Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki aki Ausztriában dolgozik, tudna nekem segíteni? Ausztriában is úgy történik a fizetett szabadság kiadása, ahogy itthon? fórum

Valaki aki Ausztriában dolgozik, tudna nekem segíteni? Ausztriában is úgy történik a fizetett szabadság kiadása, ahogy itthon? (tudásbázis kérdés)

8. zsanilia (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2012. júl. 2. 07:41
Mindenképp megkérdezem, csak még várok kicsit. :) Köszi mindenkinek.
2012. júl. 2. 07:35

Tudtommal még mindig él az a szabály, hogy próbaidő alatt nem lehet szabadságra menni. A próbaidő meg itt fél év szokott lenni, bár ez is szerződésfüggő.


Kérdezz rá, max. azt mondják, hogy nem. :)

6. zsanilia (válaszként erre: 5. - 97c4bc0225)
2012. júl. 2. 07:30
Oké. Köszi szépen :)
2012. júl. 2. 07:28

Szia!

Nekem a párom kint dolgozik. Nagyon munkahely függő, elméletileg régen volt az a szabály, hogy fél évig nem jár. Pontosabban gyűlik ugyan az a havi 2 nap, amit Betta is írt, de ki nem adható. Viszont ha van helyetted ember és olyan a főnök maximum rákérdezel és ha nem oké úgyis megmondják, hogy nein. :)

Párom pl május 2.-án kezdett a mostani helyén és augusztusra kapott szabit, annyit kértek csak, hogy egyszerre mindig csak 1 ember legyen szabadságon. Szóval érdemes rákérdezni a kollégáknál is, hogy itt egyáltalán mi a szokás eddig hogy volt, aztán rápróbálni a főnöknél.

2012. júl. 2. 07:24
Köszönöm szépen a választ. Igazából nekem a 2 nap is elég lenne.. :) Majd azért utánaérdeklődöm ott is, csak az elején nem akartam ezzel foglalkozni. :) Köszi mégegyszer. Szép napot.
2012. júl. 2. 07:20

Szia, a szüleim ausztriában dolgoznak, tavaly mentek ki, hát az elején náluk necces volt a szabi, amúgy rugalmasak, meg ha még nincs elég szabi akkor adnak akár fizetés nélkülit is pl, de amikor kezdtek akkor abban az évben csak időarányosan lehetett kivenni, ami azt jelenti hogy havi 2 nap jár, anno apu juniusban kezdett és augusztusban 4 napot engedtek neki kivenni, a juniusi 2, és a juliusi 2 napot... De meg kell kérdezni, attól függ van-e helyettes stb,

Karácsonyra meg az új év elejére pl simán adtak még fizetés nélkülit is hogy 2 hétre haza lehessen jönni..

2012. júl. 2. 07:11
Felvettek egy bevásárlóközpontba mint pék. Szerdán kezdek. A németem még nem az igazi, de van ott egy magyar kolléga, Ő fog segíteni, ha valamit nem értek. Na most végülis nem is ez a lényeg. :) Szóval: Ausztriában is úgy történik a fizetett szabadság kiadása ahogy itthon? Csak azért kérdezem, mert lefoglaltunk szállást augusztus 20-tól négy napra, és nem tudom, hogy szerencsés-e egy hónap után szabadságot kérnem. Úgy vélem, nem lenne az igazi... Viszont, ha kötelező nekik is kiadni, akkor gondolom megoldható. Abban sem vagyok biztos, hogy egy olyan dolgozó, aki egy hónapja van ott, már elküldhető-e szabadságra. Valki tudna segíteni? Nagyon örülök, hogy találtam munkát, nem szeretném ilyen hülyeség miatt "elrontani"... Köszönöm a választ előre is.
2012. júl. 2. 07:10
Valaki aki Ausztriában dolgozik, tudna nekem segíteni? Lenne egy kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook