürög forog, koppan a feje itt ott, ott vagyok, de hiába nem nézek a szemébe, simizni próbálom, nem érdekli akkor.... Aztán elköszönök, puszi, mondom, hogy szép álmokat és kijövök. Ahogy megérzi, hogy megyek ki, már pattan fel és kezdődik a sírás. Ajtót behajtom, mert a neszezés pont nem azt jelzi neki, hogy nyugi, itt vagyok, hanem azt, hogy basszus, az Anyám kint van, én bent, és nem foglalkozik velem... Magyarán tovább ordít, ez nem jó... Közöttünk elaltatni sem lehet, mert ugrál az ágyon, izgalmas... Alapvetően nem hal bele a legrosszabb esetben 5-10 perces sírásba, sőt, néha azt érzem, ezzel fárasztja le végleg magát, mert nem úgy zokog, hogy áll az ágyába és bámulja az ajtót, hogy mikor nyílik, hanem fekszik, forog, textilt rág és "szenved"... Pszihológusra biztosan nincsen szükség, csak egyszerűen nem értem, hol toltuk el, hogy születése óta ez van. Na, a tesó nem lesz ringatva, nyitásra meg kell tanulnia, hogy elalvás ringatás, egyebek nélkül van...., Na nem a szeretet vonom meg, hanem a ringatva elalvást, amit a lányom is kapott a legelején..
11. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Encifinci)
2012. júl. 2. 11:10

épp ezt próbáltam én is írni :)

így ha vannak is rossz időszakok, utána akkor is könnyebben visszatér a megszokott ritmushoz

2012. júl. 2. 11:09

nálunk ez csak kb 10-12 hós korában volt, csak abban a 2 hónapban vált ilyen nehézzé az elalvás (amint kiléptünk, sírás)


akkor megoldást az jelentette, hogy először mindig letettük a szokásos módon az ágyába, és ha állt fel és sírni kezdett, akkor áthoztuk, köztünk aludt el kb fél óra alatt, utána visszacsempésztük az ágyába és aludt simán reggelig


lényeg, hogy mindig a megszokott módon kezdődjön, s egyszer csak amikor elhagyja ezt a cirkuszt, nem fog felállni és sírni, hanem elalszik szépen


kitartást!

9. Tücsibogár (válaszként erre: 7. - Malkata)
2012. júl. 2. 11:07

EZ talán nálunk is segített. Ebben az időszakban abszolút nem volt nálunk sem déli alvás, mert nem igényelte a gyerek.. A napirendünknek teljességgel lőttek, mindent úgy csináltunk, ahogy a kisfiamnak épp kedve volt. Ekkor elkezdett összevissza időpontokban enni is. Azt hittem megveszek, főleg koraeste, mert ugye egész nap ha nem aludt, akkor már igencsak fáradt volt.

Aztán ezek a nappali alvások maguktól beálltak most megint, mióta nem erőltetem rá az akaratomat. Saját maga mászik fel a mi ágyunkra, és fészkel be, délelőtt egy fél órára kb, és kora délután(13-14 óra között) kb 1,5-2 órára.

Ehhez kezdtem igazítani megint az étkezéseit,úgyhogy alakulgat vissza szépen a napirendünk, de már nem úgy, ahogy én nannak idején szépen, szisztematikusan megterveztem, hanem ahogy a gyerkőc akarja.

Nehéz ezt átvészelni amúgy, mert mindenki fáradt ettől, baba is, szülők is, Te meg kistesóval pociban gondolom méginkább, de egyszer vége lesz, tartsatok ki!

2012. júl. 2. 11:05
nem tudom segít-e ,valamelyik nap épp a tv-ben volt hogy uyanugy mint este egy megszokott rituálét kell létrehozni,alvásidő előtt picit együtt lehuzni a redőnyt,kis innivaló kis mese stbb a lényeg mindig ugyanaz legyen mint pl este pancsi vacsi stb... amegszokás segíthet:)
2012. júl. 2. 11:01
Nem próbáltad még nem erőltetni? Én kislányom már 2,5 éves, nem erőltettem a délutáni alvást se, mert hamar kezdte elhagyni, este is akkor fekszik le amikor akar. Elálmosodik és szépen megy az ágyába magától. Ha valami miatt úgy látom nem tud kikapcsolni van egy hintája, függőfotel szerű, abban ringatom kicsit. Már az elején kiderült, ha erőltetem, csak azért is ellenkezik:) Egy szabály van, délután ha enm is alszik, akkor csendes pihenő, este sincs nagy fény és sok ugrabugra. Nem egyszerű így, de sokkal nyugisabb.
2012. júl. 2. 11:00

Szia!


Becsukod rá az ajtót?Nálunk akkor van nagy sírás.Nem szeret egyedül lenni,de ha nyitva hagyom és nagyon halkan szöszölök a lakásban akkor hallja,hogy ottvagyok nem mentem el.

2012. júl. 2. 10:58

Nálunk is volt egy ilyen időszak. Egyedül az jött be,ha közöttünk aludt el és aztán átraktuk. Akkor kezdtük el ezt,amikor már hetek óta tartott a dolog fél éjszaka. Senki nem tudott pihenni. Aztán jött az a verzió,hogy én feküdtem mellé elalvásig, aztán otthagytam. Néha még mindig igényli a társaságot,főleg ha beteg.

Nem egyszerű dolog.:-(

2012. júl. 2. 10:54

Szia! Nálunk is hasonló a helyzet... Nappal ordítva(baldachint lebontva, kiságyból mindent kidobálva...), este pedig már a cumisüvegen is elalszik. Kisfiam 11 hónapos.

Mostanában, h ne legyen ordítás ha magára hagyjuk, bent maradok a szobában, s az ágyából és körbe mindent elpakolok, h ne legyen mit letépnie. Így addig-addig szöszöl, míg el nem alszik magától.

Te nem próbáltad még így?

2012. júl. 2. 10:52

Szia!

A kiságyában altatod, és ha jól értem külön szobában?

Úgy gondolom, nálunk is ez lenne a helyzet, ha hagynám. Mi úgy oldottuk meg, hogy köztünk/velünk alszik el, a mi ágyunkban és betesszük utána a saját kis ágyába. Kb 13,5-14 hónapos koráig szépen aludt, egyedül, a saját ágyában, soha nem kellett ringatni. 14 hónapos kora körül minden megváltozott ezzel kapcsolatban, és igencsak hangos elalvási kisérleteink voltak. Aztán teljesen átszokott közénk, most meg ez a felemás megoldás, hogy ott altatom, majd megy a kis helyére. Vannak hetente -kéthetente próbálkozásaim, hogy beteszem a kiságyba elaludni, de mindig keserves, ordítva sírás a vége, így egyre kevésbé erőltetem már ezt.

2. Szélike (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. júl. 2. 10:52

Ha nem boldogulsz kérj szakember segítségét.

Nálunk a testvér érkezése borított fel mindent. Minden gyerek egyedi és itt biztos kapsz hasznos tanácsokat, de ha ilyen katasztrófa a helyzet a védőnő biztos megmondja hol lehet segítséget kérni.

Ha nagyobb városban élsz vagy közelben elérhető a gyerek rehabon dolgoznak pszichológusok is mi oda kértünk időpontot. Az segített.

2012. júl. 2. 10:39
Az én lányom közel 13 hónapos, de egész életében ordítva aludt el.... SOHA nem bírtuk semmi nyugodt alvásra rászoktatni, ezer módszer és semmi.... Ha bent vagyunk, nem jó, mert csak játszik, frusztrálja, ha kijövünk, akkor meg ordít, amíg el nem alszik... Van, hogy 2 perc, van, hogy 10. Én nem viselem jól, mert a szívem szakad meg érte..... Este cumisüvegen alszik el többnyire, így ez nyugodtabb, de nappal.... Soha nem is aludt jól, napi 1x alszik max. 1 és negyed órát, de többnyire fél órát. Ezért is nyúlik ki a cumisüvegen este... Teljesen kiborít, pedig hamarosan kistestvére lesz és akkor meg végképp nem lesz arra mód, hogy nyugiban altassam.... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook