Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kárpátaljáról van valaki? fórum

Kárpátaljáról van valaki? (beszélgetős fórum)


6. stella05 (válaszként erre: 5. - C066a749d7)
2009. szept. 1. 22:22

szerintem Borscs leves lehetett az:



Hozzávalók: 30 deka marhahús, 1-1 szál fehér-, és sárgarépa, 20 deka gyalult káposzta, ugyanannyi gyalult cékla, 20 deka burgonya, késhegynyi törött bors, babérlevél, kis doboz paradicsompüré, só és 1 dl tejfel.


A 30 deka marhahúst hideg vízben feltesszük főni.


Közben kevés forró zsíron a züldségeket megpirítjuk, csontlével feleresztve néhány percig pároljuk, majd a húshoz öntjük.Teszünk bele 20 deka gyalult káposztát, ugyanannyi gyalult céklát, 20 deka kockára vágott burgonyát, megsózzuk, késhegynyi törött borssal, babérlevéllel, kis doboz paradicsompürével ízesítjük. A félkész húst kiszedjük, és apró kockára vágva rakjuk ismét vissza a levesbe, majd tovább főzzük, kb fél óráig. Vékony rántással berántjuk.


Tálaláskor tejfellel ízesítjük.

2008. aug. 11. 11:54

Ha már vagytok itt néhányan lenne egy kér(d)ésem. 4évvel ezelőtt voltam kárpátalján,és egy étteremben ettem vmi nagyon finomat, de azóta se találom sehol a receptjét,mert h nem tudom a nevét. Ugy rémlik h vmi paradicsomos leves volt és káposzta volt benne meg talán hus. De nem paradicsomos káposzta volt, hanem ez leves volt!!! Ha tud vki segiteni irjatok nekem légyszi sikizita@gmail.com

köszönöm

2008. ápr. 18. 15:17
igen, én...is...
2008. febr. 11. 16:02
nincs
2. 6a062297d0 (válaszként erre: 1. - Vorozhev)
2008. jan. 15. 16:09
Ugy érted rajtad kívül?:)
2008. jan. 15. 16:08
Karpetaljarol van valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook