Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igénybe vehetem-e az adókedvezményt több betegségemre egyszerre vagy csak 1 után jár? fórum

Igénybe vehetem-e az adókedvezményt több betegségemre egyszerre vagy csak 1 után jár? (tudásbázis kérdés)

4. 3c111cc40f (válaszként erre: 3. - Remoni)
2012. jún. 30. 17:05
Köszönöm!
2012. jún. 29. 11:25

A súlyos fogyatékosság kedvezményének nem betegség darabszám, hanem összeghatár korláta van. Havonta 4.650,- Ft adókedvezmény jár annak, akinek van valamilyen a kormányrendelet mellékletében felsorolt súlyos fogyatékossága. Teljesen mindegy, hogy egy vagy két ilyen fogyatékossággal rendelkezel. Csak addig az összegig vehetsz igénybe adókedvezményt, amennyi adót tőled levonnak. Vagyis ha a havonta levont szja-d pl 8.000,- Ft, akkor havonta neked a 4.650,- ft kedvezmény jár, de ha a béredből havonta levont szja csak 3.000,- Ft, akkor az igénybe vehető kedvezményed is csak maximum 3.000,- Ft lehet.


A fogyatékosságról legyen igazolásod, amennyiben nem végleges az állapot, akkor minden évben újat kell kérni. Ha végleges, akkor a szakorvos végleges igazolást ad erről.

Azt csak halkan jegyzem meg, mert sokan érintettek és nem tudják, hogy tavaly január 1-ől a II. tip nem inzulin-dependens cukorbetegnek csak akkor jár a kedvezmény, ha van orvosilag igazolható szövődménye is.

2012. jún. 29. 11:05
2 betegségem van, amire járna adókedvezmény. Az egyikre kapom, a másik nemrég derült ki. Vajon ez után is kapnék adókedvezményt? Sajnos könyvelőt nem ismerem, a munkahelyemen pedig fogalmuk sincs...
2012. jún. 29. 11:04
Igénybe vehetem-e az adókedvezményt több betegségemre egyszerre vagy csak 1 után jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook