Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kajapénz egy hónapra fórum

Kajapénz egy hónapra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
176. Anyagi (válaszként erre: 175. - Chipmunk1985)
2013. máj. 12. 07:30

Jaj! Nem akarsz öfogadni???


A heti egyszeri piacolás kb. 10.000 Ft.

Ezen kívül a napi bevásárlás : tej, kenyér, tejtermék stb. és a vegyi árúk ( mosó és mosogatószer, sampon, szappan, fogkrém, fogkefe stb.)

2012. okt. 5. 16:41

mi 2en vagyunk, mindketten edzők és vegák, heti 1x megyünk a bionagykerbe ott alsó hangon 20e-t fizetünk csak a kajára, ehhez jön a heti 1xi tesco 10e+ zöldséges heti kb 10e + táplálék kiegészítők kb 10e + a halasnál heti 2-3 e + .. kb 250 e havonta elmegy..

viszont nem iszunk, bulizunk stb..nekünk a kaja a "buli"..

főzök minden nap, heti többx sütök.

174. Milup2 (válaszként erre: 173. - Milup2)
2012. aug. 27. 13:30
Azt elfelejtettem leírni, hogy 3-an élünk 1 háztartásban, így jön ki a kaja cirka 60ezerre/hó.
173. Milup2
2012. aug. 27. 13:29

Sajna, nagyon sok pénz elmegy kajára havonta..:(

A legjobban az vált be, mikor listát írok, s azért próbálok csak azt venni, ami oda van írva. Vagy ha mondjuk fix összeggel megyek el (kevés pénzzel), s akkor tudom, hogy nem költhetek sokat..

Mert ha csak úgy tessék-lássék vásárolok, ami eszembe jut, s mondjuk még ráadásként kártyával fizetek, haja..Elcsábulok, mert épp most ez olcsóbb, az olcsóbb, s amúgy nem is vennék, de olcsóbb, és így többre jön ki minden, mintha csak azt venném, ami bár nem olcsóbb, de tényleg kell...

Nemtom ki tudta kibogózni a lényeget a leírtakból..:)


Cirka 60ezer tuti elmegy kajára nálunk, pedig anyuék is segítenek minket kerti dolgokkal havi 1-szer...(mikor meglátogatjuk őket)

Kevesebből is kihozhatnám, úgyhogy most nagyon motivált vagyok, hogy én is írom kiskönyvbe, mit veszek, mennyiért, s próbálok csak listával útra kelni, s nem elcsábulni...

2012. aug. 27. 13:19

Nekünk az össz bevételünk havi 160.000ft. Ebből kell megoldanunk a rezsit, 1 előfizus telót. Hitelünk nincs. Lányom 28 hónapos, én még nem dolgozok októberig. Kb. 85.000 megy el kajára. A rengeteg nasija a gyereknek, friss zöldségek, gyümölcsök... Rengeteget sütök, szóval havi 8-9kg liszt, a sok cukor, tea.. Valamikor a tésztát én magam gyúrom...

Októbertől Skóciába leszünk, de ott biztos elmegy havi 200.000 is élelmiszerre, mert annyira nem kell spórolnunk...

171. Guruljka (válaszként erre: 162. - Vacsoracsillag)
2012. aug. 4. 22:48

Annyit költhetsz kajára? Értem, hogy négyőtökre hetente...

Nekem egy hónapban nincs ennyi kettőnkre. Persze a számlák kimennek, autó nincs, de még a biciklimet sem tudom megjavíttatni, nagyjavításra szorul már.

Most változik velem mindenm az özvegyi nyugdíjam összegét már tudom, de még nem kaptam pénzt. Ketten a középsulis (utolsó éves) fiammal lesz fixen 75.400 havijövedelmünk, plusz amit meg tudok keresni fordítással, de ez mozgó összeg, 20 és 30 között szokott lenni. Van hónap, hogy kiesik.

A havi villanyom még négy hónapig közel 30 ezer, mert a télen a beteg férjem mellett rá kellett segíteni a villanyradiátorral, azt is törlesztem. Olyan 50 körül van a rezsi, utána a fiam BKV-bérlete, az ebédje, a kevés zsebpénze...

Igazán megkapok minden lehetséges hivatalos segítséget, de nagyon nehéz telünk lesz.

170. tixtina (válaszként erre: 169. - Globus)
2012. júl. 3. 23:05

Vannak,akik tudnak így élni,én megbolondulnék:oo

Bár az ismerősöm is pánikbeteg lett,és jöttek az egészségügyi problémák.

Ráment a gyomrára az idegesség.

169. globus (válaszként erre: 168. - Tixtina)
2012. júl. 3. 20:56
Pénzügyek nagyon összefonódnak a magánélettel. Nem tudom, hogy mi jöhet még, ami tényleg fejbekólinthatja. Kétszer elvált, tönkretette az anyját, szégyellik a gyerekei, menekülnie kell a hitelezői elől, nem lehet könnyű így élni. De biztosan meg lehet szokni, mert sokan vannak így.
168. tixtina (válaszként erre: 167. - Globus)
2012. júl. 3. 20:38

Akkor ezek szerint sok ilyen "életművész" van.

Amondó vagyok,hogy amíg meg nem ütik bokájukat,addig fogják űzni az "okoskodást".

167. globus (válaszként erre: 166. - Tixtina)
2012. júl. 3. 20:35
Én eddig még megúsztam szerencsére, hogy adnom kelljen, de már minden nap várom. Felkészültem a hárításra. Bőven elég az infó, ami közös barátnőnk csatornáján keresztül hozzám érkezik.
166. tixtina (válaszként erre: 165. - Globus)
2012. júl. 3. 20:33

Igen-ők is vettek egy kocsit,mert anélkül nem tudnak meglenni.

Szó szerint tarhálásból élnek.

Vagy 100 ezerrel lógnak idestova 6 éve,már nem reménykedem,hogy megkapom a pénzem.

165. globus (válaszként erre: 164. - Tixtina)
2012. júl. 3. 20:28
Persze ezek tetejébe összetarhált pénzből még tudott venni egy kocsit, mert kell a villantás. Ha valaki finoman céloz rá, hogy nem kéne annyit költeni, megy a durci.
164. tixtina (válaszként erre: 163. - Globus)
2012. júl. 3. 20:27

Lehet,hogy ugyanarra gondolunk,mert a barátnőmék is BAR-osok,és a lakásuk is elúszott,az utolsó előtti pillanatban adták el,de ott is zűrök voltak a fizetéssel,:OO

Mindenkitől kölcsönkér,de soha nem adja vissza:o

163. globus (válaszként erre: 157. - Tixtina)
2012. júl. 3. 20:16
Hihi, nekem is van ilyen, nem ugyanarra gondolunk? :D Évek óta bar-listás, pénzügyi tanácsadó. Be.arás... mást se tud, csak hitelt felvenni, és gyanús üzletekbe beleugrani.
2012. júl. 3. 06:09
Hát nem tudom csajszik.Most tévedtem erre az oldalra és bele olvastam a hozászolásaitokba.Én is családban nőttem fel nekem is volt anyukám és nagymamám akitől ellestem a praktikákat úgyhogy sok mindent én készítek otthon.De az élet is nagy tanító.A nagyim mindig azt mondta ha picit lépsz látod mi van előtted ha viszont ugrasz a szakadékban is kiköthetsz.Megvannak a heti rutinok és ezek segítenek.Eddig még soha nem ért ki a lábam a takaró alól.Mi négyen vagyunk és 80000 a havi létünk.ahány hét van ezt az összeget annyi részre osztom.Tehát kb. 20000/hét.
161. tixtina (válaszként erre: 159. - A54d2c2a30)
2012. júl. 3. 01:43

Nem -egyszerűen nem tudják beosztani.

Rengeteg ilyen van.

Elég,ha csak az ország helyzetét nézzük-többet költünk,mint amennyi bejön:O Meg kellene tanulni takarékoskodni.

Engem anyám,nagyanyám tanított-,hogyan kell beosztani,félretenni,stb.Ha jönnek a váratlan kiadások,ne legyen padlón az ember.

160. lolita_88 (válaszként erre: 132. - 1csajszi)
2012. júl. 3. 00:46

Ne haragaudj, de én még nem hallottam, olyan idős embert,akinek az emlékeiben, úgy élne a gyermekkora,hogy átkozza magát, amiért hatan osztoztak egy pár cipőn.Nekem meg ne mondd, hogy nincs munkahely, mert az nem igaz.Az emberek x százaléka nem akar dolgozni, mert derogál nekik a 400 forintos órabér.Nemhogy legalább összetennék a kezüket.Élő példa:Italboltunk van, mindenféle ember megfordul nálunk, kezdve a hajléktalanokkal.Helyzet:Minek menjen el dolgozni, amikor kapja a nem is olyan rossz segélyt?Napi háromszori meleg ételt, ingyen gyógyszert(amit aztán a disco előtt adnak el a kiskorúaknak),ruhát, szállást kapnak.És fel vannak háborodva, hogyha 400 ft-os órabért ajánlanak nekik.És ezért egyre szegényebbek az emberek,mert az ehhez hasonló semmirekellőknek adják a pénzt.

Abban igazad van,hogy meg kell gondolni a gyerekvállalást, de ha erre várna az emberek nagyrésze,akkor kihalnánk rövid időn belül.Át kell értékelni a dolgokat, mert ennél nincs csodásabb dolog.És én nem mondanék le róla semmi pénzért.szó szerint.Mert ha a gyerekemről lenne szó,akkor hegyeket mozgatnék meg érte.

a többmillás autóról meg annyit, hogy csak nézz körbe.az nem számít megfontolásnak, hogy inkább 20évig törleszt egy autórészletet,minthogy családot alapítana...

2012. júl. 2. 21:58

De egyébként nem értem ezt egyáltalán. Nem tudják, hogy mennyit költhetnek?


Azt megértem, ahol az egyik fél munkanélküli, vagy egy nagyobb váratlan kiadás jön, és csúsznak a számlákkal, mert elhiszem, hogy nehéz. Vagy a megemelkedett lakáshitelek miatt.

De amikor két kereső (a filmben jólkereső pár voltak, igaz külföldön forgatták) ember ennyire nem tud gondolkozni. Számomra ez felfoghatatlan.

158. a54d2c2a30 (válaszként erre: 157. - Tixtina)
2012. júl. 2. 21:53
Na akkor tőle sem kérek pénzügyi tanácsot, hogy hogyan csökkenthetném a kiadásokat:))))
157. tixtina (válaszként erre: 156. - A54d2c2a30)
2012. júl. 2. 20:57

Rengeteg ilyen van,hajajjjj:OOO

Egyik barátnőmék állandóan többet költenek,mint amennyit keresnek.

Ha 800 jönne be,akkor másfél milla menne ki.

Nem tudnak bánni a pénzzel.

Ja,mellesleg pénzügyi tanácsadóként dolgozik.:oo

Jó,mi:DDDDDD

2012. júl. 2. 20:08

Délután láttam egy műsort a tévében. Egy házaspárt segített egy nő a tanácsaival, hogy a teljes eladósodást elkerüljék.

Számomra felfoghatatlan volt, hogy még azt sem tudták, hogy minden hónapban több mint a dupláját költik el annak, amit keresnek. És tényleg elcsodálkoztak rajta, meg azon is, hogy a hitelkártyákon mennyi tartozás van már.


Azért kicsit megnyugodtam. Mégsem vagyok reménytelen eset:)

155. spinneli (válaszként erre: 128. - Lolita_88)
2012. júl. 2. 10:09
Nem, egy bizonyos életszínvonal alatt én sem gondolom, hogy gyereket kéne vállani...
154. pdorka1985 (válaszként erre: 153. - C69ff6d3e9)
2012. júl. 1. 22:24
Persze ilyen is van sajnos. Ebben az esetben valóban jobb az albérlet. Én magamból indultam ki, mert amennyi a törlesztőm, annyi lenne az albérlet is. Ha azt vesszük, a banknál lakom albérletben. De már nem sokáig és utána lesz egy házam :)
153. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 152. - Tixtina)
2012. júl. 1. 20:23
és hány ilyen van. ezért írtam, amit..nekem is ismerős körben sorra borulnak a hitelek,kényszerárverésre bocsájták a lakást, ami lehet az ingatlan értékének akár a fele, és a többi számlára inkasszó van:(
152. tixtina (válaszként erre: 148. - C69ff6d3e9)
2012. júl. 1. 19:50

Bizony sokaknak a duplájára nőtt a törlesztő részletük.

A férjem középső fiának 180 ezerre emelkedett a havi részlet.Lehet,azóta csökkent valamit,de nem sokat:o

151. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 150. - 130454e42d)
2012. júl. 1. 19:44
elveszik a lakást aprópénzért, és fizetheted a különbözetet, mert magas a deviza. nem hiszem hogy jobb mint egy albérlet
150. 130454e42d (válaszként erre: 147. - Pdorka1985)
2012. júl. 1. 19:41
+ bukod az önerőt is, esetleg a másik ingatlant amit a bank fedezetként kért.
149. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 147. - Pdorka1985)
2012. júl. 1. 19:40
saját lakás csak akkor éri meg, ha valóban a tied, és nem a banktól bérled
148. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 147. - Pdorka1985)
2012. júl. 1. 19:39
mondd ezt azoknak akiknek mára 90 ezres a törlesztőjük a svájci frank miatt. albit pesten meg kapsz 65 ért..:P
147. pdorka1985 (válaszként erre: 145. - C69ff6d3e9)
2012. júl. 1. 19:28
Nem értek egyet! Sokan fizetik az albérletet, és a végén a nagy semmijük lesz, szinte annyiért már lehet a törlesztőt és a végén lesz az embernek egy háza. Persze bele lehet bukni és akkor viszik a házat, akkor lehet menni albérletbe, de a sokévi albérletfizetésnek nem látom értelmét.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook